Ma nekdo zkusenost  s letem 15 hodin s ditetem 2,5 roku primy let?  .

Cestovani s ditetem 2,5 roku

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

cali napsal(a):

A co F, nebylo by to lepší?

Zase nejsem milionář. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak hlavně jsme se zatím nedozvěděli, proč je to tak nesmírně důležité s sebou brát tak malé dítě. Ale každý svého štěstí strůjcem. Poznávat svět s malým dítětem je prostě blbost, ale chápu, že jsou sobci, kteří toto nikdy nepochopí. 

Přepravní podmínky jednotl. letecekejch společností cestovaní s malýma dětma umožňují, tak se s tím prostě musíš smířit. Pokud chceš cestovat letecky a děti na palubě letadla ti tak strašně vadí, možnosti jak se jim vyhnout existují. Akorát to není levný, no. Takže buď na to máš, nebo to zkousneš :-) A nebo nebudeš lítat. Přiznám se, že v týhle věci tak nějak nechápu nutkavou potřebu některejch lidí diskutovat - když pravidla jsou poměrně jasně daný. Takže není moc o čem diskutovat.

0 Citovat

Krásnej příspěvek ukazující sobeckost jeho autora v plné kráse. Co není zakázaný, je přeci dovolený a vy ostatní si polibte prdel. Takže pokud bude dítě dělat na palubě bordel, rušit všechny okolo, tak si vlastně všichni za to mohou sami, protože buď neměli vůbec letět a nebo si pronajmout jet. A když si někdo připlatí za business, aby to eliminovat, tak viděno tvoji optikou to vůbec nic neznamená, protože rodiče s malými dětmi mají přeci stejné právo, když si připlatí. Geniální myšlenky. Můžeš být na sebe hrdý. Toto téma není to tom, zda se může cestovat s dětmi letecky, ale o tom, od kdy je to vhodné. Pro dítě, pro rodiče i pro všechny okolo. Nikdo mi tady bohužel nedokázal vysvětlit, proč je nutné tahat tak malé dítě do Tichomoří. Sám autor dotazu to neví a nebo se tím nechce chlubit. Pouze víme, že je dcera příliš malá na to, aby zůstala 14 dní u prarodičů. Takže ji raději potáhnou na druhou stranu zeměkoule. Holt je někdy ego silnější, než zájem dítěte. Až mu dcera před odletem nastydne, tak to třeba pochopí. 

0 Citovat

Autor příspěvku moc dobre vi proč tahat dceru do Tichomoří a nemá potřebu to ventilovat tobě tady. Jako sobec na mne působiš ty když říkáš rodiče s dětmi nemají litat aspoň ne v letadle kde jsou jiný lidé. Ja jsem ptal jestli ma někdo zkušenosti s letanim takhle dlouhých letu a očekával jsem reakce typu: je to závislý od dítěte ale my jsme leteli a bylo to v pořádku nebyl problém. Anebo my jsme leteli a bohužel nás syn dcera prvních 5-6 hodin letu Ok a pak jsme měli co dělal aby jsme ji zabavili. Něco k tématu a ne tady tvoje výkřiky do tmy ze deti nemají litat aby te nerušili. 


0 Citovat

Prosím o smazání tématu. Nechtěl jsem tady rozmichavat vášně jen jsem se ptal na zkušenosti. Primárně mne šlo o cestovatelské zkušenosti a ne o to jestli deti můžou nebo nemůžou letět. Děkuji moc 

0 Citovat

Toto je nekonečná téma. Jasné, že deti môžu letieť, len je to veľmi subjektívne. Kamoška lieta s krpcami do USA vždy v lete na dlhé prázdniny od pol roka a druhej nezvládol dvojhodinový priamy let na Cyprus. Hlavne naozaj nech neprechladne pred letom. Ja som bol mesiac hluchý po hodinovom lete s nádchou. A to som mal 25.

0 Citovat

Ahoj, 

s deťmi je dôležitejšie cestovať na noc, kedy väčšinu prespia, oni majú miesta dosť, skôr sa horšie vyspí rodič, keď má 9 hod hlavu dieťaťa na jednom kolene 🙂  Alebo ich predtým unaviť.  My sme síce začali dlhšie trasy až od 4-5 rokov, ale treba si to najskôr vyskúšať na kratších letoch,  ako to dieťa zvláda a nech sa aj okuká a nie je to všetko pre neho nové, tým má aj menej stresu.  Za mňa je jeden 13 hod let v kuse cez noc oveľa lepší ako jeden 6 hodinový cez deň. Deti takto leteli do Japonska, USA , Thajska a vždy prespali 90% letu. Za mňa deti zvládajú let lepšie ako dospelí, pri ich veľkosti je aj Economy - Business trieda 😉 

0 Citovat

To ano. Na to myslime. Ale nikdy nevis jak to bude. jestli bude nemocna nebo ne. Udelas vse proto aby nebyla. Dekuji za rady. 

Je to skutecne dite od ditete. Uvidime ted letime do AUH normal v eco s TK. Verim, ze tech 5 hodin zvladneme. Je to let vecer a dle toho se budu vedet rozhodovat dal. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tyhle dotazy se tady pořád dokola objevují a nepřestávají mne fascinovat. Co je proboha tak důležitýho, že musí někdo tahat dítě na druhou stranu světa. Pochopim rodinné důvody, ale jakékoliv cestovani jde mimo mé chápání. Dítě z toho v tomhle věku opravdu nic nemá a je to utrpení pro něj i pro všechny okolo. To nemáte někoho, kdo je schopen dítě těch 14 dní pohlídat? A doporučení, že si mají ostatní koupit sluchátka ani nekomentuju. Takže to, že je někdo sobec, znamená, že se musí ostatní přizpůsobit? Fakt nechápu. 

Souhlas. Jenom honění ega, ukázat, že malý smrad byl v Tramtárii. Že to ty děti mají na salámu je snad jasný...

0 Citovat

Děcko z toho stejně bude mít kulový, žádný celoživotní trauma. Na rozdíl od rodičů a/nebo ostatních pasažérů. 

Uřvaného otravného parchanta na 2hod letu nějak přežiju, na 8hod letu budu vážně uvažovat o tom, že mu zlomím vaz, na 12hod letu minimálně na slovní incident dojde zcela jistě. 

0 Citovat

michaelp napsal(a):


to vubec nevadi. Az budes starsi tak pochopis. Nevidim nic spatneho na tom, kdyz rodice letaji, chteji poznavat a ptaji se na zkusenosti jinych. Dle tveho mysleni a jinych tady. Mas dite sed doma max udelej rizky naloz oktavku v combiku po strechu a jed do Chorvatska. Ale dekuji i za tvuj nazor, ktery sice nema s tematem nic spolecneho ale rozumim, ze jsi citil potrebu nam to sdelit. Od toho je diskusni forum. 

Podsuv neboli diskuzní faul. I ve střední Evropě lze mít luxusní dovolenou. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak hlavně jsme se zatím nedozvěděli, proč je to tak nesmírně důležité s sebou brát tak malé dítě. Ale každý svého štěstí strůjcem. Poznávat svět s malým dítětem je prostě blbost, ale chápu, že jsou sobci, kteří toto nikdy nepochopí. 

Souhlas (a to mám děti dvě a lítám celkem rád). 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Děcko z toho stejně bude mít kulový, žádný celoživotní trauma. Na rozdíl od rodičů a/nebo ostatních pasažérů. 

Uřvaného otravného parchanta na 2hod letu nějak přežiju, na 8hod letu budu vážně uvažovat o tom, že mu zlomím vaz, na 12hod letu minimálně na slovní incident dojde zcela jistě. 

Uvazuji co ty musis byt za cloveka, ze dokazes o diteti napsat, ze by jsi mu zlomil vaz. 

0 Citovat

eutomas napsal(a):

Ahoj, 

s deťmi je dôležitejšie cestovať na noc, kedy väčšinu prespia, oni majú miesta dosť, skôr sa horšie vyspí rodič, keď má 9 hod hlavu dieťaťa na jednom kolene 🙂  Alebo ich predtým unaviť.  My sme síce začali dlhšie trasy až od 4-5 rokov, ale treba si to najskôr vyskúšať na kratších letoch,  ako to dieťa zvláda a nech sa aj okuká a nie je to všetko pre neho nové, tým má aj menej stresu.  Za mňa je jeden 13 hod let v kuse cez noc oveľa lepší ako jeden 6 hodinový cez deň. Deti takto leteli do Japonska, USA , Thajska a vždy prespali 90% letu. Za mňa deti zvládajú let lepšie ako dospelí, pri ich veľkosti je aj Economy - Business trieda 😉 


+1

0 Citovat

Kdybych napsal, že nemám obavy, když vidím děti kolem mě, tak bych lhal. Když o tom přemýšlím, tak mi děti ani nevadí tolik jako výchova rodičů, kteří dítě nechají dělat naprosto cokoliv od kopání do sedačky po brek, který nijak nezkouší zastavit. Takže děti asi ok, ale rodiče by měli mít připravených X věcí, jak dítě zabavit a zkrátit řvaní na minimum. Rozhodně nesmí čekat až samo přestane. 

Samozřejmě pokud nemluvňatu praskne ušní bubínek, tak to těžko řekne nebo naznačí a těžko zabere cokoliv, aby nebrečelo. 

Byly kolem mě děti o kterých jsem nevěděl a byly i děti snad z druhé části letadla o kterých věděl každej. Z 99% bych řekl hlavně díky rodičům, kteří dítěti povolí vše a bití pro ně nepřipadá v úvahu.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Kdybych napsal, že nemám obavy, když vidím děti kolem mě, tak bych lhal. Když o tom přemýšlím, tak mi děti ani nevadí tolik jako výchova rodičů, kteří dítě nechají dělat naprosto cokoliv od kopání do sedačky po brek, který nijak nezkouší zastavit. Takže děti asi ok, ale rodiče by měli mít připravených X věcí, jak dítě zabavit a zkrátit řvaní na minimum. Rozhodně nesmí čekat až samo přestane. 

Samozřejmě pokud nemluvňatu praskne ušní bubínek, tak to těžko řekne nebo naznačí a těžko zabere cokoliv, aby nebrečelo. 

Byly kolem mě děti o kterých jsem nevěděl a byly i děti snad z druhé části letadla o kterých věděl každej. Z 99% bych řekl hlavně díky rodičům, kteří dítěti povolí vše a bití pro ně nepřipadá v úvahu.


Plne s tebou souhlasim. Kdyz vidim i hlavne tady v Nemecku tu vychovu. Volnou. Nesmis dat diteti na zadek. Delej si co chces. A oni tomu rikaji at se dite rozviji tak mne jde porazit. To same v letadle. Chapu kdyz dite place a rodice se snazi ho utisit. Place neco se mu nelibi a neumi to rict. Ale neakceptuji kopani do sedacky, kdyz si deti delaji co chteji. To je chyba rodicu a deti jen zkouseji co jim rodice dovoli. Ja se nebojim rict, ze 100 % pohoda a nepohoda letu zavisla od rodicu. Znaji svoje dite vedi jak ho utisit a jak tady hodne lidi psalo jsou deti co prospi skoro cely let. Nase mala dokaze usnout uz po nastupe do letadla a 1,5 hod let zvladla uz x krat a letela uz celkem 8. Max doba letu byla 2,5 hod. 

0 Citovat

Tak mě napadlo, dětské doktorky jsi se ptal? Jedna věc je, aby dítě nezlobilo. Druhá věc je, že prostředí letišť a letadla není vůbec k tělu přívětivé. Hluk, suchý vzduch, spolucestující přenášející viry doslova z celého světa... 15 hodin v takovém prostředí je záhul i pro dospělého (jestli zvládnou dospělí lidé 20 hodin museli Qantas teď raději testovat a cestující sledovat).

Většina rodičů chce pro dítě to nejlepší. Aby nenastydlo, to nejlepší a nejzdravější jídlo, ty nejlepší botičky... A do toho mi 15 hodin v letadle vůbec nesedí. Pokud jde o návštěvu babičky na NZ, chápu to. Pokud jde o dovolenou, nechápu to... 

0 Citovat

tmx napsal(a):

Tak mě napadlo, dětské doktorky jsi se ptal? Jedna věc je, aby dítě nezlobilo. Druhá věc je, že prostředí letišť a letadla není vůbec k tělu přívětivé. Hluk, suchý vzduch, spolucestující přenášející viry doslova z celého světa... 15 hodin v takovém prostředí je záhul i pro dospělého (jestli zvládnou dospělí lidé 20 hodin museli Qantas teď raději testovat a cestující sledovat).

Většina rodičů chce pro dítě to nejlepší. Aby nenastydlo, to nejlepší a nejzdravější jídlo, ty nejlepší botičky... A do toho mi 15 hodin v letadle vůbec nesedí. Pokud jde o návštěvu babičky na NZ, chápu to. Pokud jde o dovolenou, nechápu to... 

Ptal jsem se. Bohuzel nas doktor tady nebo i obecne je nazoru, ze ano muze letet. On i na kasel nam nedava sirup protoze to telo si poradi samo. ale to je jina tema. Ja jsem se ptal na ITB typka u stanku Nepal, ze od kolika muzou deti do basic campu na everest a manzelka skoro omdlela. :D. Kazdopadne pan rikal, ze to neni vekem omezeno. 

To jen na uvolneni napeti, protoze koukam ze par lidem jsem tady zvedl zluc svou otazkou. 

0 Citovat

michaelp: no zvolil jsi nejvýbušnější téma na CL...


Ridder: plný souhlas, víc než děti mi vadí jejich nezodpovědní rodiče.


Já jsem zastáncem toho, že pokud létání dětem nevadí, umí se chovat, tak ať si klidně létají. To nic nemění na tom, že sedadlo si vždy vybírám nejméně pět řad od infantů:-) Víc než dětí se ale v letadle děsím tlustých opocených lidí, kteří neznají antiperspirant. Roztečou se i na část vedlejší sedačky, smrdí, když nespí, tak funí, když spí, tak chrápou. Sedět vedle takového člověka na longhaulu je moje noční můra.
0 Citovat

tmx napsal(a):

Tak mě napadlo, dětské doktorky jsi se ptal? Jedna věc je, aby dítě nezlobilo. Druhá věc je, že prostředí letišť a letadla není vůbec k tělu přívětivé. Hluk, suchý vzduch, spolucestující přenášející viry doslova z celého světa... 15 hodin v takovém prostředí je záhul i pro dospělého (jestli zvládnou dospělí lidé 20 hodin museli Qantas teď raději testovat a cestující sledovat).

Většina rodičů chce pro dítě to nejlepší. Aby nenastydlo, to nejlepší a nejzdravější jídlo, ty nejlepší botičky... A do toho mi 15 hodin v letadle vůbec nesedí. Pokud jde o návštěvu babičky na NZ, chápu to. Pokud jde o dovolenou, nechápu to... 

Tak to jsme dva, kdo to nechápe. 


0 Citovat

Ako tu bolo napisane, za spravanie sa dietata pocas letu je na 100% zodpoveny jeho rodic ( nakolko by mal poznat svoje dieta, jeho zdravotny stav a ako sa bude spravat v lietadle pocas letu ). Ja to vidim asi takto :

- rodic musi byt zmiereny s tym ze na poslednu chvilu cestu proste vyskrecuju a pridu o peniaze za letenky
- rodic musi byt zmiereny s tym ze mozno na poslednu chvilu nenastupia do lietadla ( ak proste na dietati uvidia ze nezvlada taky priestor s tolkymi ludmi / aj to som uz zazil )
- rodic musi byt zmiereny s tym ze kvoli takejto ceste bude musiet trosku viac priplatit ako povodne cakal ( proste niektore deti to so svojou neposednostou v eco nedaju )
- rodic musi byt zmiereny s tym ze si dlhy let s malym dietatom neuzije ( ani v biznis a uz vobec nie v economy )
- rodic musi byt pocas letu pripraveny rieset XY situacii aby dieta zabavil
- rodic musi urcit dietatu jasne hranice ako sa moze a NEMOZE spravat v lietadle

Myslim ze cim dalej, tym viac deti bude cestovat so svojmi rodicmi a myslim ze je skor cesta im toto vtlkat do hlavy ako neustale dokola riesit ze deti v podstate nemaju co robit v lietadlach... 

0 Citovat

nakoniec mozno vzniknu najprv "adult only" sekcie, potom lety a mozno aj aerolinky. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Krásnej příspěvek ukazující sobeckost jeho autora v plné kráse. Co není zakázaný, je přeci dovolený a vy ostatní si polibte prdel. Takže pokud bude dítě dělat na palubě bordel, rušit všechny okolo, tak si vlastně všichni za to mohou sami, protože buď neměli vůbec letět a nebo si pronajmout jet. A když si někdo připlatí za business, aby to eliminovat, tak viděno tvoji optikou to vůbec nic neznamená, protože rodiče s malými dětmi mají přeci stejné právo, když si připlatí. Geniální myšlenky. Můžeš být na sebe hrdý. Toto téma není to tom, zda se může cestovat s dětmi letecky, ale o tom, od kdy je to vhodné. Pro dítě, pro rodiče i pro všechny okolo. Nikdo mi tady bohužel nedokázal vysvětlit, proč je nutné tahat tak malé dítě do Tichomoří. Sám autor dotazu to neví a nebo se tím nechce chlubit. Pouze víme, že je dcera příliš malá na to, aby zůstala 14 dní u prarodičů. Takže ji raději potáhnou na druhou stranu zeměkoule. Holt je někdy ego silnější, než zájem dítěte. Až mu dcera před odletem nastydne, tak to třeba pochopí. 

+1


0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak hlavně jsme se zatím nedozvěděli, proč je to tak nesmírně důležité s sebou brát tak malé dítě. Ale každý svého štěstí strůjcem. Poznávat svět s malým dítětem je prostě blbost, ale chápu, že jsou sobci, kteří toto nikdy nepochopí. 


Tak treba kdyz nekam jedes na par mesicu za praci a nechce se ti nechavat rocni dite samotny doma (treba aby neumrelo hlady?).. Ne kazdej kdo bere dite letadlem je pastikar, co s krosnou obiha narodni parky aby o tom natocil vlog na svoje gopro :D


Blbost je podsouvat ostatnim svuj nazor jako jediny spravny, zejmena u veci, na ktery mas jednostranny nazor a nemas s tim zadnou osobni zkusenost.. :) 

0 Citovat

Amen...

Ja som napriklad musel ist pracovne do Hong Kongu ked mal maly necele tri roky a proste veci sa vyvynuli tak nestastne ze manzelka mala vtedy zdravotne problemy a so starymi rodicmi to nebolo tiez ziadne terno nechat im takmer 3r "motorovu mys" na starosti. Tak som ho zobral so sebou takto prvy krat ( priplatil za C ) a este pred nastupom do lietadla som ratal s moznostou ze to proste nemusime dat a pojdeme domov. Nakoniec z toho bolo nezabudnutelnych 5dni kedy si maly v lietadle nasiel vzdy "svoju letusku" a ozaj s nim nebol najmensi problem ( samozrejme obcas som zasiahnut musel ked uz som videl ze zacina spekulovat ). Rovnako aj obchodny partneri boli uplne super a na cas schodzky mu dokonca vybavili pestunku a cely cas som ho videl za sklom co stvara ). Takze nevidel by som to s detmi tak cierne, len proste rodic musi zvazit vsetky pre a proti, mat "vychovane" dieta a byt pripraveny na to ze cely cas v lietadle sa bude musiet dietatu venovat a urcite si pocas letu neoddychne... 

0