Na kdy letos plánujete svou první cestu? A bude podle vás možné letos cestovat do většiny zemí už v létě nebo až na podzim?:) Osobně věřím, že můj říjnový let do Ruska mně vyjde a let nebude zrušen.  .

Moje další letošní cesta bude do...

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Libor_S napsal(a):

Prymula už dříve svůj výrok vysvětloval tak, že si myslí, že jiné země nebudou ještě dlouho vpouštět turisty. Nebude záležet tolik na tom, jaké podmínky budou pro opuštění ČR (a otázka je, jak to bude s karanténou po návratu). Bude zajímavé sledovat, jak odvážné budou s otvíráním hranic pro turisty jihoevropské země a jestli tam rychle začne něco létat za rozumné ceny, pokud se stále bude koronavir šířit, i když třeba pomaleji. Mimoevropské země asi budou ohledně vpouštění Evropanů opatrnější déle.

Jinak proč vyjíždět na podzim zrovna za teplem, když v létě tady bude tepla nejspíš dost? Kdyby v zimě za teplem nebo na podzim za něčím jiným, tak to chápu.


Z mimoevropských je pro mě podstatný Izrael, letos přes zimu jsem byl 2x v Eilatu, ale příští zimu si moc nadějí nedělám.


0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Prymula už dříve svůj výrok vysvětloval tak, že si myslí, že jiné země nebudou ještě dlouho vpouštět turisty. Nebude záležet tolik na tom, jaké podmínky budou pro opuštění ČR (a otázka je, jak to bude s karanténou po návratu). Bude zajímavé sledovat, jak odvážné budou s otvíráním hranic pro turisty jihoevropské země a jestli tam rychle začne něco létat za rozumné ceny, pokud se stále bude koronavir šířit, i když třeba pomaleji. Mimoevropské země asi budou ohledně vpouštění Evropanů opatrnější déle.

Jinak proč vyjíždět na podzim zrovna za teplem, když v létě tady bude tepla nejspíš dost? Kdyby v zimě za teplem nebo na podzim za něčím jiným, tak to chápu.


Hlavně spousta rodin s dětičkama školou povinnýma jezdí v létě za teplem k moři, protože jindy v roce, to nejde, takže ty to bude mrzet nejvíc, což se dá chápat.

Já už to omezila, jezdím v létě na sever, tam je z jara a v létě tááák krásně,  vypadá to, že letos mám smolíka :-(, ale naděje umírá poslední :-). Snad aspoň ten podzim se vydaří.

0 Citovat

Aluška napsal(a):


Hlavně spousta rodin s dětičkama školou povinnýma jezdí v létě za teplem k moři, protože jindy v roce, to nejde, takže ty to bude mrzet nejvíc, což se dá chápat.

Já už to omezila, jezdím v létě na sever, tam je z jara a v létě tááák krásně,  vypadá to, že letos mám smolíka :-(, ale naděje umírá poslední :-). Snad aspoň ten podzim se vydaří.

Alespoň dětičky zjistí, že krom Ňadranu existuje i Rozkoš, Macháč nebo Lipno. 

0 Citovat

lma napsal(a):

No já se jen tak koukal na léto na nějakou Šumavu,Jizerky a pod. a koukám,že hoteliéři jsou na očekávaný zájem o pobyty v tuzemsku připravení - alespoň cenově určitě ..


 Proto raději jedu za hranice, cenově to vyjde téměř nastejno a kvalita služeb je úplně jinde, bohužel :-(  Já už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy byla v ČR někde absolutně spokojená :-( Asi su už moc rozmazlená :-D :-D Budu muset ubrat ze svých nároků a spokojit se ke snídani s 2dny starýma rohlíkama...(poslední zkušenost ze snídaní v K. Varech či Č. Krumlově)
0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Alespoň dětičky zjistí, že krom Ňadranu existuje i Rozkoš, Macháč nebo Lipno. 

Na Mácháči jsem byl před dvěma lety. Totální humáč. Vybavení kempů z doby RVHP a vypadalo to jako autentická Ukrajina. Kdežto bezprostřední okolí Mácháče jako mix DDR a současné Bukurešti. Jen tam chyběly křiklavě oblečené šlapky...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Na Mácháči jsem byl před dvěma lety. Totální humáč. Vybavení kempů z doby RVHP a vypadalo to jako autentická Ukrajina. Kdežto bezprostřední okolí Mácháče jako mix DDR a současné Bukurešti. Jen tam chyběly křiklavě oblečené šlapky...

Sakra, já do Rumunska jezdím 25 let a křiklavě oblečené šlapky jsem zatím neviděl... Chlape kam vy to jezdíte?! :-)))


0 Citovat

Aluška napsal(a):


 Proto raději jedu za hranice, cenově to vyjde téměř nastejno a kvalita služeb je úplně jinde, bohužel :-(  Já už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy byla v ČR někde absolutně spokojená :-( Asi su už moc rozmazlená :-D :-D Budu muset ubrat ze svých nároků a spokojit se ke snídani s 2dny starýma rohlíkama...(poslední zkušenost ze snídaní v K. Varech či Č. Krumlově)

A nebo si zaplatit kvalitnější bydlení. Já letos vyměnil Alpy za Jeseníky (protože jsem chytrý, tak jsem útok COVID-19 vytušil včas...) a byly z toho parádní jarní prázdniny ve velice solidním penzionu. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

A nebo si zaplatit kvalitnější bydlení. Já letos vyměnil Alpy za Jeseníky (protože jsem chytrý, tak jsem útok COVID-19 vytušil včas...) a byly z toho parádní jarní prázdniny ve velice solidním penzionu. 


Právě že bydlení nebylo zrovna z těch nejlevnějších, pokoje atd. čisto, ale snídaně fakt bída :-(. Kdyby to byl nějakej obyč pension, tak neřeknu, ale skoro 4hvězdičkovej hotel... ale dám jim ještě šanci :-).

0 Citovat

Michal napsal(a):

Na Mácháči jsem byl před dvěma lety. Totální humáč. Vybavení kempů z doby RVHP a vypadalo to jako autentická Ukrajina. Kdežto bezprostřední okolí Mácháče jako mix DDR a současné Bukurešti. Jen tam chyběly křiklavě oblečené šlapky...

V ČR je spousta krásných míst, ale Mácháč mezi ně patřil možná za dob Karla Hynka Máchy. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Alespoň dětičky zjistí, že krom Ňadranu existuje i Rozkoš, Macháč nebo Lipno. 


Koupal jste se někdy v Rozkoši? Myslím, že není o co stát.
0 Citovat

Aluška napsal(a):


 Proto raději jedu za hranice, cenově to vyjde téměř nastejno a kvalita služeb je úplně jinde, bohužel :-(  Já už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy byla v ČR někde absolutně spokojená :-( Asi su už moc rozmazlená :-D :-D Budu muset ubrat ze svých nároků a spokojit se ke snídani s 2dny starýma rohlíkama...(poslední zkušenost ze snídaní v K. Varech či Č. Krumlově)


Přesně, moje řeč. Lyžaři, co jezdí do Alp, jsou dnes nepřítelem národa, ale když mě naposledy napadlo, že zůstaneme v českých horách a hledala jsem hotely se stejným vyžitím, co v Alpách, taky ty Alpy vyšly levněji. Ani skipasy tu o moc levnější nejsou. Tak proč bych tu utrácela svoje těžce vydělaý peníze
0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Sakra, já do Rumunska jezdím 25 let a křiklavě oblečené šlapky jsem zatím neviděl... Chlape kam vy to jezdíte?! :-)))


Bukurešť večer vypadal jako Dubí v 90. letech. Šlapky jsem tam neviděl, ale šel jsem brzy spát, tak kdoví. 

0 Citovat

Vcera som bol v Galante a teda super :D, highlight mesiaca marec :D

inak na tento rok som nic velke neplanoval, chcel som ist tak maximalne pozriet autom znamych do Ceska (Praha a mozno sa zastavit Ostrava, Olomouc a pozdravit aj miestny vospolok) a konecne pozriet Pieniny a polske Tatry + Solinskie jazero. A uz aj to sa mi zda ako scifi. Som dnes rano nejak precitol :D

0 Citovat

Letos je to jasný, Benátky :-) 


... nad jizerou :-(
0 Citovat

Jakub napsal(a):


Koupal jste se někdy v Rozkoši? Myslím, že není o co stát.

Před 35 lety. 

0 Citovat

Deny napsal(a):


Přesně, moje řeč. Lyžaři, co jezdí do Alp, jsou dnes nepřítelem národa, ale když mě naposledy napadlo, že zůstaneme v českých horách a hledala jsem hotely se stejným vyžitím, co v Alpách, taky ty Alpy vyšly levněji. Ani skipasy tu o moc levnější nejsou. Tak proč bych tu utrácela svoje těžce vydělaý peníze

Nevím jaký jste měla důvod Vy, ale my jsme nechytili COVID-19, což už dost solidní důvod je. 

Stálo to zhruba polovinu a hory byly samozřejmě menší. To už tak prostě je. 


0 Citovat

Michal napsal(a):

Bukurešť večer vypadal jako Dubí v 90. letech. Šlapky jsem tam neviděl, ale šel jsem brzy spát, tak kdoví. 

Tak to jste asi nebyl v Dubí. Jinak je to ta Bukurešť a řada sídlišť je skutečně pěkně turbuletních, třeba Obor. Ale o tom by nám mohla povyprávět Najava - tenkrát byly asi v lepším stavu. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Nevím jaký jste měla důvod Vy, ale my jsme nechytili COVID-19, což už dost solidní důvod je. 

Stálo to zhruba polovinu a hory byly samozřejmě menší. To už tak prostě je. 



Wut? Já žádnej Covid nikde nechytila
0 Citovat

Samozrejme nemame nikdo vesteckou kouli, ale myslite, ze v prosinci budou realne cesty do Mexika popr. Jizni Ameriky (Columbie, Ekvador...). Meli jsme jet na libanky do Mexika, tak ted premyslim, jakou variantu B, C a D si skladat. 

0 Citovat

Já byl Sarah ještě před pár týdny docela optimistickej a věřil si na podzimní Izrael a novoroční JAR. Obé jsem už odpískal. Zůstanu nějakou dobu raději v Schengenu.

Teď si nemyslím, že je letos reálná Amerika severní, natož jižní. V Columbii jsem byl loni na podzim a bylo to boží, ale bezpečnost místama dost na hraně. Nutně tohle povede ke zhoršení bezpečností situace. Zrovna jsem viděl i dost divoké videa z Mexika, kde se zhoršovala bezpečnost už před Covidem.

0 Citovat

Musíme vyčkat, nicméně z tamního regionu jsem někde četl, že například Dominikánská republika se turismu otevřela 1.7.2020.

0 Citovat

Vytvářím už 3. generaci cestovních plánů na letošní druhé pololetí. VIE-LIS a VIE-OHD na zaří nevěřím a vzal jsem místo toho PRG-BRI. Zatím jsem první dva nezrušil, tak uvidíme, co z toho a jak vyjde. Letošek je chaos a přitom mi ještě zbývá využít 17 dní :-D

0 Citovat

Sarah, to bych nedoporučoval, i kdyby to už šlo.  Pokud by náhodou koronavirus zmutoval do té doby do neškodné varianty, bezpečnostní situace, která nebyla místy ideální v těchto zemích ani dříve, se v posledních měsících jistě zhoršila po celé Jižní Americe, což přetrvá i nějaký čas po koronaviru. Emigranti z Venezuely, kteří loni zaplavovali Kolumbii a Ekvádor, jsou letos v obzvlášť špatné situaci, což bezpečnost ještě zhorší.

0 Citovat

Dekuju za komentare :) 

Jeste jsem nad tim do detailu nepremyslela, nas uplne puvodni plan byl Havaj, tak mozna se k nemu vratime. Za danych okolnosti si umim predstavit i tu DR. Rozhodne ale smer zapad, jsme preasiovani. Tak se nechame prekvapit, jak to za par mesicu vse bude... jsem skepticka. 

0 Citovat

Původní plán Havaj a místo toho za současné situace Kolumbie, Ekvádor a Mexiko. To mi dává smysl :-) Doporučuji klasiku v podobě Mauricia. Tam to bude na jistotu a na novomanžele tam jsou připravení.

0