Kompenzace ubytovani pri zmene odletu

Napsal Morficek 2014-12-30 09:44:56 ve fóru Obecně o cestování letadlem
4 odpovědí

Ahoj,

teď mě Smartwings "příjemně" překvapil změnou dne odletu do Dubaje a bylo mi řečeno, že to mohou v podstatě udělat kdykoliv a prý se to stává relativně běžně.

Jak v tomto případě řešíte ubytování? Letíme na týden a ubytování řešíme už teď a v případě těchto posunů to neznamená jen kratší/delší dovolenou, ale ztrátu 1-2 nocí v hotelu a případnou škodu okolo 5 - 10 tisíc v závislostí na hotelu..

Máme nějakou šanci na kompenzaci ubytování nebo existuje nějaké pojištění? Někde jsem se dočetl, že by toto dopravci měli kompenzovat pokud změna nastane 14 a míň dnů před odletem.

Řešení zabookovat si ubytování s možností zrušit rezervaci není většinou řešení, protože to stojí řádově daleko víc, než bez této možnosti.

Máte s tím někdo nějaké konkrétní zkušenosti nebo jak to běžně řešíte?

Díky

Ahoj,
nejspíš jsem měla sedět v tom stejném letu do Dubaje. Bohužel mi to ale nedal nikdo vědět, zjistila jsem to naprostou náhodou. Letenky ale nemám zakoupené přímo přes smartwings ale přes agenturu. Veliká chyba. Peníze doted nikde. Zítra měl být odlet. Každopádně mi bylo řečeno, že kompenzace ostatních nákladů není možná a to právě proto, že tyhle jejich zrušené lety jsou běžná věc. Létají přece 6x týdně na zrušení mají právo. :/
Jak jste nakonec dopadli? Máte peníze zpět?
Díky Míša

Hohou. Tak to tedy prr. Pokud váme let zrušili méně jak 14 dní před odletem, vysolí vám 600€ za osobu jako kompenzaci! Pokud by se cukali, jděte rovnou za odborníky http://cestujlevne.com/go-vasenaroky

Nene je to tak, že let byl zrušen měsíc před odletem. Ale nikdo mě o tom neinformoval. Zjistila jsem to úplnou náhodou, když jsem do smartwingsu posílala dotaz ohledně checkinu. Let byl zakoupen přes ebookers. Takže odškodnit mě musí oni. Bohužel zatím se nic neděje smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!