Dobrý den všem, zeptám se zde za své rodiče. Chtěli by na jaře na tyden na Hawaii a na tyden do LA. Kombinují různě letenky, ale vše zatím vychází kolem 60-70 tis. :-( Měli byste tip, nebo radu jako zkombinovat, aby to vyšlo lépe? Díky .

Hawaii a Los Angeles...

Založila ve fóru Hledám letenku

22 reakcí

Dobrý den všem, zeptám se zde za své rodiče. Chtěli by na jaře na tyden na Hawaii a na tyden do LA. Kombinují různě letenky, ale vše zatím vychází kolem 60-70 tis. :-( Měli byste tip, nebo radu jako zkombinovat, aby to vyšlo lépe? Díky

0

Jako pro jednoho ?

0 Citovat

Ať jedou na Havaj na dva týdny, nebudou litovat.

0 Citovat

Souhlas s Petrem, pokud nemají zvláštní důvod, proč strávit týden v LA, pokusil bych se jim to rozmluvit. Vyjde to i levněji, letenka z Evropy jen na Havaj se dá pořídit i okolo 15k.

0 Citovat

Taky doporučuju delší pobyt na Havaji. I ty 2 týdny je zoufale málo. Do LA se dostanou třeba někdy příště při návštěvě Kalifornie. Pokud na zastávce trvají, tak doporučuju kratší a zkusit stopover, pokud bude vhodná letenka přes LA. Já jsem takto stopover v LA cestou z Havaje měl a letenku (tehdy před 10 lety asi za 24000 Kč od Student Agency s British Airways) mi to nijak neprodražilo (já teda byl na Havaji 2 měsíce a stopover byl přes 5 měsíců kvůli cestování po zemi od Mexika po Aljašku a zpět, ale to u ceny letenky nehraje roli nebo spíš délka pobytu zhoršuje možnosti nižších cen).

0 Citovat

Souhlas, LA není nic moc. 2-3 dny bohatě stačí.

0 Citovat

na 60-70tis se tedy dostat neumím, ani pro dva. Cca 22tis/os "na první pokus". Samozřejmě je nesmysl kupovat to celé na jedné letence. Koupil bych buďto zpáteční do LA a potom zpáteční z LA na Hawaii, případně open-jaw letenku LAX/HNL a k tomu zvlášť ten chybějící přelet.

Jinak souhlasím, že týden je na Hawaii málo a zároveň je to málo i na západ USA

0 Citovat

Nevím, jak to vychází aktuálně v tomto případě, ale netvrdil bych, že by obecně byl nesmysl koupit 1 letenku se stopoverem. 1 letenka je výhodnější minimálně v případě většího posunu u některého z letů, než když člověk má 2 různé letenky.

https://www.cestujlevne.com/disk...-u-letenky

0 Citovat

Cena letenky ze západního pobřeží na Havaj je většinou vyšší než cena letenky z Evropy na Havaj. Také bych zkusila koupit buď se stop-overem nebo se na LA vykašlala. A ano, i dva týdny na Havaji jsou zoufale málo.

0 Citovat

https://www.fly4free.com/flight-...only-e486/

0 Citovat

Dekuji všem za odpovedi. Ja osobně mam nulovou zkušenost s koupi letenek. Pri zadani zpáteční do LA jsem  na 35 tis pro 2. + zpáteční na Hawaii 23 pro oba. Takze skoro 60 a to je bez odbavenych zavazadel. Asi špatně hledam. Kazdopadne, oni do LA proste chteji, půjčí si auto a chteji toho spoustu projet. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Nevím, jak to vychází aktuálně v tomto případě, ale netvrdil bych, že by obecně byl nesmysl koupit 1 letenku se stopoverem. 1 letenka je výhodnější minimálně v případě většího posunu u některého z letů, než když člověk má 2 různé letenky.

https://www.cestujlevne.com/disk...-u-letenky

dekuju moc pořádně si to přečtu, ale zatim je to pro me "španělská vesnice" 🤦‍♀️
0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

https://www.fly4free.com/flight-...only-e486/

dekuji

0 Citovat

Když do LA, což je betonová hrůza absolutně o ničem (na rozdíl od San Diego nebo San Francisca zcela prostá jakéhokoli genia loci), mermomocí chtějí, tak to se dá pořídit kolem 8,000 z Vídně jako samostatný výlet.

Nechte si poradit, zpáteční letenky ze západního pobřeží USA jsou mnohem dražší než z Evropy. Do dvou týdnů vmáčknout oboje je hloupost jak ekonomicky, tak časově - jen na cestě v takovém případě stráví 3-4 dny. 

Stejně tak je nutné se přesouvat po ostrovech na Havaji, protože opravdové krásy Havaje najdete mimo Oahu, jinak je to asi jako jet do Krkonoš a zůstat ve Vrchlabí. Při tydnu pobytu ale přesuny zcela postrádají smysl.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Když do LA, což je betonová hrůza absolutně o ničem (na rozdíl od San Diego nebo San Francisca zcela prostá jakéhokoli genia loci), mermomocí chtějí, tak to se dá pořídit kolem 8,000 z Vídně jako samostatný výlet.

Nechte si poradit, zpáteční letenky ze západního pobřeží USA jsou mnohem dražší než z Evropy. Do dvou týdnů vmáčknout oboje je hloupost jak ekonomicky, tak časově - jen na cestě v takovém případě stráví 3-4 dny. 

Stejně tak je nutné se přesouvat po ostrovech na Havaji, protože opravdové krásy Havaje najdete mimo Oahu, jinak je to asi jako jet do Krkonoš a zůstat ve Vrchlabí. Při tydnu pobytu ale přesuny zcela postrádají smysl.

Jistě, chápu, vyřídím. Každopádně si myslim, že kazdemu se libi neco jineho. 😊Vam muze LA pripadat jako betonova hruza, oni ho touzi videt. 🤷‍♀️ Ja take snim o NYC a lidi kolem me to nechapou s tim, ze to jen proflaknute sídliště. 🤷‍♀️... 

Dekuji, ale za rady ještě se na to pořádně podivam. 😊


0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

https://www.fly4free.com/flight-...only-e486/

Omlouvám se za, pro vas, asi hloupý dotaz, ale proc jsou pres skyscanner letenky nabizeny za cca 12 tis a pres pelikana  ve stejny datum, take s air canada za 29 tis.? 

0 Citovat

Hlavní pointou je omezený čas na to, aby bylo možné zvládnout oboje a mít z toho nějaký pozitivní zážitek.

0 Citovat

Michaela AD napsal(a):

Omlouvám se za, pro vas, asi hloupý dotaz, ale proc jsou pres skyscanner letenky nabizeny za cca 12 tis a pres pelikana  ve stejny datum, take s air canada za 29 tis.? 

Protože se jedná o chybu jednoho z mnoha prodejců, na které Skyscanner odkazuje (protože Skyscanner letenky neprodává, jen porovnává desítky více či méně seriozních webů, které pak letenky doopravdy prodají). Zrovna u těch 486 € z Amsterdamu na Havaj je podle mě tak 99,5% šance, že letenky koupě neprojde nebo budou letenky po sléze zrušeny.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Hlavní pointou je omezený čas na to, aby bylo možné zvládnout oboje a mít z toho nějaký pozitivní zážitek.

Rozumim, je pravda, ze casove (finančně taky) by to bylo dost náročné. Proto se zde ptam zkušených. Děkuji Vam

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Protože se jedná o chybu jednoho z mnoha prodejců, na které Skyscanner odkazuje (protože Skyscanner letenky neprodává, jen porovnává desítky více či méně seriozních webů, které pak letenky doopravdy prodají). Zrovna u těch 486 € z Amsterdamu na Havaj je podle mě tak 99,5% šance, že letenky koupě neprojde nebo budou letenky po sléze zrušeny.

Dekuji Vam, za vysvětlení. 

0 Citovat

Jinak se taky připojuji k názoru, že týden na Havaji je málo a škoda času. I když mě Havajské ostrovy nikdy moc nelákaly, jednou mě "přemluvila" levná letenka - bohužel jen na 10 dní čistého času - a od té doby je Havaj jednou z mých nejoblíbenějších destinací. Sice nesdílím názor, že Los Angeles je o ničem (ano, samotné město vyjde tak na 3 dny max., ale v okolí je toho opravdu spoustu klidně na dalších 14 dnů), ale pokud je na tuhle jednu dovolenou omezený čas, snažil bych se ho spíš využít ve prospěch Havaje. 

Osobně bych s nákupem letenek ještě čekal, respektive pravidelně sledoval ceny. Pokud chtějí letět na jaře, ještě se můžou objevit nějaké zajímavé akce. Sledoval bych jak letenky z Evropy rovnou na Havaj, tak odděleně z Evropy do Los Angeles a z Los Angeles na Havaj, občas se dá poskládat do 20 tisíc za osobu. Především z Vídně/Berlína/Mnichova se poměrně často do L.A. objevují zpáteční letenky i pod 10k včetně zavazadla.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Jinak se taky připojuji k názoru, že týden na Havaji je málo a škoda času. I když mě Havajské ostrovy nikdy moc nelákaly, jednou mě "přemluvila" levná letenka - bohužel jen na 10 dní čistého času - a od té doby je Havaj jednou z mých nejoblíbenějších destinací. Sice nesdílím názor, že Los Angeles je o ničem (ano, samotné město vyjde tak na 3 dny max., ale v okolí je toho opravdu spoustu klidně na dalších 14 dnů), ale pokud je na tuhle jednu dovolenou omezený čas, snažil bych se ho spíš využít ve prospěch Havaje. 

Osobně bych s nákupem letenek ještě čekal, respektive pravidelně sledoval ceny. Pokud chtějí letět na jaře, ještě se můžou objevit nějaké zajímavé akce. Sledoval bych jak letenky z Evropy rovnou na Havaj, tak odděleně z Evropy do Los Angeles a z Los Angeles na Havaj, občas se dá poskládat do 20 tisíc za osobu. Především z Vídně/Berlína/Mnichova se poměrně často do L.A. objevují zpáteční letenky i pod 10k včetně zavazadla.

Moc Vam dekuji za odpověď. 😊😊😊

0 Citovat

Nevím, jaké jsou konkrétní lety z LA a jak to vypadá cenově, ale pokud bych musel letět nutně na Havaj z LA jen na týden, zkusil bych hledat 1 směr třeba do Honolulu a zpět z jiného ostrova a mezi nimi přeletěl, aby se aspoň 1 let mezi ostrovy ubral a bylo vidět i něco z 1 z dalších ostrovů, které jsou zajímavější z hlediska přírody. Honolulu a Oahu bych ale nezatracoval ve smyslu, že je to jen nějaké Vrchlabí oproti Krkonoším. Sám jsem tam byl ze všech ostrovů nejdéle (o pár dní než ostatní).

0
22 reakcí