Hawaii a Los Angeles...

Napsal Michaela AD 2019-08-03T13:33:52+02:00 ve fóru Hledám letenku
22 odpovědí

Dobrý den všem, zeptám se zde za své rodiče. Chtěli by na jaře na tyden na Hawaii a na tyden do LA. Kombinují různě letenky, ale vše zatím vychází kolem 60-70 tis. :-( Měli byste tip, nebo radu jako zkombinovat, aby to vyšlo lépe? Díky

Jako pro jednoho ?

Ať jedou na Havaj na dva týdny, nebudou litovat.

Souhlas s Petrem, pokud nemají zvláštní důvod, proč strávit týden v LA, pokusil bych se jim to rozmluvit. Vyjde to i levněji, letenka z Evropy jen na Havaj se dá pořídit i okolo 15k.

Taky doporučuju delší pobyt na Havaji. I ty 2 týdny je zoufale málo. Do LA se dostanou třeba někdy příště při návštěvě Kalifornie. Pokud na zastávce trvají, tak doporučuju kratší a zkusit stopover, pokud bude vhodná letenka přes LA. Já jsem takto stopover v LA cestou z Havaje měl a letenku (tehdy před 10 lety asi za 24000 Kč od Student Agency s British Airways) mi to nijak neprodražilo (já teda byl na Havaji 2 měsíce a stopover byl přes 5 měsíců kvůli cestování po zemi od Mexika po Aljašku a zpět, ale to u ceny letenky nehraje roli nebo spíš délka pobytu zhoršuje možnosti nižších cen).

Souhlas, LA není nic moc. 2-3 dny bohatě stačí.

na 60-70tis se tedy dostat neumím, ani pro dva. Cca 22tis/os "na první pokus". Samozřejmě je nesmysl kupovat to celé na jedné letence. Koupil bych buďto zpáteční do LA a potom zpáteční z LA na Hawaii, případně open-jaw letenku LAX/HNL a k tomu zvlášť ten chybějící přelet.

Jinak souhlasím, že týden je na Hawaii málo a zároveň je to málo i na západ USA

Nevím, jak to vychází aktuálně v tomto případě, ale netvrdil bych, že by obecně byl nesmysl koupit 1 letenku se stopoverem. 1 letenka je výhodnější minimálně v případě většího posunu u některého z letů, než když člověk má 2 různé letenky.

https://www.cestujlevne.com/disk...-u-letenky

Cena letenky ze západního pobřeží na Havaj je většinou vyšší než cena letenky z Evropy na Havaj. Také bych zkusila koupit buď se stop-overem nebo se na LA vykašlala. A ano, i dva týdny na Havaji jsou zoufale málo.

Dekuji všem za odpovedi. Ja osobně mam nulovou zkušenost s koupi letenek. Pri zadani zpáteční do LA jsem  na 35 tis pro 2. + zpáteční na Hawaii 23 pro oba. Takze skoro 60 a to je bez odbavenych zavazadel. Asi špatně hledam. Kazdopadne, oni do LA proste chteji, půjčí si auto a chteji toho spoustu projet. 

Libor_S napsal(a):

Nevím, jak to vychází aktuálně v tomto případě, ale netvrdil bych, že by obecně byl nesmysl koupit 1 letenku se stopoverem. 1 letenka je výhodnější minimálně v případě většího posunu u některého z letů, než když člověk má 2 různé letenky.

https://www.cestujlevne.com/disk...-u-letenky

dekuju moc pořádně si to přečtu, ale zatim je to pro me "španělská vesnice" 🤦‍♀️

Pavel Planespotter napsal(a):

https://www.fly4free.com/flight-...only-e486/

dekuji

Když do LA, což je betonová hrůza absolutně o ničem (na rozdíl od San Diego nebo San Francisca zcela prostá jakéhokoli genia loci), mermomocí chtějí, tak to se dá pořídit kolem 8,000 z Vídně jako samostatný výlet.

Nechte si poradit, zpáteční letenky ze západního pobřeží USA jsou mnohem dražší než z Evropy. Do dvou týdnů vmáčknout oboje je hloupost jak ekonomicky, tak časově - jen na cestě v takovém případě stráví 3-4 dny. 

Stejně tak je nutné se přesouvat po ostrovech na Havaji, protože opravdové krásy Havaje najdete mimo Oahu, jinak je to asi jako jet do Krkonoš a zůstat ve Vrchlabí. Při tydnu pobytu ale přesuny zcela postrádají smysl.

Petr76 napsal(a):

Když do LA, což je betonová hrůza absolutně o ničem (na rozdíl od San Diego nebo San Francisca zcela prostá jakéhokoli genia loci), mermomocí chtějí, tak to se dá pořídit kolem 8,000 z Vídně jako samostatný výlet.

Nechte si poradit, zpáteční letenky ze západního pobřeží USA jsou mnohem dražší než z Evropy. Do dvou týdnů vmáčknout oboje je hloupost jak ekonomicky, tak časově - jen na cestě v takovém případě stráví 3-4 dny. 

Stejně tak je nutné se přesouvat po ostrovech na Havaji, protože opravdové krásy Havaje najdete mimo Oahu, jinak je to asi jako jet do Krkonoš a zůstat ve Vrchlabí. Při tydnu pobytu ale přesuny zcela postrádají smysl.

Jistě, chápu, vyřídím. Každopádně si myslim, že kazdemu se libi neco jineho. 😊Vam muze LA pripadat jako betonova hruza, oni ho touzi videt. 🤷‍♀️ Ja take snim o NYC a lidi kolem me to nechapou s tim, ze to jen proflaknute sídliště. 🤷‍♀️... 

Dekuji, ale za rady ještě se na to pořádně podivam. 😊

Pavel Planespotter napsal(a):

https://www.fly4free.com/flight-...only-e486/

Omlouvám se za, pro vas, asi hloupý dotaz, ale proc jsou pres skyscanner letenky nabizeny za cca 12 tis a pres pelikana  ve stejny datum, take s air canada za 29 tis.? 

Hlavní pointou je omezený čas na to, aby bylo možné zvládnout oboje a mít z toho nějaký pozitivní zážitek.

Michaela AD napsal(a):

Omlouvám se za, pro vas, asi hloupý dotaz, ale proc jsou pres skyscanner letenky nabizeny za cca 12 tis a pres pelikana  ve stejny datum, take s air canada za 29 tis.? 

Protože se jedná o chybu jednoho z mnoha prodejců, na které Skyscanner odkazuje (protože Skyscanner letenky neprodává, jen porovnává desítky více či méně seriozních webů, které pak letenky doopravdy prodají). Zrovna u těch 486 € z Amsterdamu na Havaj je podle mě tak 99,5% šance, že letenky koupě neprojde nebo budou letenky po sléze zrušeny.

Petr76 napsal(a):

Hlavní pointou je omezený čas na to, aby bylo možné zvládnout oboje a mít z toho nějaký pozitivní zážitek.

Rozumim, je pravda, ze casove (finančně taky) by to bylo dost náročné. Proto se zde ptam zkušených. Děkuji Vam

Kryštof Hájek napsal(a):

Protože se jedná o chybu jednoho z mnoha prodejců, na které Skyscanner odkazuje (protože Skyscanner letenky neprodává, jen porovnává desítky více či méně seriozních webů, které pak letenky doopravdy prodají). Zrovna u těch 486 € z Amsterdamu na Havaj je podle mě tak 99,5% šance, že letenky koupě neprojde nebo budou letenky po sléze zrušeny.

Dekuji Vam, za vysvětlení. 

Jinak se taky připojuji k názoru, že týden na Havaji je málo a škoda času. I když mě Havajské ostrovy nikdy moc nelákaly, jednou mě "přemluvila" levná letenka - bohužel jen na 10 dní čistého času - a od té doby je Havaj jednou z mých nejoblíbenějších destinací. Sice nesdílím názor, že Los Angeles je o ničem (ano, samotné město vyjde tak na 3 dny max., ale v okolí je toho opravdu spoustu klidně na dalších 14 dnů), ale pokud je na tuhle jednu dovolenou omezený čas, snažil bych se ho spíš využít ve prospěch Havaje. 

Osobně bych s nákupem letenek ještě čekal, respektive pravidelně sledoval ceny. Pokud chtějí letět na jaře, ještě se můžou objevit nějaké zajímavé akce. Sledoval bych jak letenky z Evropy rovnou na Havaj, tak odděleně z Evropy do Los Angeles a z Los Angeles na Havaj, občas se dá poskládat do 20 tisíc za osobu. Především z Vídně/Berlína/Mnichova se poměrně často do L.A. objevují zpáteční letenky i pod 10k včetně zavazadla.

Kryštof Hájek napsal(a):

Jinak se taky připojuji k názoru, že týden na Havaji je málo a škoda času. I když mě Havajské ostrovy nikdy moc nelákaly, jednou mě "přemluvila" levná letenka - bohužel jen na 10 dní čistého času - a od té doby je Havaj jednou z mých nejoblíbenějších destinací. Sice nesdílím názor, že Los Angeles je o ničem (ano, samotné město vyjde tak na 3 dny max., ale v okolí je toho opravdu spoustu klidně na dalších 14 dnů), ale pokud je na tuhle jednu dovolenou omezený čas, snažil bych se ho spíš využít ve prospěch Havaje. 

Osobně bych s nákupem letenek ještě čekal, respektive pravidelně sledoval ceny. Pokud chtějí letět na jaře, ještě se můžou objevit nějaké zajímavé akce. Sledoval bych jak letenky z Evropy rovnou na Havaj, tak odděleně z Evropy do Los Angeles a z Los Angeles na Havaj, občas se dá poskládat do 20 tisíc za osobu. Především z Vídně/Berlína/Mnichova se poměrně často do L.A. objevují zpáteční letenky i pod 10k včetně zavazadla.

Moc Vam dekuji za odpověď. 😊😊😊

Nevím, jaké jsou konkrétní lety z LA a jak to vypadá cenově, ale pokud bych musel letět nutně na Havaj z LA jen na týden, zkusil bych hledat 1 směr třeba do Honolulu a zpět z jiného ostrova a mezi nimi přeletěl, aby se aspoň 1 let mezi ostrovy ubral a bylo vidět i něco z 1 z dalších ostrovů, které jsou zajímavější z hlediska přírody. Honolulu a Oahu bych ale nezatracoval ve smyslu, že je to jen nějaké Vrchlabí oproti Krkonoším. Sám jsem tam byl ze všech ostrovů nejdéle (o pár dní než ostatní).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!