Praha Václav Havel

Napsal David Eiselt 2012-03-27T16:19:05+02:00 ve fóru Letiště

I Wiki musí občas aktualizovat smiley

Od 31.3.2013 se nám zvyšuje odletová taxa ze současných 525 Kč na 565 Kč - to je asi ten důvod, proč nám Wizz utíká z Prahy. smiley

Ahojte,

kolko casu (minimalne, ja viem, ze 2h su odporucane smiley je potrebne na check-in a odbavenie batoziny na lete Praha - Mnichov?
Bude 1h 20m dostatocny cas? Jedna sa o ranny let o 9:30 vo stvrtok.

Dakujem smiley

Kamil

Ahoj Kamile,

Urcite staci. Predpokladam, ze letis s Lufthansou do Mnichova. Ja jse, s nima takhle letel asi 20x za posledni pulrok. Staci byt na letisti cca 20 minut pred otevrenim brany a vsechno stihnes ok..

Nejvetsi problem vzdycky byl v tom, ze letadlo odletalo z gatu c11 a ten je nejdal od security checku smiley

Voucher na jídlo 1+1 v letištní kantýně smiley http://www.menimeletiste.cz/

Nově za 590,- na týden.. Asi už někdo pochopil pojmy "nabídka, poptávka, konkurence, cenová dynamika" smiley http://www.aeroparking.cz/

Ahojte,

Letíme s Exim Tours - na dokumentech máme napsáno "Dostavte se na odbavení v 8:10" - Bohužel jedeme přes celou republiku prvním ranním vlakovým spojem a mé otázky jsou:

- Vlak nám na hl. nádraží přijíždí v 7:15 ( Doufám, že nebude zpoždění ) - stihnu se během této doby v ranní špičce dostat do 8:10 na letiště? Případně jakým řešením to bude nejrychlejší? Airport Express, Liftago nebo něco jiného?

- Co se stane, pokud tam nebudu na 8:10 ale přijedu o něco později?

Dík za odpovědi.

Nič sa nestane, nie je to aj tak 3 hodiny pred odletom? To píšu cestovky všade.

Nn, dvě hodiny před odletem , Odlet je psaný 10:10

Za hodinu by si mal byť na letisku. Metro bus pohoda.

tonic napsal(a):

Za hodinu by si mal byť na letisku. Metro bus pohoda.

Díky

Pokud bude mít vlak zpoždění tak bych bral tágo - ca. 25 minut na terminál. Pokud přijedeš včas tak červeným metrem zastávku na muzeum - přestoupit na zelené směr Nádraží Veleslavín, odtud jezdí autobusy přímo na letiště (na všechny terminály) každých cirka 5 minut. Cesta s ním pak trvá cca 15 minut, takže dohromady od vlakáče to může být 40 - 50 minut.

Vem Uber

On ještě někdo jezdí z hlaváku metro-bus ..

Linka AE jede přímo z hlaváku po 15 minutách od října po 30 za půlhodinky na letišti!

Jízdenky koupit nejlépe přes web ČD vyjde to levněji.

Jinak v tomto případě bych osobně volil noc v Praze.....spoléhat se na včasný příjezd vlaku z druhého konce republiky je tak trošku ruská ruleta ))

Ima, ja tak chodim metro+bus... pre mna je metro sviatok :D :D

inak dobra poznamka k AE - neda sa to nahodou nejak vyhodne kupit s listkom na vlak?

On někdo kromě koupáků a cizinců jezdí z nádraží AE?

Narvaným rozhrkaným busem, kterej jede přes často ve špičce ucpanou Letnou za 60,-, když za polovinu dojedu na Veleslavín metrem a odtud vždy i ve špičce bez kolon busem na letiště (pro mě jistota, že se letiště vždy dostanu včas) a doba jízdy je max 50 minut, stihl jsem to i za 35.

Tak AE už nějaký ten pátek přes letnou nejezdí ..

S tou obsazeností máš ale pravdu....co tomu udělali reklamu,tak jezdí celkem našvihané joo kde jsou ty časy když jsme jeli z hlaváku na letiště dva )) ...nechápu proč to nenachají po čtvthodinách celoročně!

Ale jinak je to pro mě pořád nejrychlejší(i ve špičce to jelo max 40 minut jinak normálně za 30) a nejpohodlnější (bez přestupu) spojení na letiště

Co se týče jízdného tak jízdenku(Praha hln - Praha letiště) kupuji přes web ČD s In-kartou za 32 korun (bez za 43)....jde to koupit třeba i jako České Budějovice - Praha letiště,ale to vychází celkově dráže než rozděleně ..

Nová informace pro mě, kudy to teda jede? Jde mi o to, jestli se na to dá spolehnout v kteroukoliv denní dobu?

To ti nepovím )) Prahu neznám ,jak to říci - jede to po nějakých vedlejších silnicích kudy snad ani jiná městská nejezdí a najednou se vynoříme v Dejvicích ..

Já AEčkem jel za poslední rok tak 5x a pokaždé byla trasa více či méně odlišná. Např v páteční špičce to vzal řidič po tramvajovým pásu směrem k letenskymu tunelu, tam jsme se chvilku zdrželi, ale i tak to bylo 40 minut k T1. Naposledy minulý týden v pondělí z letiště jel po Korunovační a pak Veletržní. Podle mě improvizují podle provozu..

Jinak souhlas s lma, nejvýhodnější je koupit na ČD eshopu, 2xadult za 70. Teď naposled jsem poprvé zkusil vlak od studenta do BRQ, cena z letiště 235czk (vůz Astra s IFE), což je ještě lepší deal oproti ČD vzhledem ke službám navíc, jen je škoda, že jezdí jen 3x denně. Co se týká AE, tak dle instrukcí si oproti číslu rezervace v okýnku SA na T1 od paní akorát vyzvedneš lístek. Je to standardní DPP lupen s cenovkou 60czk.

Pokud vím, tak AE jezdí po odlišné trase od doby, co přestal zastavovat na Náměstí Republiky a zastavuje pouze na nádraží/letišti.

Z letiště trasa vede klasicky před Evropskou třídu až na kulaťák v Dejvicích, poté zadem objede letnou skrz Bubeneč a přes Štvanici se napojí na magistrálu k nádraží.

lma napsal(a):

On ještě někdo jezdí z hlaváku metro-bus ..

Jinak v tomto případě bych osobně volil noc v Praze.....spoléhat se na včasný příjezd vlaku z druhého konce republiky je tak trošku ruská ruleta ))

Jo asi to tak vidím. Dát za dovolenou dost peněz a pak se to třeba kvůli zpoždění vlaku celé sesype... Asi mně to za to nestojí. Každopádně díky za všechny postřehy :-)

Kdy letíte? Momentálně dochází ke zpoždění autobusů směr letiště z důvodu opravy ulice K Letišti, doporučuje se větší rezerva...

Tento týden, pátek. Nakonec jedeme ve čtvrtek a přespáváme pro klid v duši v Praze :-)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!