Letiště Dubaj

Dubai International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DXB (IATA)
OMDB (ICAO)
Spojené Arabské Emiráty

Mezinárodní letiště v Dubaji patří co do počtu odbavených cestujících mezi 5 největších letišť světa. Ročně projde branami letiště přes 80 milionů cestujících, a to zejména díky tranzitním letům společnosti Emirates, která zde provozuje svou jedinou základnu.

Dubajské letiště se nachází asi jen 3 km od centra města a současně 10 km od hlavního obchodního bulváru.

 


Letenky

Letenky do Dubaje lze v průměru zakoupit mezi 7.000 a 12.000 Kč, přičemž levnější přímé lety nabídnou společnosti flydubai a Smart Wings. Naopak nejdražší bývá Emirates, kde si vychutnáte denně přímý let Praha–Dubaj na palubě největšího dopravního letounu Airbus A380.

Doba letu do Dubaje trvá 6 hodin.

Akční letenky do Dubaje lze sehnat i za 5.000 Kč a méně.

Vyhledat letenky


Přestup

Dubaj provozuje 3 terminály, z nichž terminál 1 slouží klasickým dopravcům typu Turkish Airlines, Ukraine Int. Airlines aj., terminál 2 je domácím terminálem letecké společnosti flydubai a poslední terminál 3 slouží pouze pro lety aerolinií Emirates a Qantas.

V drtivé většině budete přestupovat pouze mezi lety Emirates, a proto se budete pohybovat v rámci jediného terminálu 3. Pokud byste potřebovali přesun mezi jednotlivými budovami, terminály 1 a 3 spojuje bezplatný kyvadlový autobus, z terminálu 2 pak využijte taxi.

Délka přestupu je doporučena alespoň v délce 90 minut pro garantovaný přestup. Obecně platí, že ani 2 hodiny nejsou na takto velkém letišti na škodu.

V případě velmi dlouhých přestupů, 8 hodin a více, neváhejte a vydejte se na krátkou prohlídku Dubaje. Metro jezdí od letiště přímo k nákupnímu centru Dubai Mall a současně největšímu mrakodrapu světa Burdž Chalífa. Cesta zabere asi 45 minut. Alternativou je taxi, které vás za 30–40 dirhamů zaveze jak do centra, tak i na pláž Jumeirah.


Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z dubajského letiště zajišťuje metro, autobusy a taxislužby.

Při využití městské hromadné dopravy budete potřebovat kartu Nol, kterou se platí jízdné. Prodává se ve 4 variantách – červená, stříbrná, zlatá a modrá. Využijete buďto jednorázovou červenou za 2 AED, nebo přednabitou stříbrnou za 6 AED (prodejní cena je 25 AED, v rámci níž je již 19 AED kreditu na cestování). Ceny se pak liší v závislosti na trase a typu karty následovně:

  • 1 zóna: červená 4 AED, stříbrná 3 AED
  • 2 zóny: červená 6 AED, stříbrná 5 AED
  • 3 a více zón: červená 8,5 AED, stříbrná 7,5 AED

Při cestě z letiště vám vystačí cesta pro jednu, maximálně dvě zóny. Více o veřejné dopravě hledejte na webu rta.ae, mapu zón v Dubaji najdete na tomto odkazu a plánovač tras na webu wojhati.rta.ae.

Metro červené linky zajíždí pouze k terminálům 1 a 3. V provozu je denně od 5:50 do 0:00 s výjimkou pátku, kdy je v SAE víkend a jezdí se od 10 hodin. Cesta do centra a čtvrti hotelů Deira trvá 8 minut, k nákupnímu centru Dubai Mall a současně věži Burdž Chalífa 25 minut. Je však nutné počítat s dalšími 15 minutami chůze z metra k východu.

Autobusy odjíždí každou chvíli, proto nebudete čekat více jak 10 minut. Více informací k mapám linek najdete na odkazu stránky Dubai buses.

Taxi jezdí po celé Dubaji striktně na taxametr. Při cestě z letiště je nástupní sazba 25 dirhamů a následně za každý ujetý kilometr 1,96 dirhamu.

Na letiště Dubai World Central

K přesunu z letiště Dubai International na Dubai World Central využijete linky metra na stanici Battuta Metro Station, kde přestoupíte na letištní autobus F55, který odjíždí každou celou hodinu. Doba cesty trvá 1,5–2,5 hodiny. Projedete 3 zóny městské hromadné dopravy.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma skrze síť DXB Free Wifi.

Úschovna zavazadel je dostupná na terminálu 1 a 3. Poplatek za uložení kufru na 12 hodin činí 20 nebo 25 dirhamů v závislosti na velikosti zavazadla.

Sprchy jsou bezplatné a naleznete je na terminálu 1 (u gatu C18–C22) a terminálu 3 (u gatu B13–B19 a A1–A24).

Na letišti naleznete také dětské koutky i budky pro kuřáky.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených Arabských Emirátů? Nastav si hlídače