IATA (ICAO) kód letiště
DXB (OMDB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:59 (+2)
Vzdálenost od Prahy
4465 km
Obvyklá cena letenky
7 000 Kč

O letišti Dubaj

Mezinárodní letiště v Dubaji patří co do počtu odbavených cestujících mezi 10 největších letišť světa. Ročně projde branami letiště přes 80 milionů cestujících, a to zejména díky tranzitním letům společnosti Emirates a flydubai, které zde provozují svou jedinou základnu.

Dubajské letiště se nachází asi jen 3 km od centra města a současně 10 km od hlavního obchodního bulváru.

Letiště Dubaj má 3 terminály. Budovy označené jako terminál 1 a 3 jsou vzájemně propojené a nachází se na jedné straně letiště, zatímco terminál 2 leží na druhé straně s T1 a T3 není propojen.

 • Terminál 1: většina mezinárodních aerolinek (vyjma Emirates a flydubai) - například Smartwings
 • Terminál 2: většina letů flydubai a menší regionální či mezinárodní aerolinky - například Wizz Air
 • Terminál 3: Emirates a některé lety flydubai (včetně letů do Prahy)

Ověřit, z jakého terminálu vám letí váš spoj, lze na oficiálním webu letiště.

Letenky

Letenky do Dubaje lze v průměru zakoupit mezi 7 500 a 12 000 Kč, přičemž levnější přímé lety nabídne flydubai nebo Smartwings. Naopak nejdražší bývá Emirates, kde si vychutnáte denně přímý let Praha–Dubaj na palubě největšího dopravního letounu Airbus A380 či Boeingu 777-300.

Doba letu do Dubaje trvá 6 hodin.

Akční letenky do Dubaje lze sehnat i za 6 000 Kč a méně, většinou s Ukraine International Airlines nebo Pegasus Airlines. Okolo 8 500 Kč se občas objeví nabídky u Turkish Airlines nebo Qatar Airways.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dubaje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Dubaj provozuje 3 terminály, z nichž terminál 1 slouží klasickým dopravcům typu Turkish Airlines, Ukraine Int. Airlines aj., terminál 2 je domácím terminálem letecké společnosti flydubai a poslední terminál 3 slouží pouze pro lety aerolinií Emirates.

V drtivé většině budete přestupovat pouze mezi lety Emirates, a proto se budete pohybovat v rámci jediného terminálu 3. Pokud byste potřebovali přesun mezi jednotlivými budovami, všechny terminály propojují bezplatné kyvadlové autobusy v rámci transitní zóny.

Délka přestupu je doporučena alespoň v délce 90 minut pro garantovaný přestup. Obecně platí, že ani 2 hodiny nejsou na takto velkém letišti na škodu.

Při delších přestupech

V případě velmi dlouhých přestupů, 8 hodin a více, neváhejte a vydejte se na krátkou prohlídku Dubaje. Metro jezdí od letiště přímo k nákupnímu centru Dubai Mall a současně největšímu mrakodrapu světa Burdž Chalífa. Cesta zabere asi 45 minut. Alternativou je taxi, které vás za 30–40 dirhamů zaveze jak do centra, tak i na pláž Jumeirah.

Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z dubajského letiště zajišťuje metro, autobusy a taxislužby.

Taxi

Taxi jezdí po celé Dubaji striktně na taxametr. Při cestě z letiště je nástupní sazba 25 dirhamů a následně za každý ujetý kilometr 1,96 dirhamu. Do centra (k Dubai Mall) tedy zaplatíte kolem 70 AED.

Jízdenky na MHD

Při využití městské hromadné dopravy budete potřebovat kartu Nol, kterou se platí jízdné. Prodává se ve 4 variantách – červená, stříbrná, zlatá a modrá. Využijete buďto jednorázovou červenou za 2 AED, nebo přednabitou stříbrnou za 6 AED (prodejní cena je 25 AED, v rámci níž je již 19 AED kreditu na cestování). Ceny se pak liší v závislosti na trase a typu karty následovně:

 • 1 zóna: červená 4 AED, stříbrná 3 AED
 • 2 zóny: červená 6 AED, stříbrná 5 AED
 • 3 a více zón: červená 8,5 AED, stříbrná 7,5 AED

Jízdenky koupíte v automatech na stanici metra nebo v příletových halách všech terminálů, ve kterých lze platit jak kartou, tak hotovostí. Řidič autobusu jízdenky neprodává!

Při cestě z letiště vám vystačí cesta pro dvě, maximálně tři zóny. Více o veřejné dopravě hledejte na webu rta.ae nebo v našem průvodci po Dubaji, mapu zón v Dubaji najdete na tomto odkazu.

Doprava z/na terminály 1 a 3

Metro červené linky zajíždí pouze k terminálům 1 a 3. V provozu je denně od 5:30 do 1:00 s výjimkou pátku, kdy je v SAE víkend a jezdí se od 8 hodin. Cesta do centra a čtvrti hotelů Deira trvá 8 minut, k nákupnímu centru Dubai Mall a současně věži Burdž Chalífa 25 minut. Je však nutné počítat s dalšími 15 minutami chůze z metra k východu.

Ačkoliv metro je zdaleka nejrychlejší a nejpřehlednější formou dopravy, i od terminálů 1 a 3 můžete využít červené autobusy MHD, jízdenku je třeba mít zakoupenou dopředu z automatu v příletové hale. Většina autobusových linek kopíruje trasu metra do Deiry a do okrajových čtvrtí Dubaje (viz mapa níže), dobře využitelný však může být autobus 32C, která vás doveze do oblasti Creek Park, kde se nachází některé hotely. Jezdí však jen jednou za 30 minut.

Doprava z/na terminál 2

K terminálu 2 se nedostanete metrem, ale pouze autobusy. Lístky musíte koupit v automatu v příletové haly. Hledejte zastávku Bus RTA, která je přímo před příletovou i odletovou halou.

 • K nejbližší stanici metra zelené linky Abu Hail: linky 13B, 43, C26
 • Přímé autobusy do čtvrti Deira: linka 43
 • Přímé autobusy na hlavní třídu Sheikh Zayed Road: linka C26

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Půjčení auta

Chcete-li cestovat po Spojených arabských emirátech, vhodným způsobem dopravy může být půjčené auto. Na všech terminálech sídlí naprostá většina nadnárodních půjčoven, u kterých si standardní auto můžete půjčit za částky kolem 5 500 Kč na týden.

K půjčení musíte kromě českého řidičáku mít vyřízený i mezinárodní řidičský průkaz.

Hotely u letiště

Dubaj je oblíbeným přestupním letištěm s celonočním provozem, takže se klidně může stát, že přiletíte velmi pozdě večer nebo budete odlétat velmi brzy ráno. V takovém případě se jistě bude hodit hotel v blízkosti terminálu.

Ceny letištních hotelů s dojezdovou vzdáleností do 10 minut (všechny nabízejí transfer zdarma) se pohybují mezi 2 000 a 3 500 Kč za noc pro 2 osoby.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma skrze síť DXB Free Wifi.

Úschovna zavazadel je dostupná na terminálu 1 a 3. Poplatek za uložení kufru na 12 hodin činí 20 nebo 25 dirhamů v závislosti na velikosti zavazadla.

Sprchy jsou bezplatné a naleznete je na terminálu 3 (u gatu B13–B19 a A1–A24).

Na letišti naleznete také dětské koutky i budky pro kuřáky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

41 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, s jakou rezervou vyrazit na letiště z Deiry na ranní let Emirates do Prahy, tj. v 9:00? Případně, jak dlouho trvá dopravit se od vstupu na letiště T3 až k gatu (bez odbavovaného zavazadla)? Děkuji.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele x46x
x46x

Noční mezipřistání (8h), dá se na letišti někdě přespat/je to bezpečné?

před 3 lety
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 201 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-18T21:14:52+02:00)

https://www.sleepinginairports.n...-guide.htm

Jinak z toho, co jsem tam viděl, tak na sedačkách to na spaní moc komfortní není, ale lidi tam pospávali normálně na zemi. Jako single cestující bych byl asi paranoidní, i když ochranky tam je hodně. Je tam prostě provoz.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Dokáže prosím někdo znalý DXB odhadnout, jak dlouho trvá přesun z terminálu 2 na terminál 1 (landside), tj. včetně imigračního?

PS: odkaz na webové stránky letiště výše je nefunkční, oficiální web je asi https://www.dubaiairports.ae/

před 3 lety
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 464 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-15T17:45:55+02:00)

Loni v prosinci jsem absolvoval ale obráceně, asi ve 4 ráno - vzal jsem taxi - jízda asi 15 minut, celkem 40 minut, bez kufrů jen s kabelkou.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, v únoru 2020 budeme mít při cestě ze Zanzibaru cca 12h pauzu ( od 5,00 17,00)

rádi bychom tento čas využili k prohlídce Dubaje za využití veřejné dopravy. Je to zvládnutelné? Máte někdo nějaký praktický tip? Naoplátku mohu poskytnout aktuální info o cestování za minimum peněz po Baku :) - public transport - je to fakt jednoduché a levňoučké...

Pokud bychom si případně ( až jako krajní variantu) museli brát taxík, akceptují euro a dolary?

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 811 komentářů
 • Poslat zprávu

Je to zvládnutelné bez problémů. Taxi není třeba.

Přidat odpověď
před 3 lety

Zdravím, v současné době jsem na terminálu 1, kde jsem zjistil, že tu žádné sprchy zdarma nejsou. Možné je pouze využít Lounge.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

zvažuji koupi letu Budapešť - Dubai - Bombai, v Dubaji se však musí měnit letiště, stíhám to za 6 hodin? Máte představu o ceně taxi/mhd?

Děkuji moc za odpověď!

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, info k dopravě z letiště DWC tady: https://www.cestujlevne.com/leti...d-central. Přestup se za 6 hodin asi stihnout dá, ale já bych to teda neriskoval a dal si v Dubaji radši den navíc. Stačí malé zpoždění, zdržení na pasovce a je problém...

před 3 lety
Avatar uživatele
Adam _2

Uber mezi DWC a DXB cca 160 AED jestli si dobře pamatuji, a 20 AED lístek MHD na 24hod pokud nechceš řešit zony. Jen bacha kdy jezdí metro. Sobota - Středa 5:00 - 0:00; Čtvrtek 5:00 - 01:00; Pátek 10:00 -01:00

před 3 lety

Díky za odpovědi!

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Martin Kučera
Martin Kučera

Dobrý den, v létě letím do Pekingu s přestupem v Dubaji. Budu tam 12 hodin přes noc. Kde bych si mohl zakoupit bussines lounge od emirates? Jde to vůbec, když mám zakoupenou Economy class ? Díky

před 3 lety
Avatar uživatele
Liborek

To se dá přímo u vstupu do lounge, myslím, že za 125 USD pro nečleny jejich FF programu. Vstup platí na max 4 hodiny, ale netuším, jestli to nějak striktně kontrolují.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý deň,

Prečítala som si komentáre, ale aj tak sa musím spýtať. V marci letíme na Zanzibar s prestupom v Dubaji, budeme tam mať čas 5 hodín. Chceme ísť ku Khalife len pozrieť na 10 minút. Chcem vedieť či to stíhame. Lebo 5 hodín sa zdá veľa času, ale chápem že pred odletom musíme byť 2 hodiny vopred už na letisku. Takže po pristátí ak sa do hodiny vybavime atd a nájdeme taxik, tak máme 2 hodiny času prísť nazad. Je to reálne ? A zatiaľ vôbec neviem na aký terminál priletíme a ani z ktorého odlietame. Viem len že z Viedne ideme s Emirates....a z Dubaja ideme Flydubaj.

Ďakujem

před 3 lety
Avatar uživatele
Paja _1
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 44 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-06T21:23:27+01:00)

No pokud budete na letišti DXB, tak se to i zvládnout dá. Taxíkem je to asi 15 -20 minut. Ale je tu několik ale. Letiště je velký a než se dostanete na imigrační, tak to zabere nějaký čas. Na imigračním jsem čekal i hodinu a to jsem přiletěl ve 2 v noci. Dále jak velká bude fronta na taxíky, ale těch je tam hodně...

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Budete se muset přesunout z Terminálu 3 na Terminál 2. Na 5 hodinový přestup Khalifu nestihnete, resp. budete furt koukat na hodinky a nervovat se.

Metro z letiště jede 36 minut, pak máte 15 minut ze stanice ke Khalife a jelikož jste tu nikdy nebyli, budete se v Mallu ztrácet a než vyjdete u fontány, tak ztratíte dalších 30 minut navíc. A to je jen cesta tam, teď to stejné zpět.

Spíš si vezměte taxíka a jeďte na pláž Al Mamzar :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Nevíte někdo jestli je možné vstoupit na letiště terminálem 2, když odlétám z T1?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Určitě ne :) to by měli imperialisté jako ty vědět :P

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, prosím, jedu do Thajska se zastávkou 3 dny v Dubaji. Potřebuji nějak speciálně vyřídit vízum? Našla jsem si, že vízum není třeba, ale nevím, jak to chodí, stačí mít jen český pas a ten ukážu na letišti? Děkuji za odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, ano - pokud není vízum třeba, stačí pas. A vízum třeba není, ani do SAE, ani do Thajska.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, jak naložit v Dubaji s časem přestupu od půlnoci do 9. hodiny ranní v únoru 2019? Nákup letenky jsem provedl na 3. hodinový přestup, ale bohužel mi Emirates změnil letenku. Co s tím? Prosím o radu. Děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Komunikovat s Emirates o změně letu tak, aby splňoval podmínky, kvůli kterým jste letenky kupoval. Jinak se nic dělat nedá, zalehnout na zem a spát :)

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Před tím ještě zajít do salonku se pořádně posilnit. Já když jsem měl kdysi 12 hodin přestup, tak mě bylo líto tehdy ještě peněz, a neusnul jsem díky chrápání a kašlání okolo ležících vůbec. Ty prachy bych za pořádné naložení do lihu určitě obětoval :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobry den chtela bych se zeptat s jakou dobou mame pocitat pri navratu z centra dubaje na letistni terminal 2, odkud nam pak leti letadlo. Dobu vcetne odbaveni (bez velkych zavazadel) transfer mezi terminaly 3 a 2. Predem dekuju za odpoved

před 4 lety
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 201 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-08T18:57:44+02:00)

Co je to "centrum Dubaje"? Staré město?

Od Dubai Mall/Burj Khalifa jste metrem na T3 za 25 minut. Z Al Fahidi za 15 minut. Pak budete řešit přesun shuttlem (pokud jezdí), počítejte tak 20 minut jízdy plus hledání a čekání.

Osobně bych doporučil jet na T2 rovnou autobusem (z Bur Dubai, ze zastávky ADCB je tam bus C26 za nějakých 30 minutů, z Deiry od Gold Souqu jede buď 13B nebo 43 taky zhruba 30 minut).

Doba odbavení závisí na mnoha okolnostech, pokud letíte s TS/QS, tak ti zavírají přepážku 60 minut před odletem, nemají online odbavení.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

letím z Prahy v 01/2019 na Zanzibar s přestupem v Dubai ( OP 1627908)

Jestliže přestupujete z letu Emirates na let flydubai, musíte k přepravě k branám F v Terminálu 2 využít vyhrazenou autobusovou službu. Cesta autobusem může trvat až 40 minut.

Toto je citace z webu Emirates. Jenže:

-jak je tato doprava označna?

-kde ji na terminálu T3 A (přílet A 380) najdu?

- informace typu “obraťte se s dotazem na transferovou přepážku“ může být pro toho, kdo nevládne angličtinou, problémem.

Může prosím pro mne, ale i pro ostatní přestupující v Dubai, získat podrobnou informaci o přestupu?

Děkuji

Jaroslav

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Jardo, jaké máš lety? Z Prahy létá flydubai na Terminál 3 nově od 2.12.2018.

před 4 lety

Jak je psáno: z Prahy letím s Emirates a dál do Zanzibaru s Flydubai, tedy i po 2.12.2018 budu přestupovat na T2 !!!

Ale jak ????

Děkuji Jaroslav

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jaroslave, od 2.12. létá Flydubai na Terminál 3 (který je domovským terminál Emirates). Pokud tedy letíte v lednu 2019, na T2 přestupovat nebudete, zůstanete na T3.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, jak nejrychleji se dostat z terminálu dvě k metru? Můžu využít kyvadlovou dopravu mezi terminaly?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Podívejte se do mapky, jede odtud bus 43 :)

před 4 lety

Bohužel ale na ten bus už musíš mít NOL kartu a ta nejde na terminálu 2 zakoupit. Hotově ani kreditkou v buse platit nelze. Taky nevím, jak to vyřešit, asi si budeme muset vzít přeci jenom taxi.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Nnikitaa
Nnikitaa

Dobrý den, poletíme na Srí Lanku s Fly Dubai. Chci se zeptat,jak je to se zavazadly při přestupu 18 hodin v Dubaji. Musíme si je vyzvednout, nebo nám je automaticky přeloží? Děkuji za odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den, záleží, jak se domluvíte na odbavovací přepážce na výchozím letišti, jinak jsou ve většině případů zavazadla přeložena automaticky. Každopádně se všechno dozvíte během odbavení ;-)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, pri přestupu v Dubaji dále na Sri Lanku máme 4hodiny a 45 minut čas.Je reálné v tomto čase se dostat do centra k věži Budrž Chalifa (bez její návštěvy) pokoukat po okolí a dostat se včas zpět a stihnout odbavení na další let?Diky za odpověď

před 4 lety

Není, ostatní cestovatelé upozorňují na odbavení při cestě z města. My jsme měli 6h. pauzu a nakonec jsme to neriskli. Pokud přistanete na terminálu 2, který je jen přestupní, je podstatně dál než 1 a 3, kde je hned metro.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, letíme přes Dubaj v prosinci a přestup máme noční, asi 9 hodin. Prosím, jak je to v Dubaji v noci? Vyplatí se a je bezpečné se vydat z letiště kolem půlnoci a vracet se kolem 6 ráno zpět na letiště? Děkuji za odpověď

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, rádi bychom letěli z Prahy na sri lanku právě s Emirates s přestupem v Dubaji, kterou bychom si chtěli prohlédnout. Nejprve se chci zeptat, zda je potřeba nějaké speciální vízum na jednodenní návštěvu centra (doba přestupu 10 hodin) a zda je potřeba si vyzvednout odbavená zavazadla případně se o to společnost postará sama (i v případě zpatecniho meziprestupu 2:45 hod.) předem děkuji za odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Terezo, do Emirátů můžete samozřejmě už nějaký ten rok bez víz, viz https://www.cestujlevne.com/pruv...iraty/viza

O zavazadla se nestaráte, jsou automaticky přeložena.

před 4 lety

Děkuji Davide za rychlou odpověď.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu