Bez palubního lístku se do vyhrazeného prostoru pro odlety nedostanu, že? Potřeboval bych udělat doprovod pro rodinného příslušníka při letu z Malty do Prahy a sám tam ještě zůstat. Napadá mě jediný hack, koupit si levnou letenku na stejný čas. Díky  .

Doprovod k bráně

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

6 reakcí

Bez palubního lístku se do vyhrazeného prostoru pro odlety nedostanu, že? Potřeboval bych udělat doprovod pro rodinného příslušníka při letu z Malty do Prahy a sám tam ještě zůstat. Napadá mě jediný hack, koupit si levnou letenku na stejný čas. Díky

0

Pokud je osoba starší nebo má nějaké zdravotní problémy (nikdo detaily nezjišťuje), je možné u všech leteckých společností požádat o tzv.asistenci a oni se o dotyčného postarají, včetně případných transferů. Přeberou si ho hned na check-in. 

0 Citovat

Jinak ano, pokud jsi sledoval Přátele, tak už tehdy bylo nutné si koupit nějakou letenku. A když už tam budeš, zeptej se na filánž. :D 

0 Citovat

Hmm, díky. Jelikož neumí jazyky, tak asistence nedává smysl.

0 Citovat

Nemusí umět ani slovo. Ty vložíš asistentovi do rukou BP a on už se postará. Kamarádka využívá opakovaně pro tetičky, které s folklórním souborem cestují po světě (tudíž asistenci nepotřebují kvůli fyzickým nedostatkům, ale protože to jsou staré dámy, neumí jazyky, a bojí se, že se někde ztratí).

Já jsem využila pro mamku se špatnou chůzí (leč to není ten případ, neb jsem cestovala s ní), ale i tak to extrémně pomohlo- např  nemusely jsme pěšky, ale převezli nás golfovým vozítkem, maminka nadšená a bez stresu.

0 Citovat

U některých letišť/aerolinek jde na to získat speciální lístek, tady přehled z USA: https://lifehacker.com/family-go...-t-5809860

Tak bych je zkusil kontaktovat (ale nevím, jak to ještě bude ovlivněné coronou). S koupením letenky bych byl trochu opatrnej, nejspíš budou vědět, že jsi prošel bezpečnostní kontrolou, tak tě budou na bráně vyvolávat a možná i na tebe chvíli čekat...

0 Citovat

Jít až přímo k bráně bylo možné jen ve Státech a tato praxe skončila s 11. zářím. Nejjednodušší opravdu je si vyžádat asistenci, je bezplatná (respektive zaplacená z letenek) a jazyk není faktor proč ji nevyužít.

0
6 reakcí