Zpožděný let? Radíme co dělat a jak získat kompenzace při zpoždění letu

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Ostatní
  • Zpožděný let? Radíme co dělat a jak získat kompenzace při zpoždění letu

Během cest mohou nastat chvíle, kdy budete řešit zpoždění vašeho letu, což je jistě nepříjemná situace. Pokud ale víte, co dělat a na co máte nárok během čekání na zpožděny let, můžete z celé situace vytěžit více, než jste vložili. Čekají na vás totiž služby na letišti i případná finanční odškodnění.

Kdy mám nárok na kompenzace?

Ne u všech letů se budeme moci domáhat kompenzacích plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Náš let musí:

• začínat na letišti na území členského státu, nebo
  • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island.

Pokud splňujete uvedenou legislativní podmínku, pokračujte dále. Nechcete–li věnovat čas a úsilí vymáháním odškodnění z leteckých společností, přenechte to na nás a vyplňte formulář pro získání finančních kompenzací.

Nárok na občerstvení

Letecký dopravce má povinnost se postarat o cestující v případě značného zpoždění na letišti odletu za předpokladu, že je plánovaný odlet zpožděn alespoň o 2 hodiny nezávisle na příčinně zpoždění.

Výše zpoždění k uplatnění nároku se odvíjí od celkové vzdálenosti letu následovně:

• 2 hodiny u letů do 1.500 km
  • 3 hodiny u letů od 1.500 km do 3.500 km
  • 4 hodiny u letů nad 3.500 km

Je jedno, zda je let zpožděn z důvodu stávky, špatného počasí nebo pozdního příletu letadla z předchozí destinace. Zároveň se o vás aerolinka musí postarat jak na letišti odletu, tak i na případném přestupním letišti, kdy zpoždění neúměrně zvýší čekání na návazný let.

Nárok máte na občerstvení úměrné délce zpoždění. Jednoduše, pokud je váš let opožděn o 2–4 hodiny, pravděpodobně dostanete voucher na občerstvení, který pokryje vodu a bagetu, případně menší jídlo v letištním fast–foodu. Je–li zpoždění delší, můžete dle situace požadovat voucher další.

Mimo to vám dopravce musí umožnit dva bezplatné hovory. Ty jsou však v dnešní době letištních wi–fi téměř zbytečné.

Jak občerstvení získat? Většinou se letištním rozhlasem svolávají cestující k dostavení se na určitou přepážku, kde jsou vydávány vouchery na jídlo. Informujte se případně personálu u odletového gatu.

Nárok na ubytování

V případě, že váš let bude opožděn do druhého dne, musí vám letecká společnost zařídit ubytování včetně dopravy z letiště a zpět. Během situacích jako jsou stávky či sněhové kalamity, většinou probíhá úplné zrušení letu a vy čekáte i několik dní na nový let. I v takovém případě vám musí letecká společnost zařídit hotel včetně stravy po celou dobu čekání na nový let.

Pokud by přeprava na hotel mohla způsobit další zpoždění, nemusí dopravce tuto službu poskytnout. Máte–li však předpokládané zpoždění v délce 8 a více hodin během noci, vždy trvejte na hotelu.

Jak získat hotel? Vyhledejte si pracovníka, který má váš let na starosti a s odvoláním na nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 se domáhejte o ubytování. Nenechte se odbýt. Aerolinky se snaží tuto službu cestujícím upřít, a to je protizákonné.

Nárok na finanční odškodnění

Asi nejzajímavější na celé věci je poslední nárok v podobě finančního odškodnění za váš zpožděný let až 16.000 Kč. Pokud totiž do cílové destinace dorazíte později o 3 hodiny a více, musí vám letecká společnost proplatit následující částky:

• 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
  • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

Vzdálenost se počítá ortodromou mezi počátečním a cílovým letištěm bez ohledu na to, zda a kde přestupujete.

Zpoždění tří hodin je rozdíl času od plánovaného příletu po otevření prvních dveří a zahájení výstupu z letadla na letištní ploše. V případě přestupu je stěžejní čas příletu do finální destinace.

Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti, stejně tak jako opilý steward Travel Servicu, není nepředvídatelná okolnost!

Jak získat finanční odškodnění? Obraťte se na leteckou společnost s žádostí o odškodnění z důvodu opožděného příletu. Rovnou informujte, že zpoždění bylo delší jak 3 hodiny a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 máte nárok na finanční kompenzaci (částka dle vzdálenosti, viz výše). Uveďte své bankovní číslo včetně IBAN formátu a vyčkejte odpovědi.

Velmi pravděpodobně bude vaše reklamace zpožděného letu ignorována nebo obdržíte zprávu o tom, že zpoždění bylo z důvodu nepředvídatelných okolností, a proto nemusí aerolinky nic vyplácet. Případně nabídne kompenzaci ve výši 50 € a jiných neodpovídajících částkách. V takovém případě přenechte celý případ právní agentuře se specializací na tyto případy. S provizí 25 % z vymožené částky vše zařídí za vás, a to i případně předžalobních výzev a samotného soudu. Vy platíte pouze provizi z peněz, které vám vysoudí. Osobně využívám společnost Vaše Nároky a zadat případ můžete zdarma zde.

K úspěšnému vymožení kompenzací budete potřebovat:

• elektronickou letenku vaší rezervace,
  • palubní vstupenku,
  • ideálně foto příletové tabule s vaším zpožděným letem.

O kompenzace můžete žádat až 3 roky zpětně.

Závěr

Zpožděné lety jsou běžnou součástí letecké dopravy a nelze je nijak předvídat či jim zamezit. Hlavní pro nás cestovatele je znát na co máme právo a jak uvedené bonusy včetně finančního odškodnění získat. Pokud se situace nebude vyvíjet dobře, zřejmě vám let zruší – v takovém případě si přečtěte další článek na téma Zrušený let – co dělat.

V případě, že máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Jak je to s tvrzením dopravce, že poškození letadla bylo způsobeno nárazem ptáka do přední části trupu? Je to eventuálně nepředvídatelná okolnost a dopravce se tak může vyhnout placení za zpožděný let?

Kryštof Hájek

Pokud ke srážce s ptákem došlo, pak se opravdu jedná o nepředvídatelnou okolnost a kompenzace platit nemusí.

Starý Prase

Kde prosím vás zjistím z jakých důvodů byl let zrušen? Před 3 týdny mě zrušili let a rád bych si ověřil, zda to bylo skutečně počasím nebo technickou závadou a tudíž bych měl nárok na kompenzaci

Kryštof Hájek

Věrohodně to zjistíte pouze u místně příslušného úřadu pro civilní letectví (tedy té země, kde vzniklo zpoždění).

Starý Prase

Děkuju. Jednalo se o Slovensko, ale nejsem schopen to na jejich webu http://letectvo.nsat.sk najít.

Kryštof Hájek

Online to nenajdete nikde, musíte se na ně obrátit s písemným dotazem, kontakty jsou vlevo dole.

Super, moc děkuju.

looky

Podelim se o cerstvou zkusenost s Ryanairem.

Let z Porta do Bergama opozden o 6h,tudiz nemoznost stihnout navazujici let z Bergama do Prahy. Kupovana jako jedna cesta. Dalsi mozny zpusob dostat se do Prahy je let druhy den pres Rim, akceptovali jsme. Byl mi odepren hotel. Ze pry se nejedna o zruseny,ale pouze zpozdeny let. Ze pry si mam hotel najit sam a pak to zpetne claimovat. Vim,ze na nej mam narok,ale v ten moment jsem to vzdal,ze to budu tedy claimovat pozdeji. Dostal jsem 24h 10€ voucher na jidlo na osobu.

Jak se pocita ta vzdalenost pro vypocet kompenzace? Z Porta az do Prahy nebo z Porta do Bergama? Koukal jsem,ze OPO-BGY je 1561,ale tezko rict, podle ceho to pocita Ryanair. Nevi nekdo?

Kryštof Hájek

Pokud to bylo koupeno na jedné letence, pak se počítá vzdálenost mezi počátkem a cílem, přestup nehraje roli. A ve vašem případě je to stejně jedno, jak říkáte, vzdálenost OPO-BGY je delší než 1500 km. V pravidlech je přesně stanoveno, že se počítá great circle distance, což je přesně 1563 km. Ryanair si to opravdu nemůže počítat jak chce.

looky

Tak to jsem rad. Nema nekdo zkusenost se zpetnym proplacenim hotelu?

Tahle cast me totiz na Ryanairu zklamala uplne nejvic, kdyz nam rekli s 10mesicnim synem v naruci, at si hotel hledame sami.

Kryštof Hájek

Na zpětné proplacení hotelu určitě nárok nebude, od toho je právě ta finanční kompenzace.

looky

Meli jsme letet v 6:30 a letime druhy den v 6:00. Spravne by nam meli zaridit unytovani, ne? Podobne jako s tema voucherama na jidlo, ktery se taky nezapocitavaji do ty kompenzace. Nebo ne?

Na strankach Ryanair je neco v tom smyslu napsano (uplne posledni veta dokumentu s adresou). https://www.google.cz/url?sa=t&s...aWH8Pdquc6

Starý Prase

Prosím o radu: můj včerejší let ze Skopje do Bratislavy s Wizzairem skončil tak, že kvůli technickým problémům nás nakonec nenechali odletět a odlet odložili o nějakých 26 hodin. Já se ale potřeboval do rána dostat domů, tak jsem si honem koupil letenku s Austrianem do Vídně za 260 eur. Jaká je podle vás šance, že mi bude letenka proplacena, případně kompenzace ve formě 250 eur dle směrnic EU? Drtivá většina pasažérů využila hotelu zdarma, ale já a asi další 4 lidi jsme prostě letět museli.

Obávám se, že v tomto případě nárok na proplacení nebude, jelikož odlet mohl být druhý den. Na kompenzaci 250 € určitě nárok máte.

Starý Prase

Děkuji za odpověď. Předpokládám tedy, že stejný nárok (250E) mají i ti, kteří využili hotelu a jídla po celý den zdarma a letu o 26h později.

Ano, to určitě mají. Ještě bych se možná pokusil o vrácení částky za původní letenky, ale předpokládám, že byly v řádu eur.

Starý Prase

JJ bylo to jen za 30 eur. A měl bych se pokoušet žádat o refundaci toho novýho letu nebo myslíte, že to nemá cenu a mám rovnou žádat 250E + 30E za letenku? Btw linka Bratislava - Skopje je nějaká prokletá. Před třemi týdny mi zrušili let z Bratislavy, před týden měl známý 6 hodin zpoždění ze Skopje a teď tohle.

Dobrý den. Zajímalo by mne, zda má na výši kompenzace vliv kromě délky letu také délka zpoždění? Konkrétně při délce letu 3000km zpoždění 25h....

Délka zpoždění vliv na finanční kompenzaci nemá. Tam je to pevně 400 €, ale máte nárok na proplacení výdajů za ubytování a jídlo.

Chce to trpělivost a pořád je otravovat. Reklamovali jsme zpoždění u TAP Portugal přímo na jejich stránkách. Vše řádně zaregistrováno a pak 4 měsíce žádná reakce. Jen přes Facebook opakovaně několik odpovědí, že to řeší a máme počkat... Až po výhrůžce, že celý případ předáme příslušnému národnímu úřadu pro letectví INAC (Instituto Nacional de Aviação Civil, Lisboa) byla reakce blesková a peníze (2 x 600 €) byly do týdne na účtu.

Nevite, prosim, zda jsou k dispozici dohledatelne rozsudky pripadnych soudu/vykladu, pokud mela cesta prestupy? Letos jsme leteli Martinik-Praha s prestupem v Parizi. Oba lety na jedne letence se spolecnosti Air France. Na nasi vyzvu nam uznali narok na kompenzaci 250E - zapocitali pouze zpozdeni odlozeneho letu Pariz-Praha. Nekde se pise ze se pocita cela cesta (pro nas Martinik-Praha), na jinych strankach pravniho vymahani ze jen ten jeden spoj. V samotne smernici nam to neprijde jednoznacne popsane.

Určitě vymáhat za celou cestu, je to přesně psané v originálním dokumentu. Cesta z A do B, nezávisle na počtu přestupů. Pokud jste ale už kompenzaci přijali, zpětně navýšit nejde.

Bohuzel informace v clanku nejsou uplne presne. Agenturam nic neprenechavat, berou vic jak 25%. Za dalsi - pokud jsou spolecnosti podobne mrdky (pardon, ale jinak to fakt nelze nazvat) jako Travelservis, tak jim samozrejme napsat, ale psat I na rizeni let. provozu destinace, z ktere let startoval. Mne to trvalo 6 mesicu, nez mi dali kompenzaci, samozrejme nejdriv nereagovali, az na treti email a mail od rizeni let. provozu z ciziny se uracili. Krome kecu jako ze jsem jejich staly zakaznik mi nabidli cca ctvrtinovou kompenzaci. Pote mrtvy brouk,neodpovidani, opet podpora riz.let.provozu z ciziny a pote az penize na ucet. Hruza hruzouci. Bohuzel do te destinace nikdo jiny (krome CSA - mimoza cenove uplne) neleta.... Pokud chcete vic info, zaslu mailem.

S vymáháním mám zkušenost, nakonec s dobrým koncem.

Zpozděný let 3,5 h ve směru Sardinie > Praha, společnost Travel Service. Letecká společnost nereagovala vůbec, obrátil jsem se tedy na Úřad pro civilní letectví (http://www.caa.cz). Jejich první reakce byla sice až po půl roce (po opětovném připomenutí), nakonec ale skvělá spolupráce a ochota dělat prostředníka v komunikaci s TS.

TS se nejprve bránili, že na nic nárok nemáme, následně nabídli kompenzaci 4.000 Kč / os. Dohadovali jsme se dál a téměř po 2 letech a cca 20 mailech jsme obdrželi kompenzaci v plné výši 250 EUR / os.

Hodně štěstí a pevné nervy. Společnost počítá s tím, že to spoustu lidí časem vzdá. Pokud na kompenzaci máte opravdu nárok (splňujete VŠECHNY podmínky směrnice), pak pošlete stížnost a do kalendáře si za 3 měsíce dejte upomínku. Pokud mezitím neodpoví, připomínejte se. A takhle pořád dokola.

Je cakanie na cestujuceho, ktoreho zdrzali na bezpecnostnej kontrole brane ako nepredvidatelna udalost, alebo sa da uplatnit nahrada?

Daju da niekde zistit presne casy priletu? Meskali sme cca 2 hodiny ale neviem presne... Idlo o let ryanair eilat-bratislava tusim 8.1 2018 FR8304

Uz mi doslo ze eilat nieje v EU :D Predpokladam, ze na lety mimo europu sa nevstahuju ziadne pravidla ohladom odskodnenia za meskanie?

Jak je psáno výše, 2) jedná se o přílet na letiště EU s aerolinkou se sídlem v EU, takže by se na ně kompenzace vztahovali. Ale mám k tomu dvě otázky – kvůli čekání na cestujícího, jste přiletěli o 3 hodiny později? :D Určitě to bylo z tohoto důvodu, jestli ano, tak to aerolinka neovlivní = není nárok.

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak se vypočítává náhrada za zpožděný let. Letěli jsme do Tunisu se společností Tunis Airline přes cestovní kancelář Blue Style. Let byl z Prahy do Monastiru zpoždění bylo 7 hodin. Na letišti jsme dostali stravenky na oběd v hodnotě 180 kč na osobu (4ks). Cestoval jsem ja s manželkou a dvěma dětmi (6 a 3 roky).

Chtěl jsem se zeptat jak se vypočítává náhrada. Vím, že je to dle délky letu a to spadáme do kategorie 1500-3500 km a to je 400€ na osobu. Ale zajímá mě, jak se počítají s dětmi. Bude to 4x 400€ - (mínus) stravenky. Nebo 2x 400€ a děti za polovic nebo něco jiného? Vím, že náhradu musím žádat u letecké společnosti.

Předem moc děkuji za odpověd.

Pokud děti měly letenky, tak x4. Žádné občerstvení, hotel atd. na výši kompenzace nemají vliv.

Jen Tunisair... To bude oříšek i pro agentury.

Děkuji za odpověď.

Před chvíli mi přišla odpoověď od Tunis AIR: "Potvrzujeme přijetí Vašeho nároku a je nám velmi líto za zpoždění letu TUNISAIR TU 7035 z Prahy do Monastiru dne 14.06.2018. Jako náhradu bychom vám za každého člena rodiny navrhli platbu ve výši 80, - EUR, tj. 320, - EUR celkem pro vaše 4 členy rodiny. Doufáme, že přijmete a zůstanete s laskavými přání TUNISAIR

Chtěl jsme se zeptat jak se má v takovéto situaci dále pokačovat. Márok je na 1600 EUR a ne 320.

S pozdravem

Odmítnout a trvat na svém :)

Dobrý den, prosím Vás nemáte někdo zkušenost , rádi bychom dali žádost https://refundclaims.ryanair.com/ , ale bohužel píší že náš let není v databázi zpoždění máte někdo zkušenost co dál ? Let FR8331 10.7.2018 CIA - PRG , odlet měl být 12: 25 ,ale bohužel jsme startovali až cca 16.20 , posunutý let na 13.45 a poté nám ho opět přesunuli na na 14.30 hod , pár minut před 14.30 už nás odbavili a v letadle jsme seděli cca od do 16.20 hod poté jsme odletěli konečně..... Ráda bych požádala ,ale tato možnost mi nelze nevíte co dál ? Nemáte zkušenosti jak dál řešit toto se nám stalo poprvé s Ryanair !

ado

Ahoj Hana. Budú sa samozrejme krútiť. Skús to poslať na iný mail, na info@, ... a keď to nepomôže tak odporúčam ECC- Európsku ochranu spotrebiteľa. S nami sa tiež najskôr nebavili. Hodili sme to na ECC a už to šlo. Viac tu - http://marushka.sk/zruseny-let-a...ostupovat/

Dobrý den, na stránkách letecké společnosti OnurAir nemohu najít formulář ohledně kompenzace za zpožděný let. Neporadí někdo? A mám žádat přímo leteckou společnost, když jsme letěli přes cestovní kancelář? Jednalo se o let BRQ-AYT se zpožděním skoro 6 hodin. Moc děkuji!

Určitě žádat u letecké společnosti, odkazy na kontakty jsou vždy v patičce https://www.onurair.com/en/conta.../142/237/0

Dobrý večer, mám dotaz. Letěli jsme minulé úterý z Ibizy do Berlína. Plánovaný odlet v 19:35, realita cca 22:00. Ok, ale neřekli vůbec nic a vysadili nás v 0:30 na letišti Schonfeld a nikoli na Tegel, jak to mělo být. S-Bahn už nejezdila a autobusem jsme nechtěli riskovat, utratili 40 eru za taxík do hotelu v centru, kam jsme dorazili kolem 2.ráno. Má smysl to nějak řešit ? Protože to jednání je šílenýýý.

Díky za rady !

Dobrý den, může být zpoždění předchozího letu díky špatnému počasí důvod k odmítnutí kompenzace našeho zpoždění?

viz detail níže, vypadalo to, že se dotaz nezobrazil..díky :)

dobrý den, v únoru 3/2 jsme letěli se společností Alitalia Delhi-Rome-Prague. Letadlo z Delhi bylo zpožděno o 20 minut, přestup v Římě už jsme nestihli. Byli jsme přesměrování přes Amsterdam a dorazili do Prahy s 11 hod zpožděním. Odpověď Alitalia na reklamaci byla, že díky "extraordinary circumstances - traffic control restrictions" nemáme nárok na kompenzaci. Podrobnější údaje už jsem bohužel od aerolinky nedostala. Po kontaktu ENAC společnosti (italský úřad pro civilní letectví) jsem dostala odpověď, že naše zpoždění vzniklo díky bouřce v Římě a na kompenzaci nemáme nárok. Chci se zeptat, je bouřka v Římě (tzn. z předešlé destinace) a díky tomu způsobené zpoždění odletu z naší destinace (tzn. Delhi) důvod k odmítnutí nároku za zpoždění?

Dobrý den,

Minulou neděli jsme s kamarádkou letěly do Catanie se společností Ryanair. Chtěla jsem se zeptat na význam - Zpoždění tří hodin je rozdíl času od plánovaného příletu po otevření prvních dveří a zahájení výstupu z letadla na letištní ploše - Přílet měl být 23:40 a na naší tabuli bylo 2:38. Chápu to správně, že nám chybí 2 minuty do kompenzace a nebo landing je čas pouze přistání a čas ještě běží a kompenzace by byla možná, protože do otevření dveří ještě více než 2 minuty určitě uběhly? Moc díky za odpověď. Petra

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Pokud neuvedete aspoň datum a číslo letu, těžko soudit.

Dobrý den, 1.7. Z Berlína a číslo letu FR1576. Díky

Avatar uživatele L_K
L_K
Petra

Díky moc. Nemám s tímto vůbec žádné zkušenosti. Podle vašich zkušeností byste se obrátili na Ryanair nebo to rovnou zadali společnosti? Ještě jednou díky za pomoc. P.

Přímo k Ryanairu, měl by vyplácet sám https://eu261expenseclaim.ryanair.com/

Petra

Díky moc, už mám snad poslední prosbu. Nejde mi odeslat vyplněný formulář. pořád mě to vrací k celkové částce Celkovou částku prosím uveďte v tomto formátu: 100.00 a ať tam zadávám částku s čárkou, s tečkou bez desetinných míst, pořád se mi to nechce odeslat. Buď formulář nikam neskočí a neukáže se potvrzení a přijde jim to tam tedy ode mě několikrát nebo nevím, v čem mám chybu. Tušíte, co může být za problém? Díky moc

Dobrý den, byl jsem na služební cestě v Portugalsku, letěl jsem z Porta do Lisabonu s následným přestupem na letadlo z Lisabonu do Vídně, bohužel letadlo z Porta mělo cca hodinové zpoždění a tudíž letadlo z Lisabonu nám uletělo.

Aerolinky se o nás postarali, zařídili hotel a následný den nám zařídili let s jinými aerolinkami před Amsterdam do Vídně.

Chtěl bych se zeptat, jestli i v tomto případě mám nárok na finanční odškodnění, přesto, že se jednalo o služební cestu?

Děkuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, letenka jako letenka, aerolinka opravdu nerozlišuje, jestli je cesta služební nebo soukromá :)

Chci se zeptat, zda zpoždění, dle tvrzení letušky, z důvodu ztracených zavazadel je nepředvídatelná událost. Let byl zpožděn o 3h a 8min. Děkuji

Dobrý den,

dne 30.6. jsme letěli s Ryanairem z Frankfurtu Hahn do Ponta Delgady. Zpoždění bylo podle tabule a dokonce i potvrzení co poslal sám Ryanair 3h 10m. Důvod zpoždění byl, že posádka musela několik hodin odpočívat než budou moct znovu letět (kvůli zpoždění u předchozího letu). Proto předpokládám, že máme nárok na odškodnění. Teď akorát řeším jestli máme žádat o 400€ nebo o 600€. Podle Google maps je vzdálenost 2943km, ale podle záznamu letu to bylo 3047 km. Můžete mi prosím poradit jaká vzdálenost se počítá?

Děkuji za pomoc.

Si přečti, co máš napsáno hned nad svým příspěvkem...

Vzdálenost je 2 945 km, což ale nic nemění na tom, že limit není 3 000 km, ale 3 500 km. Takže se vždy oběma výpočty vejdeš do 400 € :)

Sorry, buhvi proč jsem četl 3000 km. Díky

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 25 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…