Ma nekdo zkusenost  s letem 15 hodin s ditetem 2,5 roku primy let?  .

Cestovani s ditetem 2,5 roku

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Standa napsal(a):

A jinak jestli 12h v aute nebo 2 hodiny letu, tak zastavam nazor, ze je lepsi letadlo nez byt 12h prikurtovan v detske sedacce.

Nechtěl jsem do tohoto vlákna psát, ale když k předchozí zmínce, že je pro dítě lepší letadlo než auto na stejnou dobu přibyla ještě tato podobná, tak aniž bych měl vlastní zkušenost, z logiky věci snad vyplývá, že cesta autem se dá snadno mnohokrát přerušit a dítě bude spokojenější, nejsou tam změny tlaku, bakterie a viry (a taky neruší v autě jiné lidi). Sám jsem ale naštěstí nikdy příliš hlučné dítě v letadle nezažil (vzpomínám si za mé rozsáhlé cestování jen na asi 5-letého extrémně hlučného kluka v busu v Ekvádoru na párhodinové cestě, kterého máma nechala bez povšimnutí, tak jsem ji vynadal).

Ohledně příliš dlouhé doby letu a špatné dostupnosti lékařské péče na Americké Samoi jsem psal už ve 2. vláknu, ale ještě bych dodal to, co jsem zmínil v jiné diskuzi o cestování malých dětí (jindy jsem do těchto diskuzí nepsal): Čím dál tím větší průšvih v tropických a někde subtropických oblastech je dengue a více rizikové je to pro děti. Zrovna jedna maminka popisovala, jak dengue dostala 3-letá dcera v Thajsku (Teeerez 27.12.): https://www.hedvabnastezka.cz/di...ost-328790

Před cestou do tropů s malými dětmi (ale i bez nich) by bylo dobré googlovat aktuální situaci s komáry přenosnými nemocemi a Americká Samoa na tom nebyla v posledních letech nejlépe:

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes...6747a5.htm

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Nechtěl jsem do tohoto vlákna psát, ale když k předchozí zmínce, že je pro dítě lepší letadlo než auto na stejnou dobu přibyla ještě tato podobná, tak aniž bych měl vlastní zkušenost, z logiky věci snad vyplývá, že cesta autem se dá snadno mnohokrát přerušit a dítě bude spokojenější, nejsou tam změny tlaku, bakterie a viry (a taky neruší v autě jiné lidi). Sám jsem ale naštěstí nikdy příliš hlučné dítě v letadle nezažil (vzpomínám si za mé rozsáhlé cestování jen na asi 5-letého extrémně hlučného kluka v busu v Ekvádoru na párhodinové cestě, kterého máma nechala bez povšimnutí, tak jsem ji vynadal).

Ohledně příliš dlouhé doby letu a špatné dostupnosti lékařské péče na Americké Samoi jsem psal už ve 2. vláknu, ale ještě bych dodal to, co jsem zmínil v jiné diskuzi o cestování malých dětí (jindy jsem do těchto diskuzí nepsal): Čím dál tím větší průšvih v tropických a někde subtropických oblastech je dengue a více rizikové je to pro děti. Zrovna jedna maminka popisovala, jak dengue dostala 3-letá dcera v Thajsku (Teeerez 27.12.): https://www.hedvabnastezka.cz/di...ost-328790

Před cestou do tropů s malými dětmi (ale i bez nich) by bylo dobré googlovat aktuální situaci s komáry přenosnými nemocemi a Americká Samoa na tom nebyla v posledních letech nejlépe:

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes...6747a5.htm


Dekuji za odkaz. Prectu. Ono moje nezkusenost pusobi taky z toho, ze jsem precestoval mimo Afriky hodne a nikdy jsem nemel ockovani. A taky pro nazory jsem prisel sem a vidime jak to dopadlo. Dekuji ale za kazdy konstruktivni prispevek. Jdu cist. 

0 Citovat

ad Standa: Já mám najezděno poměrně hodně a s dětmi to je to prostě jinak. Žádný noční přesuny, honění se za nějakými (beztak často pochybnými) turistickými "must to see", důležitý jsou častý přestávky, přizpůsobený program jejich věku a možnostem, pokud možno vzít to se zastávkami u přátel, známých... Na tom, zda se spí ve stanu, pod širákem, nebo 4* hotelu až tak nezáleží, dětem je to fuk (teda mým, možná jsou i rozmazlenci, kteří pod širákem neusnou...), pokud jsou zdravý, samozřejmě. 

Letecky to u malých dětí má pramalý význam, v případě dovolených je to blbost. Chápu to plně u cest za rodiči, pracovních komplikací (zde zmíněno výše), ale čistě dovolená s malými infanty je tak trochu esence sobectví. Poněvadž to škvrně to má na háku, okolí to tak akorát víc nebo míň sere, nenulová rizika atd. atd. 

A dle mých pozorování a jednoho letu s mým a dalších s jinými infanty - nejde až tak o samotný let (ten děcko může i prospat), ale o celou tu logistiku a přesuny okolo, zavazadla, cizí prostředí...


No, já nevím, ale osobně chci potomky vést co nejlíp se dá a u těch malých prostě platí, že procházky po český krajině jsou plně dostačující a efektivnější než přesuny z rozmaru přes půl zeměkoule.

Ještě se taky dá vykoupit lůžkové kupé a přesunovat se vlaky, ale tam to pohodlí jde dost dolu a nedostanete se zase skoro nikam (malý výběr toho kam se tak dá, aby tam bylo něco zajímavýho i pro infanty). 

0 Citovat

michaelp napsal(a):

Vsiml jsi si, ze ten clovek mne napadl prvni? Ne urcite ne. ostatni cestujici? jak ty uz dopredu vis, ze to dcera v C nezvladne? Ty uz dopredu vis jak to bude spatne. Co kdyz predtim nez poletime budeme 2 dny v Katare aby jsme po letu z PRG aklimatizovali a pripravili na dalsi dlouhy let? jsou tady pribehy a zazitky lidi co maji jen dobrou zkusenost. Proto, ze se tobe nekdy nevyvedl let a nekde ti tam dite brecelo predse nemuzes odsuzovat hned vsechny deti a rodice. Chudak jses bohuzel jen ty diky tomu, ze nepripustis i jiny nazor nez ten svuj. Urazky prisli po utoku na mne. 


Ale klidně si to užijte. Ono se to někdy v životě vrátí, o tom nepochybujte. Vzorce chování často přebírají i potomci ;-). 

0 Citovat

Standa napsal(a):

S dcerou litame jednou rocne od jejich 11ti mesicu. V letadle si pobrecela vzdy max par minut nez ji doslo, ze ji nic jinyho nezbyva. Vetsinu letu pak vzdy prospala a to jsme ji jeste parkrat museli budit, ze uz opravdu musime vystupovat :-)

Ale i tak si nedokazu predstavit, ze bych s ni travil v letadle takovou dobu a radsi ten let rozdelil - kdyz uz by nebylo zbyti.


Tohle rozhodovani ale u nas neni na poradu dne. Jak psal Michal, dalky nehrozi predevsim kvuli zdravotnim rizikum. Staci, kdyz se dite chytne poradnou sr.cku a uz je potreba kapacek. Vazne bych nechtel mit malou nekde v nemocnici v nejakem vidlakove.


A jinak jestli 12h v aute nebo 2 hodiny letu, tak zastavam nazor, ze je lepsi letadlo nez byt 12h prikurtovan v detske sedacce.


Já bych s dětmi nejel ani na Ukrajinu a to z prostých důvodů. Viděl jsem pár nemocnic v zemích ex. SSSR a nikdy více (ano, nebyly to ty bohatší země). A nejde jen o stav a vybavení. 

0 Citovat

Koukam jak se s takoveho tematu muze stat arogantni diskuze na obou stranach nazoru , uz jsem tu taky prezentoval nazor , pridavam se k tem ,co dlouhy let s ditem  pod 3 roky nebude schvalovat , ale porad je to o tom , ze  v dnesni volne vychove deti  nejsou mantinely, nejvic se smeju tomu  pouzivanemu STOP  ,ktere se pouziva  v USA ,Anglii i  Irsku , ve chvili kdy ditko uz radi  jak hurikan Ofelia co tu prosel  pred dvema lety 

To uz je prece pozde ,ty mantinely musi byt  nastaveny drive a i s miminem je mozna komunikace, ale jakmile zjisti ,ze revem si prosadi svou  ,tak to pak bude zkouset porad , takove dite ,ale i rodic do letadla nepatri , rodic musi 100 % umet sve dite v tomto veku , pokud je zdrave uklidnit  

Urcita  tolerance se u okolo sedicich pasazeru ocekava , ovsem ne tolerance 12 ti hodinoveho revu , je si treba uvedomit , ze  jak deti tak dospeli se museji chovat v letadle s urcitym omezenim ., kdyz ma nekdo alergii na orisky , tak obsluha  vyhlasi , ze v tom letu se orisky prodavat nebudou a tak nejak to kazdy bere  na vedomi , ale ,treba u sklopeni sedacky  ta tolerance  pokulhava , nebo s roztahovanim pres sve sedadlo  a s detmi je  to  totez, at leti  ,nevadi mi to ,ale rodic musi  umet sve dite zabavit a uklidnit  a o tom to je

JInak taky patrim mezi lidi co se nenechavaji ockovat , ale dospely clovek je v tomhle  neco jineho , nez  2 a pul lety prcek

0 Citovat

tonic napsal(a):

nakoniec mozno vzniknu najprv "adult only" sekcie, potom lety a mozno aj aerolinky. 


Prva lastovicka :)

Japan Airlines has revealed a new tool that lets you dodge infants when you book your seat.

"Passengers traveling with children between 8 days and 2 years old who select their seats on the JAL website will have a child icon displayed on their seats on the seat selection screen," reads the airline's website. 


https://edition.cnn.com/travel/a...index.html


Hmm a zeby predsalen vekovy limit? So 7 dnovym deckom ma uz nepustia? :D

0 Citovat

Hmm a zeby predsalen vekovy limit? So 7 dnovym deckom ma uz nepustia? :D

[/citace]


Obecne nesmi letat deti mladsi nez 8 dnu. 



0 Citovat

6 dnove by si uzilo Zanzibar napriklad :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

6 dnove by si uzilo Zanzibar napriklad :)


Ale jedine v C nebo F  :D :D  a to musi predtim jeste 10 hodin jet autem. Aby to melo grady. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):


Já bych s dětmi nejel ani na Ukrajinu a to z prostých důvodů. Viděl jsem pár nemocnic v zemích ex. SSSR a nikdy více (ano, nebyly to ty bohatší země). A nejde jen o stav a vybavení. 

Poté co jsem viděl pár lékáren v Indii, jsem byl ochotný se do letadla směr Kyjev (kde jsem měl layover) i odplazit :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Poté co jsem viděl pár lékáren v Indii, jsem byl ochotný se do letadla směr Kyjev (kde jsem měl layover) i odplazit :D

Na Koh Lipe je treba dnes mezinarodni poliklinika ale urcite se shodneme vsichni, ze uplne nejlepsi je aby se nam nikomu nic nestalo pri cestovani a nemusel tohle resit. 

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Motivaciu zakladatela vlakna si mozete precitat v dalsom vlakne: https://www.cestujlevne.com/disk...vek-106853 Usudok si moze spravit kazdy sam....


Za tohle moc díky! Sám bych si toho nevšiml a teď už je opravdu vše jasné...

0 Citovat

Leonard napsal(a):


Za tohle moc díky! Sám bych si toho nevšiml a teď už je opravdu vše jasné...


Uz se z toho trochu stava cestujdementne :D - vzhledem k tomu ze sem prispiva spousta lidi bez ohledu na to, jestli maji k tematu co rict - viz. treba tenhle muj a predchozi prispevek.. :D

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Ja nerozumim moc tomu, jaky je z pohledu komfortu pro dite rozdil, jestli 10-12 hodin leti nebo jede autem

Čas odjezdu auta je plně v moci rodičů (může se brát značný ohled na spánkové rytmy dítěte). Je zcela na rodičích jestli se pojede 3x4, 6x2 nebo kolikrát kolik hodin. Během zastávek se dítě může proběhnout na čerstvém vzduchu, pohrát si na houpačkách, udělat malý výlet nebo procházku. Délku a četnost opět určují rodiče s ohledem na mrňouse. Je možné cestu rozdělit a nechat dítko přespat napůl cesty v normální nadmořské výšce a tlaku ve své dětské postýlce. Je na rodičích, jestli v autě pojede klima nebo ne. V autě dítě sedí ve vlastní sedačce a neleží někde, kde mělo svou prdel x tisíc lidí a kde úklid je spíš symbolický. Tolik opovrhovaný, doma připravený, řízeček (nebo koláček)  je pro dítě určitě lepší než cokoli co dostane v letadle jako "dětské" jídlo připravené bůhví kde, bůhví kým.

Pro mne by ale zásadním faktorem bylo to, co zmiňuje Michal: Vzhledem k populaci má Am. Samoa jedinou, "okresní" nemocnici o 128 postelích a 5 středisek primární zdravotní péče. 

0 Citovat

michaelp: mám z Tebe pocit, že Ty sis sem nepřišel pro radu, ale pro potvrzení svého názoru a když Ti tady většina přispívajících (včetně mnoha těch, kteří mají s cestováním s dětmi zkušenosti) píše, že je to hloupost, tak to nechceš poslouchat a ještě se tady pak rozčiluješ.

Ale jinak klidně pokračujte, mě to třeba baví :)))

0 Citovat

Ne ne. Prisel jsem si pro zkusenosti. Nerozciluji se. Vubec. Jen kdyz nekdo utoci na mne nebo moji rodinu. 

A jsem rad za kazdy nazor a prispevek, v kterem neni nikdo osocovan a neni mu nadavano. I kdyz nemusi byt takovy jak si ja preji respektuji ho a neco si treba z neho vemu. 

0 Citovat


Pro mne by ale zásadním faktorem bylo to, co zmiňuje Michal: Vzhledem k populaci má Am. Samoa jedinou, "okresní" nemocnici o 128 postelích a 5 středisek primární zdravotní péče. 


Tohle je neco co jsem hledal a chtel slyset. Taky nejsem blazen a nepojedu nekam kde maji MASH jako nemocnici a neznaji antiniotika. 

[/citace]

0 Citovat

Nevím, proč někdo odsuzuje na co se dotyčný ptal. Mám zkušenosti s dítětem od 6 měsíců a nyní má 2,5 roku a už se toho naletala poměrně hodně po Evropě a vše bez problému a nikdo nevěděl, ze takové dítě malé je v letadle. S delšími lety mám také zkušenosti od 1,5 roku, akorat rozděleny vždy na 2 segmenty po 6 a 7 hodinách. Vždy vybrán 1 segment ve večerních hodinách a opět nikdo nepoznal a nestezoval si na našeho infanta. Je to proste o dítěti a každé dítě je jiné. Každopádně bych neodsuzoval tento vytvořeny dotaz. Každý je nějaký a možná i děti to někdy zvládají takové dlouhé lety lépe než dospěli 😂

0 Citovat


Zdroj: 

American Samoa has one hospital, the LBJ Tropical Medical Center, a 128-bed general acute-care hospital, and five primary health centers.

https://www.ruralhealthinfo.org/...ican-samoa


0 Citovat

Každé dieťa je iné a každý deň je iný. Osobne by som deti na dlhší let a do exotiky nebral. Je to o tom, čo písali viacerí - o uskromnení a o preferencii detských potrieb pred vlastným egom. Sám mám za sebou niekoľko transkontinentálnych letov a vždy som bol rád, keď som sedel ďalej od detí. A áno, zažil som aj peklo s infantmi, kedy vystrájali takmer počas celého letu z FRA do HKG. Utíchli len, keď už nevládali. Na chvíľu. Deti beriem len na kratšie lety. Keď budú väčšie, pôjdeme ďalej. Lacné letenky budú aj o niekoľko rokov. 

0