Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Je tam bud...nebo...,ja si myslim,ze je to dost jasne.

0 Citovat

Platit za pochybné testy tj. podporovat tu komedii ?!  Ani omylem !!

0 Citovat

Nikdo tě nenutí,jak jsi psal,můžeš zůstat v CR.

Michal: EU objednala přes 2,2 miliardy dávek vakcíny s tím,že většina ma byt dodána v roce 2021 (EU má necelých 450 milionů obyvatel). Takze objednáno je dost,places na špatném hrobě...

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

 

Vzhledem k té rychlosti očkování v Evropě je to spíš sci-fi. V hlavní dovolenkové sezóně  by ten pas měli leda tak cukrovkáři a obézní. Prakticky bude dost zemí, které se turistům už v teplých měsících otevřou.

[/citace]

No kéž by. To si všichni o Kanarách, které mají hlavní sezónu teďm, mysleli taky, a jak to dopadlo. Čím déle v tom žijeme, tím více lidem přijde platit za testy normální. I tady je vidět, že některým přispěvatelům už přišlo.

Samozřejmě se ráda nechám překvapit

0 Citovat

Vakcin je objednanych dost, len teda sa nestiha vyrabat alebo zial certifikovat (AZ napr.) no a alternativa neexistuje zatial voci zapadnym vakcinam. Cinske maju polovicnu ucinnost a Sputnik ... no Sputnik .. nie su vyrobne kapacity, musi sa abstinovat a tiez sa pomaly zistuje ze potrebuje tiez nizsiu prepravu na teplotu ako je deklarovane.

A nezabudajmeme na jednu hlavnu vec. EU moze objednat a doviezt do nasich krajin aj 50 milionov vakcin hned zajtra, no nase demokracie karpatskeho typu sa postaraju o to, aby sa ockovanie monumentalne "doje*alo"

0 Citovat

Přesně, spousta lidí si vlastně na "takovej " způsob života zvykla a nebo brzo zvykne a přijde jim normální, že nemůžou kdykoliv se rozhodnou do restaurace, do kina,  vyjet za hranice, že musí nosit hadr na hubě, když si budou muset udělat testy za pár tovek, tak si je udělaj...však kde je, problém.........ještě vlastně dostanu nadáno, že si pořád na něco stěžuju, že su sobecká a když na to nemám, tak ať nikam nejezdím. Ale tady přece nejde o to, zda na to mám či nemám peníze, jde o princip nějakýho důstojnýho normálního života, fakt chcete ten hadr na hubě nosit už napořád?? Zatím to vypadá, že to bude naneurčito :-( kolegyně z práce už byla na vyšetření plic a má je plný mikroskopických částic z těch roušek, co máme celý den na sobě :-(

0 Citovat

Tak já předvídám, že Slovensko bude rychlejší. 

Ale abych zmínila jinou věc - nikdo neřeší lidi, co už virus měli a mají protilátky. V Česku to prý můžou být i dva miliony lidí. Měla by se snad pořádně prověřit i jejich infekčnost a z množství protilátek v krvi jde odvodit doba, po jakou budou chránění, ne?

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Přesně, spousta lidí si vlastně na "takovej " způsob života zvykla a nebo brzo zvykne a přijde jim normální, že nemůžou kdykoliv se rozhodnou do restaurace, do kina,  vyjet za hranice, že musí nosit hadr na hubě, když si budou muset udělat testy za pár tovek, tak si je udělaj...však kde je, problém.........ještě vlastně dostanu nadáno, že si pořád na něco stěžuju, že su sobecká a když na to nemám, tak ať nikam nejezdím. Ale tady přece nejde o to, zda na to mám či nemám peníze, jde o princip nějakýho důstojnýho normálního života, fakt chcete ten hadr na hubě nosit už napořád?? Zatím to vypadá, že to bude naneurčito :-( kolegyně z práce už byla na vyšetření plic a má je plný mikroskopických částic z těch roušek, co máme celý den na sobě :-(

Naprosto souhlasím, že je nebezpečné tuhle situaci normalizovat. Už proto, že další pandemie je jenom otázka času a budeme se z covidu muset poučit, jak to zvládnout líp. Když už ne kvůli společenským problémům, tak kvůli ekonomickým. Ne kvůli seniorům, ale kvůli budoucnosti. 

A co se týče kolegyně, tak dobrá zpráva je, že plíce se časem vyčistí (no u kuřáků to tak aspoň je)

0 Citovat

Aluško a Aleno, tady přece nejde o to, že bychom to někdo akceptovali jako normální. Myslím, že nás to všechny sere úplně stejně. Ale jde o to, že buď budu sedět doma na prdeli a vypisovat na Facebook nebo do fóra, jak je to všechno hrůza, spiknutí, kampaň, otročení obyvatelstva, demonstrace moci politiků a já nevím co ještě, nebo prostě dočasně přijmu, že je nutné se nějak chovat, abych si mohl zajít do obchodu, cestovat apod. A pak už je jen na mě, co si zvolím.

Možná jsem naivní, ale já si opravdu nemyslím, že tenhle stav chce někdo udržovat uměle co nejdéle. Přijde mi to až příliš paranoidní. Firmy přicházejí o spousty peněz, lidé o práci i ti politici na tom koneckonců tratí, protože to schytává celá vládní koalice a kdokoli se do toho zapojí, ten se okamžitě stává nepřítelem národa (Vojtěch, Prymula i Blatný by mohli vyprávět). Bojuje se s tím všude ve světě, tím spíš, že u nás je to samozřejmě pořádný šlendrián (a doufám, že na to konečně Bureš a spol. ve volbách dojedou), ale je třeba se tím nějak prokousat. Jsem přesvědčen, že všichni chtějí zase normálně žít.

0 Citovat

Nejseš naivní, je to tak. Babiš ze současné krize nic nemá. Věřím tomu, že si trhá vlasy doma a proklíná covid, že se zrovna potkal s ním kdy je "na vrcholu". Jednu jedinou věc odkryl covid a to obrovskou nekompetentnost a neschopnost nejen vlády, ale celé státní správy. 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Aluško a Aleno, tady přece nejde o to, že bychom to někdo akceptovali jako normální. Myslím, že nás to všechny sere úplně stejně. Ale jde o to, že buď budu sedět doma na prdeli a vypisovat na Facebook nebo do fóra, jak je to všechno hrůza, spiknutí, kampaň, otročení obyvatelstva, demonstrace moci politiků a já nevím co ještě, nebo prostě dočasně přijmu, že je nutné se nějak chovat, abych si mohl zajít do obchodu, cestovat apod. A pak už je jen na mě, co si zvolím.

Myslím, že všichni už si dobrovolně zvolili variantu B a dočasně přijali současný stav, protože nic jiného se dělat nedá. Akorát někteří z nás o tom vypisují a jiní mlčí. Jde o to, že to "dočasně" trvá už poněkud dlouho, a co je horší, konec je v nedohlednu. Už před rokem se říkalo, že to musíme "dočasně" vydržet - pár týdnů, nanejvýš měsíců... A lidi si opravdu zvyknou a za chvíli jim to ani nepřijde. Vidím to na sobě. Zvykl jsem si na home office, zvykl jsem si, že prakticky nevytáhnu paty z domu, zvykl jsem si, že se nechodí k lékaři, zvykl jsem si, že nevidím kamarády, rodinu, že nechodím na pivo, na mariáš, že nesportuji a tloustnu... a nevím, jestli až to skončí - za rok, za dva... vůbec někdy? - jestli náhodou nebudu v setrvačnosti tímto způsobem pokračovat... A rouška už mi v podstatě taky nevadí. Naopak, v zimě hřeje, nemusím se holit, tvářit jinak, než chci... samá pozitiva. :-)

0 Citovat

Každopádně pokud se nic nezmění, tak na jaře bude dost dalších demonstrací a ta nařízení se budou porušovat pořád víc a víc. Policie zkrátka není všude.

0 Citovat

Nikdo neví, kdy to skončí a vlastně, zda vůbec. Už pár vědců či jiných vzdělaných lidí řeklo, že svět už nikdy nebude jako dřív a v čem nebude jako dřív?? Třeba v tom, že už nikdy nesundáme roušky, už nikdy v klidu neobejmeme známé, přátelé, rodinu, protože třeba v některých z nich bude stále ten pocit, strachu, co kdyby se nakazili? Nebo co nebude už nikdy jako dřív? Jak napsal mirjur, kdyby opatření trvala nějakou dobu a k něčemu by vedla, tak to každej vydrží, zatne zuby, ale takhle to nikoho nebaví, přátelé, rodina, kolegové a myslím, že většina národa, to všechno dodržují, co maj a nějakej výsledek, kde nic tu nic, jen slyšíme, že až bude naočkováno, až až až a termíny se stále posouvají, světlo na konci tunelu není. Tak aby jsme najednou za 3roky nezjistili, že jsme pořád ve stejné kaši, jen jsme si tak nějak na všechno zvykli. Ti nahoře peníze maj jistý, těm je jedno, jestli bude všechno zavřený 2měsíce nebo 2roky, určitě jsou tisíce jedinců, kterým tento stav vyhovuje, stačí mi to v práci, že někdo je raději v karanténě každej měsíc i za cenu 60%, ale má svý jistý a nemusí hnout prstem.

0 Citovat

Přijela jsem z hor (to se ještě smí, ale Prymula by tomu rád zatnul tipec) nabitá endorfiny a mám z toho čtení tady řádnou depku. Také se bojím toho, jak si na tenhle život zvykáme. A to jsme dospělí, pro děti je to už pořádný kus jejich života.

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové  bude možné v Evropské unii v létě cestovat buď s očkovacími pasy nebo negativními testy. 

Aby to nakoniec neskoncilo este takto :)

"Seychelles on Thursday re-opened its doors to visitors from anywhere in the world as long as they have taken both doses of the COVID-19 vaccination, said a top tourism official.In addition to the vaccine, the traveller must also produce a negative PCR test taken within the prior 72 hours , the Minister for Tourism Sylvestre Radegonde told a press conference."

Inac sa tiez pridavam k tym, co si pomaly zvykaju na tento "nezivot" ... a bude este asi horsie. Dnes policajne auto na zasnezenom svahu (kam sa vybral snad cely okres, kedze do susedneho sa ist nemoze) kontrolovali znacky a nahubky,  no a coskoro na take bezky len s certifikatom (ziskanym po AG teste).

Zrovna nedavno som precital Orwellovu 1984ku, uz si pomaly zacinam pripadat ako v tom jeho diele. Nemat nahubok v lese a prekrocit ciaru okresu bude ideozlocin hodny 5r vezenia za vseobecne ohrozenie.

 

0 Citovat

Panebože, na tom Slovensku se to pěkně zvrhává. To nemá policie nic lepšího na práci? Má Slovensko ombudsmana?

0 Citovat

Ombudsmana pracujúcej chudoby, doktorku práv Krajníkovú z Košíc urobili nulitnou:(

0 Citovat

Já si teda nezvykám, protože současná situace mi přeorala skoro všechny aspekty života, a svůj život jsem měla ráda. Skoro všechno, co jsem dělala, ať pracovně, nebo ve volném čase, se teď nesmí.

Děti už skoro rok nesmí do školy. Nesmí být s vrstevníky, nesmí dělat aktivity, co je baví, nemůžou být s kamarády a prožívat první lásky.

Nicméně svůj předchozí příspěvek jsem myslela spíš tak, že už ani vlády a odpovědné osoby nemají vůli a ochotu něco řešit a uvažovat, jak co nejvíc vyjít vstříc lidem a běžnému životu. Ze začátku tam po tom prvotním šoku snaha byla, teď už mi přijde univerzální řešení na všechno "zavřít, protože covid. Nazdar"

A to mě štve velmi. Jediné štěstí je, že se téměř neocitám v situacích, kdy je třeba mít roušku. To už by mě švihlo úplně

0 Citovat

Nyní již existují i renomované studie, které tvrdí, že snížit počet případů lze i za pomocí méně restriktivních opatření, než je "stay at home policy" a uzavírání podniků a služeb. Např: https://onlinelibrary.wiley.com/.../eci.13484

0 Citovat

wow, cesi valia, zaockovanych uz cez 100tis ludi vs cca 8tis na svk

0 Citovat

Vy na tom Slovensku nemáte Ústavní soud, nebo co? Už to povinné testování bylo těžce za hranou.

0 Citovat

baca12 napsal(a):

wow, cesi valia, zaockovanych uz cez 100tis ludi vs cca 8tis na svk

Ale plán na očkování snad už existuje, ne? Počet očkováných jde rychle nahnat, pokud je v zemi vakcína.

0 Citovat

plan je taky ako sa pan premier vyspi

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Panebože, na tom Slovensku se to pěkně zvrhává. To nemá policie nic lepšího na práci?

Doteraz boli kritizovani, ze nic nekontroluju (ale co mali kontrolovat ked bolo tolko vynimiek na vychadzanie z domu?), teraz po novom roku sprisnili opatrenia a zacal sa "hon na carodejnice". Nemyslim si, ze na tom kopci boli s cielom pokutovat (skor ako dozor a prevencia), ale toto je uz podla mna paranoja level 3000 (hlavne nasho premiera, nie policajtov).

Pred tyzdnom som na biku zase videl odstavene policajne auto na chodniku kt. vedie pozdlz celeho sidliska a netusim o co sa tam pokusali pri tych 10 pesich za hodinu (fakt bola vecsina ludi doma).

Momentalne sa najviac ludi nakazi v praci a doma, takze take kontroly su zbytocne (aj ked prebehli spravy, ze podobne akcie sa diali aj v takom Nemecku, a nas premier sa zjavne inspiroval)

Ockovaci plan? Vcera bol clanok ,ze uz sa vyhodilo 31 davok a to len v bratislavskej nemocnici! Ostatne nemocnice sa odmietli k tomu vyjadrit, takze ich bude zrejme viac

Ustavny sud je momentlane Matovic (na Slovensku to nebol nikdy nezavisly organ). Matovic (hlavna nehlava, aj ked su proti tomu vsetci odbornici a zvysok koalicie) presadzuje dalsie celostatne testovanie, mrazy - nemrazy. Momentalne to ide s demokraciou (a nie len nou) na SK od desiatich k piatim. Pomaly mu bude zavidiet aj Lukasenko.

 

 

0 Citovat

Včera dostal manžel kolegyně z práce málem pokutu za to, že pro ni jel kolem 22hod. do práce, protože se nemá, jak dostat domů takhle večer, řidičák nemá, bus už nejezdí, to jsem si myslela, že takový kraviny u nás neřeší... prej vyloučeno, aby pro ni jezdil.

0