Nevíte kde by se dali dohledat statistiky vývoje cen letenek mezi konkrétními destinacemi? Např: jak vypadala cena Berlin-Ibiza v období leden-duben 2022?  .

mikir je troll

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Nevíte kde by se dali dohledat statistiky vývoje cen letenek mezi konkrétními destinacemi? Např: jak vypadala cena Berlin-Ibiza v období leden-duben 2022?

0

Google Flights má graf vývoje cen pro dané datum a ukáže taky, kolik je obvyklá cena.

2 Citovat

Na Google Flights ti graf ukáže vývoj ceny zpětně, pouze 60 dnů. Azair byl v tomto lepší, cenový graf byl od počátku prodeje. 

Jinak teď sleduji letenky u Ryanair na prázdninové termíny a zřejmě došlo ke změně algoritmu.

Dříve byl zlom okolo 5 týdne před odletem. Teď mi vychází, že Ryanair přepálil ceny a čekal na reakci.

Momentálně letenky, které vystoupaly až na nějakých 220,-eur spadly 2  týdny před odletem na nějakých 70,- eur. Toto v minulosti nebylo. Sleduji taky množství nabízených letenek do max. počtu 25 kusů a jsou dostupné. Takže Ryanair vsadil na paniku s neskutečně nastřelených cen.

3 Citovat

Asi taky jak ktere destinace ,pochopitelne kazdy sleduje svuj zajem ,ale vseobecne souhlasim s tim ,ze jsou prepalene ceny na prazdniny u Ryanairu

Extrem je patrny dost u Prahy Neverim treba ,ze Irove nebo Britove maji tak znacny zajem o Prahu z Dublinu nebo z Londyna Mozna taky  je Praha jako letiste predrazena a uctuje spolecnostem moc a protezuje tim Smartwings nebo jine klasicke spolecnosti a Ryanair se snazi znevyhodnit

Vubec CR oproti jinym zemim nema dobre ani ceny ani vyber destinaci 

0 Citovat

Praha je drahá a upřednostňuje Smrtwings. Proto šly všechny low costy jinam.

0 Citovat

Souhlas ,ale co brani Ryanairu nebo i Wizzairu se treba presunout do Pardubic   Uznavam i treba konkurenci pro Ostravu v polskych letistich nebo pro Brno ve Vidni nebo Bratislave ,pripadne pro Wizz uz blizkost Budapesti ale aby mela Ostrava nebo Brno jen jednu linku Ryanairu mi  prijde jako umyslny nezajem z nejakych spis politickych duvodu ,nez jako nestrana obchodni podnikatelska strategie

0 Citovat

@Audit,mikir: asi opravdu jak na které lince... na mojí sledované Vídeň-Agadir na prázdniny za poslední 2 měsíce cena jen stoupá a rozhodně nikam nespadla... :-)

0 Citovat

Já bych ráda nějaký Řecko na září a ceny jsou fakt neuvěřitelně vyšponovaný, to je fakt někdo schopnej dát 2500-3000,- za jeden směr? To už pak vyjde pomalu nastejno letět s CK :-( . Budu doufat, že to klesne na nějakou rozumnou mez....

1 Citovat

  • mirjur - tady máš příklad jak přepálené ceny padají - k prodeji více než 25 letenek


obrazek-2022-06-23-212003332.png

0 Citovat

Tak v zari bych to jeste tak neprozival jen namatkove jsem kouknul treba z Vidne Chania 33 euro nebo Rhodos 25 jeden smer , zpatky uz to je horsi ale asi bych risknul ze to pujde dolu

0 Citovat

  • mikir - zpátečky z dovolenkových destinací má Ryanair vždy dražší

1 Citovat

@Audit: nevím, nepřijde mi to moc vypovídající... v jednom konkrétním termínu (10.7.) to stoupá/klesá, teď je to za 73e, ale 17.7. je cena 211e, 21.7. taky 211e, pak je to nad stovku, a koukám, že srpen je levný, ale ten jsem nesledoval... mě zajímala druhá polovina července a ta skutečně nějak od května jen stoupala a neklesla. Anebo tam byl výkyv, který jsem nezaznamenal.

0 Citovat

To mas pravdu, ale nekdy to jde poresit prestupem ,nebo treba navratem na jine nez odletove letiste

0 Citovat

Já mám na srpen do Edinburghu už rezervaci na auta + všechny ubytka a čekám 2 měsíce... Cena Praha-Edi aktuálně 9000 kč zpáteční letenka, stoupá to z cca 7000, které to stálo v dubnu. Neskutečný, vůbec nevím, co s tím budu dělat, za 9k teda po evropě nikam nepoletím :D 

0 Citovat

To koukam, ja teda kupuju prvni letenky az potom resim ten zbytek🤷. Letos na leto koupeno uz v lednu.

0 Citovat

Tak já jsem letos něco proletěla díky akci Maroko. Letenky mám už teď až do konce září a za žádnou zpáteční jsem neplatila víc než patnáct stovek a to skoro všechno je z Prahy. Není to operace mozku, prostě už jde zase kupovat měsíce předem jenom s malým rizikem. Ale ano, nabídka exotičtějších destinací je z Prahy tristní. Jestli se nic nezmění, začnu se jako Pražačka zaměřovat spíš na last minute zájezdy. Že všechny společnosti létají do Londýna, Říma a Paříže, to fakt dojem neudělá, zatímco chybí nízkonákladové spojení do Atén, na Malorku nebo na Kanáry. 

2 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Tak já jsem letos něco proletěla díky akci Maroko. Letenky mám už teď až do konce září a za žádnou zpáteční jsem neplatila víc než patnáct stovek a to skoro všechno je z Prahy. Není to operace mozku, prostě už jde zase kupovat měsíce předem jenom s malým rizikem. Ale ano, nabídka exotičtějších destinací je z Prahy tristní. Jestli se nic nezmění, začnu se jako Pražačka zaměřovat spíš na last minute zájezdy. Že všechny společnosti létají do Londýna, Říma a Paříže, to fakt dojem neudělá, zatímco chybí nízkonákladové spojení do Atén, na Malorku nebo na Kanáry. 

tak na Mallorcu lita Ryanair 😀 vic lowcostovejsi dopravce uz tam litat asi nemuze, ale mohl by pridat vic rotaci nez dve tydne, na Kanary Eurowings, ale tam je pravda, ze ceny nejsou nic moc 🤦‍♂️

0 Citovat

Souhlas s Mandre ,vzdy napred letenka a pak vse ostatni Ovsem takhle dopredu nikdy Je pravda ze jsme casove flexibilni a kupuju 1 nebo 2 letenky Prakticky az na vyjimku po Evrope Ryanair, limit do 25 euro jeden smer jedna letenka max do 50 vyjimecne Letos napriklad s 20 letenek 2 po 40 eurech zbytek do tech 25 Vetsinou mezi 10-20 Pokud se vyskytne letenka za5-10 euro koupim i jeden smer a na zpatecni si pockam A jinak jen na Prahu se neorientuju Vzdy bud dojezd, nebo pri dobre cene prestup

0 Citovat

Pochopitelne v mem pripade je to ovlivneno tim ze ziju v Irsku,ale i tak dovci litame z CR a okoli

Rozhodne ale nemuzu souhlasit s  tim, co pise Alena Svobodova Ano souhlas s tim ,ze z Prahy je ta nabidka horsi ale to neznamena ze nemuze byt odlet z Vidne,Berlina, atd,nebo treba z Polska

A pro let mimo Evropu jde ten priskok udelat prakticky kamkoliv

A jak pise Marek Mallorcu lita Ryanair nejlevneji a jeste lip odjinud nez z Prahy a Kanary z Eurowingsem fakt ne, kdyz z Ryanairem je muzu letet asi nejlevneji z Bergama ,casto treba i za tech 10-20 euro jeden smer a do Bergama letenky za 250 Kc taky byvaji pomerne casto

Kdyz uz se tu zminuje Eurowings ,tak ten me zklamal,cekal jsem,ze kdyz uz se natlacil do Prahy ,ze zavede i lepsi ceny Jinak nejak nechapu proc zrusil Ryanair uz drive Frankfurt Hann  Berlin ,Norimberg,Drazdany atd  v pohode i nakonec Mnichov i kdyz ten vlak Nemci vyuzivaji jako regionalni a jsou s tim jen problemy,ale Frankfurt uz hure, leda busem  Pricemz prave Frankfurt ,Mnichov,Brusel,Amsterdam patri k nejvic vyhodnym letistim na lety mimo Evropu

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Já mám na srpen do Edinburghu už rezervaci na auta + všechny ubytka a čekám 2 měsíce... Cena Praha-Edi aktuálně 9000 kč zpáteční letenka, stoupá to z cca 7000, které to stálo v dubnu. Neskutečný, vůbec nevím, co s tím budu dělat, za 9k teda po evropě nikam nepoletím :D 

Už se to řešilo v jiném vlákně. Edi dolů v srpnu nepůjde, důvodů je několik. Po covidových lockdownech budou v srpnu letos poprvé znovu festivaly a lidé, kteří měli letenky nakoupeny na předchozí zrušené ročníky, tak pouze letenky přesouvali na letošní termíny. Pokud nechceš pálit takové prachy (koukám, že EasyJet se dá v tom srpnu letět okolo 5 tisíc zpáteční, asi máš špatný termín), doporučuju letět do Anglie a do Edi se přesunout po zemi, nebo vnitrostátním letem. Se štěstím tam budeš cenově za polovinu, ale zase příjdeš o čas, který budeš na cestě... Čekat na padající letenky na srpen je ale podle mého názoru nesmysl.

0 Citovat

Edi z Dublinu prakticky cely srpen 14 euro,ale ani do Irska neni na srpen zrovna lehke neco cenove rozumneho najit 

Mrknul bych odkud vsude Ryanair Edi lita a pokud by to bylo dostupne misto z CR tak bych volil radeji ten prestup

1 Citovat

Mikire, samozřejmě je možné z Prahy jet na letiště v Berlíně nebo Vídně. Je to ale pět hodin tam a pět zpátky, ve výsledku jde o skoro celý den na cestě. Už jsem psala, že kvůli letům po Evropě je to pitomá situace a proto mám na pražské letiště takový názor. Čekají, že se snad počty pasažérů zvednou samospádem. Přitom to letiště má rozhodně na víc. Zmiňovalo se tu i letiště v Pardubicích. Nevím přesně, proč Pardubic nejsou aktivnější a sami něco nenavrhnou Ryanairu - většina pasažérů by stejně chtěla do Prahy, ale to snad může vyřešit shuttle bus a častější intervaly autobusu na nádraží.

Jo, a omlouvám se za Malorku a Ryanair :D Je to ale jedna z jejich dražších destinací. Eurowings ani Smartwings nepovažuju za nízkonákladovky.

0 Citovat

Mikire, ty jsi hlavně důchodce, takže tvůj čas nemá cenu vyjádřitelnou penězi, protože ho máš neomezeně. Jak píše Alena, jet z Prahy do Berlína / Mnichova / Vídně je v součtu cca 10 hodin, takže den dovolené navíc, který má velmi jasné peněžní vyjádření. Ač jsme chudí Češi, bavíme se o řádově 2000 Kč na pracující osobu, u lépe vydělávajících i třeba 3000 Kč za den dovolené, k tomu jízdenka / benzín+parkování a obvykle nějaké extra jídlo / pití vzhledem k delší cestě, pokud nechceš tahat řízky z domova. Letenka z Vídně za 1500 Kč je tak pro pracujícího Pražáka / Středočecha ve výsledku dražší než za 4000 Kč, pro někoho i než za 5000 Kč, z Prahy. A ono to letos v létě není ani z Vídně za těch 1500 Kč. Mallorca, kterou Ryanair létá i 5x denně, když pominu ranní a večerní let, které nejsou vhodné na dojíždění, začíná na 2500 Kč. To samé platí o letu s negarantovaným přestupem třeba přes Bergamo. S ohledem na extra dovolenou se nevyplatí, pokud člověk není důchodce / student. 

7 Citovat

S Pardubicemi je to o neschopne reditelce letiste a po jejim odvolani (pokud nastalo ) byla nahrazena stejne smyslejicim clovekem

Jinak vlak do Berlina jezdi kazde 2 hodiny Videnske letiste je snad Vindbonou jeste pohodlnejsi,ano cesta se prodluzi ,ale i kdyz poletim z letiste co ho budu mit pod nosem, (pohodli samozrejme uznavam ),stejne priletovy a odletovy den je nejak naruseny Napriklad i kdyz bude prilet hned rano tak vetsinou se ubytovava az odpoledne 

Souhlasim ,ze Praha by mohla mit na vic ,ono to je ale podobne, jako s nedostatkem zamestnancu na letistich Staci je poradne zaplatit a je to No a letiste kdyz by nechtelo po leteckych spolecnostech premrstenou cenu,tak by zajem mozna i byl

1 Citovat

@tmx I muj volny cas muze mit urcitou hodnotu byt nevyjadrenou financne A je to v podstate uhel pohledu,omzeny pocet dnu dovolene jiste hraje roli,  ale s pohledu pridavne hodnoty nemusi byt zas az tak spatne jet ,pripadne i letet na nejake jine nez cilove letiste jen z mista bydliste Pokud se budu ohlizet na cenu tak to bude vzdycky konkretni specificka situce a nelze to zevseobecnit takovym prepoctem

Jinak jsem taky trosku vychazel s cen mimo hlavni letni sezonu Ale i ty jsou odjinud oproti Praze vyhodnejsi Jednoduse bud do toho vlozis cas nebo penize

Negarantovany prestup je otazka spise toho, zda ĺetis oba lety se stejnou spolecnosti a co se ti s nima podari v konketni situaci dohodnout nebo od nich vymoct

1