Ma nekdo zkusenost  s letem 15 hodin s ditetem 2,5 roku primy let?  .

Cestovani s ditetem 2,5 roku

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Samozřejmě, že když to vyžaduje pracovní situace, tak se nedá nic dělat. Nenechám přece dítě doma, aby pošlo hlady.

Ale bavíme se to o dovolené bych řekl. A tam opravdu v tom pro takto malé dítě moc smysl nevidím. Dvouleté dítě si užije stejně dovolenou u kačáku jako na Havaji.  Rozdíl je v tom, že ta cesta na druhej konec světa pro něho bude velmi nepříjemná. Já bych svoje dítě v tomto věku nikam netahal. Navíc spousta rodičů nezvládá svoje dítě utišit ani v MHD nebo vlaku, natož pak v uzavřeném letadle.

0 Citovat

Motivaciu zakladatela vlakna si mozete precitat v dalsom vlakne: https://www.cestujlevne.com/disk...vek-106853 Usudok si moze spravit kazdy sam....

0 Citovat

Aha, tak teď už rozumím požadavku OP na smazání vlákna. Přesně jak jsem předpokládal. Sobec. Hlavně to musí být něco exotického, neobvyklého. Tak fajn, ale pak si nepořizuj děti. 

0 Citovat

Tak já jen do statistiky poznamenám, že děti mám a stejně jsem na straně těch, co je proti tahání malých dětí na takhle dlouhé lety pro zábavu rodičů.

0 Citovat

Zažil jsem už pár dlouhých letů kde děti doslova řádili a rodičům to bylo úplně jedno, nám všem ostatním okolo rozhodně ne (za sobce se určitě nepovažuji). Je to důsledek dnešní tzv. volné výchovy (jediné správné a nikdy jinak!). Tazateli který chce 2,5 roční dítě tahat na Americkou Samou na dovolenou, bych snad ještě doporučil návštěvu psychiatra (ne dítě, ale rodiče). Je spousta evropských koupacích destinací, dosažitelných za 10-12 hodin autem, ale je fakt, že na Fb by se to tak nevyjímalo.... 

0 Citovat

Chtěl jsem napsat úplně to samé jako Petr St. 

Pane, tohle chce spíš fórum o psychických poruchách, kde Vám s léčbou zcela jistě poradí, nikoliv na fóru o cestování.

To dítě, už tak malé, má smutný osud, že má dementní rodiče.

0 Citovat

Ja nerozumim moc tomu, jaky je z pohledu komfortu pro dite rozdil, jestli 10-12 hodin leti nebo jede autem - podle me (z me vlastni zkusenosti) je to pro male deti v aute horsi.. Pro male deti je idealni necestovat dal nez 2h jak autem tak letadlem (opet z moji vlastni zkusenosti) - ale kdyz uz s detma nekam potrebujeme letet, je nutne se na to pripravit a podle poctu hodin v letadle jim pripravit nejakou relevantni zabavu.. Taky je dobre tomu prizpusobit haromogram cesty a netahnout se za kazdou cenu tim nejlevnejsim dobytcakem, hlavne abych usetril par stovek.. 


Ja myslim ze to zvladnutelne v pohode je a nechci nekoho soudit ohledne toho kam a proc s detma chce letet..


Bohuzel nemuzu nez souhlasit s tim, ze spousta lidi dneska neni ochotna svoje deti vychovavat a jsou z nich pak rozmazleni parchanti, kteri dokazou cestu zneprijemnit nejen rodicum ale i ostatnim - bohuzel vetsina rodicu dnes radsi cumi do mobilu, nez se venovat detem a to nejen v letadle..

0 Citovat

Musim uprimne rict, ze facebook nemam. Psychickou poruchu taky ne. Ale chapu. Je lepsi 12 hodin autem do Chorvatska nez 12 hodin  letadlem na Koh Samui. Ze ja se vubec ptal. Ptal jsem na zkusenosti u cestovani deti a panove tady si vytahli ponozky v sandalech pod kolena a tahnou na dovolenou. Budu rad, kdyz se nekdo bude chtit pridat do diskuze se zazitkem kdy musel nebo chtel a letet dlouhou trasu letadlem ostatni jestli budou chtit vystriknout neco at to radsi udelaji doma na zachode. Prosim skutecne drzme se tematu a neodpovidejme systemem: To je dobra otazka ale co ja jsem chtel k teme rict je, ze.... 


0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Ja nerozumim moc tomu, jaky je z pohledu komfortu pro dite rozdil, jestli 10-12 hodin leti nebo jede autem - podle me (z me vlastni zkusenosti) je to pro male deti v aute horsi.. Pro male deti je idealni necestovat dal nez 2h jak autem tak letadlem (opet z moji vlastni zkusenosti) - ale kdyz uz s detma nekam potrebujeme letet, je nutne se na to pripravit a podle poctu hodin v letadle jim pripravit nejakou relevantni zabavu.. Taky je dobre tomu prizpusobit haromogram cesty a netahnout se za kazdou cenu tim nejlevnejsim dobytcakem, hlavne abych usetril par stovek.. 


Ja myslim ze to zvladnutelne v pohode je a nechci nekoho soudit ohledne toho kam a proc s detma chce letet..


Bohuzel nemuzu nez souhlasit s tim, ze spousta lidi dneska neni ochotna svoje deti vychovavat a jsou z nich pak rozmazleni parchanti, kteri dokazou cestu zneprijemnit nejen rodicum ale i ostatnim - bohuzel vetsina rodicu dnes radsi cumi do mobilu, nez se venovat detem a to nejen v letadle..


Jasne, ze je to mozne. Zabavit dite samozrejme. Brat ohled na to, ze nejsem v letadle sam. Kazdy inteligetni clovek tohle vi. Jsou tady panove, ktery by chteli kdyz leti s ditetem aby se jim reklo. Nezlobte se musime letet babicka je z Australie a je nemocna. Tak to budou akceptovat. V te chvili jak chce clovek na 14 dni do australie na dovolenou tak to uz ne. To dnes krasa diskuzniho fora. Nemas co delat napis neco hlavne at je o cem mluvit. Dite se zahraje na plazi jak na kanarech, tak v italii, chorvatsku a taky na samoe.  Neberu tenhle web jen jako o levnem cestovani ale primarne o cestovani a tudiz tak jsem se ptal. Kam to sklouzlo diky par ... mne mrzi. Lidi jsou ruznych povah. 

0 Citovat

Ale ty se tu ptáš, jestli má někdo zkušenosti z cestování s infanty v letadle. Většina fóra tu už pár dálkovek letěla a narazila na ukřičeného infranta, co deset dvanáct hodin nezavřel pusinku. Tak k tomu má  co říct. Chápeš? Za mě je to tak 3:1, že to batole nebude klidné a, když to jde, se radši evakuuju na volnou sedačku na druhém konci letadla. Na diskutování, jak je krásné cestování s miminkem v letadle, máš jít na emimino nebo mimibazar. Ještě by sis odnesl nějaký úžasný recept jako bonus.

Americkou Samou s dítětem ani zadarmo. Mimčo rozhodně celou dobu spinkat nebude, i kdyby spolykalo pixlu rohypnolu. K tomu rezorty bývají v odlehlých místech, nejlépe na vlastním ostrůvku, odkud se k nejbližšímu lékaři musí třeba hodinu letět nebo plout privátním letem nebo lodí. K tomu hygiena, když ne tam, tak na přestupech může být značně pochybná. V ostrovních a tropických rájích bývají dost velké kontrasty mezi životem místních a dovolenkářů a nedá se od toho zcela odstřihnout. 2,5 leté dítě bych netahal ani na Ukrajinu nebo  do Maroka, protože nemá dostatečnou imunitu a  všechna potřebná očkování.

0 Citovat

Pojdme rozdat noze :D:D:D

0 Citovat

michaelp napsal(a):


Dementni byl tvuj fotr kdyz napustil tvoji mamu a neutrel to radsi do zaclony anebo kdyz chtel mel ji to aspon striknout do huby. 

...když dojdou argumenty, začnou nadávky... :-D jdu si pro popcorn.

0 Citovat

Pokud se jedná o mě, sandály nenosím 😁

0 Citovat

Ale jinak, vyjadřování máš super... 

0 Citovat

Argumentovat muzes s nekym kdo ma zajem o diskuzi a nenapada druheho, ze je dementni. 

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Pojdme rozdat noze :D:D:D


Naco noze, kdyz se tady bude strilet :D :D :D 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ale ty se tu ptáš, jestli má někdo zkušenosti z cestování s infanty v letadle. Většina fóra tu už pár dálkovek letěla a narazila na ukřičeného infranta, co deset dvanáct hodin nezavřel pusinku. Tak k tomu má  co říct. Chápeš? Za mě je to tak 3:1, že to batole nebude klidné a, když to jde, se radši evakuuju na volnou sedačku na druhém konci letadla. Na diskutování, jak je krásné cestování s miminkem v letadle, máš jít na emimino nebo mimibazar. Ještě by sis odnesl nějaký úžasný recept jako bonus.

Americkou Samou s dítětem ani zadarmo. Mimčo rozhodně celou dobu spinkat nebude, i kdyby spolykalo pixlu rohypnolu. K tomu rezorty bývají v odlehlých místech, nejlépe na vlastním ostrůvku, odkud se k nejbližšímu lékaři musí třeba hodinu letět nebo plout privátním letem nebo lodí. K tomu hygiena, když ne tam, tak na přestupech může být značně pochybná. V ostrovních a tropických rájích bývají dost velké kontrasty mezi životem místních a dovolenkářů a nedá se od toho zcela odstřihnout. 2,5 leté dítě bych netahal ani na Ukrajinu nebo  do Maroka, protože nemá dostatečnou imunitu a  všechna potřebná očkování.


Nekde unikl ten muj dotaz, ze se rozhoduji ne, ze letim. To o rezortech je zajimave info. Dekuji za nej. 

0 Citovat

S dcerou litame jednou rocne od jejich 11ti mesicu. V letadle si pobrecela vzdy max par minut nez ji doslo, ze ji nic jinyho nezbyva. Vetsinu letu pak vzdy prospala a to jsme ji jeste parkrat museli budit, ze uz opravdu musime vystupovat :-)

Ale i tak si nedokazu predstavit, ze bych s ni travil v letadle takovou dobu a radsi ten let rozdelil - kdyz uz by nebylo zbyti.


Tohle rozhodovani ale u nas neni na poradu dne. Jak psal Michal, dalky nehrozi predevsim kvuli zdravotnim rizikum. Staci, kdyz se dite chytne poradnou sr.cku a uz je potreba kapacek. Vazne bych nechtel mit malou nekde v nemocnici v nejakem vidlakove.


A jinak jestli 12h v aute nebo 2 hodiny letu, tak zastavam nazor, ze je lepsi letadlo nez byt 12h prikurtovan v detske sedacce.

0 Citovat

Inak odporúča sa byť pripútaný počas celého letu. Niekto chytá mdloby ak druhý nepoužije autosedačku na 200 metrov po dedine, no riskovať lietajúce dieťa pri turbulencii už je v pohode.

0 Citovat

Petr St napsal(a):

Ale jinak, vyjadřování máš super... 

Jo nechavam se unest, kdyz chce nekdo detem lamat vaz v letadle nebo mne nebo moji manzelku rika, ze jsme demetni. 

0 Citovat

michaelp napsal(a):

Jo nechavam se unest, kdyz chce nekdo detem lamat vaz v letadle nebo mne nebo moji manzelku rika, ze jsme demetni. 

Tímto se ale dostáváš dokonce pod jeho úroveň ;)

0 Citovat

Jo ja vim. Mel jsem potrebu mu to rict. A pak mam zase klid. Ja chapu a moc dobre vim, ze to nemusi byt nic prijemneho letet s ditetem kor tak malym. Takhle daleko jsme s ditetem nebyli proto jsem se ptal na zkusenosti. Mel jsem napsat, ze spis zkusenosti rodicu. Zpetne jsem mel dotaz lepe formulovat. Ale stalo se. Slo mi primarne o zkusenosti rodicu co leteli s detmi. A ne spolucestujicich co jim ty deti vadi. Vyber destinace prosim nechte na mne. Se samoou nebo havaji to nema nic spolecneho. Jde primarne jen o zkusenosti rodicu s malymi detmi a dlouhymi lety. Verim, ze se uz vsichni chapeme. 

0 Citovat

máš jít na emimino nebo mimibazar. Ještě by sis odnesl nějaký úžasný recept jako bonus.

Tyhle weby mne nic nerikaji. Kouknu se. Diky 

0 Citovat

Jojo, zajímají tě pouze zkušenosti rodičů, co už letěli. Na ostatní cestující kašleš a co z toho bude mít samotné dítě, je ti taky u prdele. Když dojdou argumenty, tak přijdou urážky. Chudák manželka a dcera. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Jojo, zajímají tě pouze zkušenosti rodičů, co už letěli. Na ostatní cestující kašleš a co z toho bude mít samotné dítě, je ti taky u prdele. Když dojdou argumenty, tak přijdou urážky. Chudák manželka a dcera. 

Vsiml jsi si, ze ten clovek mne napadl prvni? Ne urcite ne. ostatni cestujici? jak ty uz dopredu vis, ze to dcera v C nezvladne? Ty uz dopredu vis jak to bude spatne. Co kdyz predtim nez poletime budeme 2 dny v Katare aby jsme po letu z PRG aklimatizovali a pripravili na dalsi dlouhy let? jsou tady pribehy a zazitky lidi co maji jen dobrou zkusenost. Proto, ze se tobe nekdy nevyvedl let a nekde ti tam dite brecelo predse nemuzes odsuzovat hned vsechny deti a rodice. Chudak jses bohuzel jen ty diky tomu, ze nepripustis i jiny nazor nez ten svuj. Urazky prisli po utoku na mne. 


0