Zdravím, měl byste někdo inspiraci, kam se vydat se dvěma dětmi  (8let) do tepla v únoru,na týden?  Ideální by byl let přímý z Prahy, Drážďan. Našla jsem jen  Egypt, kam se moc zrovna nechce..   .

Kam v únoru 2020 do tepla poblíž ČR přímým letem?

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zdravím, měl byste někdo inspiraci, kam se vydat se dvěma dětmi  (8let) do tepla v únoru,na týden?  Ideální by byl let přímý z Prahy, Drážďan. Našla jsem jen  Egypt, kam se moc zrovna nechce..  

0

z Prahy Malaga, Eilat?

0 Citovat

Bohužel máte moc omezená kritéria. Pokud low cost, tak jedině Eilat, ale tam je dost draho, takže to znehodnotí levné letenky. Kompromisem bývá Akaba. Možná ještě Malaga, ale tam moc teplo nebude. Ale pokud chcete s CK allin (podle toho Egypta), tak nejlevnější je opravdu bohužel jen Egypt, Tunisko, příp. Turecko. 

0 Citovat

z Prahy ještě Marakéš, ale to si nebude vhodný s dětma

0 Citovat

Teplo je relativní. Znamená to "o něco tepleji než v ČR" nebo "chceme se koupat a opalovat"?

Já bych přihodil do nabídky i Emiráty, to se dá s levnou letenkou od smartwings udělat docela nízkonákladově.
0 Citovat

Ten Egypt byl loňskou zkušeností, kam se úplně nechce.  Jak to vidím, bude výjimečně vhodnější posunutí cesty na pozdější termín a v únoru vyřešit volno jinak.  Děkuji moc všem za názory. 

0 Citovat

Koncem unora uz jdou Kanary z Nemecka ,nebo pak s cestovkou Kapverdy  

Dobrym cilem by byly i Emiraty ,ale asi bych se spis dival po jinych letenkach nez s QS

0 Citovat

To by nebyl Mikir, aby nedoporucil Kanary :D by mohl byt nejaky dobry zajezd pro pani do Emiratu, ale otazka je, jaky je budget.

0 Citovat

Co Oman (Salalah)? Pripadne ty Kapverdy a SAE jak uz tu zaznelo..

0 Citovat

Ja bych se Mikire zastal, zatim mi Kanary ze vsech ten variant prijdou nejlepsi (pristi tyden letime na Korfu a nejakym zazrakem se mi jeste podarilo usetrit dalsi tri tydny dovelen - dont ask how - takze jsem resil podobnou ulohu, kam v listopadu se 2 malyma detma a v zasade mi z tohohle assesmentu vysly na prvnim miste Kanary, na druhem Dubai).. :)


Jinak jestli se jedna o primy let z PRG/DRS, tak si myslim, ze uz tady vsechny varianty probehly - Egypt, Izrael, Spano, Kanary, Kapverdy & Emiraty..


Jeste je pry v unoru prijemne v Moskve :D, Padrino urcite doporuci nejake prijemne misto u Volhy, kde se da vyriznout v ledu dira na koupani :D
0 Citovat

Mnooo Eilat v únoru bude na koupání pro otužilce,  my tam byli letos na konci března a  do Rudýho moře jsem teda vlezla, ale musela jsem se hodně přemlouvat :-) na slunku bylo fajn teplo, ale ta voda pro děcka asi nic moc... Mrtvý moře bylo dobrý.  Izrael je v naší zimě spíš na poznávání než na koupání, teda aspoň pro mě....

0 Citovat

Lenka napsal(a):

Co Oman (Salalah)?

To by byla výborná destinace na koupání i zajímavé výlety autem po okolí včetně občasného pozorování velbloudů a ne moc drahá. Určitě ale není přímý let. A asi by nebylo jednoduché najít nepálivé jídlo pro děti v místních indických, bangladéšských apod. restauracích, které tam i jinde v Ománu převažují.
0 Citovat

Otázkou je, jestli ty pravé Kapverdy jsou Sal a Boa Vista. Já bych řek, že ne.

0 Citovat

Tož co jsou ty pravé Kapverdy...

0 Citovat

Řeším to samé a(asi mám se zakladatelkou stejně jarňáky) :-) Kolik je dobrá cena za letenku na Kapverdy (odlet z letiště do 4 hod busem).  A je to fakt na koupání na začátku února?  

A varianta hezčí počasí než u nás mě by se zamlouval Kypr :-)

0 Citovat

Záleží kolik máš v plánu utratit za hlavu. Dají se sehnat i relativně levné lety  (případně i s pobyty) z Německa s chartery.

Last minute i pod 6k za exotiku - hlavně Karibik a okolí. Mírně dráž pak Indický oceán.
0 Citovat

tramin napsal(a):

Tož co jsou ty pravé Kapverdy...

Zbývajících 8 ostrovů.

0 Citovat

Tak jeste tu nebyl jmenovany Zanzibar  ,staci jednen prestup v Bruselu na TUI  . a loni jsem to sledoval last minute bylo i okolo  200-250 euro  z Bruselu zpatecni 

Jinak tady behaji irske decka po plazi bosky  v prilivu i na vanoce -) to bych neresil  

0 Citovat

Mrtvé moře v únoru na koupání není, ověřeno. Já bych v únoru rád zkusil s dětmi Dubai. Odkud a s kým se dá letět pod pět tisíc za zpáteční let? Nebo je to o náhodě, zda narazím na akci na můj termín? Díky

0 Citovat

U smartwings loni byly zpátečky kolem 4500 Kč od září až do března prakticky bez omezení. Ale objevovaly se postupně, tak bych průběžně zkoušel. Pokud už budou v provozu Maxy, bude to i relativně komfortní. V listopadu a lednu se v minulých letech pravidelně objevovaly slevy s Pegasus Airlines přes Turecko, předpokládám, že to bude opakovat, tam Dubaj byla taky kolem 4500, ale je to obvykle noční přestup/čekání, což s dětmi nemusí být ideální.

0 Citovat

Dubai ma v lednu vodu okolo 20, to mi treba neprijde moc na plavani, ale pro otuzilce asi dobry :) Hadam, ze unor bude podobne, ale jinak tam je krasne.

0 Citovat

Konec února má mít moře 22-24, což je na hraně. Takže najít hotel s vyhřívaným bazénem.

0 Citovat

Letět do Dubaie a pak se tam koupat v jenom v hotelovým bazénu ?  :-)


Leden/únor, z hlediska teploty moře by bylo ideální něco na jih od rovníku, třeba Mauricius, ale počasí tam může být v těchto měsících poněkud nevyzpytatelný, ikdyž, poslední roky těžko něco odhadovat...  

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To by byla výborná destinace na koupání i zajímavé výlety autem po okolí včetně občasného pozorování velbloudů a ne moc drahá. Určitě ale není přímý let. A asi by nebylo jednoduché najít nepálivé jídlo pro děti v místních indických, bangladéšských apod. restauracích, které tam i jinde v Ománu převažují.


Ruku do ohne za to nedam, ale myslim, ze zajezdy s CK jsou operovany primymi lety (PRG-SLL).. A toho jidla bych se nebala, i v indicke kuchyni se da najit mnozstvi nepaliveho jidla.

0 Citovat

Lenka napsal(a):


Ruku do ohne za to nedam, ale myslim, ze zajezdy s CK jsou operovany primymi lety (PRG-SLL).. A toho jidla bych se nebala, i v indicke kuchyni se da najit mnozstvi nepaliveho jidla.

Koukám, že s CK (min. s Fischer) opravdu jsou přímé lety. Pak nebude problém ani s pálivým jídlem. Kamarádka, která nemůže pálivé jídlo, s tím v Ománu měla trochu potíže. Obvykle to vyřešilo biryani.
0