Zpožděný let? Radíme co dělat a jak získat kompenzace při zpoždění letu

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Ostatní
  • Zpožděný let? Radíme co dělat a jak získat kompenzace při zpoždění letu

Během cest mohou nastat chvíle, kdy budete řešit zpoždění vašeho letu, což je jistě nepříjemná situace. Pokud ale víte, co dělat a na co máte nárok během čekání na zpožděny let, můžete z celé situace vytěžit více, než jste vložili. Čekají na vás totiž služby na letišti i případná finanční odškodnění.

Kdy mám nárok na kompenzace?

Ne u všech letů se budeme moci domáhat kompenzacích plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Náš let musí:

• začínat na letišti na území členského státu, nebo
  • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island.

Pokud splňujete uvedenou legislativní podmínku, pokračujte dále. Nechcete–li věnovat čas a úsilí vymáháním odškodnění z leteckých společností, přenechte to na nás a vyplňte formulář pro získání finančních kompenzací.

Nárok na občerstvení

Letecký dopravce má povinnost se postarat o cestující v případě značného zpoždění na letišti odletu za předpokladu, že je plánovaný odlet zpožděn alespoň o 2 hodiny nezávisle na příčinně zpoždění.

Výše zpoždění k uplatnění nároku se odvíjí od celkové vzdálenosti letu následovně:

• 2 hodiny u letů do 1.500 km
  • 3 hodiny u letů od 1.500 km do 3.500 km
  • 4 hodiny u letů nad 3.500 km

Je jedno, zda je let zpožděn z důvodu stávky, špatného počasí nebo pozdního příletu letadla z předchozí destinace. Zároveň se o vás aerolinka musí postarat jak na letišti odletu, tak i na případném přestupním letišti, kdy zpoždění neúměrně zvýší čekání na návazný let.

Nárok máte na občerstvení úměrné délce zpoždění. Jednoduše, pokud je váš let opožděn o 2–4 hodiny, pravděpodobně dostanete voucher na občerstvení, který pokryje vodu a bagetu, případně menší jídlo v letištním fast–foodu. Je–li zpoždění delší, můžete dle situace požadovat voucher další.

Mimo to vám dopravce musí umožnit dva bezplatné hovory. Ty jsou však v dnešní době letištních wi–fi téměř zbytečné.

Jak občerstvení získat? Většinou se letištním rozhlasem svolávají cestující k dostavení se na určitou přepážku, kde jsou vydávány vouchery na jídlo. Informujte se případně personálu u odletového gatu.

Nárok na ubytování

V případě, že váš let bude opožděn do druhého dne, musí vám letecká společnost zařídit ubytování včetně dopravy z letiště a zpět. Během situacích jako jsou stávky či sněhové kalamity, většinou probíhá úplné zrušení letu a vy čekáte i několik dní na nový let. I v takovém případě vám musí letecká společnost zařídit hotel včetně stravy po celou dobu čekání na nový let.

Pokud by přeprava na hotel mohla způsobit další zpoždění, nemusí dopravce tuto službu poskytnout. Máte–li však předpokládané zpoždění v délce 8 a více hodin během noci, vždy trvejte na hotelu.

Jak získat hotel? Vyhledejte si pracovníka, který má váš let na starosti a s odvoláním na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 se domáhejte o ubytování. Nenechte se odbýt. Aerolinky se snaží tuto službu cestujícím upřít, a to je protizákonné.

Nárok na finanční odškodnění

Asi nejzajímavější na celé věci je poslední nárok v podobě finančního odškodnění za váš zpožděný let až 16.000 Kč. Pokud totiž do cílové destinace dorazíte později o 3 hodiny a více, musí vám letecká společnost proplatit následující částky:

• 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
  • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

Vzdálenost se počítá ortodromou mezi počátečním a cílovým letištěm bez ohledu na to, zda a kde přestupujete.

Zpoždění tří hodin je rozdíl času od plánovaného příletu po otevření prvních dveří a zahájení výstupu z letadla na letištní ploše. V případě přestupu je stěžejní čas příletu do finální destinace.

Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti, stejně tak jako opilý steward Travel Servicu, není nepředvídatelná okolnost!

Jak získat finanční odškodnění? Obraťte se na leteckou společnost s žádostí o odškodnění z důvodu opožděného příletu. Rovnou informujte, že zpoždění bylo delší jak 3 hodiny a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 máte nárok na finanční kompenzaci (částka dle vzdálenosti, viz výše). Uveďte své bankovní číslo včetně IBAN formátu a vyčkejte odpovědi.

Velmi pravděpodobně bude vaše reklamace zpožděného letu ignorována nebo obdržíte zprávu o tom, že zpoždění bylo z důvodu nepředvídatelných okolností, a proto nemusí aerolinky nic vyplácet. Případně nabídne kompenzaci ve výši 50 € a jiných neodpovídajících částkách. V takovém případě přenechte celý případ právní agentuře se specializací na tyto případy. S provizí 25 % z vymožené částky vše zařídí za vás, a to i případně předžalobních výzev a samotného soudu. Vy platíte pouze provizi z peněz, které vám vysoudí. Osobně využívám společnost Vaše Nároky a zadat případ můžete zdarma zde.

K úspěšnému vymožení kompenzací budete potřebovat:

• elektronickou letenku vaší rezervace,
  • palubní vstupenku,
  • ideálně foto příletové tabule s vaším zpožděným letem.

O kompenzace můžete žádat až 3 roky zpětně.

Závěr

Zpožděné lety jsou běžnou součástí letecké dopravy a nelze je nijak předvídat či jim zamezit. Hlavní pro nás cestovatele je znát na co máme právo a jak uvedené bonusy včetně finančního odškodnění získat. Pokud se situace nebude vyvíjet dobře, zřejmě vám let zruší – v takovém případě si přečtěte další článek na téma Zrušený let – co dělat.

V případě, že máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Avatar uživatele zeloc
zeloc

Dobry den,

pri navratu z dovolene kdy jsme letely s Hainan airlines z Chengdu do Prahy s prestupem v Pekingu byl nas prvni let z CTU opozden o dve hodiny. Z toho duvodu jsme nestihly navazujici let Peking - Praha. Letenky byly objednany jednou rezervaci. Hned v PEK nas odchytnul personal Hainan ze to nestihneme a nabidl nam hotel a dalsi odlet za cca 24h navic ze to bude let Peking - Brusel - Praha. Prilet do Prahy je tedy o cca 29h pozdeji. Rad bych poprosil o radu zda mame narok na kompenzaci? Nejak se mi v tech podminkach nezda ze to plati pro odlety z EU, ale ne prilety. Dekuji za radu!

Petr76

Vy jste nečetl ten článek výše?

Dobrý den :) chtěl bych se jen zeptat, zda bude komplikace když nemám palubní lístky...dohaduji se už nějakou dobu s china airlines, ale konečne se mi podařilo, že se mi ozvala jejich právnička, která napsala že mám plný nárok na odškodnění, ale chce poslat online rezervaci letenky, foto visa z pasu (což nechapu proč...ale ok) a právě ten palubní lístek :/

Diky za radu pokud má někdo podobnou zkušenost :)

Avatar uživatele J+M
J+M

Dobrý den,ve čt 3.5 jsem letěla v Mnichova do Tivatu -airmontenegro, YM 341 - plánovaný odlet 14.35, skutečný odlet o 7 ! hodin později, přílet na jiné letiště Podgorica, neboť Tivat nemá noční provoz,transfer busem Podgorice - Tivat odjezd busu 22.40

Neznáte někdo důvod zpoždění a zda má smysl žádat o kompenzace ?

Děkuji všem za pomoc

Kryštof Hájek

Důvod zpoždění tady bude těžko někdo znát, každopádně o kompenzaci požádejte a uvidíte ;)

Standa Rojicek

Chtel bych se poradit zda ma smysl todle dale resit, dosla zamitnuta odpoved z ba.com. Let BA 209 LHR - MIA a a380 tka se jim pokazila. cekali jsme na letisti na dalsi a ja do atlanty s prestupem v miami doletel az dalsi den odpo. Kazdopadne claimoval jsem BA209 let..

Thanks for contacting us about your EU compensation claim.

Your claim’s been refused because BA0209 on 14 April 2018 was delayed because of aircraft damage which wasn’t caused by us which prevented the aircraft operating as scheduled. Under EU legislation, I’m afraid we’re not liable for a compensation payment in this situation.

We take the safety and security of our aircraft very seriously and unfortunately our aircraft sustained damage due to debris on the runway. An immediate assessment and repair was arranged but this caused unforeseen disruption to our schedule, which is outside of our control.

We take all reasonable measures to avoid delaying a flight and we always consider if there are any operational options available before we make a decision. We’re very sorry the delay was necessary in this case.

Dekuji za tip

Samozřejmě že má, pokud do letadla nenabořilo jiné letadlo, o čemž by se zcela jistě psalo v novinách. Jejich arogantní a vylhaná odpověď jen naplňuje „prozákaznický“ přístup BA :)

Standa Rojicek

Dik Dejve neco podobneho sem si myslel. Navic a to jsem si jen tak pro sebe rikal v duchu mam silver u one world tak sem si rikal, ze by pristup mohl byt trosku malinko jinsi :) ale jak jde o prachy :( :)

To jsem si právě říkal kolikrát i já :)

Standa Rojicek

Pokracovani. zkusil jsem odpovedet,ze nesouhlasim a ::

Dear Mr Rojicek

Thanks for your reply email of yesterday about your EU compensation claim.

You weren't the first passenger contacting us regarding the delay to BA0209 on 14 April 2018 and I can assure you this incident has been thoroughly investigated.

As previously advised, your flight was delayed due to damage not caused by British Airways but this type of damage could've been caused only by debris on the runway. I'm afraid airlines aren't responsible for clearing foreign objects from airport runways and/or taxiways. This damage caused a flight safety shortcoming that had to be assessed by our Engineering team. EU compensation isn't applicable for this delay as the reason for the delay was outside of our control.

Article 5.3 of the EU Regulation 261/2004 states a carrier is not obliged to pay compensation if it can prove the delay or cancellation is caused by extraordinary circumstances, that couldn’t have been avoided even if all reasonable measures had been taken. In Recital 14 and 15 of EU Regulation 261/2004, extraordinary circumstances include weather, strike and the impact of an air traffic management decision which gives rise to a long delay. This means you’re not entitled to compensation under the EU Regulation for your delayed flight.

I realise this will be disappointing for you but I hope this information will help you to understand our decision

Pokud takováto situace skutečně nastala, budou o tom záznamy a nebude problém jejich tvrzení potvrdit/vyvrátit. Pokud se tak stalo, nárok na kompenzaci nebude.

Byl mi zrušen let, kde se prosím dá najít oficiální informace o důvodu zrušení konkrétních letů, abych si mohl vyhodnotit jestli tedy má smyl žádat o nějakou kompenzaci. Děkuji

Kryštof Hájek

Veřejně se to nedá najít nikde. Jedině kontaktovat místně příslušný úřad pro civilní letectví (tedy v zemi, kde odkud let startoval).

Letěli jsme VIE-CDG-MRU-RUN. Let z Paříže na Mauricius byl zrušen , nám byl nabídnut nový let na Réunion z Orly. Dorazili jsme 15 hodin později proti původnímu plánu . Předpokládám, že narok je na kompenzaci 400 eur a ne 600, jelikož zrušený let sice byl mimo EU, ale naše cílová destinace byla opět v EU. Je to tak ? Děkuji.

Nehraje roli, kde destinace leží, ale jak daleko je mezi bodem A a B....

Já to pochopila tak, že 600 eur je jen u letů mimo EU nad 3500 kma na lety v raEU je maximální částka 400 eur...

V mém článku nic takového nepíši.

Můj let byl zpožděn o 2,5 hodiny a budeme přistávat na jiném letišti vzdáleném autobusem asi 1 hodinu od plánovaného příletu na letiště, autobus je zajištěn, celkem tedy zpoždění bude větší než 3 hodiny. Je možné v tomto případě žádat o kompenzaci?

Kryštof Hájek

Ano, v tomto případě je, pokud jste například sami nezažádali o přesměrování na dané letiště.

Dobrý den,nevíte někdo důvod zpoždění letu YM 341-Mnicho- Tivat dne,plánovaný odlet 14.35,sedíme tu porad,voucher na 15€ a žádné informace.air montenegro

Dobrý den, na trase KOA-SEA-AMS-PRG máme po příletu do AMS skoro 6h zpoždění a proto finální segment přebookován na další den. Letenka kupovaná přímo u KLM, ale první dva segmenty KOA-SEA a SEA-AMS, kde zpoždění vzniklo, operovala Delta. Bude tady nárok na kompenzaci? Díky moc.

Kryštof Hájek

Zkusit to můžete, ale v definici je vcelku jasně uvedeno "provozující letecký dopravce", kterým je Delta, tedy dle mého názoru nárok na kompenzaci nevzniká.

Avatar uživatele hanca.zlamalova
hanca.zlamalova

Osobní zkušenost: odlet z Cancúnu do Amsterodamu opožděn o 24 hodin, první let operován Delta, let AMS-PRG operován KLM, celá letenka byla od KLM/AF. Delta od toho dala ruce pryč (Vaše nároky taky, bylo to na ně moc složité). Dosáhla jsem jedině toho, že mi KLM/AF daly voucher na 200 E na osobu, který se ale musel proletět u nich. Lepší než drátem do oka, ale jako kompenzace celodenního zpoždění nic moc.

Dobrý den, po zrušeném letu z Londýna do Prahy se společností Wizzair jsem žádala o finanční kompenzaci je výši €250. Dostala jsem odpověď na svou žádost kde mi nabízí kredit v hodnotě €300. Mohu tuto nabídku odmítnout a trvat na úhradě €250?

Děkuji

Kryštof Hájek

Dobrý den, samozřejmě, můžou se s vámi pokusit takto dohodnout, ale právo na 250 € v reálných penězích je neoddsikutovatelné.

Měli jsme letět s Air France z Guadeloupu (EU) do Paříže a z Paříže navaznym letem do Berlína. Kvůli stávce v Air France zrušili let z Paříže do Berlína. Po telefonu nám nabídli let o den pozdeji z Guadeloupu a tim, ze nam proplati hotel (doufam ze tak učiní). Máme v tomto případě nárok na odškodnění? Priletime do Berlina o 24 hodin pozdeji. Diky moc od zkusenejsich za radu.

Ano, je to tak. Pokud se tedy stávka týkala zaměstnanců aerolinek, nikoliv řídících letového provozu či pracovníků letiště.

Jan Paděra

Ahoj, zpoždění 4,5 hod na trase LGA - YYZ - ZRH - PRG. První 2 segmenty operováno Air Canada a pak Swiss. Zpoždění na příletu do Curychu a v Praze pak přes ty 4 hod zpoždění. Nárok na konpenzaci předpokládám není, když zpoždění vzniklo na straně Air Canada ?

Je to tak, za zpoždění může Air Canada, takže nic.

Avatar uživatele padrino11

To byl error s Air Canada předpokládám, vše na jedné letence, končí to v EU a jak mají codeshare je jejich věc. Podstatné je zpoždění do cílové destinace. Opravdu není nárok?

Kryštof Hájek

Let do EU aerolinkou bázovanou mimo EU = žádná kompenzace. Naopak to neplatí, tj. let z EU aerolinkou bázovanou mimo EU = je nárok na kompenzaci.

Rob Foxx

já už čekám na kompenzaci ROK A PŮL.

Byla mi uznána, ale ALITALIA to neřeší. Už to je v nějaké fázi vymáhání pohledávky exekučně. Stará se mi o to vasenaroky.cz, ale už to nějak moc neřeší. Takže né vždy je to tak jednoduché.

Petr76

Koupit chybový tarif za pár korun a ještě vymáhat náhradu za relativně banální zpoždění, není to už trochu příliš???

• (upraveno 2018-04-18T19:14:59+02:00)

Náhrada se skvěle hodí na nákup dalšího chybového tarifu.

Standa Rojicek

ahoj, mel bych konkretni dotaz. BA209 Lon-Mia dneska technicky problem a posun z 14:05 na 18:25 . mel jsem letet praha-londyn-miami-atlanta..

Jelikoz dorazi do miami asi v 22:46 tak zadny let uz neni do atlanty tak mam na dalsi den na cca 5pm.. Nevadi ;) a ted dotaz. vse bookovano pres ba kody.

- mam narok na odskodneni? (600 € při vzdálenosti nad 3.500 km)

- hotel jsem si zazadal tak uvidime ale spis mi jde o tech 600 ecek ze jo ;)

Kryštof Hájek

Ahoj, pokud technický problém, tak určitě ano ;)

Minulé léto jsme letěli s Lufthansou z Prahy do Manchesteru s přestupem v Mnichově. Při cestě zpět mělo letadlo z Manchesteru zpožděn(letmo jsme zaslechli, že se jednalo o nějaké problémy s posádkou - crew problems), do Mnichova přiletělo o hodinu později a finálně jsme tam museli čekat na další nejbližší let. Zpět do Čech jsme dorazili o 3 hodiny a 40 minut později.

Hned druhý den jsme napsali Lufthanse, poslali kopii letenek, screenshot online sledování letadel a čekali.. Po dvou měsících bez reakce (kromě automatické odpovědi přijetí požadavku) jsme se obrátili na německou agenturu Kanzlei Irion

A musíme říct, že jsme více než spokojení. Pan Irion komunikuje neuvěřitelně rychle, vstřícně, vše vysvětlí (na co máme právo, co se může stát apod.). Lufthansa nám v průběhu právních procesů ozvala s tím, že na náhradu zpoždění nemáme nárok. Ale peníze (nárok jsme měli každý na 250 Euro) jsme s pomocí pana Irona s drobným stržením poplatků za soud získali.

Celý proces trval od srpna 2017 do dubna 2018. Dávají si na čas, ale rozhodně to stojí alespoň za pokus :)

Mám letenky přes Kiwi.com a ze Skavsty s Wizz a potom s Polish airline. Nejhorší je, že další let je za 12.hod a navíc celkem až do Katovic, kde mám auto, celkem 18.hod. Nepříjemná situace...Díky za radu

Tak Kiwi inzeruje garanci přestupu, tak můžeš vyzkoušet, jestli Ti pomůžou, měli by Ti vyhledat a koupit alternativní spojení (údajně :), takže se jim ozvi, pokud to nestihneš a třeba se o Tebe opravdu postarají.

Dobrý den, sedím na letišti Skavsta a čekám na let do Gdaňsku, odkud mám spoj do Varšavy. Bohužel je let zpožděný a nevím jestli následující stihnu. Co dělat, pokud to nestihnu?

Pokud máš oba lety v rámci jedné rezervace, tak Tě přebookujou na následující let. Nicméně pokud letíš ze Skavsty, tak předpokládám, že s Wizzair?, tak v tom případě si budeš muset poradit sám a dopravit se na vlastní náklady, low cost negaratují přestupy.

Lukáš Horák

Myslím, že případný pozemní přesun z Gdaňsku do Varšavy je to nejmenší, horší by bylo zůstat někde ve Skandinávii ;-) Hodně štěstí

evinkamalinka

Je tohle správný formulář na kompenzaci u Ryanairu? https://eu261expenseclaim.ryanair.com/

Vyplňuju to a v pořád mi to píše červeně u čísla letu, že tyto informace jsou neplatné, když tam mám na stopro správnej let. Nestalo se to někomu?

Jak zní číslo letu? Form je správný.

FR3040

Kryštof Hájek

Zadáváte do kolonky opravdu jen "3040"? FR už je tam předvyplněno.

evinkamalinka

ano, zas tak mimo nejsem.. :)

Dobry den, letel jsem s Eurowings na trase Varadero-Köln/Bonn a let mel na priletu zpozdeni 1,5h. Presne tolik casu bylo na prestup na pokracujici let Köln/Bonn-Wienna, takze puvodni navazujici let byl pryc. Dostal jsem novou letenku s odletem o 5h pozdeji. Oba lety jsou od Eurowings, dve letenky. V cilovem letisti budeme o 5h pozdeji, mam narok na odskodneni? Dekuji.

Ne

Ano.

Kryštof Hájek

Záleží na přístupu Eurowings, ale čistě podle směrnice nárok nemáte, pokud se tedy jednalo o dvě rozdílné letenky, jak píšete.

• (upraveno 2018-03-25T10:42:43+02:00)

On ale o dvou separátních letenkách nic nepíše...

Píše, že se jednalo o dvě letenky, já z toho taky chápu, že se jednalo o dvě seprátní rezervace. Na druhou stranu nechápu, proč by ho měli přebookovat z důvodu pozdějšího příletu, asi by chtělo, aby to tazatel upřesnil.

• (upraveno 2018-03-25T11:06:21+02:00)

Také jsem pochopil 2 letenky - tedy 2 separátní lety, proto znovu říkám ne. Pokud 1 let a jen 2 BP, pak ano.

Ano, jedna rezervace, ale dve letenky - dve ruzna cisla letu. Mozna je to jejich zamer, vi jak to s dlouhymi lety chodi. Puv plan byl takovy: (EW 0131) VRA 21:15 - CGN 11:35 - prestup - (EW 5963) CGN 13:15 - VIE 14:45. Skutecny odlet VRA 23:00 - CGN 13:10 a nova letenka z (EW 754) CGN 18:15.

V tom případě, pokud to bylo na jedné rezervaci, nárok na kompenzaci máš.

Tak ja to teda zkusim. Diky vsem

Nedávej to žádné agentuře, pokud to nepůjde individuálně, dával jsem tu kontakt na německého advokáta, který ti to vymůže 100% bez provize. Případně pošlu.

Mailand

Vznikal by nárok za předpokladu, že by jej přesměrovali např. do PRG s příletem v rámci limitních tří hodin od původního plánu?

Přesměrovat by jej mohli pouze s jeho souhlasem.

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Letěli jsme z Prahy na Bali, letiště Denpasar. Mezipřistání bylo v Dubaji, letecká společnost Emirates. Do Denpasaru jsme přilítli s více jak 3 hodinovým zpožděním. Nejsem si však jistá, zda v tomhle případě zde vzniká nárok na kompenzaci. Sice jsme odlétali ze země EU, konkrétně z Prahy, ale problém byl až na letu Dubaj- Bali, tedy už mimo EU. Bylo to však koupeno jako jeden let, pouze s mezipřistáním. Nikde jsem se nedočetla, zda se i na tohle kompenzace vztahuje, či nikoliv. Děkuji za odpověď. Karolína.

Kryštof Hájek

Dobrý den, mezipřistání či přestup nikdy nehraje roli. Pokud tedy bylo vše na jedné letence, nárok na kompenzaci vzniká.

Velice Vám děkuji za odpověď! Karolína.

Avatar uživatele michaela.absolonova
michaela.absolonova

Dobrý den,

před 14 dny jsme letěli s ukrajincema do Dubaje s přestupem v Kyjevě.Odlet z Prahy byl zpožděný cca o 3 hodiny,díky čemuž sme nestihli navazující spoj.Dostali jsme náhradní let, ale do cílové destinace jsme se dostali s 28,5 hodinovým zpožděním. Zpoždění bylo odůvodněno špatným počasím v Kyjevě.Nejde mi ale do hlavy,jak mohlo letadlo do Dubaje z Kyjeva odletět,když bylo tak špatné počasí,že se v Kyjevě nedalo přistát a pro to jsme museli čekat v Praze. Chtěla bych poradit jak postupovat,když chci ověřit skutečný důvod zpoždění odletu,na koho a jakou formou se obrátit. Předem moc díky za radu.Míša

Avatar uživatele padrino11

Letěl jsem z Prahy do Amsterdamu s AF přes Paříž.

Po cestě na letiště mně přišla zpráva, že druhý let (CDG - AMS) byl zrušen.

Na letištní přepážce jsem si routing nechal přebookovat na dřívější přímý let s KLM a doletěl tak do AMS zbytečně o 2hodiny dříve.

Dnes se mi ozval prodejce letenek s nabídkou na vymáhání kompenzace za zrušený let.

Předpokládám, že je to bez nejmenší šance na úspěch, ale ptám se raději profesionálů.

Noo, pokud byl odlet víc jak 1 hodinu před předpokládaným odletem, tak asi ano. Viz čl. 5, odstavec c) iii).

• (upraveno 2018-03-19T23:57:53+01:00)

Dík,

koukal jsem na to a odlet byl dříve o 55 minut.

V mém případě tedy nešlo o zpožděný let, ale o rychlejší dosažení destinace.

Petr76

To je nějaký nepovedený trolling, že?

To je realita.

Petr76

Za co přesně chceš být "odškodněn"? Za to, že jsi byl ušetřen nutnosti absolvovat dva lety a ještě k tomu přes CDG?

Avatar uživatele padrino11

To nebyl můj nápad, s tím přišel prodejce.

Ale mohli by mi proplatit alespoň účet z letištního baru v AMS - tedy alespoň to co jsem vypil za ty dvě hodiny.

Načíst všechny komentáře

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…

Ryanair přidává další 2 nové linky z Prahy do Maroka a Izraele
napsal David Eiselt 2018-03-08T10:31:00+01:00 13 komentářů

O tom, že to Ryanair myslí v Praze vážně není už pochyb. Za loňský rok rozšířil svou letovou mapu z PRG do 14 destinací a jen od začátku letošního roku už stihl ohlásit další 3 nové linky do…

Nová linka Norwegian z Prahy do Göteborgu: 1.800 Kč
napsal Kryštof Hájek 2018-03-07T15:39:24+01:00 1 komentář

S poměrně nečekanou novinkou dnes přichází jedna z nejdravěji se rozvíjejících aerolinek na světě Norwegian. Od 27. dubna 2018 spojí Prahu s druhým největším městem ve Švédsku Göteborgem. Staré…