Zdravim, prosim "informavané" zda-li je možné bez problému opustit letiště v Dubaji když máme na přestup 17:20 hod. (prilet rano v 7:30, odlet 0:50) Spojení Praha-Dubai-Krabi (oba spoje FlyDubai) Budeme mít pouze kabinova zavazadla. Je nutné nějaké tranz. vizum..Pripadne kde ho ziskam? a kdyz uz se ptam - jak se dostat z letiste a co na tech "par hodin" naplanovat, kde se najist..? Dekuju predem za informace P.  .

Dubaj - opuštení letište na prohlidku města, je to možné?

Založil ve fóru Letiště

12 reakcí

Zdravim,

prosim "informavané" zda-li je možné bez problému opustit letiště v Dubaji když máme na přestup 17:20 hod. (prilet rano v 7:30, odlet 0:50)

Spojení Praha-Dubai-Krabi (oba spoje FlyDubai)

Budeme mít pouze kabinova zavazadla.

Je nutné nějaké tranz. vizum..Pripadne kde ho ziskam?

a kdyz uz se ptam - jak se dostat z letiste a co na tech "par hodin" naplanovat, kde se najist..?

Dekuju predem za informace

P.

0

Ano, ale musí to být vyřízeno před odletem do Dubaje. Vízum je na 48 hodin a je zdarma. 

0 Citovat

Strašně jsem se u toho zapotil a trvalo mi to nekonečných 10 sekund, ale našel jsem vám informace o vízech. https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl.../visa.html
Dalších 10 sekund mi trvalo najít na tomto webu průvodce letištěm: https://www.cestujlevne.com/letiste/dubaj
A než jsem si vzpomněl na http://www.tripadvisor.com, uběhly minimálně další předlouhé 2 sekundy.
EDIT: Omlouvám se, úplně jsem zapomněl, že informace o vízech jsou i přímo tady na webu. Kdo by je tady taky hledal, že... https://www.cestujlevne.com/pruv...iraty/viza

2 Citovat

ja ze to je otazka a odpoved z roku 2013 :D

0 Citovat

Obávám se, že z 2023. 😆 

"před 27 min (19. 01. 2023 12:11)"

0 Citovat

V prvé řadě upřímnou soustrast. Letět s flyDubai až na Krabi v lowcost hladoletu.

Zjistěte si, na jakém terminálu přistane a odkud se odlétá. Jestli to bude T2, tak máte o zábavu postaráno - jako na jediný terminál tam nejezdí metro a musí se busem.

Když budete v letadle sedět na správné straně, uvidíte Burj Khalifu z okénka při přistávání. Ale nevypadá tak velká.

Pokud ani nevíte, jak zjistit, zda někam potřebuji vízum nebo ne, tak bych si to cestování ještě důkladně promyslel. Zaděláváte si na značné problémy.

4 Citovat

floodland napsal(a):

Ano, ale musí to být vyřízeno před odletem do Dubaje. Vízum je na 48 hodin a je zdarma. 

 

Probůh - co je toto za - no nechci říct nesmysl, ale nesmysl? vízum je zadarmo, je na půl roku (nebo jak dlouho) a dají vám ho automaticky, kdyz opouštíte letiste.

0 Citovat

Vízum není potřeba. dají vám ho na příletu. platí asi půl roku. možná čtvrt. Vlastně ani nevím :-D Prostě po příletu pujdete směr "exit", nikoli "connecting flights".

17 hodin je spousta času - za tu dobu v dubaji stihnete rychlou procházku "staré" dubaje (deira) , podívat do maríny, a při troše snahy i burj khalifu.  bude to sice taková "rychlo akce", ale stihnout se to dá bez problémů. 

najíst se můžete leckde, všelijakých asijských restaurací (ale i normálních pizzerii apod.) je všude milion.

Jediný menší problém je, jak se dostat na T2, bo tam nevede metro, níicméně taxíky (nebo třeba uber) nejsou nějak přehnaně drahé, takže je možné se přiblížit k metru.

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

Probůh - co je toto za - no nechci říct nesmysl, ale nesmysl? vízum je zadarmo, je na půl roku (nebo jak dlouho) a dají vám ho automaticky, kdyz vystupujete z letiste.

Ptá se na transit vízum, tak mu na to odpovídám. Kdyby chtěl klasické, tak bych předpokládal, že se zeptá.

0 Citovat

Dekuji za pozitivni reakce :-)

jenom pro upresneni. Kdybych letel s Emirates tak stejne poletim s flyDubai (zajistuje flydubai) a zaplatim o 50% vice..

Jidlo se da prikoupit za 228kc/let..to mi neprijde tak spatny..

a flydubai FZ 1782 by mel pristat na terminal 3

0 Citovat

floodland napsal(a):

Ptá se na transit vízum, tak mu na to odpovídám. Kdyby chtěl klasické, tak bych předpokládal, že se zeptá.


To by byla docela legrace, odpovídat každému přesně na to, na co se ptá. Jen by se hodně lidí dozvědělo málo věcí. 😆

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

V prvé řadě upřímnou soustrast. Letět s flyDubai až na Krabi v lowcost hladoletu.

Zjistěte si, na jakém terminálu přistane a odkud se odlétá. Jestli to bude T2, tak máte o zábavu postaráno - jako na jediný terminál tam nejezdí metro a musí se busem.

Když budete v letadle sedět na správné straně, uvidíte Burj Khalifu z okénka při přistávání. Ale nevypadá tak velká.

Pokud ani nevíte, jak zjistit, zda někam potřebuji vízum nebo ne, tak bych si to cestování ještě důkladně promyslel. Zaděláváte si na značné problémy.

Tady je všechno špatně ... dělejte že jste to vůbec nečetli. Do letadla si vemte sváču a stáhněte si dva filmy do mobilu. Na letišti si vemte za pár stovek taxi ;)

1 Citovat

... a nebo si proste objednaj jídlo online .. a maj i z flydubai normalni aerolinku s jídlem .) 

1
12 reakcí