Průvodce letištěm

Letiště Dubaj

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Dubaj

Mezinárodní letiště v Dubaji patří co do počtu odbavených cestujících mezi 5 největších letišť světa. Ročně projde branami letiště přes 80 milionů cestujících, a to zejména díky tranzitním letům společnosti Emirates, která zde provozuje svou jedinou základnu.

Dubajské letiště se nachází asi jen 3 km od centra města a současně 10 km od hlavního obchodního bulváru.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
4465 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
02:52 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Letenky do Dubaje lze v průměru zakoupit mezi 7.000 a 12.000 Kč, přičemž levnější přímé lety nabídnou společnosti flydubai a Smart Wings. Naopak nejdražší bývá Emirates, kde si vychutnáte denně přímý let Praha–Dubaj na palubě největšího dopravního letounu Airbus A380.

Doba letu do Dubaje trvá 6 hodin.

Akční letenky do Dubaje lze sehnat i za 5.000 Kč a méně.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Dubaj provozuje 3 terminály, z nichž terminál 1 slouží klasickým dopravcům typu Turkish Airlines, Ukraine Int. Airlines aj., terminál 2 je domácím terminálem letecké společnosti flydubai a poslední terminál 3 slouží pouze pro lety aerolinií Emirates a Qantas.

V drtivé většině budete přestupovat pouze mezi lety Emirates, a proto se budete pohybovat v rámci jediného terminálu 3. Pokud byste potřebovali přesun mezi jednotlivými budovami, všechny terminály propojují bezplatné kyvadlové autobusy v rámci transitní zóny.

Délka přestupu je doporučena alespoň v délce 90 minut pro garantovaný přestup. Obecně platí, že ani 2 hodiny nejsou na takto velkém letišti na škodu.

V případě velmi dlouhých přestupů, 8 hodin a více, neváhejte a vydejte se na krátkou prohlídku Dubaje. Metro jezdí od letiště přímo k nákupnímu centru Dubai Mall a současně největšímu mrakodrapu světa Burdž Chalífa. Cesta zabere asi 45 minut. Alternativou je taxi, které vás za 30–40 dirhamů zaveze jak do centra, tak i na pláž Jumeirah.

Doprava z/na letiště

Dopravní spojení z dubajského letiště zajišťuje metro, autobusy a taxislužby.

Při využití městské hromadné dopravy budete potřebovat kartu Nol, kterou se platí jízdné. Prodává se ve 4 variantách – červená, stříbrná, zlatá a modrá. Využijete buďto jednorázovou červenou za 2 AED, nebo přednabitou stříbrnou za 6 AED (prodejní cena je 25 AED, v rámci níž je již 19 AED kreditu na cestování). Ceny se pak liší v závislosti na trase a typu karty následovně:

  • 1 zóna: červená 4 AED, stříbrná 3 AED
  • 2 zóny: červená 6 AED, stříbrná 5 AED
  • 3 a více zón: červená 8,5 AED, stříbrná 7,5 AED

Při cestě z letiště vám vystačí cesta pro jednu, maximálně dvě zóny. Více o veřejné dopravě hledejte na webu rta.ae, mapu zón v Dubaji najdete na tomto odkazu a plánovač tras na webu wojhati.rta.ae.

Metro červené linky zajíždí pouze k terminálům 1 a 3. V provozu je denně od 5:50 do 0:00 s výjimkou pátku, kdy je v SAE víkend a jezdí se od 10 hodin. Cesta do centra a čtvrti hotelů Deira trvá 8 minut, k nákupnímu centru Dubai Mall a současně věži Burdž Chalífa 25 minut. Je však nutné počítat s dalšími 15 minutami chůze z metra k východu.

Autobusy odjíždí každou chvíli, proto nebudete čekat více jak 10 minut. Více informací k mapám linek najdete na odkazu stránky Dubai buses.

Taxi jezdí po celé Dubaji striktně na taxametr. Při cestě z letiště je nástupní sazba 25 dirhamů a následně za každý ujetý kilometr 1,96 dirhamu.

Na letiště Dubai World Central

K přesunu z letiště Dubai International na Dubai World Central využijete linky metra na stanici Battuta Metro Station, kde přestoupíte na letištní autobus F55, který odjíždí každou celou hodinu. Doba cesty trvá 1,5–2,5 hodiny. Projedete 3 zóny městské hromadné dopravy.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma skrze síť DXB Free Wifi.

Úschovna zavazadel je dostupná na terminálu 1 a 3. Poplatek za uložení kufru na 12 hodin činí 20 nebo 25 dirhamů v závislosti na velikosti zavazadla.

Sprchy jsou bezplatné a naleznete je na terminálu 1 (u gatu C18–C22) a terminálu 3 (u gatu B13–B19 a A1–A24).

Na letišti naleznete také dětské koutky i budky pro kuřáky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, rádi bychom letěli z Prahy na sri lanku právě s Emirates s přestupem v Dubaji, kterou bychom si chtěli prohlédnout. Nejprve se chci zeptat, zda je potřeba nějaké speciální vízum na jednodenní návštěvu centra (doba přestupu 10 hodin) a zda je potřeba si vyzvednout odbavená zavazadla případně se o to společnost postará sama (i v případě zpatecniho meziprestupu 2:45 hod.) předem děkuji za odpověď.

před měs
David Eiselt

Dobrý den Terezo, do Emirátů můžete samozřejmě už nějaký ten rok bez víz, viz https://www.cestujlevne.com/pruv...iraty/viza

O zavazadla se nestaráte, jsou automaticky přeložena.

před měs

Děkuji Davide za rychlou odpověď.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu