Zatím se o očkovacích průkazkách jako o způsobu, jak se vyhnout testům či karanténě, moc nemluví. Respektive pouze teoreticky. Budu rád, když sem budeme shromažďovat aktuality.  .

OČKOVACÍ průkaz jako propustka k cestování

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

To je furt dokolečka! Dyť už to je tak rozlezle všude, to nemáte v rodině někoho nebo známé (nikomu to nepřeju) že to nevidíte?! Zrovna nedávno se "vyléčil" mladý známý. Páté patro neudychá. Babičku vyhodili z nemocnice předčasně, protože se muselo udělat místo pro další. A vy furt budete mlít o nějaké chemii. A to patřím k těm, kteří to na začátku spíše zlehčovali a podporovali chod ekonomiky

Dva. Oba lehký průběh. Jestliže jsem covid nechytla doteď a to chodím do práce a jezdím MHD a vlakem, tak se toho fakt moc nebojím. Případně jsem už covid měla s lehkým průběhem. Až se prokáže, že očkovaní nejsou infekční, tak možná bude v tom září aktuální, že bych o tom mohla uvažovat. Pokud to bude mít nějaký praktický přínos.

0 Citovat

Pokud bude jedna skupina lidí cestovat pouze do zemí nevyžadující ani test ani očkování a druhá skupina bude naopak cestovat pouze do zemí, kde je test a očkování vyžadováno, bude to Win-Win. Pokud se navíc tyto dvě skupiny oddělí i v airlinkách, které budou či nebudou test/očkování vyžadovat, je to úplně sen :)

Osobně se mi moc libí návrh, že od druhé půlky 2022 úhrada léčby Covidu pro neočkované nebude spadat pod veřejné zdravotní pojištění. Fair enough :)

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Pokud bude jedna skupina lidí cestovat pouze do zemí nevyžadující ani test ani očkování a druhá skupina bude naopak cestovat pouze do zemí, kde je test a očkování vyžadováno, bude to Win-Win. Pokud se navíc tyto dvě skupiny oddělí i v airlinkách, které budou či nebudou test/očkování vyžadovat, je to úplně sen :)

Osobně se mi moc libí návrh, že od druhé půlky 2022 úhrada léčby Covidu pro neočkované nebude spadat pod veřejné zdravotní pojištění. Fair enough :)

Jo, nehradit léčbu, která může zachránit život. Už vidím, jak se na to dívá právo. Neočkovaným dětem militantních matek se taky léčba nebude hradit?

 

Ale protože vláda nezná jiné motivace než restriktivní, tak bych se moc nedivila, kdyby tohle zkusili.

0 Citovat

život vám samozřejmě zachrání, jen pak dostanete fakturu

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

život vám samozřejmě zachrání, jen pak dostanete fakturu

A stát dostane žaloby.

0 Citovat

Osobně se mi jakékoli vylučování z úhrady léčby kohokoli nelíbí. Proč jenom neočkovaní? Proč ne kuřáci, obezní, cyklisté..atd.?

I když v současné, krizové situaci, bych třeba chápal, že odmítnutí očkování (bez závažného zdravotního důvodu)= odmítnutí lečby na JIP v případě onemocnění, popřípadě odsunutí až na konec "pořadníku" při nedostatku lůžek/personálu. Ti co se nechají očkovat ponesou riziko z "neotestované" vakcíny, ti co se nenechají zase riziko výše uvedené.

0 Citovat

Ve 2022 nebudou peníze a bude se šetřit jako prase. Jestli si někdo myslí, že se bude společnost skládat na Remdesivir a plicní ventilaci člověku, který odmítl zdarma očkování , tak je směšný.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a): Ale protože vláda nezná jiné motivace než restriktivní, tak bych se moc nedivila, kdyby tohle zkusili.

Zkuste vymyslet pozitivní motivaci pro takové jako jste vy a mikir?

0 Citovat

Za očkování dostanou lízátko nebo 100 Kč.

0 Citovat

@Alena Svobodová

Problém vás a ostatních je v tom, že vy si nevidíte dál než na špičku nosu.

Ano, ti dva, o kterých se zmiňujete, a třeba i vy můžete mít lehký průběh. Ale celá společnost jako taková má "těžký' průběh, ale to asi nevidíte. A pokud nežijete někde v jeskyni, tak vy jste její součástí. 

0 Citovat

Ono by stačilo dokázat, že očkování nejsou infekční, ne pořád říkat, ať zatnu zuby (ať jdou příkladem), myslete na seniory (stojí vůbec o dva roky faktické izolace?), nevyhrožovat, že támhle mě několik měsíců (spíš celý rok) nepustí, ale babku na vozíku teoreticky ano. Pokud moji věkovou a zdravotní skupinu považují za občany druhé kategorie a tažné voly, můj názor na naše politiky (ani jejich motivace) se rozhodně nezlepší.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

 

Zkuste vymyslet pozitivní motivaci pro takové jako jste vy a mikir?

Myslím, že tohle by mohlo fungovat...

https://twitter.com/mikiedusik/s...5397186571

0 Citovat

Na Slovensku se jako pozitivní motivace ukázala Cibulková. Ukažte, jak někdo dostane očkování protekčně a najednou ho chtějí všichni. 

Takže jak píše eremi, pro starší generaci udělat kolem distribuce očkování hezký závan socíku a jak se po něm zapráší.

@Alena Svobodová: Já nechápu, čemu se pořád tak divíte. Mladí lidé obecně Andreje nevolí, on potřebuje důchodce a potřebuje je rychle, protože volby jsou za rohem. Proto se jmenoval tím šéfem pro očkování, aby pak celé léto a září mohl v médiích vystupovat jako zachránce lidu. Pokud mu to důchodci sežerou i přes to, že jsme zatím 6. nejhorší v počtu úmrtí na přepočet obyvatel na světě, tak jsme prostě národ debilů a není nám pomoci.

0 Citovat

Předpokládám,že ten barák a grunt vam zase po revoluci vrátili,takových lidí bylo spousty,včetně nasi rodiny,nechápu,co to má společného s odpiranim očkování.A pokud to snad ma byt nějaký špatný pokus o srovnání současné a tehdejsi doby,tak je absolutne mimo.

0 Citovat

Zdíša - Vy jste ta paní, co měla na nedělní demonstraci připnutou žlutou hvězdu na bundě? Zlatí mudrcové oproti vám ubrečeným, ublíženým spoluobčanům, kteří myslí jen na sebe a opravdu si nevidí dál než na špičku nosu.

Nechápu, proč antivax lidí mají pořád tak obrovsky silné sklony k sebelítosti a obecně mentalitě oběti. Nikdo vám proboha nic dělá, nikdo vás do ničeho nenutí. Pokud vám vadí, že vás bude pár dni po očkování bolet ruka, místo třeba týdenních horeček a bolestech, je to jenom váš boj.

0 Citovat

S tou infekcnostou to vyzera nasledovne:

"COVID-19 infection likely to provide immunity for at least 5 months, but people may still transmit virus , study finds."

Kedze dodavky vakcin su pomale, tak by sa mohlo uvazovat aj o jednej davke pre najohrozenejsie skupiny 65+ (75% vsetkych mrtvych)

"The Pfizer-BioNtech vaccine reduces the risk of infection by around 50 percent 14 days after the first of two shots is administered, preliminary data from Israel's mass vaccination program suggests"

A tu je prieskum, kolko ludi v jednotlivych statoch sa je ochotnych dat zackovat (aby sa niekto nesmial z Ruska, tak Francuzsko je na tom este horsie, ale celkovo zapad ziadna vyhra)

shorturl.at/ipqEH

Tolko z dnesnych headlines.

 

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

@Alena Svobodová

Paní Aleno, je to strašná ztráta času a energie sem vypisovat jakékoliv argumenty nebo nedej bože názory, které tady místní mudrci nesdílejí. Bud je to Mikr nebo vy nebo si najdou někoho, kdo se nechce očkovat, anebo je dokonce z  této situace nešťastný , pesimistický či co. Jsem na tom jako Vy, jen jsem asi ještě víc naštvaná, nešťastná a skeptická... 

Páni mudrci, dejte sem ještě nějaký názor, co vše nám odpíračům očkování bude odebráno. Jak už jsem psala jednou před časem. Vezmou mi mobil , klidně, řidičák-není problém, občanku? Pas?  Nepustí mě do letadla? Zakážou pracovat? Máte nějaké odkazy, co vše mi seberou?   Barák a grunt už nám sebrali v padesátých letech, takže hůř už asi nebude. 

 

Mě taky překvapuje, kolik zastánců rozdělení společnosti, vyhrožování a represí tu je (s tím, že oni budou v té preferevané skupině, samozřejmě), jako by snad neexistovaly alternativy (100 % náhrada mzdy pro nakažené, kteří by spíš hygineně sdělili, s kým byli v kontaktu, otevření služeb, obchodů a atrakcí, které můžou zaručit bezpečné prostředí, VYMÝŠLET STRATEGIE PŘEPŘEDU a správně je komunikovat). Pokud jde opravdu jenom o sražení úmrtnosti, tak očkování někdy v létě by každopádně mělo být pasé. Cokoliv jiného jsou jenom prachy, korupce, bezohlednost lidí u moci a testování, co si politici můžou dovolit.

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

Zdíša - Vy jste ta paní, co měla na nedělní demonstraci připnutou žlutou hvězdu na bundě? Zlatí mudrcové oproti vám ubrečeným, ublíženým spoluobčanům, kteří myslí jen na sebe a opravdu si nevidí dál než na špičku nosu.

Nechápu, proč antivax lidí mají pořád tak obrovsky silné sklony k sebelítosti a obecně mentalitě oběti. Nikdo vám proboha nic dělá, nikdo vás do ničeho nenutí. Pokud vám vadí, že vás bude pár dni po očkování bolet ruka, místo třeba týdenních horeček a bolestech, je to jenom váš boj.

Kromě toho, že vláda totálně chystá zvýhodňovat očkované, ačkoliv určitá (velká) skupina nebude mít po většinu roku možnost se naočkovat, pokud bude chtít (necháme stranou, že to zvýhodnění nebude reálně provedené)? Za tenhle přístup je vážně chválit nebudu.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Na Slovensku se jako pozitivní motivace ukázala Cibulková. Ukažte, jak někdo dostane očkování protekčně a najednou ho chtějí všichni. 

Takže jak píše eremi, pro starší generaci udělat kolem distribuce očkování hezký závan socíku a jak se po něm zapráší.

@Alena Svobodová: Já nechápu, čemu se pořád tak divíte. Mladí lidé obecně Andreje nevolí, on potřebuje důchodce a potřebuje je rychle, protože volby jsou za rohem. Proto se jmenoval tím šéfem pro očkování, aby pak celé léto a září mohl v médiích vystupovat jako zachránce lidu. Pokud mu to důchodci sežerou i přes to, že jsme zatím 6. nejhorší v počtu úmrtí na přepočet obyvatel na světě, tak jsme prostě národ debilů a není nám pomoci.

Jestli Andrej vyhraje příští volby za to, co se tady děje, tak už nám asi fakt nejde pomoct.

0 Citovat

V tomto případě jsem vyjimecne pesimista ja a myslím,že ty volby i přes tohle všechno vyhraje... Treba to nebude o moc a podari se sestavit nejakou koalici bez něj.

0 Citovat

voughne napsal(a):

S tou infekcnostou to vyzera nasledovne:

"COVID-19 infection likely to provide immunity for at least 5 months, but people may still transmit virus , study finds."

Kedze dodavky vakcin su pomale, tak by sa mohlo uvazovat aj o jednej davke pre najohrozenejsie skupiny 65+ (75% vsetkych mrtvych)

"The Pfizer-BioNtech vaccine reduces the risk of infection by around 50 percent 14 days after the first of two shots is administered, preliminary data from Israel's mass vaccination program suggests"

A tu je prieskum, kolko ludi v jednotlivych statoch sa je ochotnych dat zackovat (aby sa niekto nesmial z Ruska, tak Francuzsko je na tom este horsie, ale celkovo zapad ziadna vyhra)

shorturl.at/ipqEH

Tolko z dnesnych headlines.

 

Co na to říct, bohužel lidi pořád hodně věří médiím, kterým se zprávy o vedlejších účincích skvěle hodily, a ti, co měli umět vakcínu "prodat", to moc nedokázali. Snížení infekčnosti o padesát procent, no jako lepší než drátem do oka, jestli to má být teda ta spása, na kterou jako mám měsíce a měsíce čekat, tak to asi ne.

0 Citovat

Ja si taky myslím, že ty volby vyhraje. Od Zemana dostane šanci na složení vlády, po dlouhých jednáních ze sebe udělá klasicky oběť a sežene někoho do koalice s ANO bez jeho účasti. On si pěkně ze zákulisí pohlídá, aby nebyl odsouzen za svá zvěrstva, a bude se připravovat na prezidentskou volbu...

No a k očkováním, nikdo rozumný ho nemůže odmítat (samozřejmě když odhlédnu od lidí, kteří jej ze zdravotních důvodu nemohou podstoupit). Veškeré argumenty zaznívající v internetových diskuzích jsou liché a byly přesvědčivě vyvráceny. Otázkou samozřejmě zůstává, jak k němu tu méně bystřejší část populace přesvědčit. Naštěstí to musí vyřešit jiní, ale cestování s covid vaccinated štemplem mi rozhodně vadit nebude. Někdo tady psal, že tím možná končí cestování na občanku po Evropě, ale jestli se neplatu, tak ty nové občanky už mají taky v sobě nějaký datový čip, na něj by ta informace možná šla nahrát ne?  

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Kromě toho, že vláda totálně chystá zvýhodňovat očkované, ačkoliv určitá (velká) skupina nebude mít po většinu roku možnost se naočkovat, pokud bude chtít (necháme stranou, že to zvýhodnění nebude reálně provedené)? Za tenhle přístup je vážně chválit nebudu.

OMG ukázkový příklad demagogie. Kdyby hloupost nadnášela....

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Co na to říct, bohužel lidi pořád hodně věří médiím, kterým se zprávy o vedlejších účincích skvěle hodily, a ti, co měli umět vakcínu "prodat", to moc nedokázali. Snížení infekčnosti o padesát procent, no jako lepší než drátem do oka, jestli to má být teda ta spása, na kterou jako mám měsíce a měsíce čekat, tak to asi ne.

Ja som nejake "predavanie vakciny" v nasich koncinach este ani nepostrehol (okrem predbiehania sa v poradovniku tak o 700 000 miest) lebo nie je momentalne co predavat :) Avsak, zatial co nemci kritizuju svojich, ze je ockovanie nepripravene (a to uz pripravuju niekolko mesiacov), tak nas pan premier (ktoreho uz nenavidi snad cela SR, kedze dourazal koho sa dalo) momentalne riesi AG testovanie. Ja by som bol rad aj za tu jednu davku :) A ci je lepsia "dvoj" davka, alebo jedna pre viacero ludi mi ako laikovi neprinalezi komentovat,

Inac vam davam +1 za vase prispevky, aj ked nevidel by som to az tak vsetko cierno :)

0 Citovat

Jarda napsal(a):

A mě prostě zajímá, jak se do toho normálu máme dostat bez očkování. Nikdo mi na to zatím nebyl schopen odpovědět.

Vojta Slezsko napsal:

No a k očkováním, nikdo rozumný ho nemůže odmítat (samozřejmě když odhlédnu od lidí, kteří jej ze zdravotních důvodu nemohou podstoupit). Veškeré argumenty zaznívající v internetových diskuzích jsou liché a byly přesvědčivě vyvráceny. 

 

Já nejsem odpůrce očkování a předpokládám, že někdy koncem léta bych se mohl nechat očkovat (jak už jsem psal dřív), ale těm, co by nejraději viděli naočkovaného každého co nejdřív (pokud by byly vakcíny), doporučuju přečíst rozhovor s imunologem Vojtěchem Thonem: https://ekonom.cz/c1-66865250-na...a-imunolog

Stručněji je to tady ve včerejším rozhovoru na ČT24: https://www.youtube.com/watch?v=MXdXxc_gZhw

Klíčová část je tady:

Jak velkou část populace je podle vás nutné nyní naočkovat a kde se naopak vyplatí počkat?

S daty, která máme nyní k dispozici, to není možné jednoznačně říci. Zatím ani nemáme přesná data o účinnosti dostupných vakcín. V klinických studiích se totiž účinnost sledovala na malém vzorku populace a je to velmi přibližné. Nicméně podle mých propočtů k vytvoření komunitní imunity stačí mít mezi 17 a 60 procenty populace, která se už s tímto typem koronaviru setkala, abychom začali epidemii brzdit. Setkání s virovým antigenem může probíhat buď přímo, nebo prostřednictvím vakcíny. Nyní již nejsme zcela naivní populací, už skoro rok se s novým koronavirem setkáváme. Řada lidí už vytváří paměťovou imunitní odpověď buněčnou i protilátkovou a na další setkání s virem bude reagovat daleko lépe než na to první. V podstatě se v budoucnu můžeme dostat na úroveň běžné koronavirové infekce, obdobně jako je tomu u ostatních tipů lidských koronavirů, které se chovají jako sezonní infekce. Jinými slovy ten, kdo to onemocnění prodělal, tak ho prodělal a fakticky dneska nepotřebuje vakcínu, u které nemáme data o dlouhodobém účinku. Máme tak již řadu lidí, kteří už infekci prodělali a jsou přirozeně slizniční cestou imunizováni. Také lidé, kteří se s virem setkali, ale neonemocněli, nejsou v první linii těch, kteří by měli být očkováni vakcínami schválenými zatím pouze pro humanitární použití .

 

Podle imunologa Zdeňka Hela, který je odpůrcem promořování, bylo promořeno už 1,4-3 mil. obyvatel ČR, tj. asi polovina počtu, který je třeba buď naočkovat nebo promořit (on by nejraději nepromořoval, ale už se stalo a jistě to bude částečně pokračovat): https://video.aktualne.cz/dvtv/h...f6b220ee8/

Odpovídá i na Jardovu otázku po času 10:00 a hlavně po 21:10. Podrobněji o tom mluví tady v čase po 33:30: https://www.youtube.com/watch?v=UzeZ83IOhp0

Zajímavá je tam zmínka po čase 42:00, že vakcína pravděpodobně neochrání ani několik let, ale že to bude v pořádku (symptomy reinfekce budou už malé a bude to přirozená imunizace před jinými novými koronaviry). Jsou i odborníci s mírně odlišným názorem, ale Thon a Hel na mě působí, že mají odbornost jednu z nejvyšších (s doporučeními Hela ale ne vždy souhlasím, min. už je na to často pozdě).

 

Ještě dodám odpověď docenta z Masarykovy univerzity (Ústav klinické  imunologie a alergologie) Jaroslava Turánka na rizika očkování z tohoto rozhovoru: https://www.kupredudominulosti.c...eni-rizik/

Martina : Tady u nás je velké antivakcinační hnutí. Existovalo už předtím, než se začal řešit covid-19. Jsou to lidé, kteří odmítají vakcínu za všech okolností. Vidíte v něm jen iracionální složky, jako podstatná část lékařské veřejnosti, nebo to vnímáte také s pochopením, a v jejich argumentech cítíte něco racionálního?

Jaroslav Turánek : To je oblast, kterou také přednáším studentům, aby alespoň vysokoškoláci měli v těchto věcech trochu jasno. Antivakcinační hnutí má dvě složky, jako komplexní číslo, racionální a iracionální. Racionální vychází z vývoje vakcín, a i zde, jako u každé technologie, jsou dětské nemoci. Týkalo se to třeba vakcín proti dětské obrně, vakcín, které byly založeny na inaktivovaném viru. Tam, když se vakcína špatně inaktivovala, stačila jedna virová část z milionu, která byla aktivní, tak byste omylem nakazili děti, což se stalo. To byl lidský faktor. Takové příklady, které se mohou stát, jsou tím racionálním důvodem, proč odmítat. A já si myslím, že dnes jsou technologie a kontrola na tak vysokém stupni, že toto už moc nepřipadá v úvahu.

Druhou věcí je účinek vakcíny. To není jenom to, že do vás něco píchnou. Imunitní systém se probudí k činnosti, to je princip vakcíny. Kdyby se neprobudil, tak nebude žádná imunitní odpověď. Probudí se k činnosti, a imunitní systém je, jak se říká, dvousečný meč. Ochrání vás, ale může vás také zničit. To jsou alergie a autoimunitní nemoci. A jedno z toho, co se velice zkoumá, je, zda tam nejsou antigeny, které by mohly navodit autoimunitu. To všechno jsou věci, které je potřeba si říct narovinu.

A teď tady máte dvě misky vah. Na jedné je pandemie, která může zlikvidovat společnost. A na druhou stranu je to riziko, které může ovlivnit určitou část populace. Řekněme si narovinu, že velice malou.

0