Cestování Covid-19

Vstup pro turistické účely bude povolen od 7.7. Podmínkou bude negativní PCR na Covid ne starší než 96 hodin. Aktuální informace přináší například web aerolinky Emirates.

Vízum

Od roku 2015 obdrží občané ČR o SR vízum s platností max. 90 dní zdarma po příletu do země. Podmínkou je cestovní pas platný min. 6 měsíců po návratu zpět do ČR.

Další dokumenty

V současné chvíli není při vstupu do země požadováno prokázání dostatku financí a zároveň není platné žádné omezení ohledně razítek v pasu. Při vstupu do země doporučujeme mít při sobě potvrzení o ubytování, kopii letenek, popřípadě kontakt na osobu, u níž budete setrvávat. Tyto dokumenty nejsou pokaždé kontrolovány.  

Očkování

Pro cestu do Emirátů není v tuto chvíli potřeba žádné specifické očkování. 

Celní předpisy

Celní předpisy (bez povinnosti úhrady celního poplatku) se liší dle místa vstupu do Emirátů:

  • Abu Dhabí – až 400 ks cigaret (do hodnoty 2.000 AED), 2 kg tabáku, doutníky do hodnoty 3.000 AED, až 4 l alkoholu (24 ks piva v plechu) nebo dary do hodnoty 3.000 AED,
  • Dubaj – až 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 500 g tabáku, 4 l alkoholu nebo 24 ks plechovkového piva nebo dary do hodnoty 3.000 AED.

Do emirátu Sharjah nelze vůbec dovážet alkohol.

Do země se dále nesmí dovážet produkty z vepřového masa, erotické a pornografické materiály, zbraně (nelze se zbraní ani projíždět), drogy a narkotika.

Finanční hotovost na osobu nesmí přesáhnout více jak 10.000 € (pokud ano, tak musí být bez vyzvání oznámeno, jinak bude vše zabaveno).

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele Petra Kožušníková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu