ČSA změnili vizáž webových stránek  .

ČSA - obecné téma

Založil ve fóru Letecké společnosti

No tady je vymalováno takže 8 tisícovek si můžeme odškrtnout ..

0 Citovat

http://www.planes.cz/photo/1243/...g-lkpr.jpg

 

0 Citovat

A poslední zhasne?

https://zpravy.aktualne.cz/ekono...47ab5f122/

Tři letadla a čtyři destinace... Uvidíme.

0 Citovat

Žádost o chargeback u KB dopadla prozatím takto:

Vážený kliente,

v návaznosti na vyhlášení insolvenčního řízení vůči společnosti Czech Airlines (ČSA) Vám doporučujeme registrovat svoji pohledávku u příslušného insolvenčního správce nejpozději však ve lhůtě do 10.5.2021.

Reklamační řízení prostřednictvím banky může být zahájeno, dle pravidel karetních společností,  až po neúspěšném ukončení tohoto insolvenčního řízení.

Vaše reklamace nespadá pod regulaci zákona o Platebním styku,  jelikož se jedná o reklamaci poskytované služby. Banka v těchto typech reklamací vystupuje pouze jako prostředník ve vztahu obchodního místa s klientem. Řešení reklamací tedy plně spadá pod regulaci pravidel karetních společností.

 

Kdyby se někomu hodilo, tak kontakt na insolvečního správce najdete zde: www.inskol.eu

0 Citovat

Ahoj, ČSA mi zrušilo let na srpen, prej ,,due to protective regulations related to the COVID-19 outbreak". Tak určitě. Tou stejnou linkou jsem letěla nedávno a maj poloprázdno, tak se jim nechce letět když nemaj plno. Jak z nich dostat peníze zpátky? Koukala jsem, že lety v jiný časy nabízej, ale asi je taky zrušej, protože ten ,,můj" let se taky pořád dá koupit. 
Minule mi při zrušení vystavili voucher, vyplnila jsem formulář, že chci refund, ale nikdo se mi neozval. Nakonec jsem teda voucher využila, ale teď chci peníze, protože s nima fakt už letět nehodlám.

0 Citovat

Jediná šance jak získat peníze bude chargeback, a je otázka, jestli ho banka povolí, protože jsou v insolvenci. Mě to KB zamítla, ale bylo to ještě před deadlinem přihlášek k insolvenci. Nejlepší bude zkusit využít voucher. 

0 Citovat

Nevím jestli to ještě jde, ale vouchery ČSA se daly převést ke SW. Není to samozřejmě žádné terno, ale možnost uplatnění je mnohem větší.

0 Citovat

Asi blbej dotaz, ale dokáže mi někdo z majitelů bezcenných voucheru vysvětlit, proč kupoval zrovna u CSA/SW?

0 Citovat

@floodland: zřejmě dobrá nabídka

0 Citovat

floodland napsal(a):

Asi blbej dotaz, ale dokáže mi někdo z majitelů bezcenných voucheru vysvětlit, proč kupoval zrovna u CSA/SW?

Protože jiná letecká společnost tu destinaci nelítá. 

0 Citovat

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Protože jiná letecká společnost tu destinaci nelítá. 

Asi vědí proč. 

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

Tak přímý spoj se určitě vyplatí. Ta obsazenost musí být úžasná. Pak se ale CSA nemohou divit, že jsou tam kde jsou. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

[citace="Zuzana"]

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

Tak přímý spoj se určitě vyplatí. Ta obsazenost musí být úžasná. Pak se ale CSA nemohou divit, že jsou tam kde jsou. 

[/citace]

Před covidem byl ten spoj dost plnej. Když jsem letěla naposled, bylo míň lidí, ale ne prázdno. 

Ale na tohle jsem se vůbec neptala :D.

0 Citovat

Zuzana napsal(a):

[citace="Martin Vícha"]

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

[/citace] Z Prahy ne, ale z Vídně 5x týdně FR a 2x W6.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Z Prahy ne, ale z Vídně 5x týdně FR a 2x W6.

Jenže mnozí Pražáci a další z okolí Prahy nebo třeba západu Čech nejsou na Vídeň zvědaví. To bys mohl zrovna tak třeba doporučovat lety z Prahy do Madridu nebo Barcelony.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

[citace="Zuzana"]

[citace="Martin Vícha"]

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

Praha-Valencia nic jinýho než ČSA nelítá. 

[/citace] Z Prahy ne, ale z Vídně 5x týdně FR a 2x W6.

[/citace]

Díky, ale neptala jsem se na to, odkud se lítá do Valencie. Ptala jsem se na zkušenosti s vracením peněz za letenky ČSA, takže děkuju za další příspěvek k ničemu. 
Samozřejmě vím, že Valencie se lítá z Vídně nebo Berlína, ale letenka byla pro mámu, která se nedomluví anglicky, proto jsem pro ní volila to nejjednodušší a to přímej let. Já sama obvykle lítám s přestupem, případně dřív jsem lítala z Berlína. 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tak to bych vážně chtěl vidět tu destinaci, kterou lítá jen a pouze CSA.

Chtěl jsem napsat Praha-Oděsa, ale Oděsa už je u ČSA taky zrušena, jak se teď dívám.

0 Citovat

To chce docela odvahu zvolit jako nejjednodušší řešení letenku od ČSA. Já se programově vyhýbám ČSA už více než 10 let i za cenu přestupů a dražších letenek a zatím spokojenost. Jinak zpět k dotazu. Vzhledem k současné situaci bych se na vrácení peněz vykašlal. Bude to stát jenom čas a peníze a ve výsledku stejně nic nedostanete. 

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Chtěl jsem napsat Praha-Oděsa, ale Oděsa už je u ČSA taky zrušena, jak se teď dívám.

Ono je to ve výsledku jedno. Valencie na stránkách sice je, ale koupit to stejně nejde, respektive to vyhazuje chybu. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

[citace="Martin Vícha"]

Z Prahy ne, ale z Vídně 5x týdně FR a 2x W6.

Jenže mnozí Pražáci a další z okolí Prahy nebo třeba západu Čech nejsou na Vídeň zvědaví. To bys mohl zrovna tak třeba doporučovat lety z Prahy do Madridu nebo Barcelony.

[/citace] Pokud je ve hře ČSA/SW tak každá destinace v dosažitelném okruhu, je v současnosti větší jistota, že odletím, než volit ČSA, to snad každý ví. O šanci dostat z ČSA peníze, ani nemluvím. A souhlasím s tím, že je prakticky nullová šance z nich peníze dostat.

0 Citovat

@floodland: Omlouvám se za OT, ale já jsem mimo Norsko (někdy přes Stockholm) a návazné lety na mezikontinentální lety měl v životě jen 4 lety po Evropě (vše Španělsko) a 3 z nich byly s ČSA/Smartwings. Raději jsem letěl z a do Prahy a bez přestupů u těchto 3 letů, žádný problém jsem neměl, ceny byly OK. Teď bych si to ale asi rozmyslel, i když záleželo by na okolnostech.

0 Citovat

Tak ono je něco jiného kupovat letenku do destinace a pouze přípoj. U přípoje se s každým dalším transitem násobí riziko, že se něco stane. Každopádně u ČSA je průser v tom, že pokud zruší linku, tak mi vystaví voucher a dál se se mnou nikdo bavit nebude. U ostatních leteckých společností je těch možností mnohem víc a flexibilně mě mohou poslat jinudy teoreticky kdykoliv. A to říkám s vědomím, že byly časy, kdy jsem s ČSA lítal rád. Bohužel pak se to posunulo do roviny, že jsem se za chování ČSA vůči zákazníkům začal styděl. Pokud ČSA nepřežijí, moc lidem asi chybět nebudou. 

0 Citovat

Zuzana: zkušenosti mam pouze z loňska, tenkrát snad bylo i nějaké ochranné nařízení pro ty dopravce ze muzou vydávat vouchery, aby kvuli covidu nezkrachovali, bohužel se na to csa/sw vymlouvaji dodnes. Obrň se trpelivosti, zavolej na tu infolinku a zkus požadovat refundaci, mne tenkrát řekli že mám podat reklamaci.  Koukni se i na stránky smartwings jestli by te tam neco nezaujalo, ve finále bys to měla pravděpodobně s min nervama nez to dolovani penez zpět, nabidka je velká a moc tech letu neruší ale ty ceny letenek jsou letos strasne vymrštěné.

0