Zpožděný let

Zpoždění letu aneb Na co mám nárok a jak získat kompenzace

2023-01-12T09:32:46+01:00

Při cestování letadlem mohou nastat chvíle, kdy váš let bude mít výrazné zpoždění v řádu hodin. V takovém případě je dobré znát, na co máte nárok a o jaké kompenzace můžete leteckou společnost žádat.

Kompenzace v letecké dopravě stanovuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, jehož originální znění si můžete přečíst na stránce eur-lex.europa.eu.

Potřebujete pouze získat peníze za zpožděný let? Zažádejte o kompenzace zde.

Kdy vzniká nárok na kompenzace při zpoždění letu

Ne všechny zpožděné lety automaticky spadají pod výše uvedené nařízení a lze tak nárokovat kompenzace. Abychom se o kompenzacích vůbec mohli začít bavit, pak váš let musí:

• začínat na letišti na území členských zemí
  • končit na letišti na území členských zemí a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí všech 27 zemí Evropské unie včetně Guadeloupe, Francouzské Guyany, Martiniku, Réunionu, Mayotte, Svatého Martina a Azor, Madeiry či Kanárských ostrovů. Do členských zemí patří také Norsko, Švýcarsko a Island.

Další podmínkou je pak samotná doba zpoždění, která je závislá na délce letu. Nárok na kompenzace vznikne při zpoždění v délce:

• 2 hodin u letů ve vzdálenosti do 1 500 km
  • 3 hodin u letů ve vzdálenosti od 1 500 km do 3 500 km
  • 4 hodin u letů ve vzdálenosti nad 3 500 km

U finančních kompenzací platí pravidlo zpoždění 3 hodin na cílovém letišti.

Na co mám nárok při zpoždění letu

Každý cestující v případě zpožděného letu má zdarma nárok na následující kompenzace:

• občerstvení úměrné době zpoždění
  • 2 telefonické hovory a e-maily
  • ubytování v hotelu, je-li zpoždění přes noc
  • finanční odškodnění až do výše 600 EUR

Nutno dodat, že nárok nebývá automaticky nabízen a u většiny aerolinek se budete muset sami ozvat. Týká se to zejména nároku na ubytování a téměř vždy u finančního odškodnění.

Nárok na občerstvení

Každá letecká společnost má povinnost se postarat o cestující v případě, kdy očekává zpoždění v délce alespoň 2 hodin, respektive 3 hodin u středně dlouhých a 4 hodin u dálkových letů, nezávisle na příčině zpožděného letu.

Obvykle jsou cestujícím rozdávány vouchery na bagetu s vodou, případně vouchery v nominální hodnotě cca 15 EUR nebo je přímo nabídnuto konkrétní občerstvení u odletové brány.

Nárok na ubytování

V případě, kdy je let značně opožděn a vám hrozí noc na letišti, nebojte se ozvat o nárok na bezplatné ubytování. Aerolinka je povinna cestujícím zajistit a uhradit ubytování včetně transferu na hotel a samozřejmě i stravu.

Pokud vás letecká společnost odmítne a váš let bude mít zpoždění alespoň 8 hodin během noci, můžete se ubytovat na vlastní náklady a později žádat o proplacení výdajů – ponechte si doklad o zaplacení.

Nárok na finanční odškodnění

Největším lákadlem při zpožděném letu v délce 3 hodin a více nebo zrušeném letu je nárok na finanční odškodnění ve výši až 600 EUR za cestujícího. S touto kompenzací se pojí několik výjimek.

Tou první je, že doba zpoždění se počítá na cílovém letišti. Tedy rozdíl oproti plánovanému příletu a skutečnému příletu. Za přílet se považuje zaparkování letadla na letištní ploše a otevření dveří pro výstup cestujících.

Finanční kompenzace se nevyplácí v případě, kdy letecká společnost nemohla zpoždění ovlivnit, např.:

• špatné počasí
  • střet s ptákem
  • stávka zaměstnanců letiště nebo řízení letového provozu
  • válečné a politické nepokoje

Mezi mimořádné události se ale neřadí porucha letadla či stávka zaměstnanců letecké společnosti.

Výše finanční kompenzace, kterou má získat každý cestující na zpožděném letu, je určena vzdáleností letu, a to následovně:

• 250 EUR / 6 000 Kč u letů ve vzdálenosti do 1 500 km
  • 400 EUR / 9 500 Kč  u letů ve vzdálenosti od 1 500 km do 3 500 km
  • 600 EUR / 14 500 Kč  u letů ve vzdálenosti nad 3 500 km

U letů nad 3 500 kilometrů platí, že pokud je zpoždění v délce 3-4 hodin, letecká společnost má právo kompenzaci snížit o 50 %, tedy o 300 EUR.

Zažádejte zdarma o finanční odškodnění za zpožděný let.

Jak zažádat o finanční kompenzaci při zpoždění letu

U finančního odškodnění za zpožděný let platí více než kde jinde, že teorie se zcela rozchází s realitou. Při žádosti se obrňte trpělivostí a asertivitou. Letecké společnosti se velmi rády na cokoliv vymlouvají ba co víc, jsou schopny vás zcela ignorovat.

K žádosti budete potřebovat:

• elektronickou letenku (potvrzení o koupi letenky nebo zájezdu v e-mailu)
  • palubní vstupenku
  • potvrzení o zpožděném letu

Formulář o zpožděném letu vydává dopravce na letišti, případně postačí fotografie příletové tabule s vaším zpožděným letem nebo si udělejte printscreen z webu Flightradar24.

Následně vyplňte žádost o proplacení odškodnění nebo ji zašlete na zákaznický e-mail dané aerolinky a čekejte. Do e-mailu rovnou uveďte, že žádáte o odškodnění ve výši XX EUR z důvodu zpoždění v délce větší jak 3 hodiny dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004. Nezapomeňte uvést detaily k bankovnímu účtu včetně IBAN a SWIFT formátů.

Kde žádat o kompenzace u vybraných aerolinií:

Rovnou říkáme, že vymožení kompenzací od aerolinií jako Smartwings (Travel Service), Ryanair, Wizz Air, easyJet a dalších je pro jedince nereálné.

Žádost skrze agenturu

Pokud si chcete ušetřit čas a starosti nebo je na vás proces příliš složitý, jednoduše zažádejte o vyřízení kompenzace specializované agentury. Doporučit můžeme claimcloud.cz.

Zažádejte zdarma o finanční odškodnění za zpožděný let.

Po ověření nároku na kompenzace vás čeká jeden podpis plné moci pro advokáta a poté již čekáte pouze na vyplacení odškodnění. Agentura si za službu účtuje pouze provizi z vymožené částky ve výši jedné pětiny. Předem neplatíte nic a to ani v případě, kdy váš případ bude nakonec zamítnut.

Žádost můžete podat až 3 roky zpětně, ideální je však řešit věci ihned z důvodu dokazování zpoždění.

Závěr

Zpožděnému letu se dříve či později nevyhne žádný cestovatel. Pokud vás uý čeká zdlouhavé zpoždění v řádu hodin, víte, na co máte nárok a jak dané kompenzace od letecké společnosti získat.

naposledy aktualizováno 12. 01. 2023

Vojtěch Hájek

Jak je to v případě, kdy jsem koupil letenky Cancun -> Washington -> Frankfurt -> Praha přes Lufthansu, první dva segmenty zajišťoval United, do Frankfurtu priletel pozdě a Lufthansa nás musela posadit na pozdější let. Do Prahy jsme přiletěli o 4 hodiny později. Vzniká nárok na kompenzaci?

V tomto případě je právně odpovědná provozující společnost, bez ohledu na to, u jaké společnosti se let koupil. Tedy v tomto případě by nárok být neměl, ale určitě to zkus, za to nic nedáš...

superweb .

Nicmene resil jsem nedavno podobnou situaci s United (uletel pripoj v USA do Evropy, celkove zpozdeni byl cely den), popsal jsem jim mailem ze nam to zpusobilo problemy, nestihli jsme schuzky, museli prodlouzit dovolene atd. Poslali kazdemu alespon voucher na 100USD na nakup letenek, vouchery je mozne spojit do jednoho a nakoupit za to letenku.

Vojtěch Hájek

Díky pánové, zkusím :)

MIGUELAS

Jak by to bylo s kompenzaci v tomto případě? Dnes ráno počasí ve Vídni OK, velmi drobné sněžení, tající, bez souvislé vrstvy, už nemrzlo. Odjezd od gate Iberia do Madridu načas, hodinu padesát ale letadlo čekalo na deicing, což byla chyba letiště Vídeň, následně zmeškán v Madridu připoj do Panamy, nové letenky na transfer desku přes Mexico City, přílet do cílové destinace bude tedy o 13 hodin opožděn.

Avatar uživatele Vojta Slezsko
Vojta Slezsko

Řeším podobný problém, kvůli zpožděnému odletu z FRA (21.1.) směrem ACE byla zpožděna také rotace ACE - FRA a nestihli jsme navazující let do PRG. Na první pokus o kompenzaci mě Eurowings poslali do pr., prý poor weather conditions. Tak jsem jim doložil screeny z flightradaru, že mezi scheduled a skutečným časem odletu bylo několik letadel, které z Frankfurtu normálně odletěly (i když většina ostatních taky nabírala zpoždění, což naznačuje, že tam taky mohly ve velkém čekat na deicing), takže weather conditions zas tak špatné být nemohly, ale odpálkovali mě i na druhý pokus. Tak jsem to zkusil dát vymahačům, uvidíme, jestli něco zmůžou.

Bohužel, deicing není chybou aerolinky, takže se na kompenzace (finanční) nehledí.

Avatar uživatele Jindřich
Jindřich

Let Berlín Heathrow Dallas Cancun, na Heathrow kvůli zpoždění odmítnutí nástupu do Dallasu, obdrženy vouchery na občerstvení a nové letenky do Mexico City, tam nutnost přenocování a pokračování do Cancunu až následující den. Na cestě je náhrada hotelu v Cancunu. Náleží i odškodnění za zpoždění, když přílet proti plánovanému byl o cca 20 hodin později?

Ano, zcela jistě v tomto případě máte nárok na plnou výši, tedy 600 EUR za každého cestujícího.

superweb .

Ahoj, nedavno nam uletel pripoj z Houstonu do Frankfurtu(a dal do Prahy) s United - kvuli technicke zavade na letadle v Guatemala City. Prebookli to na dalsi den, ze uz nic volneho neni, ubytovali nas, dali poukazy na jidlo na 30USD (veceri v hotelu to jakztakz pokrylo). Na zaklade mailove stiznosti, jake nam to zpusobilo problemy, prihodili kazdemu jeste voucher na 100USD na letenky(daji se snad secist na jeden nakup). Chapu, ze nebyl let z EU a tak nemame narok prakticky na nic. nicmene z Vasich zkusenosti, je to plusminus obvykle odskodneni nebo se mam pokusit pritlacit? :) Economy trida, zrejme ta nejlevnejsi co maji.

daniela

2.6 let abu dhabi krakow od wizzair. odlet puvodne 20:30, ale prisel email o zmene na 22:55. nakonec se odletelo 23:32. myslela jsem, ze staci 3h na odetu, ale pak jsem se dočetla o 3hodinách na příletu. nemohu se na flightradar24 dostat k datům 2-3.června, jelikož mi ukazuje jen 7dní zpět. nemá někdo to členství? problémem spíš je, že čas příletu neexistuje, jelikož nakonec přistál v Katovicich. v letadle lidem nalhali, že do krakova vypraví autobus, ale pak bylo hlášení, že bus nebude. nechali lidi se dopravit po vlastní ose a poté v 7 ráno vyhlásili, že v 9hod nakonec bus vypraví. Jde žádat o kompenzaci, když do krakova vlastně nedoletěl?a neblaze tuším že do katowic usedl se zpožděním 2h59minut?

Pavel Planespotter

Zásadní je, proč se to stalo. Počasí ? Technické problémy ? Jsou to skutečně 3hodiny od příletu. Nastudujte nařízení EU 261/2004, které to řeší.

Dle FlightRadar24 dosedl na dráhu asi ve 3:30.

superweb .

AHoj, 17.5. jsme leteli s Aer Lingus letem EI105 z Dublinu na JFK. Let byl kvuli technickym problemum asi ve ctvrtine cesty otocen zpet do Dublinu, kde nas preozili na jine letadlo. Ve vysledku jsme na JFK dorazili (podle Flight Radaru) o 5 a pul hodiny pozdejioproti planu. Predpokladam, ze jde o ukazkovy pripad, kdy neni co zpochybnovat ze strany aerolinky. Mate nekdo zkusenosti s pristupem Aer lingus k reklamacim, co muzu cekat? Formular na jejcih webu jsem odeslal pro zacatek, vsehcno screenshotuji :)

To by mělo klapnout...

Pavel Planespotter

Našel jsem nějaký email costumer servis a poslal skeny zpoždění. Chvíli se bránili, ale na dva emaily nakonec povolili.

ahoj,

rezervace pres lufthansa.

PUJ-MUC-VIE

planovanej odlet z punta cana v 18:20 a prilet v mnichove v 10:05 nasledujici den a nasledne byl odlet do VIE

letadlo bylo opoznede a do mnichova jsme priletli v 14:23 (flightradar) takze zpozdeni 4h 18 minut

logicky jsme nestihli planovanej odlet do vidne v 11:30 a presoupli nas na 15:15, ve vidni jsme byli 16:14 misto 12:35.

Má někdo zkusenosti jak postupovat ? Uz mam na luftwafle rozepsanej email.

Díky !

Poslat. Z LH jsem pred lety dostal 2x 600ecek

Zkusím díky !

Nemáte nějaký formulář ? Nebo jste to prostě sepsal, pridal letenky apod a poslal ?

Helča

Dobrý den, můžu se zeptat, jak to dopadlo? Mám stejný problém s Lufthansou na trase Vancouver - Mnichov - Praha, jak jste nakonec postupoval? Díky

Štěpánka

Dobrý den paní Helčo, a mě by zas zajínalo jak to dopadlo vám? Aktuálně řeším /stojím na letišti/ totožný problém na trase Praha Mnichov Vancouver...

Děkuji

tka222

Ahoj, po neustale urgenci luftwaffle ( skoro kazdych 14 jsem jim psal, zda maji nejake novinky ohledne meho pripadu) mi v patek odpovedeli, ze se omlouvaji za zdrzeni a poslilaji 1200 e jako nahradu za delay. Penize mi dnes dosly na ucet ! :) takze urcite to zkouset a zkouset

Avatar uživatele Heli Fr
Heli Fr

I já se přidávám s pozitivní zkušeností 😊 Cca po 5 týdnech od prvního emailu dnes dorazilo 2x600€, stačilo se několikrát připomenout a ve finále se ještě omluvili, že jsem na refund čekala. Tak držím palce, ať to taky vyjde!

elza

Ahoj, mam dotaz... odlozili nam odlez z Mauriciu o 24h kvuli cyklonu (letiste je oficialne uzavrene). Mame v tomto pripade narok na bezplatbe ubytovani na tu jednu noc a jidlo? Letime s Austrian Airlines. Bohuzel email kam jim napsat neni k nalezeni a volat z Mauriciu na infolinku pri tarifu 200-300kc/min nema smysl.

Predem dekuji za odpoved pokud nekdo vi.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ja to chapu, ze ten narok ma.-)

AlejandraS

opravdu? Tak ja si to taky musela precist 3x, nakonec mi ale vyslo ze ne. Diskutujme!:)

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

A tak to, ze to tam neni napsano, neznamena, ze nema narok. To muzu vytahnout uryvek toho blogu viz vyse…

Nárok na ubytování

V případě, že váš let bude opožděn do druhého dne, musí vám letecká společnost zařídit ubytování včetně dopravy z letiště a zpět. Během situacích jako jsou stávky či sněhové kalamity, většinou probíhá úplné zrušení letu a vy čekáte i několik dní na nový let. I v takovém případě vám musí letecká společnost zařídit hotel včetně stravy po celou dobu čekání na nový let.

Pokud by přeprava na hotel mohla způsobit další zpoždění, nemusí dopravce tuto službu poskytnout. Máte–li však předpokládané zpoždění v délce 8 a více hodin během noci, vždy trvejte na hotelu.

Za me bych nakontaktoval aerolinku pokud je to mozne… pokud ne, tak bych si schoval vsechny ucty a po navratu kontaktoval aerolinku o zpetne proplaceni… co muzes ztratit?

superweb .

My leteli zrejme stejny termin. Na Ruzyni automaticky nabizeli hotel, nevyuzili jsme. Nakonec nas presmerovali pres istanbul s Turkish dalsi den, kde jsme cekali jeste den a pul, tam nas asi ve 4 rano po x hodinach na letisti na hotel odvezli a vecer zpet na letiste. Zpusob organizace transferu by byl na samostatny clanek, takovy chaos jsem nezazil :)

Ziskat na tech x hodin meal voucher byl celkem stres. Od Turkish bych cekal, ze to rozdaji automaticky vsem, misto toho si posilali od prepazky ke gate, kde nikdo nebyl a stale tvrdili ze tam nekdo je. Nakonec jsme museli u gate zvednout telefon, kdyz tam volali od prepazky a rict jim, ze tam opravdu nikdo ze zamestnacnu neni :) Voucher nakonec byl a trochu to pokratilo i to cekani to dohadovani. Jenze kdyz jsme ho dostali, byly uz vsechny restaurace, ktere ho akceptuji zavrene, krome Burger King :)

BusinessmanGeria

Hi

I am a 20-year-old man and for the first time I made more money investing in cryptocurrencies without leaving my home sitting in front of the computer. I am very excited about this. He read a lot about it and I decided to collect some money (some from my grandma, grandpa and the rest my parents added :) and invest in the cryptocurrency exchange. It was a very good decision because now I can afford to buy a new car (and for further investments). Girls love it. And I love girls :), I've never had as many girlfriends as now, they want to be with me themselves :)

The beginnings of the investment were not easy, I decided that I would be very careful in what I do and invest very little money so that I could learn and feel the stock market. With time, I had the same feeling that now is the right time to buy. I had such thoughts, if I don't do it now, I will never do it and then I will regret it. The effect varied sometimes with a loss and sometimes with a profit. But that was no reason to give up. I invested small amounts in order not to lose everything in the event of a wrong decision. When my decisions were right, I started to invest more and more money. Which brought me more and more profits. It was an amazing feeling. I'm proud of myself and so excited about it. I never thought it was possible to earn so much money in such a short time. The $ 250 investment was a very good investment of mine. If I manage to keep this earning blunt, I will have a problem what to do with the money. I don't know if I can handle it mentally, now I would tell everyone about my success :):):)

My next dream is to buy a new Lamborghini. I don't remember in which book I read that this car is the measure of wealth. Do you like it?

_

Added later:

It all started with registration on the bitcoin-investment.vip,that's what I owe to this company :):)

If this is not the appropriate department for such an interview, I am sorry, but I am new here.

Jiří Mejzr

Letíme z hurgady do ČR a letadlo ma 5 hodin spozdeni.. vztahuje se kompenzace i na dítě do 2 let? A v jakým tvaru nebo celkově jak se o kompenzaci žádá? Dekuji

Pavel Planespotter

Az priletite, v klidu si proctete clanek, je to tam napsane. Pokud ma dite letenku, tak ano. Pokud tedy letite s evropskou aerolinkou a ne Air Cairo.

Avatar uživatele floodland
floodland

Nejsem si jistý, jestli se toto vztahuje i na odlety s cestovkou. Ve smlouvě většinou bývá, že odlet i přílet se může měnit v rámci celého dne.

Michaela

Dobrý den, chci se zeptat, loni jsme letěli s rodinou do Hurghady. Na letišti v Praze se s námi nikdo nebavil, byli jsme s dětmi zavření v posledním gatu a ani nevěděli kdy poletíme, jen se odletový čas neustále prodlužoval. Když jsme se zeptali pracovníka letiště aby nám dal více info, byl jen arogantní ať si počkáme. Po dvou a půl hodinách čekání jsme poprosili o pití alespoň pro děti, z důvodu, že nevíme kdy vůbec odletíme a byli jsme odbyti se slovy, aby jsme drželi hubu, že jestli nepřestaneme otravovat, nikam letět nemusíme. nedostali jsme žádné občerstvení a ani informace. Nakonec zpoždění letu bylo přes 3 hodiny, přesně 3 hodiny a 6 minut. Po návratu z dovolené jsme uplatňovali u letecké společnosti nárok na kompenzaci za zpoždění letu. Letecká společnost nás ale téměř půl roku ignorovala a my nedostali žádnou odpověď. Podali jsme tedy podnět na úřad pro civilní letectví, kterému letecká společnost po 2 měsících konečně odpověděla, že zpoždění letu trvalo 2 hodiny a 59 minut a proto nemáme nárok na finanční kompenzaci. My ale víme, že je to lež, máme i video z letadla kdy v jejich uvedený čas příletu jsme byli ještě ve vnad Hurghadou. A první otevření dveří a vystupování z letadla, bylo opravdu až po 3 hodinách.. A tak mě zajímá, zda máme nějakou šanci s naším videem dokázat, že zpoždění bylo opravdu přes 3 hodiny a nárok na kompenzaci máme. Chtěla už jsem předat vymožení kompenzace společnosti Vaše nároky, ale bohužel teď nepřijímají žádné nově případy. Děkuji za odpověď.

Petr

s kým jste letěli?

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Podle způsobu jednání tipuji SmartWings.

Michaela

ano Smartwings

Avatar uživatele mil.maccza
mil.maccza

pred 2 rokama tez Smartwings, zpozdeni z Brna do Burgasu z duvodu zavady az po vzletu 6hod. Oni bez reakce, civilni letectvi nic, dal jsem vasenaroky.cz a teprve ted se to blizi k soudu. takze asi tak

Avatar uživatele indierock
indierock

Mate niekto skusenost s vymahanim odskodnenia, ak >3hod meskanie podla slov personalu vzniklo po zrazke s vtakom ("birdstrike") na predchadzajucom lete z rotacie?

No napr. na http://avherald.com/ sa tento incident nenachadza.

Aerolinka sa klasicky vyhovarala, ze slo o "exceptional circumstance", no napr. tu pisu, ze pokial islo o birdstrike na predchadzajucom lete, tak uz situacia je ina https://www.weclaim.com/travel-c...rcumstance

Avatar uživatele simeon-x
simeon-x

Dne 18.2.2020 jsem letěl na trase Praha-Frankfurt-Almaty (Kazachstán) s Lufthansou. Po příchodu na gate ve Frankfurtu nám bylo najednou sděleno těsně před nástupem, že let LH648 je zrušený z důvodu špatného počasí. Na základě informací http://ogimet.com/display_metars...071EmLnSCE je vidět, že počasí v Almaty bylo v pořádku. Byli nám vypsány letenky přes Turkish Airlines, zpoždění na příletu do Almaty 4-5 hodin.

Psal jsem na zákaznický servis Lufthansa, společnost trvá na tom, že let byl zrušen z důvodu počasí a nabízí kompenzaci 150 EUR. Všechny ostatní lety v Almaty v daném čase bez problémů přiletěly a odletěly.

Podle mě je reálným důvodem skutečnost, že z Almaty se do Frankfurtu A330 vrací jako LH649 přes Nur-Sultan, kde v té době bylo skutečně špatné počasí, cestujících Frankfurt-Almaty bylo cca 40. Let by musel v Almaty čekat na zlepšení počasí v Nur-Sultanu, to se mě ale podle mě netýká, já letěl jen úsek Frankfurt-Almaty, kde počasí bylo v pořádku.

Myslíte, že má smysl se Lufthansou dohadovat nebo přijmout nabízenou kompenzaci 150 EUR?

Děkuji za informaci a pomoc.

Hezký den.

Petr Jurčík

Děkuji za informaci a pomoc.

Hezký den.

Petr Jurčík

klkj

Avatar uživatele Patrik Ihracky
Patrik Ihracky

Ahoj,

vyuzil jsem sluzeb vasenaroky.cz pro situaci, kdy stavkoval palubni personal Lufthansy 7.-8.11.2019, kdy jsme meli v patek 8.11.2019 odletat do Bangkoku, ale diky nastale situaci jsme leteli az druhy den. Tim padem mi propadl navazny let z Bangkoku do Chiang Mai (musel jsem koupit novou letenku s Air Asia) a samozrejme noc v hotelu. Tak trochu jsem spolehal na zde uvedenou vetu: "Stávka zaměstnanců letecké společnosti, stejně tak jako opilý steward Travel Service, není nepředvídatelná okolnost!"

No na zacatku tydne jsem dostal zamitavou odpoved, ze mi nevznika nahrada diky tomu, že zrušení letu bylo způsobeno stávkou zaměstnanců Lufthansy. Skutečnost jsme ověřovali (vasenaroky.cz) a vzhledem k tomu, že v plánovaný den Vašeho letu skutečně stávka probíhala, nejedná se ze strany letecké společnosti pouze o výmluvu.

Ale aby to nevypadalo blbe, tak mi chteji proplatit alespon noc v hotelu za 500Kc.

Mam toto nejak rozporovat nebo jsem skutecne bez sance?

Velice dekuji za reakci.

Tohle se mi nezdá, to by nastalo pokud by stávkovali třeba zaměstnanci letiště, ale ne letecké společnosti.

Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Skús inú spoločnosť, príp. choď do toho samostatne. Vasenaroky predpokladajú, že by spor nevyhrali, a tak do toho nechcú ísť.

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Zprostredkovana zkusenost - stejna situace (stavka aerolinky), odmitly to vsechny oslovene agentury. Zjevne se jim nechce jit k soudu.

V Německu...

Kimi

Mam koupenej zpatecni let s z Vidne do Bangkoku a zpet. Pres Kanton a technickej stop Urumci. Kvuli coronaviru me zrusili let z Kantonu do Vidne a let z BKK do Kantonu posunuli o 10hodin.

Vite nekdo jak postupovat? Jsem v Thajsku a chci se vratit. 😂

Avatar uživatele Petr76
Petr76

Koupit si jednosměrnou letenku do ČR a požádat o refundaci zrušené části letenky?

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No pláč je na mistě

1. Zkusit požádat o změnu letiště v Evropě, kam soudruzi ještě létají, pokud nějaká taková země v EU je (pravděpodobnost dost mizivá)

2. Koupit si jednosměrnou letenku a požádat soudruhy o vrácení části peněz za zrušenou letenku. Koupit pokud možno co nejdřív. (drahé, ale asi jediné reálné řešení)

3. Zůstat v JV Asii a požádat o změnu data letu řekněme o 3 měsíce (nejlepší z mého pohledu :-))

Kimi

Vi nekdo jak se vypočte refundovana castka? Kdyz zpatecni letenka stala 400€ a zrusi jeden let ze čtyř. 🤔

Sue Ellen Ewing

Dostaneš asi polovinu.

A s tím Kantonem opatrně, jestli nemáš čínská víza, tak tam nemá smysl vůbec letět.

Lada

Ahoj, Ryanair zmenil let jeste pred odletem o vice nez 3 hodiny. Nabizeji, ze je mozne let zrusit. Dostanu plny refund za oba smery ve stejne rezervaci? Pripadne, vztahuje se na toto take odskodneni z tohoto clanku? Diky.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak let se většinou mění před odletem. Po něm už to jaksi nejde :-)))

Nárok na odskodneni zalezi na tom jestli ti to změnili více než 14 dnů před nebo ne. Vsechno je v článku. Stačí cist.

Načíst všechny komentáře