Formulář pro vstup do Španělska na vytvoření QR kódu: https://www.spth.gob.es/create  .

Vstup do Španělska pro turisty od 1.7., QR kod

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zdar, v neděli jsem přiletěl z Malagy a říkal jsem si že to zkusím se na příjezdový formulář "vykašlat". Na letišti v Praze mě ovšem čekalo překvapení a celníci v kiosku u východu kontrolovali, že má každý vytištěný QR kód z formuláře. Naštěstí to nebyl problém na mobilu za 5 min vyplnit a ukázat jí to a prošel jsem. Nicméně paní v kiosku jen mrkla na QR kód z dálky, který byl přes celý displej a řekla bežte. Vůbec to nezkoumala. Tzn. asi by se dali do příjezdového formuláře vyplnit falešné údaje - ukázat jim jen ten QR kód a jdeš. Na druhou stranu to je asi o hubu a nevíme zda to jiný celník nebude více zkoumat.
No takže já se takto asi zbytečně naprášil bohužel. Teď mám dvě možnosti do 5 dnů tzn. do pátku dodat hygieně test a nebo si odbýt karanténu. Zvolil jsem možnost č. 2 protože pracuji z domova. I když fakt mi to smysl nedává, když Španělsko má cca stejně případů jako my a je jich skoro 50 milionů. Tzn. má to tam asi 5x méně lidí než u nás. A navíc špatně je na tom hlavně Madrid a Katalánsko. Na jihu v Andalusii je případů málo. No co už. Kdo má na to koule tak dejte vědět zda jste to ochcali. 

0 Citovat

z Facebooku:

"Kanárská vláda připravuje plán, že turisté budou absolvovat covid testy na recepcích hotelů. Důležité je slovo "preceptivo", tedy povinně. Píše o tom web diariodeavisos. Upozorňujeme, že se jedná o PLÁN, tedy zatím není nic schváleno. Plán neřeší turisty, kteří budou ubytovaní na privátech a ani Španěle. Což je s ohledem na situaci na pevnině více než zvláštní postoj."

https://diariodeavisos.elespanol...s-hoteles/

0 Citovat

JohnHabal napsal(a):

Zdar, v neděli jsem přiletěl z Malagy a říkal jsem si že to zkusím se na příjezdový formulář "vykašlat". Na letišti v Praze mě ovšem čekalo překvapení a celníci v kiosku u východu kontrolovali, že má každý vytištěný QR kód z formuláře. Naštěstí to nebyl problém na mobilu za 5 min vyplnit a ukázat jí to a prošel jsem. Nicméně paní v kiosku jen mrkla na QR kód z dálky, který byl přes celý displej a řekla bežte. Vůbec to nezkoumala. Tzn. asi by se dali do příjezdového formuláře vyplnit falešné údaje - ukázat jim jen ten QR kód a jdeš. Na druhou stranu to je asi o hubu a nevíme zda to jiný celník nebude více zkoumat. No takže já se takto asi zbytečně naprášil bohužel. Teď mám dvě možnosti do 5 dnů tzn. do pátku dodat hygieně test a nebo si odbýt karanténu. Zvolil jsem možnost č. 2 protože pracuji z domova. I když fakt mi to smysl nedává, když Španělsko má cca stejně případů jako my a je jich skoro 50 milionů. Tzn. má to tam asi 5x méně lidí než u nás. A navíc špatně je na tom hlavně Madrid a Katalánsko. Na jihu v Andalusii je případů málo. No co už. Kdo má na to koule tak dejte vědět zda jste to ochcali. 

Přiletěl jsem z Malagy v úterý a nikdo ten kód nekontroloval (oproti španělsku, kde to skenovali), jen občanku. Falešné údaje bych tam nedával, radši to vyplnit až jen při případné kontrole. Strašně jednoduše by se mohlo odhalit a asi nedopadlo by to dobře. 

Taký radši zůstanu doma (stejně je nouzový stav tak co bych dělal), ale má mi někdo nařídit tu karanténu? Nebo jen dobrovolně budu doma 14 dní? Podlé různých zdrojů má vydat rozhodnutí o karanténě praktický lékař, a nebo hygienická stanice na základě toho formuláře, ale zatím jsem nic nedostál, a třeba i nedostánu kvůli jejich přetížeností. 

0 Citovat

https://uk.reuters.com/article/u...KKBN27F1B8

Tak a máme po ptákách :D 

0 Citovat

A koukám. že Ryanair pro velký zájem přidává další lety ze Stanstedu... :-)

0 Citovat

Petr napsal(a):

https://uk.reuters.com/article/u...KKBN27F1B8

Tak a máme po ptákách :D 

Jestli platí doslovně "Under the new decree, hotels will require guests over the age of 12 to provide a negative test result taken within the 72 hours prior to arrival.", tak je to voda na mlýn AirBnb :-D

0 Citovat

Michal: ano, hovoří se o "oficiálních turistických zařízeních". Ubytování v soukromí se to nemá týkat. Otázka je, co přesně je oficiální t.z.

0 Citovat

Ovsem Praha -Stansted od pulky listopadu jen 3 dny v tydnu oproti  soucasnych 6  Navic  prestupy v jednom dni nevychazeji 

S tím oficialnim je to otazka ,ale treba u vetsiny apartmanu a studii pres booking,com je upozorneni,ze jde o soukromeho majitele a ze se podminky mohou lisit  ( vseobecne )

0 Citovat

Mapa omezení ve španělsku. Mění se denně: 

https://www.rtve.es/noticias/202...1269.shtml

Hezký článek o vakcínách:

https://www.rtve.es/noticias/202...3431.shtml

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ovsem Praha -Stansted od pulky listopadu jen 3 dny v tydnu oproti  soucasnych 6  Navic  prestupy v jednom dni nevychazeji 

Hmm, bohužel máš pravdu. A zrovna chybí ty ranní lety :( to vidím s těma Kanarama v prosinci přes Stansted hodně blbě 

0 Citovat

Ahoj, nemáte prosím někdo aktuální informace ze zavřených španělských regionů a la Andalusie, kde je zákaz opustit region a de facto i zákaz bez vážných důvodů vycházení. Dá se odtamtud odletět někam jinam než do místa bydliště, potažmo přes tyto pevninske regiony tranzitovat? 

0 Citovat

[citace="Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli"]

Hmm, bohužel máš pravdu. A zrovna chybí ty ranní lety :( to vidím s těma Kanarama v prosinci přes Stansted hodně blbě 

Ona ani cena  ,alespon tedy na vanoce neni zadna zajimava a vubec to maji nejak divne sestavene ten letovy zimni  rad  ,Nasel jsem treba z  Charleroi dobrou cenu pred Silvestrem ,ale na prestup  to nevychazi  a nejen u Ryanairu ,treba i easyJet se miji ve dnech  pres Amestrdam 

Mel by nekdo tip na odlet mezi  27.12-31.12  nejlepe na Lanzarote nebo  Fuerteventuru  pod  60 euro /osoba  jeden smer   a rozumny prestup ,nebo dojezd  vlakem nebo busem ,zatim asi neni 

0 Citovat

Ahoj, znamená vyhlášení nouzového stavu a omezení pohybu mezi regiony i to, že do určitého regionu nelze přiletět že zahraničí a zase z něj do zahraničí odcestovat (tzn. pokud nejde o cestu mezi jednotlivými regiony) ? Konkrétně by mě zajímalo Valencijske společenství, Andalusie a Baleáry. 

0 Citovat

https://www.thelocal.es/20201029...-right-now

0 Citovat

Tak ze Kanary game over :( 

12 dni  pred  odletem omg, dpc.....

0 Citovat

norbic napsal(a):

Tak ze Kanary game over :( 

12 dni  pred  odletem omg, dpc.....

 

Co je za problem? Kanary zatim nic nezavadeji, krome jiz oznamenych povinnych testu nekdy od 9.11. 

0 Citovat

No prave, Jedna z poslednich destinaci bez spejle v rypaku :(

0 Citovat

Z prdele klika? Letim na Kanary 7/11, cili bez testu jestli dobre ctu. Bez nocniho zakazu vychazeni, uvidime kolik toho bude otevreneho. A za tyden zase bude vse jinak...

0 Citovat

Tak info od kdy to bude platit se různí. 

Na konkurenční stránce je termín s povinným testem až od 14.11.

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

Tak info od kdy to bude platit se různí. 

Na konkurenční stránce je termín s povinným testem až od 14.11.

já mám odlet 21.11. :( 

takže dilema mezi špejlí a ČR 

btw. letos po 20 zrušených letech to má(měl) být první trip....

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Z prdele klika? Letim na Kanary 7/11, cili bez testu jestli dobre ctu. Bez nocniho zakazu vychazeni, uvidime kolik toho bude otevreneho. A za tyden zase bude vse jinak...

Taky Wizzair z Vidne?

 

btw - resi se tu test na ceste tam, ale mozna pri navratu 14.11 bude naopak povinny smerem do CR.....

0 Citovat

@Ivo. Ano wizz 15:00. Ja se do CR vracim na Vanoce(snad). Jedu tam neplanovane, bud byla moznost 14dnu po navratu do UK jit do karanteny, nebo tech 14 dnu stravit v nejake safe zemi (na listu safe travel corridors pro UK) a Kanary vysly hodne levne. Dalsi varianty typu st.lucia atd byly lakavejsi, ale trosku mimo cenove pro solocestovatele na castecnem home office. Pokud budes(budete) potrebovat z letiste nekam hodit tak neni problem, mam tam bookle auto a hromadu casu

0 Citovat

Ahoj, taky řešíme případné restrikce při příletu na Kanáry (9/11 z Lipska na Fue) - nějak se nemůžeme dobrat toho pravého data, kdy testovací povinnost při příletu platí. Mají tam od schválení k reálnému zavedení nějaký časový ohledně vyvěšení nové vyhlášky, než začne platit.

Dobral se už někdo jasného data?

0 Citovat

Nejcastejsi varianta je 10 dnu po vyhlaseni (zverejneni v jakesi gazzete ci co), vyhlaseno 30/10, platnost od 9/11. Takze ASI vy s testem

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

@Ivo. Ano wizz 15:00. Ja se do CR vracim na Vanoce(snad). Jedu tam neplanovane, bud byla moznost 14dnu po navratu do UK jit do karanteny, nebo tech 14 dnu stravit v nejake safe zemi (na listu safe travel corridors pro UK) a Kanary vysly hodne levne. Dalsi varianty typu st.lucia atd byly lakavejsi, ale trosku mimo cenove pro solocestovatele na castecnem home office. Pokud budes(budete) potrebovat z letiste nekam hodit tak neni problem, mam tam bookle auto a hromadu casu

Letim sam (tedy mam letenky s wizz flex, takze finalni rozhodnuti necham na patecni vecer), nicmene auto budu mit pripadne taky. Spis jsem resil drahe hotelove ubytko pro 1 osobu. Ve 2 to snad ve vsech hotelech vychazi skoro na polovinu (hold single rooms pro 2 a pro 1 je temer stejna cena v 99,9% pripadu). Jak mas poresene ubytko ty?

 

0