Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Tady pořád řešíte očkování, ale co dělat v případě, že se očkovat nechci nechat a COVID jsem prodělal? Já to chápu tak, že protilátky bych měl mít teoreticky stejný.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tady pořád řešíte očkování, ale co dělat v případě, že se očkovat nechci nechat a COVID jsem prodělal? Já to chápu tak, že protilátky bych měl mít teoreticky stejný.

To je hodně dobrá otázka, navíc leckdo si myslí, že po prodělané nemoci je protilátek víc než po píchnutí injekcí. Ale pesimisticky očekávám, že se prosadí jednoduchý alibistický přístup: potvrzení dostaneš jenom po očkování.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tady pořád řešíte očkování, ale co dělat v případě, že se očkovat nechci nechat a COVID jsem prodělal? Já to chápu tak, že protilátky bych měl mít teoreticky stejný.

Prodělání COVIDu zaručuje protilátky jen krátkodobě. Myšleno v řádu nízkých měsíců. Tedy, pokud měl někdo covid např. v říjnu, už teď nemusí mít protilátky žádné. Záleží na každém jedinci. 

0 Citovat

ak si dobre pamatam, tak po 3 mesiacoch by uz nemali byt protilatky ak clovek mal covid

ale vsetko je to len teoria ako karantena, ktora najskor byvala 14 dni a zrazu je uz len 10 dni

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

[citace="floodland"]

Tady pořád řešíte očkování, ale co dělat v případě, že se očkovat nechci nechat a COVID jsem prodělal? Já to chápu tak, že protilátky bych měl mít teoreticky stejný.

Prodělání COVIDu zaručuje protilátky jen krátkodobě. Myšleno v řádu nízkých měsíců. Tedy, pokud měl někdo covid např. v říjnu, už teď nemusí mít protilátky žádné. Záleží na každém jedinci. 

[/citace]

To se psalo před několika měsíci a ta doba tři měsíce byla stanovená pravděpodobně jako nejnižší možná dolní mez (nemáme dostatečně velké soubory dat na kterých to testovat). Další zdroje později to posunuly na 3 až šest měsíců, ale fakt je, že skutečnost prostě nikdo nezná. 

Úplně stejný jako s tou vakcínou. 

 

 

0 Citovat

V zařízeních, kde se pravidelně testuje se už nyní objevují lidé z počátku podzimní vlny, kteří nemají žádné protilátky. Takových lidí samozřejmě postupem času bude přibývat. To jsou fakta, žádné domněnky. Tedy jedna věc je jistá. Na lidi po prodělaném covidu se bude nahlížet stejně jako na neockovane. Žádné úlevy (pokud vůbec nějaké budou pro očkované) mít nebudou

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

Na lidi po prodělaném covidu se bude nahlížet stejně jako na neockovane. Žádné úlevy (pokud vůbec nějaké budou pro očkované) mít nebudou

A je to tak správně. Každý již nemocný dostal jinou nálož viru, měl jiné přiznaky a taky jiné množství protilátek pokud vůbec. A přece jen vakcín se už par vytvořilo, dávky jsou taky dvě u většiny, takže nějaké odhady kolem účinku min. roku jsou dle mého opodstatněné.

Znam sestřičku, která Covid chytla 3x za 7 měsíců, takže asi tak. Je to velmi individuální a postupem času, jak se bude ten vzorek 40 tis lidí sledovat, se uvidí, jak dlouho bude vakcína fungovat.

A to píšu jako někdo, kdo to taky prodělal a jistě by se mi líbilo, kdyby mi už teď někdo dal potvrzení :-) V očkování ale nevidíš žádný problém. Kromě toho čekání samozřejmě.

0 Citovat

Jako, že bych třeba při cestě do Senegalu řekla, "já už jsem žlutou zimnici kdysi prodělala, já očkování nemusím"? :D

Navíc očkování a prodělaná nemoc je úplně něco jiného, doporučuji třeba vysvětlení Dana Stacha pro děti https://ct24.ceskatelevize.cz/32...l-na-grafu

O opakovaném Covidu aktuálně na Seznamu, příběh ředitele České pošty je už obecně známý https://www.seznamzpravy.cz/clan....seznam.cz

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Já nevím, vidím to bledě, už jen z toho pohledu, že naočkovanej člověk může být stále infekční a šířit virus dál, takže nám budou nutit očkování a pro jistotu ještě testy, to bude teprv kocourkov.

 

A ven budeme chodit jenom v obřím kondomu :D Takhle... kromě epidemiologických aspektů téhle situace jsou i sociální a ekonomické aspekty. Vláda bude klidně ignorovat ty sociální aspekty, ale ty ekonomické dlouhodobě ignorovat nemůže. Jenom pro testované nebo očkované nikdo podnik otvírat nebude - je to jenom strategie, jak se zbavit povinnosti kompenzací - ale začne to bolet, až nebudou v rorzpočtu peníze z daní zkrachovalých podniků. Pravda, to se může - pesimisticky viděno - začít řešit až příští rok. Jo, naše vláda společně s celým západním světem to podělala fakt hodně.

Ráda bych ale trochu poopravila ty katastrofické scénáře tady - vakcína určitě srazí úmrtnost a hospitalizace, takže to, že se virus bude šířit dál, nemusí bránit rozvolňování. To je opravdu už na vládě, aby neměla ze všech těch čísel stažené půlky. Navíc musím upozornit, že očkovaní můžou nebo nemusejí být infekční - zkrátka na to ještě nejsou studie. Snažím se doufat, že se prokáže, že virus v jejich těle nedokáže přežít, všechno by bylo o dost jednodušší.

0 Citovat

Já myslím že se tady plete několik věcí  dohromady.....jako cestovatel se přece musím nechat naočkovat do země, která očkování vyžaduje...pokud tam chci ....ale pokud restaurace "bla bla bla"  po mně bude chtít předložit potvrzení o očkování, mně pustí a kamaráda ne, protože očkovaný není...tak to je neskutečný průser... nemyslitelné, nepřijatelné.... šílené

0 Citovat

Moc se tady vyjadrovat k tomu tematu uz nechci ,protoze to zase schytam jako  odpurce rousek ,testu  i ockovani ,ale nikdo snad nemuze poprit ,ze je porad mnoho neznameho  , vi se s jistotou jak dlouho vakcina pusobi ? Nevi  a vi se s jistotou ze ockovany clovek se nemuze nakazit a nemuze byt roznasecem ? Nevi a to neberu v potaz vedlejsi ucinky te rychlokvasky , budiz ,rekneme ze je relativne bezpecna , ale to neznamena ,ze se ma zavadet nejaky ockovaci prukaz ,nebo dokonce QR kod do pasu a podobne

Pas se vydava na 10 let a 10 let urcite nebude vakcina chranit ,proti chripce se lide preockovavaji ,kazdy rok a kontroluje je nekde nekdo ? Vozi lide po svete  ockovaci prukaz? Byla tu zminka o tetanu , uprimne , kolik lidi ma asi to zaockovani propadle , stejne tak jako nektere vakciny co jsou vyznacene v ockovacim prukaze z detstvi a po narozeni ,uz nemusi  dneska pusobit 

Nejsem presvedceny ,ze se masove rozsiri zeme kam se nebude moct bez naockovani cestovat a ze se rozsiri masove letecke spolecnosti  ,ktere nepusti nenaockovaneho do letadla  

Zustanu u cestovani ,ano jsou urcite zeme kam se bez prokazani  zaockovani proti nektere  z nemoci  clovek nedostane ,ale kolik je takovych zemi na svete ? A co jsou to za nemoci ?  Jde snad o virus chripkoveho charakteru ? 

A jeste jeden postreh na zaver , v lete jsem byl 4x v CR ,pokazde kdyz jsem priletel  z Prahy  mi  pak prisla sms zprava at potvrdim ,ze jsem porad  na adrese  co jsem uvedl ve formulari ,kterym jsem se prokazal na pasovce  Behem te 14 ti denni  karanteny  o ktere si mimochodem taky myslim sve , protoze do obchodu pro jidlo  a dalsi vyjimky existuji ,.to kontrolovali na dalku  2x ..potreti prislo podekovani  a at sleduju dale opatreni ..Naposledy  uz letos ,jsem priletel z Nemecka  a i kdyz je Nemecko stejne cervene jako CR  tak ani po tydnu me nikdo jeste nekontaktoval 

Doufam ,ze ten humbuk s Covidem do leta skonci  a ze to pujde vsechno do ztracena tyhle napady Jinak vice akci charakteru Chcipl pes -))  Jsem moc zvedavy jak to dopadne s letosnim lyzovanim za 500 Kc na hodinu se nechat tahat za skutrem  je dobra akce lanovkaru a vlekaru, ve Francii pry nekde tahaji i konskym sprezenim  Zavrit lyzarske arealy po Evrope to taky musel vymyslet skvely odbornik -))

0 Citovat

loco

0 Citovat

M G napsal(a):

Já myslím že se tady plete několik věcí  dohromady.....jako cestovatel se přece musím nechat naočkovat do země, která očkování vyžaduje...pokud tam chci ....ale pokud restaurace "bla bla bla"  po mně bude chtít předložit potvrzení o očkování, mně pustí a kamaráda ne, protože očkovaný není...tak to je neskutečný průser... nemyslitelné, nepřijatelné.... šílené

 

Tech zemi po svete ,kde je treba predlozit ockovani je minimum a nikde to neni virus chripkoveho charakteru  

A s tou hospodou perlicka , pred vanocema jsem letel z Irska do CR pres Londyn ( jeste pred tim jejich zmutovanim ) tak prazdny Stansted jsem v zivote  nevidel ,no a napadlo me ,ze si dam snidani ,,,servirka po me chtela QR kod ,nebo vyplnit nacionale ..tak jsem mavl rukou a sel si koupit  toust do obchodu s obcerstvenim a napoji ,,,pricemz pri kontrole po me nikdo nid nechtekl ani pri odletu z Dublinu ani po priletu na Stansted ,ani pri odletu ze Stanstedu  a ani pri priletu do Prahy ,jen se zeptali odkud letim a kdyz jsem rekl ze z Irska ,nechali me jit ,zadny formular nic ,..

Ten rozdil mezi pozadavkem restaurace a  zeme   nebo letadla  a odepreni vstupu  je v principu stejny  ,chteji test neletim tam ,chteji ockovani  jako Qantas ,letim s jinymi ,,,chteji v restauraci  nacionale ,,at si trhnou jdu jinam ...

0 Citovat

Mikir...Ten rozdil mezi pozadavkem restaurace a zeme nebo letadla a odepreni vstupu je v principu stejny ,chteji test neletim tam ,chteji ockovani jako Qantas ,letim s jinymi ,,,chteji v restauraci nacionale ,,at si trhnou jdu jinam ...                                                                                                                                Já to jako rozdíl vnímám.. v mnoha ohledech....každý z nás to má prostě  nastavený jinak...

 

0 Citovat

Jestli budou do restaurací smět jen očkovaní či ne, tak o tom budou těžko rozhodovat jednotlivý restaurace, dostanou to příkazem od vlády jako sou teď roušky, desinfekce a hotovo, jinak je jasný, že by s tím 99% restaurací nesouhlasilo, přece si dobrovolně nebudou odhánět zákazníky...

0 Citovat

 

 

 

M G napsal(a):

Mikir...Ten rozdil mezi pozadavkem restaurace a zeme nebo letadla a odepreni vstupu je v principu stejny ,chteji test neletim tam ,chteji ockovani jako Qantas ,letim s jinymi ,,,chteji v restauraci nacionale ,,at si trhnou jdu jinam ...                                                                                                                                Já to jako rozdíl vnímám.. v mnoha ohledech....každý z nás to má prostě  nastavený jinak...

 

Ta poslední věta je všeříkající a naprosto přesně vystihující situaci. Každej jsme nastaven trošku jinak, každej máme názor ovlivněn něčím jiným. Všichni máme právo vyjádřit se, citime-li potřebu. Co určitě pravo nemáme, to je soudit a odsuzovat kohokoliv za názor odlišný. Což se tu děje v každém vlaknu. Mě osobně zajímá, jak se kdo právě v této skupině ke Covidu, roškám, restrikcím a vakcinaci staví. A nedívám se jinak na člověka,  který má názor zcela odlišný (např. Jarda). Stejně tak nezačínam zbožňovat Ahmada, protože se zrovna v tomto docela shodujeme. Prostě to jen vstřebávám, nechávám se třeba ovlivňovat jiným směrem a nebo se ještě více ujišťuji ve svém původním mínění.

Je zbytečné pouštět se do rozebírání situace, kterou vnímáme každý asi jinak - podle své povahy, dotknutelnosti, pocitu (ne)bezpečí a dalších faktorů. Navíc po bitvě bude každý generál a teď těžko hodnotit objektivne, co je správně. Situace je, jaká je. Je těžká. 

Co mě zaráží a mrzí je, co to dělá s lidmi. 
Zmizel respekt, úcta a soudnost. Spousta lidí, vlastně asi většina z nás, má svoje problémy a těžkosti a když přibude k jedné obavě další, nesčítá se, ale násobí. Strach samozřejmě odkrývá v lidech mnohé a ovládá naše běžné chování. Je to mocný nástroj. Těžko říct, co je špatně, jak to vzniklo, co za tím je, jak se to bude vyvíjet a vakcinace je další samostatná kapitola strachu. Vše ukáže čas. 
Každopádně právě ten strach, chaos, rozdělení společnosti (i tady, mezi cestovatelskou základnou!!) a ta negace, to mi přijde možná ještě horší, než samotný covid a očkování.

Jinak názor jsem stále nezměnila a budu ráda, když na mě vakcína nezbyde ✌

 

0 Citovat

@Kačka: Nedá mi to a musím reagovat, ale nečti to útočným tónem :D 

Já se třeba dobrovolně přiznám k tomu, že tady lidi soudím a soudím třeba lidi, co včera demonstrovali v Praze. Nejde mi prostě do hlavy, jak si někteří lidé tady i na té demonstraci představují život. Oni chtějí zrušit lockdown, zrušit opatření, prostě návrat do normálu (což chceme všichni samozřejmě), ale zároveň nechtějí očkování. A mě prostě zajímá, jak se do toho normálu máme dostat bez očkování. Nikdo mi na to zatím nebyl schopen odpovědět. Máme si zacpat uši a dělat "lalalalalala covid neexistuje" otevřeme všechno a pak pozorovat jak se zdravotnictví definitivně zhroutí? Máme odizolovat starší a nemocné a přestat navštěvovat své příbuzné v domovech důchodců, na LDNkách a prarodiče vlastně obecně i u nich doma a oni se nejspíš o sebe postarají navzájem nebo jak by to jako fungovalo?

Bohužel rok 2019 je nenávratně pryč a nemůžeme se do něj teleportovat. Svět už se nikdy do normálu z roku 2019 nevrátí. Ukázalo se, jak vlády jednotlivých států absolutně nejsou připravené na pandemii a můžeme být jenom rádi, že to nebylo něco nakažlivějšího. Ukázalo se, že velké procento populace (bez ohledu na národnost) je strašně omezených, privilegovaných, věří konspiračním teoriím, rozkřikují jaká mají práva a svobody, ale omezení nebo povinnosti, která se s nimi musí nést v demokracii ruku v ruce? Ty ignorují nebo přímo jdou proti nim.

Ještě bych teda rád dodal, že mě osobně přijde pořád horší jak strach, chaos a rozdělení společnosti ty skoro 2 miliony mrtvých na covid (nebo s covidem, ale pokud by ten člověk žil bez covidu klidně jenom o měsíc déle, tak pořád by žil), plus další miliony, kterým byla zrušena preventivní péče, kvůli přeplněným nemocnicím a následně neodhalena nějaká nemoc nebo léčena pozdě a další miliony, které budou žít s trvalými následky, o kterých se začíná konečně pořádně mluvit.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@Kačka: Nedá mi to a musím reagovat, ale nečti to útočným tónem :D 

Já se třeba dobrovolně přiznám k tomu, že tady lidi soudím a soudím třeba lidi, co včera demonstrovali v Praze. Nejde mi prostě do hlavy, jak si někteří lidé tady i na té demonstraci představují život. Oni chtějí zrušit lockdown, zrušit opatření, prostě návrat do normálu (což chceme všichni samozřejmě), ale zároveň nechtějí očkování. A mě prostě zajímá, jak se do toho normálu máme dostat bez očkování. Nikdo mi na to zatím nebyl schopen odpovědět. Máme si zacpat uši a dělat "lalalalalala covid neexistuje" otevřeme všechno a pak pozorovat jak se zdravotnictví definitivně zhroutí? Máme odizolovat starší a nemocné a přestat navštěvovat své příbuzné v domovech důchodců, na LDNkách a prarodiče vlastně obecně i u nich doma a oni se nejspíš o sebe postarají navzájem nebo jak by to jako fungovalo?

Bohužel rok 2019 je nenávratně pryč a nemůžeme se do něj teleportovat. Svět už se nikdy do normálu z roku 2019 nevrátí. Ukázalo se, jak vlády jednotlivých států absolutně nejsou připravené na pandemii a můžeme být jenom rádi, že to nebylo něco nakažlivějšího. Ukázalo se, že velké procento populace (bez ohledu na národnost) je strašně omezených, privilegovaných, věří konspiračním teoriím, rozkřikují jaká mají práva a svobody, ale omezení nebo povinnosti, která se s nimi musí nést v demokracii ruku v ruce? Ty ignorují nebo přímo jdou proti nim.

Ještě bych teda rád dodal, že mě osobně přijde pořád horší jak strach, chaos a rozdělení společnosti ty skoro 2 miliony mrtvých na covid (nebo s covidem, ale pokud by ten člověk žil bez covidu klidně jenom o měsíc déle, tak pořád by žil), plus další miliony, kterým byla zrušena preventivní péče, kvůli přeplněným nemocnicím a následně neodhalena nějaká nemoc nebo léčena pozdě a další miliony, které budou žít s trvalými následky, o kterých se začíná konečně pořádně mluvit.

 

Ahoj Jardo. Vůbec to neberu osobně ani útočně.  Naopak - s řadou věcí opravdu souhlasím. Stejně jako tobě nikdo neodpověděl na otázky, jak si to "radikálové" a odpůrci restrikcí a očkování představují v budoucnosti, mně nikdo neodpověděl na otázky, jaká bude budoucnost po vakcinaci. Vakcinace je pro mě jedna velká neznámá. Netuším, jak dlouho bude mít ochranný účinek, netuším jak bude platnost vakcinace monitorována u nás v České republice, natož i mezi jednotlivými státy, ...  O látce, kterou bych měla dobrovolně vpravit do svého těla a do svého imunitního systému, nevím dost, abych to udělala s důvěrou a jistotou v lepší zítřky. 

Stejně jak jsem psala výše - každý jsme ovlivněn tím, v čem žijeme. Myslím, že jsem tady kdysi zaregistrovala, že máš astma.. Kdybych měla jakýkoliv zdravotní problém, kde by mě mohl Covid přímo ohrozit, byl by můj názor třeba jiný. Stejně tak kdybych pracovala ve zdravotnictví nebo v přímé péči o seniory. Jenže já mám v háji "jen" kolena, v rodině žádného seniora nemám a téměř se žádným se nestýkám. Pohybuju se nyní na cestách většinou na okraji, pracuji převážně home office a společnosti se nyní dost vyhýbám (s pomocí PSA samotřejmě). Necítím se tedy pro své okolí jako hrozba a současně si nepřipouštím, že bych měla být vážně ohrožena. Je to podle mně hlavně o psychice a úhlu pohledu a já se snažím postavit se strachům čelem. odjakživa. Nebudu lhát - v první vlně jsem opravdu strach měla. Zejména ve Střední Americe, kdy jsem slyšela, jak vážně nemoc může skončit a myslela na to, zda bych se zde (tam) vůbec někde dopídila volného nemocničního lůžka, natož odborné péče. Všechno se ale vyvíjí a moje původní strachy ustupují do pozadí. 10 měsíců je dlouhá doba a já opravdu nebyla konfrontována žádnou zdrcující zprávou v souvislosti s Covidem. Naopak. V dubnu mi umřela kamarádkám o pár let starší na rakovinu a já řešila, jak se dostat (s limitem lidí na obřad) na její pohřeb. Strašné. Nyní leží kamarád stejného data narození jako já s třemi maligními tumory v nemocnici. Nemůžu její navštívit, ale vnímám, že s tou zničující diagnózou nejenže nemůže nic dělat, ale nemůže v klidu svůj zbývající život dožít. Nikdo za ním nemůže, je obklopen lidmi ve skafandrech, už neví, co je lidský úsměv nebo podaná ruka a stisk té jeho. Přitom by si nic nepřál víc. Další kamarádka, tentokrát o osm let mladší než já, má nově diagnostikovanou rakovinu prsu. Bohužel v pokročilém stadiu, protože se nebyla třičtvrtě roku schopná dostat na preventivní prohlídku. Také je kolem mě řada lidí, kteří ze dne na den přišli o veškeré jistoty, o svoje zaměstnání, o zdroj příjmů, o své domovy... Kamarádka pracující na JIP mi denně líčí tlak vedení na administrativní status Covid u každého příjmu, protože finanční krytí z pojistoven je násobně vyšší...Jinými slovy - "covidová čísla" jsou teď to poslední, čemu věřím a o co se opírám.

Vidím prostě úplně jiné hrůzy než je akutní monitorované lůžko s covidovým pacientem.

Takže tohle jsou věci, které ovlivňují mě. A proto ČEKÁM. Mezitím vnímám všechny tábory - odpůrce očkování, i ty, kteří se na něj vyloženě těší. Nikomu nic nezazlívám, každej žijeme jiný život a vnímáme jiné vjemy. Argumenty pro i proti jsou ve stejné míře dohledatelné téměř všude. Já zatím očkování nevnímám jako prioritu pro svůj další život.

0 Citovat

@jarda: Tak já zrovna ty demonstrace považuju hlavně za protivládní a moc se nedivím. Našim vládcům je jedno, jaká omezení budou a jak dlouho potrvají, protože jich a jejich blízkých se to nikdy týkat nebude. Státní dluh? Pfff, problém budoucích vlád. V současnosti je zajímá především to, aby se co nejdýl udržel výjimečný stav, který jim naprosto vyhovuje, kromě těch ošklivých náhrad podnikatelům (ale poslat pět táců důchodcům na lego pro vnoučata problém nebyl). Pomalu se měníme na tažné voly a mizí radost ze života. Lidi by dodržovali ta nařízení mnohem víc, kdyby měli prostor se trochu realizovat. Takhle jsou přeplněné parky a supermarkety a všichni jsou v šoku, že jsou teď přeplněné i hory. Tři měsíce v kuse chodit do práce a domů nevydrží nikdo. Jo, lidi se chovají čím dál víc jako blbci, ale není to vůbec nečekané chování.

0 Citovat

@Jarda: Nemyslím si, že ti, co chtějí zrušit lockdown a návrat do normálu, zároveň nechtějí očkování. Z čeho tak usuzuješ? Nebo to někde psali?

0 Citovat

Ostrá Is the New Mikir

0 Citovat

@Kačka: Ohledně té vakcíny, bohužel ale nic lepšího prostě nemáme. I kdyby ochranný účinek vydržel jen pár měsíců, tak alespoň si odpočine zdravotnictví a hlavně zdravotníci. A mohli by se opět otevřít nemocnice návštěvám a mohla by si navštívit kamaráda. Mohla by se opět rozjet prevence naplno, což by spoustě lidí zachránilo život. A doufám, že se z toho tvoje kamarádka dostane. Samozřejmě je možné, že i očkovaný bude nakažlivý, ale četl jsem, že alespoň nepřenese takovou nálož nemoci, aby toho koho nakazí nějak vážněji ohrozil. 

Chápu, že se necítíš přímo ohrožena. Jen upozornění, bratranec pracuje na covidáriu ve Fakultce v Brně a říkal mi, že tam mají dost lidí kolem 40cky, sportovců s dobrou imunitou. Opravdu nikdo dopředu nevíme, jak se s tím naše tělo popere. Já třeba zažil prasečí chřipku, která je často s covidem porovnávána, jako prostě těžší chřipka. A opravdu, tohle zažít už nikdy nechci. 40 horečky, úporná bolest celého těla, fuj.

@Alena Svobodová: A proč mám pocit, že ti samí lidé, co teď najednou nesnáší vládu považovali demonstrace Milionu chvilek za demonstrace ovcí? Když tady X lidí upozorňuje X let na to, že Babiš je asi největší zlo, co nás potkalo od revoluce, tak má v dalších volbách 30%. Třeba předchozí demonstrace byla vyloženě organizována hlavně z Moravskoslezského kraje, kde měl Babiš nejvíc procent. V Praze nejmíň. Tak ať si ti lidé alespoň demonstrují v Ostravě, ne?

A upřímně, jako naše vláda se chovají skoro všechny vlády prvního světa. Tohle zrovna není o Babišovi a jeho partě. Někde jsou omezení mnohem tvrdší. Jako třeba v Izraeli, když měli nejhorší čísla. V UK, v Německu... Problém u nás je, že Babiš je obklopen vlezdoprdelky, protože nikdo normální by s ním nepracoval a ty lidi prostě nejsou kvalitní.

@mirjur: Včera na té demonstraci provolávali hesla "ne očkování", poté vystoupil Klaus starší s tím, že se nenechá očkovat a sklidil bouřlivý potlesk. V jakékoliv zprávě o včerejší demonstraci to píšou.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@mirjur: Včera na té demonstraci provolávali hesla "ne očkování", poté vystoupil Klaus starší s tím, že se nenechá očkovat a sklidil bouřlivý potlesk. V jakékoliv zprávě o včerejší demonstraci to píšou.

OK. Klause jsem zaregistroval, ale beru ho jako jednotlivce. To ostatní mi nějak uniklo.

0 Citovat

V Kalifornii byla nějaká motorkářská asociace, která prosazovala možnost ježdění bez povinné přilby. Při jedné z protestních jízd její předseda spadnul z motorky a zabil se nárazem hlavy o obrubník.

0 Citovat

[citace="Jarda"] Ohledně té vakcíny, bohužel ale nic lepšího prostě nemáme. I kdyby ochranný účinek vydržel jen pár měsíců, tak alespoň si odpočine zdravotnictví a hlavně zdravotníci. 

Přesně tak to cítím i já...a jsme zase u té věty...každý to vnímáme jinak... protože jsem zdravotní sestra...považuji vakcinaci v tuhle chvíli za jedinou možnost jak z toho ven...říkám si že musím udělat alespoň něco....

Děsí mně ale to co teď probíhá v médiích, že se očkování stává důvodem rozdělení společnosti, jakousi podmínkou , znakem, a podobně...pokud k něčemu takovému dojde, tak jsme prohráli naprosto všichni...

0