Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

atd. mikir - každý má na věc jiný názor nevím proč by měl jít do prdele či dostávat ban ?

mikir tu diskutuje slušně nikoho vulgárně neuráží (narozdíl od jiných!) pokud má s jeho názory někdo problém není nic jednoduššího nereagovat nebo to vůbec nečíst !

0 Citovat

+1

0 Citovat

Příspěvek Dr. Kita nademnou má mnohem větší informativní hodnotu než mikirovi žvásty. Opovožte se ho někdo smazat, ŽÁDNÁ CENZURA TADY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

trochu mi tam chybí abortion pills ale třeba příště :)

A jestli někdo smaže mě, začnu přidávat náhodné recepty na kvašenou zeleninu a recenze devadesátkovejch seriálů.

0 Citovat

lma napsal(a):

atd. mikir - každý má na věc jiný názor nevím proč by měl jít do prdele či dostávat ban ?

mikir tu diskutuje slušně nikoho vulgárně neuráží (narozdíl od jiných!) pokud má s jeho názory někdo problém není nic jednoduššího nereagovat nebo to vůbec nečíst !

+1

To doporučení nečíst nebo nereagovat už tu několikrát padlo, bohužel je to jako když hrách na stěnu háže. Zřejmě je to tak, jak píše Zdíša - že jsou mnozí rádi, že se mohou do něj (či někoho) obout. Mnohdy zcela bezdůvodně.

0 Citovat

Já pro ban Mikira nejsem, ale snad už jsme se později v diskuzi posunuli trochu jinam, jak to vyjádřil Jakub S. (a byli jsme tam už včera viz Katka a další). Nejde ani tak o jeho názory, ale o formu a neustálé omílání (dokonce i v situaci, kdy o tom ani diskuze není). Já se na Mikirovy kecy netěším a ani jsem na ně v posledních měsících nereagoval, ale teď už jsem musel podobně jako jiní. Ještě tu zkopíruju pro připomenutí úvod od Jakuba S:

"Váš názor na Covid a očkování komentovat fakt nebudu. Nikdo Vám ho nebere. I tady je to fifty-fifty, ale nevšiml jsem si, že by jiní odpůrci očkování cintali způsobem jako Vy. Abyste znevažoval práci lékařů atd, to je fakt za hranou."

0 Citovat

mikir napsal(a):

Nebudu mlcet a to jak se tu ozyvaji hlasy pro ban a zakazat mi sem pristup svedci o tom jak souhlasite s cenzurou a omezenim tech co nezdili vetsinovy nazor ,ale  rano jsem uz nemel cas napsat jednu vec  Nadavate mi, ze srovnavam zamestnani ... tak dobre co se stane kdyz pilot letadla bude psychicky podlomeny ,nesoustredeny,unaveny , ...muze klidne  zabit 200 lidi ,takovy clovek nema co pilotovat  a co bude kdyz unaveny ,nevyspaly ridic  autobusu  udela chybu ,muze zabit a zmrzacit treba 50 lidi a kdyz kamionak usne na dalnici muze vzniknou hromadna nehoda s hodne tezkymi nasledky ,,,takze to srovnani je zcela na miste  ,kazdy je nahraditelny a kdyz se neciti tak to ma priznat  Jiste zachrana zivotu  je nad ostatni to uznavam ,.ale ta situace proste neni ,neni valka 

A ted jeste jednu vec ,porad tu slysim jak plenim kazde vlakno ,ne neplenim je mnoho vlaken ke kterym nemam co rict , at uz neni v tom zadna zkusenost , nebo na to proste nemam nazor ,ale tam kde ho mam nebo o tom neco vim se vyjadrim 

A posledni vec , kterou tu slysim jak zdimam socialni system v Irsku ,,laskave si vsichni uvedomte ,ze mam odpracovano 42 let , uznali mi 38 ,protoze jsem nektere leta nedokazal dolozit ,ale to neni podstatne , v CR jsem pozadal v 60 o predcasnou penzi ,kterou mi osekali a zkratili asi o 20 % ,za  irsky duchodovy system nemuzu ,ze nuti pracovat lidi do 66  a tem co praci uz nemaji  poskytuje podporu ,takze me vycitate ze pisu porad dokola stejne blaboly a co je to vase o me podpore a o zapleneni  vsech vlakem ..??? Stejny blabol .stejne opakovani porad dokola .navic do toho nikomu nic neni .tak si laskave zamete pred svym prahem  ti ,kterych se to tyka ..myslim ze nemusim jmenovat    a za OT se ostatnim omlouvam ,ale porad si srat na hlavu od nekterych nenecham uz to je taky za hranou 

Proste bud tu vedeme demokratickou diskuzi ,kde ma pravo se kazdy nejak vyjadrit ,nebo je to uzavrena kasta lidi .kde si nekteri osvojuji delat pravidla  a nektere vyhazovat  tot opravdu vse  

Ke Covid pasu se uz vyjadrovat nebudu , protoze to povazuju v soucasnosti za neakceptovatelne  pro skupinu vsech tech co se ockovat nechteji nechat ,je to skutecne vytvareni deleni lidi na ty lepsi a horsi  

Mikire, kašlete na ně. Pokud vám uznali 38 let, tak to je něco co tady 99 % diskutujících nemá a možná ani nebude mít odpracováno. Natož v profesích, kde se fakt musí dělat. Naopak bychom se asi možná divili, kdyby šlo nahlédnout kolik kdo do systému odvádí a kolik dostává...:-)

 

0 Citovat

Vítám všechny v Mikirově fan klubu. A pana Masuda jmenuji vrchním demagogem a konspirátorem. Prý nikdo nemá tolik odpracovaných let a kdo ví, kolik kdo odvádí a jestli tolik let odpracuje.  👍

0 Citovat

@Ahmad  ano uznali i kdyz pochopitelne  i  ty leta co mam tady v Irsku  takze ,ceska penze je o nicem ,nakonec i proto jsem o ni pozadal uz v 60  a ne az v 63 a 8 mesicich  ,protoze ,ten rozdil  by stejne nebyl vyznamny a musim vydrzet do 67 az mi priznaji i irskou penzi 

Ja na to co nekteri pisi kaslu , jen jsem to uvedl na pravou miru a uz o tom diskutovat neminim ani se nenecham odradit  abych nenapsal svuj nazor . nakonec presne jak  se tu ted pise nikdo nemusi reagovat  nebo me cist 

Premyslel jsem o tom jestli mam psat  zazitky s mych dvou cest kolem sveta  pred  22 respektive  18 lety   a zatim jsem nedospel k nazoru  ze by to nevyvolalo  podobne reakce jak ted ty Tatry  tady ve vedlejsim foru 

0 Citovat

Wow, to je zase diskuze. Mikira chápu, prostě si stojí za svým názorem, který je v podstatě celou pandemii stejný a nikdo tady s tím nic neuděláte. Podle mě je nejjednodušší na jeho příspěvky nereagovat, dělat, že prostě nejsou a jít dál. Ráda bych si ale přečetla nějaký jeho cestopis, kdyby teda zapracoval na interpunkci.

Ale Ahmad Masúd a jeho brutální argumentační fauly ad věk, ad odpracovaný roky, ad odvody a neskutečná namyšlenost a arogantnost ve stylu "byl jsem všude a znám všechno", která čpí z každého jeho příspěvku kdekoliv na fóru je šílená. To už se dostáváme opět k tomu klasickému, kdo nezažil komunismus, nemůže ho soudit. Takže předpokládám, že nikdo z nás tady nezažil 2.sv.v, takže nemůžeme soudit, jestli Hitler byl špatný, ano?

0 Citovat

Mikire, mít názor a překrucovat fakta je podstatný rozdíl. Plná nemocnice je fakt (!). Můžeš mít názor, koho je vhodné dále léčit s Covidem  a koho již ne. Můžeš mít názor, jestli upřednostňovat pacienty s Covidem nebo léčit  jiné nemoci. Ale nepopírej fakta !! Neurážej zdravotníky, pokud jsi nepochopil psal jsem Ti o nepřímém urážení. 

Připomínáš mi silně rozmazlené dítě, které upřednostňuje pouze svoje touhy a přání. Všichni máme nějaké touhy a přání, na tomto fóru většinou z oblasti cestování. Jsem přibližně Tvůj ročník, moc času na daleké náročné cesty už nezbývá. Jsem z toho smutný, ale nefňukám a věřím, že ještě někam vyjedu.  Budu však respektovat podmínky, které budou nastaveny. Tak to prostě chodí..... To, co mne bude omezovat, může druhému pomoci....

0 Citovat

Tak znovu a lépe. Můj "útok" na Mikira byl útokem na jeho úvahu, "když to toho doktora nebaví a je z té práce unavený, tak ať ji nedělá ... je to práce jako každá jiná". Tohle je moje první reakce na Mikirovu úvahu (pravda, poněkud vulgární):

Mikire, při vší úctě ke stáří a Vaší zcestovalosti běžte už do prdele a jděte plevelit nějaký fórum v Irsku. Jako člověk, kterej je během pandemie schopnej tohle napsat, nemá prostě na názor právo a to jsem libertarian jako prase. To je stejnej princip, jakobyste ve válce řekl, že ten voják, kterej chrání Vaši zemi se hroutí a je přepracovanej z toho zabíjní a jde dělat něco jinýho. Napište cestopis z Vaší cesty kolem světa, dejte dohromady průvodce po Kanárech, ale s těmahle cintama jděte někam ...

Reakcemi od Mikira byly srovnání lékařů s řidiči autobusů a piloty a konstatování, že moje generace ví hovno. Obě věci totálně off-topic a pak už to tady samozřejmě jelo. Ještě jednou opakuji, Mikirův názor proti očkování plně respektuju - ostatně se s ním ztotožňuje i moje partnerka. Zlehčování covidu nechápu, ale dejme tomu - právo na názor. Výrok, že se na to doktoři mají vykašlat když jsou unavený a přestat si stěžovat je absolutní ubohost a nevím o čem se vůbec bavíme ... 

 

0 Citovat

+1

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

Wow, to je zase diskuze. Mikira chápu, prostě si stojí za svým názorem, který je v podstatě celou pandemii stejný a nikdo tady s tím nic neuděláte. Podle mě je nejjednodušší na jeho příspěvky nereagovat, dělat, že prostě nejsou a jít dál. Ráda bych si ale přečetla nějaký jeho cestopis, kdyby teda zapracoval na interpunkci.

Ale Ahmad Masúd a jeho brutální argumentační fauly ad věk, ad odpracovaný roky, ad odvody a neskutečná namyšlenost a arogantnost ve stylu "byl jsem všude a znám všechno", která čpí z každého jeho příspěvku kdekoliv na fóru je šílená. To už se dostáváme opět k tomu klasickému, kdo nezažil komunismus, nemůže ho soudit. Takže předpokládám, že nikdo z nás tady nezažil 2.sv.v, takže nemůžeme soudit, jestli Hitler byl špatný, ano?

Ale samozřejmě suďte komunismus i Mikira, nikdo vám nebrání. 

Stran té stupidní implikace z 2. sv. v. nemám co dodat, to jste musela dlouho vymýšlet, že? 

 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Vítám všechny v Mikirově fan klubu. A pana Masuda jmenuji vrchním demagogem a konspirátorem. Prý nikdo nemá tolik odpracovaných let a kdo ví, kolik kdo odvádí a jestli tolik let odpracuje.  👍

Máte zjevnou poruchu funkčního čtení, případně nedostatečný smysl pro kvalitní  ironii. Nicméně mám pro vás příznivou zprávu - s obojím se dá docela dobře žít. 

 

0 Citovat

Ja se teda jeste jednou k tomu vsemu vyjadrim ,hlavne pro to co napsal Jakub S Ja prece neznevazuju praci lekaru .cele to vzniklo tak. ze jsem uvedl to co jsem precetl ,kdy se primar v Chebu vlastne neshodne  s mluvcim nemocnice . Libor _S  tu uvedl odkaz na rozhovor , ten sem predtim neslysel,tak jsem si ho ted poslechl  A vlastne o cem to je ? O nedostatku zdravotnich seseter i lekaru v danem kraji a o jedne situaci kdy nemeli volne luzko , to byl proste fakt , ktery se organizacne resil nic vic nic min 

Proc je srovnani lekare  s ridicem nebo jakymkoliv jinym zamestnanim  off  -topic  V mnoha profesich je nedostatek lidi a pak kdyz vznikne nejka krize tak jsou tam lide unaveni a prepracovani ,tam skutecne nevidim rozdil .mozna proto  .ze jsem se v USA naucil .ze zadne zamestnani tam nedegraduji ,alespon mi to tak pripadlo a delal jsem tam vicero  ruznych vlastne delnicky profesi  

Ja jsem uz tady vyse uvedl ,ze neni valka  a ze kazdy je nahraditelny ,tak proc mi nekdo podsouva ,ze znevazuju praci lekaru ,proc je v Chebu nedostatek  sestricek a lekaru ? Protoze asi o par km na zapad dostali lepsi podminky  ,tak sli tam Proste bud je clovek v dane profesi spokojeny s podminkama .bavi ho to ,ma predpoklady pro kvalitni praci  je za to adekvatne odmenen ,nebo je nespokojeny ,stesuje se je permanentne nastvany ,tak proc tam ma zustavat ? 

Ten primar ma snahu situaci zlepsit a proto informuje sve nadrizene a ti na to vlastne kaslou  a je opet jedno  o jakou profesi  pujde ,kdyz to takto bude  kdekoliv ,tak s tim clovek bude bojovat ,bude to chtit zlepsit a zachranit .ale kdyz to zacne videt beznadejne tak pujde pryc 

Zadnou praci kohokoliv jsem nikdy neznevazoval , muzu si o tom treba myslet .ze ji dela blbe ale to je vsechno 

0 Citovat

Mikire, viz. SZ!

0 Citovat

@Mikir: Tohle je Vaše citace:

jasne jsou tam emoce , prepracovanost ,ale je to nakonec  zamestnani jako kazde jine  a kdo to nezvlada ma si to uvedomit a odejit  jinam ,protoze je pak svym pristupem vlastne nebezcny ostatnim i sam sobe .,ale zdravotniku si pochopitelne vazim 

Dodatek o tom, že si zdravotníků vážíte si dovolím ignorovat, protože srovnávat řidiče kamionu s někým, kdo denně AKTIVNĚ bojuje o životy je prostě mimo. Jestli tohle považujete za projevení úcty zdravotníkům a normální způsob vyjádření vděčnosti a nekontroverzní výrok, nemáme se o čem bavit. Občas mi Vás bylo líto, protože čočku dostáváte občas až nezaslouženě, nutno ale dodat, že tomu jdete prostě naproti tím co říkáte a jak to říkáte. Zároveň je třeba říct, že mně osobně je úplně jedno kolik berete důchodů, kolik máte odpracováno, nebo jestli máte vysokou školu života. Je úplně jedno, jestli ten Váš výrok o zdravotnících vyšel od Vás, niemandose, caliho, eremiho, padrina nebo Naděždy. Za hranou je prostě nepopiratelně. A ještě jednou opakuji, v téhle souvislosti se nebavíme o Vašem názoru na Covid, očkování nebo hledání děr v nařízeních jednotlivých zemí. Bavíme se o tom, že to co píšete je neslušné a neuctivé a mnoho z nás sem chodí proto, že tohle prostě není fórum na novinky.cz.

 

Na závěr si dovolím vrátit se zpátky k tématu. Pod odkazem najdete srovnání týdenních počtů mrtvých v ČR za posledních x let, srovnaných s předchozími let: https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Nemusíte být vystudovaný statistik, abyste viděl, že navýšení průměrné úmrtnosti v jednotlivých týdnech koreluje s počtem nakažených na Covid. V absolutních číslech je to podobné s počtem obětí indikovaných s covidem. Zároveň se bavíme o situaci, kdy je totálně uzavřená společnost. V případě, že bychom uvolnili opatření, tak to samozřejmě bude stoupat odpovídajícím způsobem. Jestli nevidíte, že tohle je problém, tak se asi nemáme o čem bavit. 

Řešení má tenhle problém tři. Buď uvolníme všechna opatření a spousta lidí zemře nebo bude mít trvalé následky. Nebo můžeme žít tak jako žijeme teď. Případně se můžeme očkovat s tím, že negativem je to, že někteří z nás si můžou vytáhnout tu krátkou sirku a mít problémy s reakcí těla na očkování. Podle všeho je ta pravděpodobnost mnohem menší, než následky (smrt, omezení na životě) covidu. Nehledě na to, že je to zdaleka nejekonomičtější. 

Pro mě tedy není k očkování alternativa a očekávám, že očkovací průkaz v nějaké formě skutečně bude propustkou k cestování. Doufejme, že to bude od chvíle, kdy budou mít všichni srovnatelnou možnost se nechat bezpečně očkovat.

0 Citovat

Já jenom dodám, že respektuju, že covid je pro část populace, kterou nemůžeme ignorovat, potencionálně smrtelný. Vytáčí mě ta neschopnost celého západního světa s tím efektivně něco dělat. Spoléhají na úzavěry všeho možného kromě práce, kam už skoro všichni - i v téhle situaci - chodíme fyzicky a spousta z nás do té práce jede MHD. Zkrátka jako by se nic nedělo. Divíte se pak, že se lidi i v jiných oblastech života chovají, jako by se nic nedělo? Jako co se týče očkovacího průkazu, tak s rychlostí, jako se tady všechno řeší, to bude téma tak v říjnu. Co se týče letošního cestování, tak mám rozhodně v úmyslu cestovat jenom do "zelených" zemí podle situace a letenky si kupovat maximálně tři týdny předem.

0 Citovat

Jaká neschopnost a neefektivita? Naopak spousty lidí se odmítá očkovat protože vakcína byla vyvinuta prý příliš rychle.

Uzávěry všeho mají omezit zbytné cesty. Chození do práce je nezbytné, třeba pokladní zatím neumí pracovat z domova a MHD také i když je to rizikové, protože teleportace v praxi zatím nefunguje, každý nemá auto a i kdyby tak se na silnice všechna auta stejně nevejdou.

0 Citovat

@Jakub S   Uz jsem necekal odezvu ,proste kazdy mame jiny nazor ,ano lekar bojuje o zivoty ,ale kdyz ti kamion nedoveze do obchodu jidlo tak budes jist co ? A ten lekar si zvolil svou profesi dobrovolne  a zavazal se k moralnimu kodexu ,ktery lekarske povolani obsahuje A jako v kazdem povolani jsou spickovi lekari  a na druhou stranu felcari  ke kterym je lepsi nejit....Za hranou to me proste neni  vic uz reagovat nebudu

Edit : Hasic taky nasazuje svuj zivot aby zachranil jine 

0 Citovat

Mě u Mikira vadí to pohrdání všemi nařízeními. To je skoro v každém příspěvku. Ona svoboda každého jedince někde končí a jsou chvíle, kdy se holt musíme trochu omezit. Kdo tohle nevidí, je arogantní sobec. Díváš se Mikire vůbec okolo sebe? Kolik lidí zemřelo jenom kvůli strachu z nákazy? Kolik operací se muselo zrušit, kolik lidí se nešlo preventivně vyšetřit? To nejsou malá čísla. Já bych ti COVID přál, třeba by jsi pak v sobě našel víc pokory.

0 Citovat

Takže budeme srovnávat špičkového lékaře zachraňujícího lidské životy s kamioňákem co přijede pozdě. Mikire tobě opravdu není pomoci.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Jaká neschopnost a neefektivita? Naopak spousty lidí se odmítá očkovat protože vakcína byla vyvinuta prý příliš rychle.

Uzávěry všeho mají omezit zbytné cesty. Chození do práce je nezbytné, třeba pokladní zatím neumí pracovat z domova a MHD také i když je to rizikové, protože teleportace v praxi zatím nefunguje, každý nemá auto a i kdyby tak se na silnice všechna auta stejně nevejdou.

Padrino, pozor na to. U pokladních bylo vymyšleno už něco lepšího, z čeho by seňor Uljanov odvodil, jak je kapitalismus ďábelský a nezbytnost revoluce. Protože automatické pokladny říkají, že nejsou potřeba vůbec...

0 Citovat

Ok, ale stejně ten supermarket nemůžeš nechat komplet bez personálu.

0 Citovat

@floodland  Sobectvi je do jiste miry v kazdem ,je to prirozena vlastnost pudu sebezachovy  u cloveka potlacena  rozumem a myslenim ,mozna jsem do jisty miry vic sobec .ale to je dano u kazdeho jedince geny a co mu pripravil zivot Arogance ve me neni urcite 

Strach z nakazy je kazdeho vec ,kdyz mi neco vazneho bude  a nepujdu k lekari kvuli strachu s Covidu je to moje blbost .druha vec je to ruseni operaci a prevence ,to je prusvih ,ale to je dano tim ,ze se Covidu prisuzuje vic ,nez si zaslouzi . Ano ,nekde zdravotnictvi kolabuje , nekde je hodne umrti ,ktere ale bylo s Covidem ,ale ne jen na Covid 

A pokora? Nevim co by se mnou Covid udelal .mozna bych mel bezpriznakovy prubeh ,mozna bych skoncil na pristrojich ,ale totez je u jakekoliv soucasne smrtelne nemoci ,pricemz u Covidu je takove oznaceni diskutabilni

Neda se to nazvat pohrdani vsemi narizenimi ,ovsem kdyz je jich tolik naprosto nelogickych a vlady (nejen ta ceska ) vymysleji kde co ,pricemz ani ty nejprisnejsi ktere kdy a kde byly zavedene  ,nezabranily nakaze tak to je pak tezke  a ceska mentalita (nejen ta moje ) proste nektere veci neprijme 

0