Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

@Alena Svobodová

Citace : Protože pracuju ve zdravotnictví, byť v administrativě, tak mám možnost se jít očkovat už teď. Když vidím tu nejistotu, co se bude dít a co kdo bude chtít, tak jsem se rozhodla, že do toho půjdu a budu mít klid. 

Citace:  Až se prokáže, že očkovaní nejsou infekční, tak možná bude v tom září aktuální, že bych o tom mohla uvažovat. Pokud to bude mít nějaký praktický přínos.

Paní Svobodová, to jsou citace z Vašich příspěvků. Jsou nějaké další varianty Vašich rozhodnutí ??

0 Citovat

@Libor_S +1

 

0 Citovat

@Libor_S: Ano, tohle beru, konečně pořádně argumenty od kapacit a ne hoaxy a konspirace. Pokud to takhle opravdu je, tak já jsem jenom rád :) Protože na distribuci očkování se podle mě spolehnout pod vedení Andreje nedá.

@Vojta Slezsko: Mám velký strach, že s ANO nakonec půjde do koalice ODS (protože už jsou dlouho od koryt), záleží jak by se k tomu postavila TOPka a KDU.

0 Citovat

Něco mi říká, že jim 1. února spadne server.

Ostatní lidé mající zájem o očkování přijdou na řadu až poté, co budou proočkovány skupiny obyvatel s rizikovým skóre. Lidé bez rizikového skóre dostanou vakcínu na základě pořadí registrace do systému .

https://www.novinky.cz/domaci/cl...t-40347779

EDIT: A nakonec těch VIP je 840 tisíc v první vlně a 3700 v druhé vlně :D

0 Citovat

On ten server spadl už dneska, protože medikům šel dneska vpodvečer mail, že se zítra registrovat nepůjde dát. Nový termín je 18.1. co tak vím ... :)

0 Citovat

To je fraška jako prase :D

EDIT: Web se zdá, že běží. Aspoň ten základ. Ale chce to heslo a kombo admin admin to nebere. Naštěstí :D

https://registrace.mzcr.cz/

0 Citovat

Alena Svobodova: v rámci objektivity,s tím rezervačním systémem jsi mela pravdu. Je to ale opravdu neuvěřitelný,kdyz se na to mesice "pripravuji",musí jim byt jasne,ze to bude chtít zkusit každý druhý a stejne to zase podelaji....

Edit:tak jim kolabuje i ta linka 1221,kam mají volat ti,kdo se nemůžou zaregistrovat online :)))

0 Citovat

To se u vakcíny Sputnik V nestává. Očkovací místa jsou otevřená a stíhají plynule očkovat a bez čekání a objednávání.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Alena Svobodova: v rámci objektivity,s tím rezervačním systémem jsi mela pravdu. Je to ale opravdu neuvěřitelný,kdyz se na to mesice "pripravuji",musí jim byt jasne,ze to bude chtít zkusit každý druhý a stejne to zase podelaji....

Edit:tak jim kolabuje i ta linka 1221,kam mají volat ti,kdo se nemůžou zaregistrovat online :)))

Ale bylo to opravdu hodně předvídatelné. Rezervační systémy státních institucí obecně mají v podobných situacích tenhle problém skoro vždycky.

0 Citovat

Tak to každý rezervační systém 

0 Citovat

Vyprodáno, balíme... zeptejte se za pár dní.

0 Citovat

Náš slavný kartel mobilních operátorů neumí zpracovat 40,000 SMS? 

0 Citovat

Přes Vánoce a Nový rok to zvládají, tohle bych nesváděla na operátory.

0 Citovat

Covid 3x za 3 měsíce a smrt!

https://www.blesk.cz/clanek/zpra...ovidu.html

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Covid 3x za 3 měsíce a smrt!

https://www.blesk.cz/clanek/zpra...ovidu.html

Tak při takové náloži je tělo hrozně oslabené. Takové případy by se hlavně vůbec neměly stát, pochybuju, že nemohla dočasně dělat bezpečnější práci.

0 Citovat

Seychely pusti do zeme turisty naockovane a s negativnim testem: http://m.seychellesnewsagency.co...D-+vaccine

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

To se u vakcíny Sputnik V nestává. Očkovací místa jsou otevřená a stíhají plynule očkovat a bez čekání a objednávání.

Já dostal Sputnik dnes během zdravotní prohlídky. Jen to maskovaly za tetanovku.

Btw je tu někdo, kdo prodělal Covid a má pocit, že s následky? Já na jaře a od té doby plíce celkem nestíhají. Zadychavani, pálení. Partnerka má od stejné doby chuť sníženou, teď tak na 50%.

Rozhodně do očkování jdu.

 

0 Citovat

Tak ono to má i výhody, třeba ta ztráta chuťi - pokud všechno bude chutnat stejně, můžeš jíst nějakou univerzální výživnou hmotu, něco jako průmyslové krmivo a ušetříš za restaurace.

0 Citovat

Nemá to výhody. Žena vaří dobře a když nemůže ladit chutě, je naštvaná. A když je naštvaná, tak to doma není ono😁

Za jaké restaurace ušetřím? Za ty zavřené?😉

0 Citovat

Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové  bude možné v Evropské unii v létě cestovat buď s očkovacími pasy nebo negativními testy.  Předsedkyně EK to uvedla po jednání s portugalským premiérem Antóniem Costou, napsala agentura AP.

  (via idnes.cz)

0 Citovat

Aj z Brna do Prahy třeba? Já su tak ščasné...

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové  bude možné v Evropské unii v létě cestovat buď s očkovacími pasy nebo negativními testy.  Předsedkyně EK to uvedla po jednání s portugalským premiérem Antóniem Costou, napsala agentura AP.

  (via idnes.cz)

 

Vzhledem k té rychlosti očkování v Evropě je to spíš sci-fi. V hlavní dovolenkové sezóně  by ten pas měli leda tak cukrovkáři a obézní. Prakticky bude dost zemí, které se turistům už v teplých měsících otevřou.

0 Citovat

Je leden, minimálně ta obezita se dá ještě do léta stihnout a když to půjde dobře, tak se ti rozjede i ten diabetes.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové  bude možné v Evropské unii v létě cestovat buď s očkovacími pasy nebo negativními testy.  Předsedkyně EK to uvedla po jednání s portugalským premiérem Antóniem Costou, napsala agentura AP.

  (via idnes.cz)

To by ta čůza nejdřív musela objednat dost vakcín, abychom se covid passu nedočkali až v příštím životě.

A to ještě za předpokladu, že vir nezmutuje tak, že na něj nebude fungovat očkování.

0 Citovat

Hmm paráda tyjátr,který nebere konce a stačí k tomu chřipku přejmenovat na covid !

Očkování už je teď jeden velkej bordel a korupce a jako neriziková skupina můžu na včelku do léta jisto jistě zapomenout respektivě aby to bylo vůbec letos ..

Takže dovolená pouze po ČR......jestli tedy čokl nebude kousat a nevymyslí nějakou blbost i tady ..  

0