Vízum

Od roku 2015 obdrží občané ČR o SR vízum s platností max. 90 dní zdarma po příletu do země. Podmínkou je cestovní pas platný min. 6 měsíců po návratu zpět do ČR.

Další dokumenty

V současné chvíli není při vstupu do země požadováno prokázání dostatku financí a zároveň není platné žádné omezení ohledně razítek v pasu. Při vstupu do země doporučujeme mít při sobě potvrzení o ubytování, kopii letenek, popřípadě kontakt na osobu, u níž budete setrvávat. Tyto dokumenty nejsou pokaždé kontrolovány.  

Očkování

Pro cestu do Emirátů není v tuto chvíli potřeba žádné specifické očkování. 

Celní předpisy

Celní předpisy (bez povinnosti úhrady celního poplatku) se liší dle místa vstupu do Emirátů:

  • Abu Dhabí – až 400 ks cigaret (do hodnoty 2.000 AED), 2 kg tabáku, doutníky do hodnoty 3.000 AED, až 4 l alkoholu (24 ks piva v plechu) nebo dary do hodnoty 3.000 AED,
  • Dubaj – až 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 500 g tabáku, 4 l alkoholu nebo 24 ks plechovkového piva nebo dary do hodnoty 3.000 AED.

Do emirátu Sharjah nelze vůbec dovážet alkohol.

Do země se dále nesmí dovážet produkty z vepřového masa, erotické a pornografické materiály, zbraně (nelze se zbraní ani projíždět), drogy a narkotika.

Finanční hotovost na osobu nesmí přesáhnout více jak 10.000 € (pokud ano, tak musí být bez vyzvání oznámeno, jinak bude vše zabaveno).

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Petra Kožušníková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu