Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu:


https://travel.gov.gr/


https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/


https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html


Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.

0

Koukám, že opruz v podobě arrival forms přichází z Asie i do Evropy. Dokonce jsou vytuněné a vybraní jedinci nafasují povinný test a karanténu.

Doufám, že na vlastní náklady podobně jako když se u nás balík zastaví na celnici České pošty. Ačkoliv člověk dokáže, že byl pod limitem, platí ČP za uskladnění :D

0 Citovat

@Michal

Tak ty snad můžeš být klidný. Už jsi v Evropě všude byl, všechno jsi viděl a letenky stejně kupuješ s tím, že letadlo nepoletí. Sice nechápu souvislost vyplnování formulářů v letadle a případných testů s doručováním balíku, ale ty ji tam vidíš, tak tam musí být :-)

0 Citovat

Souvislost je v tom, že i když pax/klient nic neporuší, přesto může být náhodně vybrán a "pokutován".

- Pošta: Balíček, o které se pošta domnívá, že by mohl být nad 22 € a zadrží ho (ačkoliv je deklarovaný např. na 15 €). Ty dodáš podklady a i když je uznají, platíš za uskladnění u ČP, které bys neplatil, kdyby ho pustili, jak měli.

- Řecko: Na základě náhodného výběru/profilování tě vyberou pro test na covid. Test si budeš muset zaplatit (spekulace) a počkat v izolaci (až 36h) na vlastní náklady do vyhotovení výsledků.

Já v tom paralelu vidím.

Právě díky fondu Wizz Invest mám polštář, kvůli kterému když tak tak s celkem lehkým srdcem nechám propadnout podobně dotčené letenky ;)

0 Citovat

vl k: Díky, tak jsem to vyplnil a uvidíme. Letím do GR 1.7.

0 Citovat

Recko v tom pripade s diky vynecham dokud tenhle nonsense nezrusi, jeste ze jsem koupil zatim jenom srpnou Mallorcu..


Online formular s QR kodem za me dava smysl, nicmene pochybuju, ze nekdo s detmi bude ochoten riskovat neco podobneho jako 36h karantena..


Jeste v tom vidim (mozna je to jen tim ze nemam dostatek informaci) klasicke vychcankovstvi ala prodame v cervnu co nejvic ubytka nedockavym dovolenkarum a pak je last minute prekvapime karantenou.. Stejne jako 150kc poplatek za vyber z Reckeho bankomatu s mezinarodni kartou..

0 Citovat

Není mi úplně jasné co vyplnit v tom formuláři v kroku "Temporary Address". To je místo pobytu v Řecku? Děkuji

0 Citovat

Ano, mělo by se jednat o místo pobytu v Řecku. Jsem zvědav, zda to teda opravdu bude fungovat, podle informací na různých fórech žádné QR kódy nechodí :D 

0 Citovat

Tak tomuhle říkám slušná sviňárna. Proč tohle neoznámili rovnou, když s velkou slávou přišli s tím, že od července otevřou letecké hranice pro cestující z "bezpečných" zemí? I kdyby byl ten test hrazený řeckou stranou (o čemž začínám trochu pochybovat), myslím si, že by si hodně lidí dovolenou rozmyslelo. Například - koupím si zájezd na 7 dnů a hned ráno po přistání dostanu tenhle dáreček. Když vše dobře dopadne, po 36 hodinách mohu konečně opustit karanténu, což znamená, že k moři se dostanu až třetí den. Takže v reálu u moře strávím čtyři dny, protože sedmý se odlétá domů. Paráda.

0 Citovat

Ono by možná stačilo specifikovat, za jakých podmínek bude ten test potřeba. Jestli namátkové kontroly nebo podle informací, že daný cestující za uplynulých 14 dní navštívil některou ze "zakázaných" zemí (což by dávalo největší logiku) nebo podle naměřené teploty nebo podle aktuální konstelace hvězd nebo kýhovýra podle čeho ještě.

0 Citovat

Tak jsem zjišťovala, QR kód určí z které země přilétás,  prijizdis pokud jedeš autem. Do 36 h.karanteny jdou lidé, kteří přijíždí z rizikových zemí nebo jsou jejími občany : Švédsko, Velká Británie atd. Karanténa se dodržuje v místě, kde máš rezervaci. 

0 Citovat

Kryštof Háje: děkuji

Keellim: díky za dodatečné info :)

0 Citovat

Milan V napsal(a):

vl k: Díky, tak jsem to vyplnil a uvidíme. Letím do GR 1.7.

Tak dej určitě vědět my letíme 12.8.20 , ale jak jsem psala níže my by jsme měli být v pohodě. 

0 Citovat

Keelim: Tohle je přesně to info, které by bylo potřeba, aby měli uvedené na té vládní stránce. Každopádně super a moc díky za doplnění. Můžu se jen zeptat na nějaký zdroj, jestli je možné uvést?

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Tak dej určitě vědět my letíme 12.8.20 , ale jak jsem psala výše,  my by jsme měli být v pohodě. 

0 Citovat

Super :-) Teď už se jen modlit, abychom se ještě díky OKD nestihli dostat na černou listinu :-)

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Keelim: Tohle je přesně to info, které by bylo potřeba, aby měli uvedené na té vládní stránce. Každopádně super a moc díky za doplnění. Můžu se jen zeptat na nějaký zdroj, jestli je možné uvést?

Zdroj je má kamarádka, která pracuje v Řecku- Rhodos na letišti, byli o tomto narizeni skoleni ( už v patek) .Recko se chce vyhnout občanům jinych rizikovych zemí EU, kteří si zakoupí letenku z bezpečné země a přiletí. Ze zemí mimo EU se do Řecka Rhodos zatím neleta.

0 Citovat

Jsem zvědav, kdy skutečně přijdou ty QR kódy. Ten jejich formulář jsem vyplňoval včera, a zatím nic! Odlítám ve čtvrtek, tak uvidíme :-/

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ono by možná stačilo specifikovat, za jakých podmínek bude ten test potřeba. Jestli namátkové kontroly nebo podle informací, že daný cestující za uplynulých 14 dní navštívil některou ze "zakázaných" zemí (což by dávalo největší logiku) nebo podle naměřené teploty nebo podle aktuální konstelace hvězd nebo kýhovýra podle čeho ještě.

Zkusil jsem ten formulář nanečisto vyplnit. Vtipné je, že v něm můžeš vybrat jen jednu jedinou zemi, v které jsi byl během posledních 14 dní :D  Sympatické je, že tam nemáš počítat země tranzitní.

0 Citovat

Jen dodám, že toto info. na vladnich stránkách není,  aby lidé nepodvadeli a psali pravdu, i když.....

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Jsem zvědav, kdy skutečně přijdou ty QR kódy. Ten jejich formulář jsem vyplňoval včera, a zatím nic! Odlítám ve čtvrtek, tak uvidíme :-/

Já letím hned toho 1.7...dám sem info, jestli to do té doby přijde. Vyplněno dnes ráno.

0 Citovat

Dobrý den, nevíte někdo, máme letět 2.7 viden-atheny s Ryanem. nevite, da se jeste ted let zrusit a ziskat voucher? Nemáte někdo informaci? Děkuji

0 Citovat

Pokud jsou letenky kupovány v poslední době, mělo by být možné je zdarma přerezervovat na jiný termín, platí se jen rozdíl v ceně staré a nové letenky. Stornovat (bezplatně) určitě letenky nejdou!

0 Citovat

Nevíte prosím někdo, jestli pro rodinu stačí vyplnit formulář jednou nebo je potřeba pro každého zvlášť?

Online formulář je prakticky obsahově totožný s "papírovým" dokumentem https://www.iata.org/contentasse...r-form.pdf, kde se píše: "One form should be completed by an adult member of each family", tak by snad mohlo být taky tak, ale kdo ví.

Bohužel Řekové žádné instrukce neuvedli a formulář má taky chyby, např. když se u jednoho spolucestujícího uvede věk, tak se propíše stejně pro všechny spolucestující a nejde opravit...

0 Citovat

Milan V napsal(a):

vl k: Díky, tak jsem to vyplnil a uvidíme. Letím do GR 1.7.


Za malo, napis potom sem, ako si dopadol a na ktorom letisku. Ja letim 10.7.

0