Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

tramin napsal(a):


Já žádal ještě o den dříve a taky nic. Na kdy byl let?


Let bol v polovici července. Dnes som im pisala e-mail, tak snad sa dockam nejakej odpovede. Minule im to trvalo asi 2 tyzdne.

0 Citovat

Keellim napsal(a):

A rusila  jste sama nebo čekala až let zruší TAP, kamarádce přišel Voucher 4 dny po žádosti, ale let zrušil  TAP.


Zrušila som ho sama, tak som zvedava ci sa dockam ...
0 Citovat

Problém vidím v tom, že u svojí rezervace  ten let stále vidím jako platný, navíc nikde není možnost ani změny termínu, kterou nabízí na lety do 30.září. Na jaký mail si to posílala?

0 Citovat

Posielala som na customer@tapmilesandgo.com

Uz som im raz písala a odpisali mi po 4 tyzdnoch, ze narok sa spracovava a mam cakat. Letenky som zrusila 24.3. ked sa este dali zrusit lety do 31.8. a o vouchery som poziadala az 24.4.

Mam od nich mail o zruseni rezervacie aj maily s pridelenymi identifikatormi ROR, cez to cislo som si ich aj nasla vo vyhladavaci, v akom stave je moja poziadavka a stale tam je len, ze je to v procese.

0 Citovat

Dnes 2 emaily od Easyjetu. Nejdřív, že jsem šťastlivec a ukradli jen detaily mého letu, nikoliv údaje o kreditce a číslo pasu. A druhý email, že většina oddělení firmy nefunguje a finance jsou jedno z nich, takže platba přijde do 90 dní. :D 

0 Citovat

jlomnicka napsal(a):

Posielala som na customer@tapmilesandgo.com

Uz som im raz písala a odpisali mi po 4 tyzdnoch, ze narok sa spracovava a mam cakat. Letenky som zrusila 24.3. ked sa este dali zrusit lety do 31.8. a o vouchery som poziadala az 24.4.

Mam od nich mail o zruseni rezervacie aj maily s pridelenymi identifikatormi ROR, cez to cislo som si ich aj nasla vo vyhladavaci, v akom stave je moja poziadavka a stale tam je len, ze je to v procese.


Maily o zrušení rezervace nemám (to by mělo automaticky nastat po žádosti o voucher, přidělené indetifikátory ROR ano, taky stále v procesu. Problém vidím v tom, že již nikde nejde najít a tím pádem jim dokázat, že v době, kdy jsme o vouchery žádali platilo toto pro lety do konce srpna. Někdo tady myslím psal do konce září. Škoda, že jsem si neudělal screen...

0 Citovat

Pokud víš, co přesně bylo na screeně, tak si ho s trochou snahy dokážeš udělat teď taky. Stačí na to jít přes "Prozkoumat prvek". To je taky důvod, proč moc nevěřím screenshotům :D

EDIT: názorná ukázka


m.png

0 Citovat

LATAM - bankrot, požádal o ochranu před věřiteli.https://www.fly4free.pl/latam-wn...ankructwo/

0 Citovat

Teď si s nimi píšu o voucher, který chci přeměnit v prachy... To mě fakt .... Když už najdu cestu, jak to udělat, tak se musí toto stát... 

0 Citovat

@jlomnicka za zrušený let z 15.3. ještě peníze nemám:)

0 Citovat

Audit napsal(a):

LATAM - bankrot, požádal o ochranu před věřiteli.https://www.fly4free.pl/latam-wn...ankructwo/

Oblibeny LATAM, to je sila! Skvely servis mezi Evropou a Jizni Amerikou, i brazilske vnitrostatni lety byly fajn, navic dobre fungujici FFP. Nakonec i ta zmena z LATAMu na Lufthansu mezi Frankfurtem a Madridem nebude jen o horizontalne nastavitelnem sedadle v byznysu ...

0 Citovat

Ahoj řeším koupené letenky přes GOTOGATE.COM let od SmartWings. 17.3 jsem vyplňoval formulář na refundaci na gotogate a od té doby bez jakékoliv zpětné vazby. Volal jsem také do SmartWings a ty mě odpálkovali, že to musím řešit tam kde jsem to kupoval, což chápu a taky jsem již dávno provedl. Dnes jsem absolvoval tedy ještě 15 minutový rozhovor na lince podpory gotogate, kde mně přišlo, že mě teprve začnou řešit až teď. Nemá s podobnou situací někdo zkušenosti? Smartwing se na webu  tváří že refundace ne jen změny termínů. 

0 Citovat

Já bych to asi ještě jednou zkusil přímo u letecké společnosti. Jednou jsem kvůli výrazné úspoře kupoval na gotogate letenky a poté jsem potřeboval něco změnit. Vše jsem ale řešil s leteckou společností, jako bych kupoval přímo u nich. Pravda, nebyli to SmartWings, ale někdy hodně záleží na tom, jakému operátorovi se dovoláš.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Oblibeny LATAM, to je sila! Skvely servis mezi Evropou a Jizni Amerikou, i brazilske vnitrostatni lety byly fajn, navic dobre fungujici FFP. Nakonec i ta zmena z LATAMu na Lufthansu mezi Frankfurtem a Madridem nebude jen o horizontalne nastavitelnem sedadle v byznysu ...

Já myslím, že zatím úplně nekončí. Je to stejné jako Avianca. Ochrana před věřiteli podle Chapter 11 v USA. To prodělaly svého času všechny hlavní US společnosti...Taky např. Avianca stále lítá. V tom řízení se teprve rozhodne, jestli to ustojí nebo ne. Není to klasický bankrot, jak ho známe v Evropě, tj okamžité zastavení provozu. Hlavně je to načasované na post Covid dobu, aby se vyhli té finanční odpovědnosti vůči věřitelům, která vznikla právě teď..

0 Citovat

Spíše mne fascinující, jak ty ochrany před veřiteli ukazují stav ekonomiky.

LATAM aktiva cca 10miliard dolarů a dluh 50 miliard, podobně Thomas Cook nebo Hertz.

Myslím, že podobně je na tom Ryanair.

A takových bude většina.

0 Citovat

tak to je asi vsade tak .. tiez vacsina mojho okolia ma aktiva par tisic eur, max desiatky tisic eur a potom dlhy v podobe hypoteky 100 tisic plus.


0 Citovat

Dluh = peníze 

0 Citovat

Po vrácení peněz za leteneky přes Bravofly PRG/ LAX / PRG s BA, jsem uplatnil na storno 30,- eur před týdnem cestovní pojištění na Premium účtu od Erste. 

Dnes připsáno na účet.

Při započtení kurzu jsem  v plusu cca 1 000,-Kč.

Již druhé proplacení cestovního pojištětní přes Premium účet u Erste.

Předchozí servisní poplatek  u Airbnb.

0 Citovat

Ahoj, jak si mám přebrat, že mám část rezervace u Singapurců místo Confirmed jako Reserved? To je předstupeň zrušení? ...už by bylo na čase :D


s.png

0 Citovat

Audit napsal(a):

Po vrácení peněz za leteneky přes Bravofly PRG/ LAX / PRG s BA, jsem uplatnil na storno 30,- eur před týdnem cestovní pojištění na Premium účtu od Erste. 

Dnes připsáno na účet.

Při započtení kurzu jsem  v plusu cca 1 000,-Kč.

Již druhé proplacení cestovního pojištětní přes Premium účet u Erste.

Předchozí servisní poplatek  u Airbnb.

A jak se na to muze vztahovat cestovni pojisteni, kdyz je to poplatek za sluzbu  pri zruseni letenky. Ne storno za nemoc.

0 Citovat

Letuška.cz dohání takové legendy jako gotogate:

Zrušená letenka ze strany dopravce. Přesto 245 Kč administrativní poplatek a chtějí si nechat i 490 Kč servisní poplatek z platby za letenku :D

0 Citovat

Ahoj, dokázal někdo dostat voucher napřímo od TAPu, když byla letenka koupená přes OTA? Jestli se mám psychicky připravovat na komunikaci s Gotogate a nebo je mohu elegantně obejít :D

0 Citovat

matej15: ano, já mám 4 různé letenky vystavené přes OTA (lastminute), a bez problémů jsem dostal voucher v plné původní ceně letenky + dalších 20% od TAP jako bonus, platnost 2 roky, využitelné na jakékoliv jméno.

Narozdíl od Ryanairu velká spokojenost s takto nastavenými podmínkami.
Vyřízení trvalo od 2 do 5 dnů, u každé letenky jinak. 

0 Citovat

Tak super, to budu mít hned klidnější spaní, pokud by podzimní Miami s TAPem nevyšlo :)

0 Citovat

Tak hlásím, že letenky s TAPem na Madeiru za původní cenu 3900 Kč/os. na přelom června a července jsem dnes úspěšně zdarma přebookoval přes pražské zastoupení na vánoční termín (za 14k). Samozřejmě tomu předcházela informace o zrušení letů. 

0