Během cest mohou nastat chvíle, kdy budete řešit zpoždění vašeho letu, což je jistě nepříjemná situace. Pokud ale víte, co dělat a na co máte nárok během čekání na zpožděný let, můžete z celé situace vytěžit více, než jste vložili. Čekají na vás totiž služby na letišti i případná finanční odškodnění.

V drtivé většině zpožděních se o všechny níže uvedené benefity musíte sami ozvat. Aerolinie vám samy od sebe nic nenabídnou, ba mnohdy budou lhát a vaše nároky před vámi tajit.

Kdy mám nárok na kompenzace při zpoždění letu?

Ne u všech letů se budeme moci domáhat kompenzacích plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Náš let musí:

• začínat na letišti na území členského státu, nebo
  • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island.

Pokud splňujete uvedenou legislativní podmínku, pokračujte dále. Nechcete–li věnovat čas a úsilí vymáháním odškodnění z leteckých společností, přenechte to na nás a vyplňte formulář pro získání finančních kompenzací.

Nárok na občerstvení

Letecký dopravce má povinnost se postarat o cestující v případě značného zpoždění na letišti odletu za předpokladu, že je plánovaný odlet zpožděn alespoň o 2 hodiny nezávisle na příčinně zpoždění.

Výše zpoždění k uplatnění nároku se odvíjí od celkové vzdálenosti letu následovně:

• 2 hodiny u letů do 1 500 km
  • 3 hodiny u letů od 1 500 km do 3 500 km
  • 4 hodiny u letů nad 3 500 km

Je jedno, zda je let zpožděn z důvodu stávky, špatného počasí nebo pozdního příletu letadla z předchozí destinace. Zároveň se o vás aerolinka musí postarat jak na letišti odletu, tak i na případném přestupním letišti, kdy zpoždění neúměrně zvýší čekání na návazný let.

Nárok máte na občerstvení úměrné délce zpoždění. Jednoduše, pokud je váš let opožděn o 2–4 hodiny, pravděpodobně dostanete voucher na občerstvení, který pokryje vodu a bagetu, případně menší jídlo v letištním fast–foodu. Je–li zpoždění delší, můžete dle situace požadovat voucher další.

Mimo to vám dopravce musí umožnit dva bezplatné hovory. Ty jsou však v dnešní době letištních wi–fi téměř zbytečné.

Jak občerstvení získat? Většinou se letištním rozhlasem svolávají cestující k dostavení se na určitou přepážku, kde jsou vydávány vouchery na jídlo. Informujte se případně personálu u odletového gatu.

Nárok na ubytování

V případě, že váš let bude opožděn do druhého dne, musí vám letecká společnost zařídit ubytování včetně dopravy z letiště a zpět. Během situacích jako jsou stávky či sněhové kalamity, většinou probíhá úplné zrušení letu a vy čekáte i několik dní na nový let. I v takovém případě vám musí letecká společnost zařídit hotel včetně stravy po celou dobu čekání na nový let.

Pokud by přeprava na hotel mohla způsobit další zpoždění, nemusí dopravce tuto službu poskytnout. Máte–li však předpokládané zpoždění v délce 8 a více hodin během noci, vždy trvejte na hotelu.

Jak získat hotel? Vyhledejte si pracovníka, který má váš let na starosti a s odvoláním na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 se domáhejte o ubytování. Nenechte se odbýt. Aerolinky se snaží tuto službu cestujícím upřít, a to je protizákonné.

Nárok na finanční odškodnění za zpožděný let

Asi nejzajímavější na celé věci je poslední nárok v podobě finančního odškodnění za váš zpožděný let až 16.000 Kč. Pokud totiž do cílové destinace dorazíte později o 3 hodiny a více, musí vám letecká společnost proplatit následující částky:

• 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km, při cestách po EU všechny lety nad 1.500 Kč (včetně zámořských regionů)

Při zpoždění o 4 hodiny a více:

• 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km (pokud je zpoždění v rozmezí mezi 3 a 4 hodinami, aerolinka má právo kompenzaci snížit o 50%, tedy 300 €).

Vzdálenost se počítá ortodromou mezi počátečním a cílovým letištěm bez ohledu na to, zda a kde přestupujete.

Zpoždění tří hodin je rozdíl času od plánovaného příletu po otevření prvních dveří a zahájení výstupu z letadla na letištní ploše. V případě přestupu je stěžejní čas příletu do finální destinace.

Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti, stejně tak jako opilý steward Travel Service, není nepředvídatelná okolnost!

Jak získat finanční odškodnění? Obraťte se na leteckou společnost s žádostí o odškodnění z důvodu opožděného příletu. Rovnou informujte, že zpoždění bylo delší jak 3 hodiny a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 máte nárok na finanční kompenzaci (částka dle vzdálenosti, viz výše). Uveďte své bankovní číslo včetně IBAN formátu a vyčkejte odpovědi.

Velmi pravděpodobně bude vaše reklamace zpožděného letu ignorována nebo obdržíte zprávu o tom, že zpoždění bylo z důvodu nepředvídatelných okolností, a proto nemusí aerolinky nic vyplácet. Případně aerolinie nabídne kompenzaci ve výši 50 € a jiných neodpovídajících částkách. V takovém případě návrh odmítněte a přenechte celý proces právní agentuře se specializací na tyto případy. Výměnou za provizí 25 % z vymožené částky vše zařídí za vás, a to i v nutnosti použití předžalobních výzev a samotného soudu. Vy platíte pouze provizi z peněz, které vám vysoudí. Osobně využívám společnost Vaše Nároky a zadat případ můžete zdarma zde.

K úspěšnému vymožení kompenzací budete potřebovat:

• elektronickou letenku vaší rezervace,
  • palubní vstupenku,
  • ideálně foto příletové tabule s vaším zpožděným letem.

O kompenzace můžete žádat až 3 roky zpětně.

Závěr

Zpožděné lety jsou běžnou součástí letecké dopravy a nelze je nijak předvídat či jim zamezit. Hlavní pro nás cestovatele je znát na co máte právo a jak uvedené bonusy včetně finančního odškodnění získat. Pokud se situace nebude vyvíjet dobře, zřejmě vám let zruší – v takovém případě si přečtěte další článek na téma Zrušený let – co dělat.

Nejsmutnější na celé problematice je fakt, že letecké společnosti tuto legislativu záměrně ignorují a doufají, že jim to cestovatelé prominou. Nebojte se ozvat, právo je na vaší straně, a to i přesto, že vám celé vedení Travel Service bude tvrdit opak. Bohužel právě oni jsou na lži a ignoraci specialisté...

V případě, že máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Avatar uživatele Patrik Ihracky
Patrik Ihracky

Ahoj,

vyuzil jsem sluzeb vasenaroky.cz pro situaci, kdy stavkoval palubni personal Lufthansy 7.-8.11.2019, kdy jsme meli v patek 8.11.2019 odletat do Bangkoku, ale diky nastale situaci jsme leteli az druhy den. Tim padem mi propadl navazny let z Bangkoku do Chiang Mai (musel jsem koupit novou letenku s Air Asia) a samozrejme noc v hotelu. Tak trochu jsem spolehal na zde uvedenou vetu: "Stávka zaměstnanců letecké společnosti, stejně tak jako opilý steward Travel Service, není nepředvídatelná okolnost!"

No na zacatku tydne jsem dostal zamitavou odpoved, ze mi nevznika nahrada diky tomu, že zrušení letu bylo způsobeno stávkou zaměstnanců Lufthansy. Skutečnost jsme ověřovali (vasenaroky.cz) a vzhledem k tomu, že v plánovaný den Vašeho letu skutečně stávka probíhala, nejedná se ze strany letecké společnosti pouze o výmluvu.

Ale aby to nevypadalo blbe, tak mi chteji proplatit alespon noc v hotelu za 500Kc.

Mam toto nejak rozporovat nebo jsem skutecne bez sance?

Velice dekuji za reakci.

Avatar uživatele padrino11

Tohle se mi nezdá, to by nastalo pokud by stávkovali třeba zaměstnanci letiště, ale ne letecké společnosti.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
  • (upraveno 2020-02-19T15:13:52+01:00)

Skús inú spoločnosť, príp. choď do toho samostatne. Vasenaroky predpokladajú, že by spor nevyhrali, a tak do toho nechcú ísť.

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Zprostredkovana zkusenost - stejna situace (stavka aerolinky), odmitly to vsechny oslovene agentury. Zjevne se jim nechce jit k soudu.

V Německu...

Mam koupenej zpatecni let s z Vidne do Bangkoku a zpet. Pres Kanton a technickej stop Urumci. Kvuli coronaviru me zrusili let z Kantonu do Vidne a let z BKK do Kantonu posunuli o 10hodin.

Vite nekdo jak postupovat? Jsem v Thajsku a chci se vratit. 😂

Petr76

Koupit si jednosměrnou letenku do ČR a požádat o refundaci zrušené části letenky?

Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • (upraveno 2020-02-13T08:07:43+01:00)

No pláč je na mistě

1. Zkusit požádat o změnu letiště v Evropě, kam soudruzi ještě létají, pokud nějaká taková země v EU je (pravděpodobnost dost mizivá)

2. Koupit si jednosměrnou letenku a požádat soudruhy o vrácení části peněz za zrušenou letenku. Koupit pokud možno co nejdřív. (drahé, ale asi jediné reálné řešení)

3. Zůstat v JV Asii a požádat o změnu data letu řekněme o 3 měsíce (nejlepší z mého pohledu :-))

Vi nekdo jak se vypočte refundovana castka? Kdyz zpatecni letenka stala 400€ a zrusi jeden let ze čtyř. 🤔

Надежда Константиновна Крупская
  • (upraveno 2020-02-13T08:52:21+01:00)

Dostaneš asi polovinu.

A s tím Kantonem opatrně, jestli nemáš čínská víza, tak tam nemá smysl vůbec letět.

Ahoj, Ryanair zmenil let jeste pred odletem o vice nez 3 hodiny. Nabizeji, ze je mozne let zrusit. Dostanu plny refund za oba smery ve stejne rezervaci? Pripadne, vztahuje se na toto take odskodneni z tohoto clanku? Diky.

Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak let se většinou mění před odletem. Po něm už to jaksi nejde :-)))

Nárok na odskodneni zalezi na tom jestli ti to změnili více než 14 dnů před nebo ne. Vsechno je v článku. Stačí cist.

Ahoj, včera měl Wizzair zpoždění přes 12 hodin z Petrohradu do Londýna, jelikož bychom nestihli přestup (letenky nebyly ve stejné rezervaci), koupili jsme nové a Wizzair nevyužili. Vzniká mi taky nárok na kompenzaci? Check in normálně proběhl..

Ano.

• (upraveno 2020-02-01T09:55:21+01:00)

Pokud jste neleteli,tak nárok na kompenzaci nevzniká.Muzete to zkusit,treba vam to vyjde,ale pokud zjistí,že jste neleteli,což je reálné,tak máte smůlu.

Avatar uživatele petrcb
petrcb

Nejsem si 100% jistý s kompezací-Wizz je evropská společnost, ale let je z Petrohradu - není v EU

Petr76

Když si nejste jistý, není lepší nepsat zavádějící nesmysly?

261/2004 platí pro EU aerolinky vždy.

Kontrolni otazka: Kdyz mam letenku Viden-Urumci-Kanton-KL bere se teda celkove zpozdeni az v KL? Protoze prvni let do Urumci mel 23hodin delay. V Urumci jsme cekali dlouho v letadle pred vzletem a tim jsme nabrali dalsi ztratu. Pak byl chaos v Kantonu, kde jsme si museli vyzvednout zavazadla kvuli prvnimu zpozdeni (23hod), a oni ty zavazadla poslali na jinej terminal. 😂 kvuli tomu nam uletel navazujici let do KL. Dostali jsme podruhé hotel a leteli o 17hodin pozdej dalsi den.

Celkem teda zpozdeni v KL bylo oproti planu 41hodin. 😂 Bere se zpozdeni v cilove destinaci jako Kanton (600€) a pak KL (600€) a nebo jen KL? 😈 Jen se ptam pro jistotu, abych si nenechal neco ujit 😈

Se me nenacetl clanek, az ted vidim, ze se nehledí na přestupy. 😂

Tak se aspon muzete pobavit nad 3denni cestou do Asie 😂

Pavel Planespotter

Bere se až přílet do finální destinace. Cesta mezitím není z tohohle pohledu důležitá.

Zdravím, potřebuji jen ověřit tuto část z Vašeho článku: viz "600 € při vzdálenosti nad 3.500 km (pokud je zpoždění v rozmezí mezi 3 a 4 hodinami, aerolinka má právo kompenzaci snížit o 50%, tedy 300 €)"

Zajímá mne to zmíněné snížení o 50%. Řešíme kompenzaci za let zpoždéný 3hodiny 10 minut vzdušná vzdálenost necelé 4 000 km.

Opravdu nám mohou snížit kompenzaci na 300 Eur na osobu? Z jakého materiálu tato informace vyplývá? Moc díky

Zdravím Evo, je to jak píšeme. Nemáme důvod si vymýšlet 😎

Odkaz na originální zdroj je v úvodu, pročtěte si jej.

Dobrý den,

14. prosince jsme měli odletět z Vídně přes Adis Ababu do Mombas s leteckou společností Ethiopian airlines.

Jelikož náš let přebukovali a na nás vyšel černý Petr, tak jsme se nevešli do letadla a řekli nám, že nám dají kompenzaci 600€ a dostaneme hotel a jídlo. Hotel jsme dostali, avšak o kompenzaci jsme si měli napsat na jejich e-mail k tomu určený.

Hned ten den jsme jim napsali e-mail se všemi požadovanými doklady, avšak po třech týdnech jsme nedostali žádnou odpověď.

Neřešil jste někdo něco podobného a nevíte jak to řešit? Jelikož nás letěla celá rodina, tak kompenzace, kterou nám slíbili dohromady dělá 3600€, což není úplně málo.

Petr76

Můžeš si třeba přečíst těch 850 příspěvků na toto téma níže.

Ahoj Petře, to jsem si samozřejmě přečetl, ale spíše mi jde o to, jestli někdo nemá stejnou zkušenost přímo u Ethiopian...

Dobrý den,

je prosím šance na nějaké kompenzace také za lety mimo EU ?

Absolvovali jsme více než 3 hodiny zpožděné lety Miami - Trinidad, Tobago - Trinidad, Trinidad - Bridgetown.

Děkuji za radu.

Kryštof Hájek

Dobrý den, v USA žádný zákon/směrnici na finanční odškodňování nemají. Nicméně určitě bych zkusil napsat aerolince a o nějakou kompenzaci požádat. Americké spolčenosti občas sami nabídnou alespoň voucher na další lety, apod.

Dobrý den,

měli jsme zakoupeny letenky Vueling z Lanzarote do Prahy s mezipřistáním v Barceloně. Na Lanzarote přiletělo dle tvrzení personálu jiné letadlo a cestující se nevešli na palubu, my ano. Další cestující z naší skupiny nevzali a dostala přímo formulář na kompenzaci za let. Než se vše vyřešilo, měl let zpozdění přes 3 hodiny a nestihli jsme navazující let a do Prahy přiletěli až druhý den (hotel a vše další nám zařídili).

Předpokládám že nárok na kompenzaci bude, otázka je zda a jak musíme dokazovat že zpozdění bylo vinou Vuelingu nebo stačí jen původní letenky a reálné palubní lístky.

Moc děkuji,

Roman

Kryštof Hájek

Dobrý den, vy ani nemáte reálnou možnost cokoloiv dokazovat. Stačí podat žadost a čekat na odpověď. Až v případě, že by aerolinka zamítla, máte možnost se obracet na příslušné úřady.

Jen bych doplnil, že zmiňovaný "formulář na kompenzaci za let" bude pravděpodobně nějaký souhlas s kompenzací jiného typu, po jehož podepsání nárok na standardní kompenzaci zaniká.

Dobrýd en, prosím o radu.Letěli jsme se společností Smartwings z Prahy do Antalya v Turecku.Původní start měl být ve 4:15h, plánovaný přílet 9:15h.Po asi hodině lketu nám bylo na Budapeští oznámeno, že se vracíme do Prahy a důvodu technické závady na letadle.Proběhlo čekání na letišti, poukaz n aobčerstvení.Druhý pokus odletu proběhl ve 13 h, přílet 16h.Již bez komplikací.Na hotel jsme se dostali až ve 20:30h. Reklamaci jsme podali, byla nám nabídnuta kompenzace 3.000,- Kč na osobu, se kteoru jsme nesouhlasili. Telecká společnost dále nereaguje.Prosím o radu, jaké máme nároky a jak je žádat. Děkuji.

Máte nárok na kompenzaci dle Nařízení č. 261/2004 ve výši 400 euro na osobu. Počítejte ale s tím, že ze Smartwings/Travel Service bude komplikované kompenzaci dostat. Doporučuji se obrátit na Úřad pro civilní letectví nebo rovnou předat některé ze společností, které se zabývají vymáháním kompenzací.

Dobry den, meli jsme zpozdeni na letu Wroclav-Corfu. Letecka spolecnost nam tvrni, ze bylo zpozdeni z duvodu smernic2019-0051-E, vyrazeni boeingu. Chce nas kompenzovat 200e, ale narok je 250e. Maji pravdu?

Pokud vám nabízejí 200 EUR, berte :) těch 50 EUR za případné tahanice a dohadování nestojí a bůhví, jestli by to nakonec i na ty Boeingy neuhrály.

Dobrý den,

18/10 při letu s Air Europa z Mnichova do Ria (přes Madrid a Sao Paulo, poslední část Sao-Rio s GOL, nicméně na jedné letence přes Air Europu) se zpozdil let UX057 Madrid-Sao Paulo o 7hod.

Let G31078 Sao-Rio, který měl původně letět GOL, letěl náhradní Azul AD4131, nicéméně do Ria jsem tak jako tak dorazil o právě 7 hodin později oproti původnímu pánu.

Údajně bylo působeno katalánskými prostesty v Barcelově, díky čemuž nepřileletěl Dreamliner z Barcelony, kterýmžto jsem měl letět do Sao Paula, jak pravily dámy na přepážce AirEuropy v Madridu.

Je pravda, že tou dobou byly některé lety v Barcelově opožděné/zrušené, právě z důvodů protestů, netuším však, jak si ověřit, že právě původně plánované letadlo na můj let UX057 bylo takto v Barceloně zdrženo.

Má význam pokoušel se žádat o refundaci, nebo to tak jako tak uhrají právě na politické nepokoje ?

děkuji

Pokud je šance, vždy zkusit... Nic to nestojí.

Dobrý den, při letu Praha -Dauha, Dauha-Penang-Langkawi (oba lety se společností Quatar) se nepodařilo k vůli bouřce přistát na Langkawi. Letadlo se vrátilo na Penang a po nějaké době nás odvezli na hotel zaplatili nám večeři a ráno snídani odpoledne nás odvezli na letiště a posadili nás do letadla do Subangu a následně na let Subang-Langkawi. Oba lety provozovala asijská nízkonákladovka. Oba měly zpoždění. Do cíle jsme odletěli se zpožděním 30 hodin.

Máme nárok na kompenzaci?

Petr

Ne

Pavel Planespotter

Qatar...ne Quatar

Zdravím všechny,

mám za sebou cestu do Kanady (YVR-Vancouver) a Air France mi dodali zavazadla o 2 dny později do Victoria. Společnost mi chce proplatit pouze pastu a kartáček na zuby s mýdlem za 3,5 dolaru. Na oblečení nemám doklady :-(. Je nějaká šance z nich dostat více? Díky za rady.

Kryštof Hájek

Zdravím Míro, bez dokladů a s dodáním za pouhé dva dny šance ani nárok na další kompenzaci není.

Avatar uživatele michaelp
michaelp

+1 Bohuzel bez dokladu nemas narok. Stacil by ale teoreticky i vypis s uctu kde jsi si neco kupoval. Ale je to na dobre vuli aerolinky.

A kdyby se to nepovedlo, tak si rekni. Hele 3,5 $. Aspon neco.

Jen připomínám, že i z cestovního pojištění, kde zpoždění zavazadel je z 99% škodové pojištění bez dokladů nic nebude...

Ahoj,

ja teda rovnou vyuzila dle vaseho clanku agenturu VaseNaroky na o skoro 5 hodin zpozdeny let z Azoru do Lisabonu. Nejdriv mi to zamitli s tim, ze se nejedna o EU .. po tom, co jsem pani v telefonu upozornila, ze to spada pod Portugalsko, zadost teda přijali 🤦‍♀️ Letecka spolecnost neodpovida na zadost o mimosoudni kompenzaci a pravnik spilecne s agenturou ted po 4 mesicich od podani zadosti rozhodli reseni pripadu "s litosti" ukoncil s tim, ze prislusne soudy jsou jen v Portugalsku a proto zaloba nepripada v uvahu. To jsem ty letecky spolecnosti mohla rovnou napsat sama a vysledek by byl stejnej 🙄 Toz moje zkusenost s pravni agenturou.. Nejaky tipy co dal? Nebo se s tim proste smirit a uz nikdy tu pekelnou leteckou spolecnost nevyuzit 😀

Existuje 3 (|) mezinárodních agentur, které s žalobou v Portugalsku nebudou mít problém...

Dobrý den, je dána zákonem lhůta do kdy vám musí letecká společnost odpovědět a do kdy odeslat náhradu škody?

Děkuji

Nevite prosim nekdo jestli se da narokovat refundace i pri nestihnuti navazujiciho letu? Letel jsem z Prahy do Sao Paula s prestupem v Lisbonu. Letadlo z Prahy melo na odletu spozdeni lehce pres hodinu a nasledne se nestihl spoj stejne spolecnosti TAP Portugal. Na letisti uz cekala pani a rozdavala vouchery na hotel + jidlo a nove palubni listky na dalsi spoj ( vic jak 12 hodin pozdejsi odlet nez bylo planovano)

Moc diky za odpoved nekoho zkusenejsiho.

• (upraveno 2019-10-02T12:02:44+02:00)

Samozřejmě ano, ne refundace, ale kompenzace, podstatný je vždy čas příletu do cílové destinace. Jen TAP jsou jedny z největších sviní v Evropě stran vyplácení kompenzace, je strašný problém to z nich dostat.

Diky. Planuji to resit rovnou pres vasenaroky.cz, bohuzel se ani v aplikaci TAPu ani na jejich strankach neda zpetne dohledat muj let kde bylo krasne videt zpozdeni a prebooknuti letu. Snad budou na kompenzaci stacit boarding passy :)

Dobrý den, prosím o radu, kde si mohu spolehlivě ověřit vzdálenost letu v kilometrech. Měli jsme do Prahy veliké zpoždění z řeckého ostrova Kefalonia (bohužel cesta domů se protáhla i s přespáním na hotelu) a zdroje na internetu se různí. Někde uvádí 1400 km, někde zase 1700 km... Předem děkuji za radu. Dana

Avatar uživatele Aleš
Aleš

Je to 1421 km...cca :-) airmilescalculator.com

Na rozdíl od všech negativních zkušeností zdejších pisatelů, mohu uvést svůj pozitivní s let spol. AF. Po příletu na Orly jsem čekal na svúj let na Martinik. Teprve na odbavení jsem si všiml ,že na letence nemám uvedeno číslo sedačky. Byl jsem vrácen zpět s tím ,že dnes neletím.Celkem jsme byli 4 lidi.Po velmi vlídném a dokonalém vysvětlením celé sitace,nás odvezli do hotelu .Dostali jsme bohatou večeři a 600EU na ruku.Ráno bohatou snídani ,odvoz až k terminálu a odlet do mé destinace a znovu velké omluvy. Takže.... i tak se to nechá vyřešit.

Ahoj,

řeším s Vuelingem zpoždění letu z 8.9.2019 z Barcelony do Prahy. První žádost o kompenzaci přišla zamítavá odpověď s výmluvou, že let byl zpožděn o méně než tři hodiny, i když zpoždění bylo více než 5 hodin. Lze někde bezplatně ještě dohledat data o zpoždění letu? Na flightradar24.com to lze bohužel jen 7 dní dozadu, což jsem neudělal. Neznáte někdo další zdroj? Já ho nenašel, případně, někdo, kdo letěl stejným letadlem a byl by ochotný poskytnout screenshot o zpoždění?

Díky Michal

• (upraveno 2019-09-16T14:11:56+02:00)

Napiš číslo letu, někdo s placenou verzí se Ti podívá.

Edit: tak VY8656, což je asi ten let, co jsi myslel přistál v Praze 9.9.2019 v 1:44, takže zpoždění bylo 4 hodiny 54 minut.

Díky za rychlou odpověď, je přesně tak, byl to let VY8656 s plánovaným odletem v 18:20. Ne poslal bys mi prosím ideálně i screenshot s tím zpožděním? Díky

Mně napsali, že zpoždění tohoto letu nebylo vinou Vuelingu a proto mi to zamítají.

To mi samozřejmě napsali taky. Není to pravda, ale poslat tenhle předpřipravený mail je nic nestojí a vyplatí se to zkusit. Poslal jsem stížnost přes https://www.seguridadaerea.gob.e...home.aspx, zatím bez odpovědi. Chci se zeptat, zda tu není náhodou někdo ze stejného letu, kdo byl v letadle a na letišti pohotovější a pořídil se třeba nahrávku hlášení nebo fotku tabule se zpoždění nebo dokonce dostal na letišti v Praze nějaké potvrzení o zpoždění. Takový důkaz by je mohl víc motivovat k vyplacení kompenzace.

Díky moc předem

To nám samozřejmě napsali taky, není to pravda, ale zkusit nás odbít tímhle mailem je nic nestojí. Podal jsem stížnost přes https://www.seguridadaerea.gob.e...home.aspx, zatím je to bez odpovědi. Nicméně jsem se chtěl zeptat, zda tu není někdo, kdo letěl stejným letem a byl trochu duchapřítomnější než my. Nemáte někdo nějakou fotku odletové tabule, nahrané hlášení kapitána, kde výslovně hlásil, že jde o technickou závadu na letadle, nebo potvrzení z letiště v Praze o zpoždění letu? Jakýkoliv víc hmatatelný důkaz o zpoždění.

Předem díky

Načíst všechny komentáře

Internet a mapy v telefonu v zahraničí
Jak na internet v zahraničí s eSIM kartou?
David Eiselt 2020-01-21T12:07:00+01:00 15 komentářů

Chcete zůstat připojení k internetu i při svých cestách do zahraničí? Ať už kvůli mapám, dopravním aplikacím či jen pro sdílení vašich zážitků s přáteli a na sociálních sítí? Pak jistě řešíte…

ALL Accor Live Limitless: jak vytěžit maximum?
David Eiselt 2020-01-14T20:20:00+01:00 69 komentářů

Dáváte přednost při svých cestách komfortním hotelům před rodinnými hotýlky či pronájmy v soukromí skrze Airbnb? Pak pokračujte ve čtení, protože vám prozradím, jak na svých cestách bydlím já, jakým…

Ohňostroj
Letenkové akce roku, nejlepší cestopisci a Pour féliciter 2020
David Eiselt 2019-12-31T17:24:00+01:00 6 komentářů

Již tradičně se s uplynulým rokem rozloučíme naší menší cestovatelskou rekapitulací a shrneme, co vše se nám podařilo, nevyvedlo, jaké akce jsme pro vás našli a nově i představíme nejlepší z vás,…

Zakázané věci do letadla
Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 30 komentářů

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…