Ahoj všem, existuje, prosím, nějaká aplikace nebo stránka, kde jsou různé letové trasy a vypsány "záchytné body", abych během koukání z okna věděl, nad čím se zrovna nacházím?Zatím jsem to řešil přes flightradar24, kde jsem se kouknul kudy se nejčastěji létá a pak si udělal screenshot, toto mi ale přijde takové nemastné, neslané:-)  Pokud někdo ví o něčem co uvedené zjednoduší, budu rád za rady. .

Co je vidět během letu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

7 reakcí

Ahoj všem, existuje, prosím, nějaká aplikace nebo stránka, kde jsou různé letové trasy a vypsány "záchytné body", abych během koukání z okna věděl, nad čím se zrovna nacházím?

Zatím jsem to řešil přes flightradar24, kde jsem se kouknul kudy se nejčastěji létá a pak si udělal screenshot, toto mi ale přijde takové nemastné, neslané:-)  

Pokud někdo ví o něčem co uvedené zjednoduší, budu rád za rady.

0

Stačí si stáhnout libovolné offline mapy a GPS v mobilu už se postará o zbytek :)

0 Citovat

Geniálně jednoduché, až se stydím, že mne to nenapadlo:)

Moc děkuji

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Stačí si stáhnout libovolné offline mapy a GPS v mobilu už se postará o zbytek :)

Ještě bych doplnil, že je užitečné tu GPSku fixnout ještě na zemi s daty a volným výhledem na oblohu. V letadle za letu dál od okének se jí pak dost často vůbec nechce ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ještě bych doplnil, že je užitečné tu GPSku fixnout ještě na zemi s daty a volným výhledem na oblohu. V letadle za letu dál od okének se jí pak dost často vůbec nechce ;)

Ahoj, když už je o tom řeč, nevíte čím může být, že i když udělám přesně to, co píše Michal a fixnu GPS ještě před rozjezdem na zemi, tak mi vždy záhy po vzletu zmizí signál, i když mám mobil nalepený na okénku a chytne se opět až více méně v letové hladině? Totéž to dělá i při přistání, chvíli po zahájení klesání signál vypadne a chytne se zase až na zemi. Jinak jsem nikdy neměl problém chytnout signál GPS během letu, většinou ale přímo od okýnka.

0 Citovat

David napsal(a):

Ahoj, když už je o tom řeč, nevíte čím může být, že i když udělám přesně to, co píše Michal a fixnu GPS ještě před rozjezdem na zemi, tak mi vždy záhy po vzletu zmizí signál, i když mám mobil nalepený na okénku a chytne se opět až více méně v letové hladině? Totéž to dělá i při přistání, chvíli po zahájení klesání signál vypadne a chytne se zase až na zemi. Jinak jsem nikdy neměl problém chytnout signál GPS během letu, většinou ale přímo od okýnka.

Zkusit s jiným modelem mobilu. Tipuji, že neumí zpracovat přijímané informace - rychlost a výšku. Nebo má špatný přijímač, který při té rychlosti neumí zaměřit satelity.

0 Citovat

presne, zalezi od telefonu, teraz vsetky novsie telefony nemaju problem. pamatam si ked som este s PDA lockoval signal niekedy v 2009, to som musel byt na okienku nacapeny pomaly 2-3 minuty a este sa aj letuska podozrievavo pytala co robim :D

teraz uz nie je problem z middle seat na narrowbody locknut po chvili signal, len musia byt samozrejme okienka "odostrete" a treba byt trpezlivy.

0 Citovat

Jedna taková aplikace opravdu existuje: https://flyovercountry.io

A co si pamatuju, tak je snad i zdarma.

0
7 reakcí