Tohle asi málokdo využije, ale vypouští to 100% paliva  .

Letenky s fuel dumping

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Stejně jsem skoro na dvojnásobku 69 € :D 

EDIT: Ok, taky mě to mohlo dojít hned :)

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):


EDIT: Ok, taky mě to mohlo dojít hned :)

?

0 Citovat

Už jsem přišel na to nebýt na dvojnásobku 69 €. To byla reakce na sebe samého, že mi to taky mohlo dojít rovnou 😀

0 Citovat

My smrtelníci závistivě pozorujeme a přijde nám to jako magie. Zkratky sice znám, ale přijde mi to jako hledání jehly v kupce sena: najít let z jednoho kontinentu do druhého.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

My smrtelníci závistivě pozorujeme a přijde nám to jako magie. Zkratky sice znám, ale přijde mi to jako hledání jehly v kupce sena: najít let z jednoho kontinentu do druhého.

Mám to stejně, Leoši. Já to beru tak, že to je pro někoho fajn koníček, ač tedy časově dost náročný. Zpočátku mě to docela zajímalo a říkal jsem si, že bych do toho rád pronikl, ale pak jsem seznal, že těch akcí a chybovek je stejně tolik, že je člověk ani nestíhá využít, takže není nutné hledat ještě něco dalšího. :)

0 Citovat

Bylo by možné trochu víc osvětlit, jak hledat 3X či jestli je třeba upravovat i samotný routing? Na webu je plno návodů, že letenka musí mít vysoký YQ a mít povolené EOE a pak že je třeba najít 3X let, který příplatek srazí či vynuluje. Teorie hezká, ale takových letů jsou statisíce.

Pokud hledám 3X, chápu, že let musí být krátký, aby měl nízký BF, a musí to být nějak spolupracující aerolinie, aby to šlo dostat na jednu letenku. Čili ideálně asi ostrovní země s půlhodinovými lety a/nebo krátké trasy s velkou konkurencí. Pak už je to opravdu jen o štěstí, že ho najdu? Nebo když mám let, co sám o sobě srazí třeba půlku YQ, musím nějak upravit původní routing pomocí routing codes, nebo nějak dál si s tím hrát pomocí extension codes (fare basis code, atd), abych srazil celý YQ? Jde mi o to, jestli když najdu let, co srazí půlku YQ, vyzkouším ho jedním i druhým směrem a nic víc z něj tím nedostanu, jestli má smysl si s tím nějak dál hrát, nebo ho prostě "zahodit" a zkoušet dál?

V mnoha sekcích 10 je "APPLICABLE ADD-ON CONSTRUCTION IS ADDRESSED IN MISCELLANEOUS PROVISIONS - CATEGORY 23". Fare rules zobrazené v Matrixu ale sekci 23 obvykle nemají. Je toto nějak podstatné pro hledání 3X?

Díky.

0 Citovat

Mě by zajímalo, jestli je jedno, jak daleko od hlavního letu dám 3x, ve smyslu neupoutání zbytečné pozornosti. 😊 Hledal jsem nějaký let a při nastavení přílepku na další den po příletu zpět tento srazil větší částku, než když jsem to dal třeba o 14 dní od sebe.

0 Citovat

Pokud je mezi příletem a odletem méně než 24hod, může to být chápáno jako "jedna cesta s přestupem" a tudíž v jiném tarifu (klasika - dálkový let s přískokem je levnější, než přímý let). 

0 Citovat

Díky za odpověď, to mě asi taky mohlo napadnout samo. 😊  

0 Citovat

Matio_S napsal(a):

HINT: BF 10 Euro jednym smerom...

PS: C2-C3, rovnaky odlet, iny ciel, 88 Eur ;) 


muzu se prosim zeptat, to BF je PRESNE €10.00?

0 Citovat

TG napsal(a):


muzu se prosim zeptat, to BF je PRESNE €10.00?

Ano :)

0 Citovat

dekuji

0 Citovat

Matio_S napsal(a):

Pri tychto extremnych cenach treba brat do uvahy 3 veci: 

1, YQ (samozrejme ;) ) 
2, pri dobrej kombinacii vie niekedy odpadnut aj nejaky Tax / fee (napr airport alebo departure).

3, v kombinacii so spravnou OTA sa niekedy da vyuzit OTA discount a teda mat este nizsiu cenu ako v ITA



Mně se zatím maximum povedlo stáhnout pomocí 3X  z celkové ceny 71€ z jednoho routingu a 63€ druhýho routingu. Zatím teda nic extra. Snažil jsem se najít kombinaci, která by zajistila to, co zmiňuješ v bodu 2, ale na nic jsem nepřišel. Měl jsem tam jeden tip, na let se šmelinářema, ale ten ani jako 1X, ani jako 3X bohužel nezafungoval. Ale budu zkoušet dál, a třeba něco klapne ;o


Každopádně by mě zajímala jedna věc v návaznosti na tvůj bod 3. Kupuješ pak letenky na v podstatě jakékoliv OTA? Mně itineráře o kterých je tu řeč Letuška vůbec nevzala, a když ano tak ne s cenou jaká by podle ITA měla být a Momondo mi nabízel je G2G, což je samozřejmě nešťastné... ale zajímalo by mě, jestli je tohle standard.

Díky ;)

0 Citovat

Áno, väčšinou treba použiť OTA typu G2G :)

0 Citovat

Tak kdo první dumpne ten ORD? :D základ je ale docela vysokej :/..

0 Citovat

fridgy napsal(a):

Tak kdo první dumpne ten ORD? :D základ je ale docela vysokej :/..

ak postnes ten fare... kedze netusim o com je rec

0 Citovat

Matio_S napsal(a):

ak postnes ten fare... kedze netusim o com je rec

Nově oznámená linka PRG-ORD s AA. Zaklad je zatim vysoky.. v kvetnu maji AA zacit letat stejnou destinaci i z jineho CEE letiste, tam jsem nasel zatim za 281 EUR

0 Citovat

Vojta Slezsko napsal(a):

Nově oznámená linka PRG-ORD s AA. Zaklad je zatim vysoky.. v kvetnu maji AA zacit letat stejnou destinaci i z jineho CEE letiste, tam jsem nasel zatim za 281 EUR

Ja teda mam vsude "not permitted" a nic kloudnyho z toho neleze

0 Citovat

Tak po cca 50000 kombinacích možných 3X k tomu desetieurovému tarifu furt nic nemám, ale ještě tak 2/3 světa jsou přede mnou, tak snad se něco vyloupne. :D 

0 Citovat

kdybys šel na brigádu do mekáče, mohl sis koupit letenku za plnou cenu a ještě by ti něco zbylo :-D

0 Citovat

Né, tak to se hledá samo, ručně bych to nedělal. :)

Přiučil jsem se VBA, to je solidní investice. A elekřiny tím spotřebuju málo, zatím možná tak za dvacku. Spíš je to varování pro ty, kdo by do toho chtěli jít hrubou silou bez tušení, v které části světa by něco mohli najít, jako já. Přičemž ani nevím, jestli hrubá síla bude stačit, protože tam, kde jsem čekal, že něco najdu, jsem nic nenašel. :D 

0 Citovat

tmx napsal(a):

Né, tak to se hledá samo, ručně bych to nedělal. :)

Přiučil jsem se VBA, to je solidní investice. A elekřiny tím spotřebuju málo, zatím možná tak za dvacku. Spíš je to varování pro ty, kdo by do toho chtěli jít hrubou silou bez tušení, v které části světa by něco mohli najít, jako já. Přičemž ani nevím, jestli hrubá síla bude stačit, protože tam, kde jsem čekal, že něco najdu, jsem nic nenašel. :D 


Co soudruzi od velkyho bratra (google) doje**** matrix tak je vlastni aplikace s APIckama nejlepsi zpusob jak si hrat.. ;)
0 Citovat

Ahoj, byl by tu někdo ochotný poradit jak na fuel dumping? Ted co máme děti tak už je docela pálka platit 4 letenky když chceme nkam jet.. a že bychom jim rádi ukázali co nejvíc míst:) Díky!

0 Citovat

Lol:-)

0 Citovat

Jde to vůbec ručně? Nad matrixem už jsem prošoupala klávesnici ale asi na tohle nejsem úplně nejchytřejší:)


0