Ak sa niekto chysta do Grecka, od 1.7. musi min. 48 hodin pred vstupom vyplnit dotaznik, pridelia mu QR kod a na letisku mu povedia, ci ho pustaju normalne alebo mu robia test a ide do domacej karanteny na max. 36 hodin. Viac info tu: https://travel.gov.gr/ https://news.gtp.gr/2020/06/27/p...ator-form/ https://www.handelsblatt.com/pol...56892.html Ak sa to naozaj zavedie, vsetky nedavne lacne vikendovky na Santorini, Kefaloniu atd. su na zvazenie.  .

Vstup do Grecka pre turistov od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Muzu pouzit stejny email a pridat k me registraci? Nebo radeji jiny email?

0 Citovat

complexcargo napsal(a):

Muzu pouzit stejny email a pridat k me registraci? Nebo radeji jiny email?


Taky jsem zadavala vice osob na stejny email.

0 Citovat

Moc děkuji

0 Citovat

Samaria je úžasná a rád bych si ji ještě jednou prošel. Cesta dolů je celkem pohoda pro člověka, který nemá problémy s pohybovým ústrojím. Jde to zvládnout, i když nemáte kondičku. Ale pokud máte větší problémy s koleny či zády, jeďte trajektem do cíle a projděte si jen spodní část. Ty úzké a vysoké soutěsky stojí za to.

0 Citovat

Dobrý deň, chceli by sme sa informovať o aktuálnej situácii ohľadom covid 19 v Grécku. S priateľkou by sme chceli vycestovať dňa 08.09.2020 s návratom 12.09.2020 a radi by sme vedeli, či sa do 12.09. nemenia opatrenia v Grécku. 

0 Citovat

To nikdo neví. Bude se vědět, až se změní. Ale zatím mlčí.

0 Citovat

Ideálně napsat třeba na řeckou ambasádu, tady to bude těžko umět někdo zaručit.

0 Citovat

Tam nebudou vědět taky nic. Jedině by dokázali dát vědět, zda řeckými médii už neprobíhají nějaké spekulace o změně politiky. Ale dokdy to bude tak, jak to je teď, ti stejně taky nepoví.

0 Citovat

Dotaz ohledne Recka je uplne o nicem. Chce to presne misto, ostrov, pevnina, vsude je to jinak.

0 Citovat

Takze dik vsem za rady ohledne clunu. Dlouho jsem to tu resil, nakonec jsem se rozhodl pro kratkodoby pronajem. Zadny parkovani a snorchlovani, jen se projet. Zavolal jsem Edite Kachlovy co tu bydli a domluvil si to na 2 hodiny v Paleiokastritse, cena 20eur za hodinu plus benzin.

Dorazil jsem do pristavu v pul sesty s tim, ze to dame na dve hodiny, typek prej 60. Tak jsme si to vysvetlili, dal jsem 40, lod mi predali hodne rychle, zadny vysvetlovani. Ale byl jsme to den predem pozorovat tak jsme vedel jak to funguje... 30hp teda neni zadny dravec, jsem rad, ze jsem si nevzal tu slabsi. Jako bavilo me to, projeli jsme si vsechny atrakce podle mapy, hodne me bavilo jak to skace na vlnach. Jen fakt netusim co bych na ty lodi delal cely den.. Snorchlovat jezdim na paddleboardu nebo si dojdu....

0 Citovat

Chvalim za ukazkovou a informaci plnou diskuzi v tomto vlaknu od cca 25.6. do cca 28.8. Četl jsem to přes hodinu nez se to zvrtlo v nejake porovnavani clunu :-) Takze poprosim zpet k tematu. 

Co ty kody aktualne?? 

4 dobry a 7 test?

11.9-16.9. Rhodos

Pls kdo mate cerstvou zkusenost a podelite se? Predem diky

0 Citovat

mig22 napsal(a):

 Jen fakt netusim co bych na ty lodi delal cely den.. Snorchlovat jezdim na paddleboardu nebo si dojdu....

No u nás se typicky děti dohadují s tatínkem, kdo bude řídit, každou chvíli zakotvíme v nějaké pěkné zátoce, skáčeme do vody, šnorchlujeme, plaveme na pláž, vybalíme z chladícího boxu svačinu, stavíme se někde na oběd, blbneme na vlnách... Nám to uteče.

0 Citovat

no my jsme ve dvou a tyhle činnosti dělám když jedu na paddleoardu. My jsme si projeli všechna místa podle mapy, no mě tam bavilo hlavně to ježdění. A taky se mi nechtělo moc házet kotvu potom co jsem tu četl o vytahování zpět do lodi.....

Samozřejmě s dětma je asi úplně jiný :)


BTW: dnes jsou úžasný vlny, udělalo se od včerejška supr teplo, evidnentně mě chtěj naštvat když letíme zítra domů. Jo a včera jsem viděl při šnorchlování chobotnici, podle mě poprvé naživo. Snažila se schovat do nějaké škvíry ve skále, vypadá ten tvor hodně podivně. A dnes rybu, která se tvářila jako písek.. A vlastně včera ještě velkou medůzu kolem které plavala spousta malých ryb. bylo to dál na moři...

0 Citovat

My zas nemáme ty paddleboardy :) S vytahováním kotvy jsme nikdy neměli problém, tak nevím

0 Citovat

To by mě zajímalo - na paddleboardu si taky člověk musí hlídat příliv/odliv, spodní proudy atd.? Nemůže se stát, že by nebyl schopen se vrátit ke břehu? Nevím, nikdy jsem na tom nejel...

0 Citovat

mig22 napsal(a):

A taky se mi nechtělo moc házet kotvu potom co jsem tu četl o vytahování zpět do lodi.....


To bude ono... bez zastavení (zakotvení) taky nevím, co bych tam celej den dělal. To je hodně omezující. Samozřejmě přijímám fakt, že ani tak to nemusí bavit každýho, ale nechce se mi tomu věřit :D

0 Citovat

To delate schvalne s tema plavidlama tady???  :D Drzte se tematu pls.

Ma prosim nekdo nejake aktualni info k QR kodum (jake cisla testuji?), obsazenosti letů, % testovanosti z jednoho letu, neco noveho v Recku ohkedne Covidu atp.?

0 Citovat

A není to jedno ..

Otázka několika dnů kdy nám to Řecko (a nejen oni) zavře ..

0 Citovat

Přesně tak (když už jsme díky člunům offtopic). S napětím čekám, kdo nás aspoň povolí s negativním testem bez povinné karantény - aspoň něco. Španělsko je úplně mimo, ale bohužel po loosers druhé vlny Francie, Rumunsko, Chorvatsko jsme další na řadě :-(


0 Citovat

Spíš se divím, že nám už nezavřelo. Nemá k tomu někdo nějaké bližší info třeba z řeckých médií? Druhá možnost je, že Andrej má fakt dobré kompro na řecké papaláše, když po telefonátu hned zrušili testy 😂

0 Citovat

David Hosl napsal(a):

To delate schvalne s tema plavidlama tady???  :D Drzte se tematu pls.

Ma prosim nekdo nejake aktualni info k QR kodum (jake cisla testuji?), obsazenosti letů, % testovanosti z jednoho letu, neco noveho v Recku ohkedne Covidu atp.?


vždyť je to furt stejný
0 Citovat

Letime v patek, tak kazde info se hodi. Do 2 zprav jsem dostal podrobne info o dnesnim letu na Rhodos. Ucel to splnilo. Muzete se vratit k lodim :))

Ne, vazne. Dost mi tohle vlakno pomohlo a pripravilo na to co cekat. Jen me mrzelo, ze se tu do konce srpna diskutovalo denne o  tematu QR kodu, obsazenosti, testech apod. a ted kdyz jsem potreboval akuality resilo se neco jineho... vsem diky!

0 Citovat

Ahoj, je teď někdo na Korfu a může se podělit o celkovou situaci ? Díky :)

0 Citovat

Tak já tady popíšu aktuální situaci pro Rhodos :)

  • letěli jsme 2-9/9
  • oba jsme měli 7 a rychlý pohled a oba na test
  • jinak ostrov celkem prázdný
  • roušky povinné ve všech uzavřených prostorech a lidi to celkem dodržují 
0 Citovat

mirjur napsal(a):

To by mě zajímalo - na paddleboardu si taky člověk musí hlídat příliv/odliv, spodní proudy atd.? Nemůže se stát, že by nebyl schopen se vrátit ke břehu? Nevím, nikdy jsem na tom nejel...

já si nic nehlídám, na spodní proudy bych musel mít ponorku asi :) V Řecku jsou přílivy/odlivy minimální, na Korfu je to v řádu centimetrů. Hlavně na tom jedu rychlejš než plavec takže můžu případný proud vracející se vlny přeprat.. 

Něco jiného je to třeba v Atlantiku, ale zatím jsem problém neměl, proto tu můžu psát..

0