Kompenzace ubytovani pri zmene odletu

Napsal Morficek 2014-12-30T09:44:56+01:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem

A já znovu opakuju, že ty kumulativní podmínky splněny jsou obě v tomto případě a nárok na kompenzaci by vznikl na základě čeho? Minimálně dvě hodiny před plánovaným odletem by letěl a cílového místa by dosáhl nejpozději čtyři hodiny po plánovaném čase příletu (fakticky mnohem dříve)... Takže ani pokud by let zrušili, nárok na kompenzaci by nebyl.

Let nezruší, protože změnili pouze letový řád, nepohodlí tím jistě vznikne, ale to už je potom možné řešit reroutingem nebo zrušením letenky.

Já si tedy naopak nedokážu představit, na základě čeho by se ESD mohl přiklonit k závěru o vzniku kompenzace, ale jsou to pouze akademické debaty :)

Uvádíš, že by minimálně dvě hodiny před plánovaným odletem letěl. V Nařízení není uvedeno "minimálně dvě hodiny před plánovaným časem odletu", ale "nejpozději dvě hodiny". On by letěl o 7 hodin dříve.  Pokud je to tedy více než dvě hodiny, nárok na kompenzaci vznikne, protože ty kumulativné podmínky splněny nejsou.  A o té akademické rovině debaty máš samozřejmě pravdu:-)

Koukal jsem do EN verze a opravdu je tam "no more then" pak by tedy opravdu nárok na kompenzaci při zrušení letu byl.

Pokud vás to zajímá z hlediska práv atd., tak vám ještě zopakuji jak to bylo :)

Původní odlet 2.4. v 16:05 s Eurowings EW5938, o změně mě informovali prostřednictvím sms v cca 23h včera, což je méně než 14 dní před odletem. 

Nový čas odletu se změnil na 9:00 ráno, ten samý den. Rozdíl v čase tedy 7h 5m.  Číslo letu zůstalo stejné. 

Výsledek: přebookování na jiný termín po dohodě.

Takže všechno dobře dopadlo.

Přesně, hlavně, že bylo vyřešeno k Tvé spokojenosti.

Jinak pro zábavu... ten změněný let na 7.4. i tak změnili z 5:05 na 5:30, samozřejmě už to nehraje roli ale pobavilo mě to.  :-D Letěl jsem s Ryanairem, Wizzarem atd. několikrát ale že by se tohle stalo, to si nepamatuji ani zpozdění více než 30 min :D

Zpáteční cestu mám naplánovanou z Lisabonu do Prahy. Přišel mi o víkendu taky email o změně plánu letu.... změnili jen číslo letu, čas odletu atd. zůstalo stejné... 

Ještě mě čeká minimálně letos let PRG - LHR - JFK a doufám že třeba britové nebudou stávkovat nebo tak.. protože letos to vypadá jako tragicky. :-D

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!