Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, jestli máte zkušenost někdo s koupí letenky pro nenarozené dítě - u jaké společnosti je to třeba možné? Ráda bych koupila na září a vim ze infant mi "bude sedet na kline", uz jedno mimco mam a zkusenosti od narozeni mraky a vim jak to vse probiha a co to obnáší, jen druhe se narodi v breznu a ja samozřejmě nevim kdy - neznam datum narozeni ani RČ, a neznam ani jmeno (pohlavi je překvapení). Mate nekdo zkusenost jestli je problem zmenit u infanta udaje po narození/před odletem, pripadne dokoupit infanta za stejnych podminek po narození? U ruznych leteckych spolecnosti se plati za infanta i leckdy vic, nez je cena dospeleho sedadla, prestoze na něj nárok nemá, tak abych pak nebyla prekvapena z ceny. A jde to vubec nekde? Diky moc za radu.   .

Koupě letenky pro nenarozeneho infanta

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Pokud jsi ty informace napsala hned v úvodním příspěvku, vše mohlo být třeba dávno vyřešeno k Tvojí spokojenosti v pár postech:-) 

0 Citovat

Děkuji :*) S prvním jsme cestovali taky od malička, ale je pravda, že až teď od těch cca 2 let z toho něco má i on, do roka to pro něj přínos nemělo (jak tady výše někdo psal). Nicméně každý nemá to štěstí, aby měl hlídací babču po ruce nebo vůbec nekojil a já jsem zvyklá cestovat celý život alespoň jednou měsíčně někam, už ten poslední rok je fakt hrozně smutnej, natož abychom s přítelem "cestovatelem" seděli na zadku další 2 roky ... a věřím tomu, že i druhý mimčo bude zlatej cestoparťák, kterej nebude otravovat spolucestující a kterýmu změna prostředí a letadlo nebude dělat nejmenší problém a rodinné návštěvy v Allicante mu utuží zdraví. Protože autem je to s malým mimčem teprve očistec :).

Docela chápu i jako máma ty hejty na děti v letadle (letos poprvé po 20ti letech jsem letěla s cestovkou a měla jsem tedy dost...), ale to je o soudnosti toho rodiče a adaptabilitě dítěte. Když mi let malá/malej probrečí (s čímž nepočítám), do letadla ho tahat nějakou dobu nebudu...ale paradoxně mám zkušenost takovou, že malinké děti cca do toho roka jsou naprosto bez problémů a "otravní začínají být až potom" - i s ohledem na podtlak v uších, se kterým se neumí poprat, příp. jiné faktory. Tak uvidíme.

aga.endy napsal(a):

Jo, Wizz to má. Je to služba flexible travel partner a stoji to cca 10euro/jeden směr. Koupila bych mu letenku jak pro dítě 2-11, a jméno a datum narození přidala po porodu. Někde jsem ještě vyčetla info, že když chceš sedadlo pro infanta, je možné mu koupit letenku pro dítě a pak do jména vypsat infant a do příjmení jeho celé jméno, a mělo by to být ok. Kdyžtak si to ještě prostuduj u wizzu. A z chlapú tady si nic nedělej😀, já taky chci cestovat s prckem, nejbližší letenky mám na březen a to mu budou 4.měsíce, mám to s flexem, takže to případně posunem... (s prvním jsem taky lítala odmalička a vytvořila si z něj parťáka na cesty...a...v letadle nebrečel, neječel, ani nekopal do sedačky atd (kojila jsem co to šlo😀, když byl větší tak jsem se mu věnovala co nejvíc, sice jsem po letu byla k.o.já, ale spolucestující byli spokojení, že je klid, a já taky, že někam cestujem). Když už byl "větší", cca od dvou let, jsem s ním lítala sama na Madeiru, Azory atd, vždy se 2.přestupy a pohoda....teď to plánuju taky...

0 Citovat

Souhlas. Mě ale nešlo jen o ty destinace, ale nízkonákladovky po Evropě všeobecně - kde je a není problém dokoupit infanta dodatečně nebo u kterých leteckých společností při koupi letenky není vyžadováno datum narození, pokud bych koupila kvůli pohlaví 2x infanta. Tyhle reakce pořád beru :)

cali napsal(a):

Pokud jsi ty informace napsala hned v úvodním příspěvku, vše mohlo být třeba dávno vyřešeno k Tvojí spokojenosti v pár postech:-) 

0 Citovat

Opravdu nechápu tuhle nutnost tahat někam mimino letadlem. Za prvé je to otravné pro ostatní cestující, ale hlavně je to nezodpovědné vůči tomu dítěti. 

0 Citovat

Zazil jsem u Ryanu (PRG - PMI), ze letenka pro dospeleho stala v akci 10e, ale za infanta chteli standardnich 40e, takze sme za mrnouse platili vic, nez za 3 seated pasazery dohromady (a to jsem ty letenky nakonec nechal propadnout, bylo to letos v lete na srpen, nicmene mesic predtim jsme v Chorvatsku zjistili, ze s pulrocnim ditetem stejne neni idealni jezdit k mori v takovem vedru)..

Kazdopadne letenky sme pro obe deti kupovaly vzdycky az po narozeni - ani jedno ze svych deti jsem nikdy nebral do letadla driv nez v 6ti mesicich a nejvic se mi osvedcilo kupovat leteky 2-5 dnu dopredu pres e-letenky, protoze s detma clovek nikdy nevi, zvlast za aktualni situace je to vyslovene sazka na cervenou/cernou ;)

0 Citovat

To byla opět velmi konstruktivní odpověď. O koze a o voze. Navíc od člověka, který očividně ani dítě nemá. Pokud nechápete, nechlubte se tím a raději si o této problematice něco přečtěte. O zodpovědnosti toho očividně také moc nevíte. Pěkný den

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

Opravdu nechápu tuhle nutnost tahat někam mimino letadlem. Za prvé je to otravné pro ostatní cestující, ale hlavně je to nezodpovědné vůči tomu dítěti. 

0 Citovat

JJ, za infanta se často platí víc, s tím počítám. Dobrá cena je jen u větších leteckých společností, nikdy ne u nízkonákladovek. A mrňousovi bude v září půl roku a teď jsou ceny letenek všude více než příznivé, tak proto bych chtěla koupit teď - i jako dárek. Jinak souhlas, že ideál by byl kupovat letenky tak den před odletem, s ohledem na nemocnost atd. (rušili jsme hooodně plánů už). To už jsou ale většinou také úplně jiné ceny bohužel :/ a pro 8 lidí, to už je znát...

kickass1 napsal(a):

Zazil jsem u Ryanu (PRG - PMI), ze letenka pro dospeleho stala v akci 10e, ale za infanta chteli standardnich 40e, takze sme za mrnouse platili vic, nez za 3 seated pasazery dohromady (a to jsem ty letenky nakonec nechal propadnout, bylo to letos v lete na srpen, nicmene mesic predtim jsme v Chorvatsku zjistili, ze s pulrocnim ditetem stejne neni idealni jezdit k mori v takovem vedru)..

Kazdopadne letenky sme pro obe deti kupovaly vzdycky az po narozeni - ani jedno ze svych deti jsem nikdy nebral do letadla driv nez v 6ti mesicich a nejvic se mi osvedcilo kupovat leteky 2-5 dnu dopredu pres e-letenky, protoze s detma clovek nikdy nevi, zvlast za aktualni situace je to vyslovene sazka na cervenou/cernou ;)

0 Citovat

Já se Vladimíra Vladimíroviče musím zastat. V této době stačí jakákoliv komplikace k tomu, aby se z pohodové dovolené stal nebezpečný výlet. Zvlášť s půlročním dítětem. Ale jinak děkujeme za ponaučení. Ona bude ve výsledku i sranda s pojištěním.

0 Citovat

neferure napsal(a):

To byla opět velmi konstruktivní odpověď. O koze a o voze. Navíc od člověka, který očividně ani dítě nemá. Pokud nechápete, nechlubte se tím a raději si o této problematice něco přečtěte. O zodpovědnosti toho očividně také moc nevíte. Pěkný den

Však já vám to nezakazuju, ale lituju to dítě, že má hloupou maminku. Radite mi, ať si něco o tom přečtu, přitom sama evidentně víte o rizicích prd. Každé takové ZBYTNÉ cestování s takto malým kojencem je určité, ne malé, riziko. Ale jo uznávám, bylo zbytečné reagovat, jeďte si kam chcete :)

0 Citovat

Pro hloupější, jako floodland, tedy kopíruju zmíněnou pasáž:

You can add a child/infant to your ticket by contacting our call centre on 0090 850 250 67 77.

FLIGHT PASSENGER FARE CLASS FARE RULE DOMESTIC & NORTH CYPRUS SCHEDULED FLIGHTS INFANT G/P/U/T/Z/V Fixed fare of TRY 20 applies* X/S/N/K/H/M/L/B/Y Fixed fare of TRY 30 applies* * Fixed fee of USD 5 is applied to all fare classes for flights arriving to North Cyprus and fixed fee of EUR 5 is applied to all fare classes for flights departing from North Cyprus. CHILDREN G/P/U/T/Z/V Standard fares apply X/S/N/K/H/M/L/B/Y 10% discount is applied on standard fares DOMESTIC – DOMESTIC CONNECTING FLIGHTS INFANT All Fare Classes Fixed fare of TRY 20 applies CHILDREN All Fare Classes Standard fares apply INTERNATIONAL SCHEDULED FLIGHTS INFANT G/P/U/T/Z/V Fixed fare of EUR 20 applies X/S/N/K/H/M/L/B/Y Fixed fare of EUR 30 applies CHILDREN G/P/U/T/Z/V Standard fares apply X/S/N/K/H/M/L/B/Y USD 30 discount is applied on standard fares INTERNATIONAL – DOMESTIC CONNECTING FLIGHTS INFANT All Fare Classes Fixed fare of USD 12 applies CHILDREN All Fare Classes Standard fares apply INTERNATIONAL – INTERNATIONAL CONNECTING FLIGHTS INFANT Q/I/E/W Fixed fare of USD 30 applies F/A/J/C Fixed fare of USD 50 applies CHILDREN Q/I/E/W Standard fares apply F/A/J/C 10% discount is applied on standard fares
0 Citovat

Řadím se taky mezi ty hloupější... Dotyčná přece nepsala, že chce ausgerechnet letět s PC. My jsme se jí snažili upozornit, že to je velice variabilní, závisející na dopravci, trase atd. a že kdyby hned tyto informace sdělila, dalo by se jí poradit hned. 

0 Citovat

Já jsem asi hloupější, než jsem si myslel. Ona tazatelku chtěla letět s Pegasem, nebo proč to sem zhrzelý Tomáš dává?

0 Citovat

Tazatelka se pohybuje v jiném časoprostoru, nebo je intoxikována, popřípadě obojí dohromady.

0 Citovat

To vsechno jsou jen uvahy, 1 dite na cestovani jako kdyz nic, ale 2, to uz si pak kazdy uvazi, kdy s nima a kam jede/leti😂. Vlastni zkusenost.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Já jsem asi hloupější, než jsem si myslel. Ona tazatelku chtěla letět s Pegasem, nebo proč to sem zhrzelý Tomáš dává?

Chtěla rady, zkušenosti. Ale tak jasně, když nemáte, tak je snazší házet flamy. 

0 Citovat

U Easyjetu na mrňousí letenky neplatí žádné akce (kupováno současně s dospělými), takže ač bez nároku na místo mnohem dražší letenka než pro dospělého aneb baby-friendly aerolinka jaxviňa.

KLM a Delta uměla infanta prodat sólo přes infolinku, ale z neznámého důvodu musela minimálně u jedné z uvedených aerolinek být vydána klasická papírová letenka. Nemožnost odbavení online.

Tzv. seamless travel v podání AA a BA znamenal nemožnost se s infantem odbavit online, obsluha AA na regionálním letišti (TRI) vykazovala chronickou neschopnost vydat palubní vstupenky pro infanta až do PRG. Na LHR si vás AA a BA přehazují jako horký brambor.  

Vzhledem k okolnostem a obecně obtížné predikci co bude nebo nebude za tři týdny, natož tři měsíce bych - být vámi - nákup letenek s klidným srdcem nechal až po narození. Zajímavých letenek budou fůry i potom.

0 Citovat

:))))

0 Citovat

No a já bych měla také jeden travelhack - nenarozený infant letenku nepotřebuje, cestuje gratis. Takže absolvovat cestu před porodem a vymluvit se na obezitu.

0 Citovat

To je zatím nejlepší nápad. Cenově to vyjde super a navíc nenarozený infant nevyrábí žádný hluk, takže neobtěžuje okolí.

0 Citovat

floodland napsal(a):

To je zatím nejlepší nápad. Cenově to vyjde super a navíc nenarozený infant nevyrábí žádný hluk, takže neobtěžuje okolí.

Okoli obtezuji pouze rodice, kteri se neumi nebo nechteji postarat o sve vlastni ratolesti.. Moje oblibene video:

https://www.northernstar.com.au/...t/3336058/

Komu vadi deti na palube, ma moznosti si vzdycky priplatit za private jet, nestoji to zas tolik a zbavi vas to stresu ze spolucestujicich :) Levnejsi variantou jsou noise cancelling sluchatka, doporucuju Bose Quiet Comfort II.. ;)

0 Citovat

A proč to pohlaví novorozence vůbec řešíte? Proč u pohlaví neuvedete Mx? Dneska je děsně moderní nestresovat malé děcko předurčením pohlaví už v rodném listě, ať si svobodně vybere v pozdním věku takové, jaké bude chtít. A pokud se to aerolince nebude líbit, pohrozíte při odbavení genderovou šikanou a medializací, nějaká neziskovka s tím jistě ráda pomůže.

A pokud vyberete jako křestní jméno třeba Vlasta (do toho genderově znásilňujícího Vlastimil vás snad nikdo na matrice nutit nebude), jako jediný problém zbývá datum narození. Zkuste trefit alespoň měsíc.  

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Levnejsi variantou jsou noise cancelling sluchatka, doporucuju Bose Quiet Comfort II.. ;)

A proč se nedají používat v letadle ty opěrky co má Škodovka? Kvůli jinýmu natlakování kabiny?

https://m.youtube.com/watch?v=qfMBykvIYB8

0