Ahoj, stala se mi taková nemilá věc.. Jsem si 100% jist, že jsem provedl online check in, ale při odbavení na letišti v Praze mi sdělili, že odbaven nejsem a musel jsem za 2 letenky zaplatit poplatek skoro 4tis. Myslíte, že je nějaká šance z nich peníze dostat zpět. Doklad o zaplacení poplatku mám. Díky za radu jak postupovat. .

Ryanair - online odbavení

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

@ejkie

Jj o té možnosti vím, ale jako majitele telefonu s Windows 10 se mně to netýká.....není app ;-)

0 Citovat

Oficialne stanovisko na fb ryanu k random seating .... aspon vieme aka strategia - robit check in v posledny den

Random Allocated Seating

We haven’t changed the random seat allocation policy. The reason for more middle seats being allocated is that more and more passengers are taking our reserved seats (from just €2) and these passengers overwhelmingly prefer aisle and window seats which is why people who choose random (free of charge) seats are more likely to be allocated middle seats.

Some random seat passengers are confused by the appearance of empty seats beside them when they check-in up to four days prior to departure. The reason they can’t have these window or aisle seats is that these are more likely to be selected by reserved seat passengers many of whom only check-in 24 hours prior to departure. Since our current load factor is 95%, we have to keep these window and aisle seats free to facilitate those customers who are willing to pay (from €2) for them.

This is entirely a matter of customer choice. We are not trying to force people to pay for reserved seats. We are very happy to facilitate any customer who wants a free of charge random seat but we are also going to do our best to facilitate customers who are willing to pay for a reserved seat (usually window or aisle) which start from €2.

0 Citovat

Už to bylo ve vedlejším Ryanair vláknu.

A tvojí úvaze: včera jsem dělal check-in 4 dny před odletem a dostal jsem 2x window.

0 Citovat

Krystof napsal(a):

mikir_ Je to tak jak píšeš jednoho dospělého s dítětem to pustí udělat check in už teď. Ale počkám a udělám check in pro všechny najednou 4 dny před odletem. Druhý dospělý dostane asi sedadlo někde jinde, ale na ty 2 hodiny letu to neřešíme...

Asi odbavím hned i zpáteční let a tam to sedadlo koupim, ale spíše z důvodu, ať nemusím řešit tisk boarding pasu v zahraničí.( zpáteční let je 7 dní po odletu).

Tak pokud nechces kupovat sedadlo, tak bych zkusil pockat az tesne pred odlet a ne to delat ty 4 dny , je dost pravdepodobne ze zbudou ty mista , co jsou oceneny nejvyssi sazbou , to ze nebudou dve mista vedel sebe by stejne kvuli diteti musela posadka vyresit a pokud nezbudou ani v zadu zadna mista tak i ten 4 ma sanci sedet blizko

S telefonem bych to dneska uz vubec nedelal , pri 4 lidech na jedne rezervaci budes mit treba dva vpredu a dva vzadu a budes se tlacit pres cele letadlo , vim ze je dnes mobilni aplikace moderni a dela ji dost cestujich, ale jsem odpurce tehle inovace a i letistni personal priznava ze ,to zdrzuje nastup co je za problem si vytisknout papirovou letenku , navic te technika muze zradit a pak nemas v ruce nic , ale kdo chce at pouziva klidne mobil s aplikaci, nakonec ji Ryanair i primo podporuje a nabizi

0 Citovat

Krystof napsal(a):

@ejkie

Jj o té možnosti vím, ale jako majitele telefonu s Windows 10 se mně to netýká.....není app ;-)

Viděl jsem na Ibize holku s mobilem a v něm né QR kod z apky, ale stažený PDFko, který se běžně tiskne v papírový podobě, a pustili ji v pohodě.

0 Citovat

Ahojte, kúpila som letenky pre 2 ľudí spiatočné od Ryanairu.

Mám vykonaný už aj check-in, ale  2 (zo 4) letenky nedokážem stiahnuť, stále mi vypisuje INTERRUPRION: SERVER ERROR

Skúšala som to na rôznych zariadeniach, v rôznych prehliadačoch. Nejde letenku ani priamo vytlačiť. Zvyšné 2 letenky sú v poriadku a idú stiahnuť. Ryanair mi samozrejme neodpovedá. Nemal náhodou niekedy niekto podobný problém? Už som celkom zúfala z toho keďže bez letenky sa nedostanem na palubu :( Ďakujem pekne

 

0 Citovat

A nedaju sa najst ani v aplikacii? Tam by sa to vobec nemalo stahovat. Mali by tam byt ulozene automaticky sa mi tak vidi.

 

0 Citovat

Já mám bohužel jen booking pro jednoho člověka, ale píše to tam "Stáhnout vše" a pod tím můžu rozkliknout "Palubní lístek na pasažéra", kde se to tváří, že to pak stahuji člověk po člověku. 

U více lidí bych čekal, že "Stáhnout vše" mi stáhne všechny boarding passy v jednom zipu / jednom PDF. Nebo to tak nefunguje?


2021-09-07-11-53-15.png
2021-09-07-11-53-27.png

0 Citovat

Zdravím všechny,

prosím jak je to se zavazadly pro děti? Cestujeme na lehko jen s příručními zavazadly. Jedem 4, dva dospělý a dvě děti (6 a 3 roky) počítam tedy 4 batohy. Budem půjčovat auto a chceme dětem vzít jejich autosedačky. Bude to problém? Mám dokoupit zavazadla? děkuji

0 Citovat

Petra Cíbová napsal(a):

Ahojte, kúpila som letenky pre 2 ľudí spiatočné od Ryanairu.

Mám vykonaný už aj check-in, ale  2 (zo 4) letenky nedokážem stiahnuť, stále mi vypisuje INTERRUPRION: SERVER ERROR

Skúšala som to na rôznych zariadeniach, v rôznych prehliadačoch. Nejde letenku ani priamo vytlačiť. Zvyšné 2 letenky sú v poriadku a idú stiahnuť. Ryanair mi samozrejme neodpovedá. Nemal náhodou niekedy niekto podobný problém? Už som celkom zúfala z toho keďže bez letenky sa nedostanem na palubu :( Ďakujem pekne

 

Neni tam problem v tom ze neni  zaplaceny vyber sedadla pri  zpatecni ceste ?  Nebo neni zaskrtnute policko pro zpatecni cestu ? Check -in je  tam tak,ze jde udelat v jinou dobu let tam a zpatky  pak samostatne a stranka se na to pta 

0 Citovat

Mně přijde, že jim ten online check-in nějak zlobí. V sobotu jsem se chtěl odbavit na let do Pisy a při posledním kroku na mě mobilní aplikace začala vyhazovat neznámou chybu a nechtěla mě pustit dál. Zkoušel jsem se odbavit i přes klasický web a tam se tvářilo, že vše proběhlo úspěšně, no žádný palubní lístek ke stažení tam vidět nebyl. Pak jsem se zkusil podívat opět do aplikace, kde jsem již palubní lístek naštěstí našel.

0 Citovat

Je to mozne  posledni dva roky jsem nepouzil jinou leteckou spolecnost nez Ryanair  a na co od zacatku nadavam ( nejen ty  2 roky ,ale od zacatku  litani s nimi  ) jsou jejich webovky .co zmena to problem Kdyby si zaplatili kvalitniho programatora ,tak by to muselo fungovat , chapu  kdyz treba vypsali kdysi letenku za euro nebo za dve ,tak jim system kleknul pod naporem ,chapu i to ze reklamy  na webovych strankach jsou pro kazdou firmu prinosem  Ale vetsinou mene muze znamenat vice   Treba fare finder mi v Irske verzi  porad nefunguje jak by mel  ,uz jsem se to naucil obejit abych se dostal na  jednoduchou pouzitelnou verzi ,ale je to nekdy boj 

0 Citovat

Zdravím, 

omlouvám se za možná stupidní dotaz a doufám, že jsem trefila správné vlákno. :-)

Zítra letím s Ryanair, mám hotový online check-in a nemám přikoupené žádné zavazadlo - tj za normální situace bych šla rovnou přes kontrolu ke gatu. Slyšela jsem však něco o tom, že při odbavování kontrolujou covid dokumenty? Měla bych si tedy vystát frontu i když jsem odbavená a nemám kufr, jen aby mi zkontrolovali očkování, nebo jak to je? 

Díky za opověď.

0 Citovat

Ne. Covid dokumenty (covid pass, antg. PCR) kontrolují, pokud budou, až u gate. 

0