Letiště Vídeň Adresa: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Rakousko Kód: VIE Nadmořská výška: 183 m Telefon: +43170070 .

Vídeň (VIE)

Založil ve fóru Letiště

Pokud myslis z Erdbergu, tak ve 03:57.

K vyhledani na:

https://www.wienerlinien.at/epor...lId/-48703


0 Citovat

Čtyři písmena:

- Taxi,

- Uber,

- Bolt,

- Pěšo.

MHD o víkendu jezdí celou noc, ale první S7 na letiště jede až po čtvrté ráno. Plus ještě v závislosti na dnu jezdíval extra zpoplatněný bus odněkud z centra. Ale to byly nižší jednotky spojů za noc.

0 Citovat

Můžeš si užít noc na autobusáku balkánského typu a pak přejít na nepříliš daleké nádraží St. Marx, ze kterého jede před půl pátou první vlak na letiště.

0 Citovat

Barča napsal(a):

Poradí mi někdo prosím jak se dostat na letiště že stanice flixbusu cca ve 2 hodiny ráno?


Jestli není lepší přijet dřív a dospat na letišti. Vídeňské letiště T3 j3 dost sleeping friendly

0 Citovat

Ahoj, právě jsem tady na fóru zjistila, že má být od zítra 16.7. zákaz přistání na letišti ve Vídni pro další země (viz tento článek https://zdopravy.cz/rakousko-zas...aci-54078/ ). Tuto neděli 19. máme letět z Vídně do Albánie s Wizzair. Myslíte, že když je Albánie na tom seznamu ,,zakázaných zemí´´ pro přílet, že tam to letadlo z Vídně odletí? Možná je to hloupý dotaz, ale radši se stejně zeptám, protože už mi z těch všemožných informací jde hlava kolem.

0 Citovat

Neodleti

0 Citovat

Děkuji všem, letíme v šest rano takže běžné spoje nestíháme. Loni jsme mysleli, že se na letišti ve Vídni prospime, ale nějak jsme moc nenašli kde. Pomalu nebylo ani kam si sednout. 

Nakonec jedeme autem a využijeme parkování u letiště. 

0 Citovat

19.7. nepoleti, ale dnes a 20.7. poleti.

0 Citovat

Zdravím, 3.8. odlétáme z Vídně na Korfu. Je to můj první let, tak v tom trochu plavu. Dokázal by mi někdo poradit jak se nejlépe dostat do Vídně na letiště? Našla jsem si Regio vlak, ale netuším jak se dostat z nádraží na letiště. Někde jsem četla něco o minibusech od regia, které na vlaky navazují, ale nemůžu se jich nikde na stránkách Regia dohledat. Předem děkuji za odpověď. 

0 Citovat

Aleno, tady upřímně doporučuji zůstat doma nebo doufat, že parťák je silnější v hledání informací. Pletete si cestu ve Vídni na letiště s vlakem od Regiojetu do Chorvatska. Jak se dostat na letiště ve Vídni, můžete dohledat tady v průvodci letištěm. Rhodos bude ještě o řád složitější.

0 Citovat

@Alena: O dopravě na letiště najdete informace na https://www.cestujlevne.com/letiste/viden

0 Citovat

Alena napsal(a):

Zdravím, 3.8. odlétáme z Vídně na Korfu. Je to můj první let, tak v tom trochu plavu. Dokázal by mi někdo poradit jak se nejlépe dostat do Vídně na letiště? Našla jsem si Regio vlak, ale netuším jak se dostat z nádraží na letiště. Někde jsem četla něco o minibusech od regia, které na vlaky navazují, ale nemůžu se jich nikde na stránkách Regia dohledat. Předem děkuji za odpověď. 

Bohužel chybí zásadní informace odkud pojedete. Pokud letíte z Vídně poprvé, doporučuji přímý spoj na letiště - bus regiojet nebo gepard express, pokud pojedete z Brna. Pokud z Břeclavi a dále na sever, doporučuji vlakem na hlavní nádraží a potom s bahnem přímo na letiště.

0 Citovat

S-Bahnem, ještě bude někde shánět bahno... 🤣 

0 Citovat

Alena napsal(a):

Dokázal by mi někdo poradit jak se nejlépe dostat do Vídně na letiště?

Ahoj, doporucil bych parking C a cestu vozem na nej ;)

0 Citovat

Leonard napsal(a):

Ahoj, doporucil bych parking C a cestu vozem na nej ;)

Ahoj, bohužel z tvého dotazu není jasné: odkud cestuješ, jestli z ČR nebo pouze Vídeň - Vídeň letiště. Záleží také na čase odletu letadla. Jezdí vlaky ČD, Regiojet, Flix bus nebo třeba auto. Když upřesníš, pokusím se odpovědět. E


0 Citovat

Ahoj, ráda bych se dozvěděla, do kolika hodin probíhají na letišti Vídeň kontroly, abych se mohla dostat  do prostoru ke gatům, kde bych mohla pohodlněji přečkat noc, když mám brzký ranní odlet z Vídně - 6:05. Děkuji moc za odpověď

0 Citovat

Dokud nepřišel koronavirus, tak snad jely pořád, teď nevím. Asi bych vsadil na jistotu-příchod hodinu před posledním odletem. 😊

Nevím, jestli se to nezměnilo, ale dřív šlo vlézt dovnitř na boarding pass už od 12 hodin před odletem, jen výjimečně nějaký člověk na kontrole nechtěl chápat, proč tam lezeme takhle v předstihu, ale kolegové mu domluvili.

0 Citovat

Ale ty kontroly už tam nejsou. Pípneš si u aut. brány na začátku, pak na security BP nechtějí a pak už je jen kontrola u gate před odletem. Takže leda by byla ta první brána nějak časově omezena.

0 Citovat

1. brána je časově omezena a někdy boarding pass na security opravdu vidět chtěli a kempovat na terminálu 3 ještě před ní teda fakt není nic moc. 😆

0 Citovat

Náhodou, před týdnem v pohodě hezky hned u přepážek na odbaveni skoro 2 hodiny spánku, jen jsem teda předtím vypil 2 flašky vína no 🙃

0 Citovat

No je fakt, že u gates jsem si nějaké vhodné noclehárny nevšiml, ale spěchali jsme...

0 Citovat

Dát 2 flašky vína, tak už nikdy nikam nepoletím. 😆 Na Fku se dá u gatů docela dobře natáhnout, pokud tedy není obsazeno. 😊

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Zdravím, potřebuji parkování na dva týdny, 11 dnů na Islandu a 3 ve Vídni. Kvůli následné návštěvě města se mi nechce parkovat u letiště, našel jsem, že je dobré P+R Leopoldau a S7 přímo na Flughafen. Má s parkováním v tomto P+R někdo zkušenost? Nebývá plno/je tam bezpečno? A zároveň, netuší někdo, jak koupit Gruppenticket na S-Bahn, který by měl být výrazně levnější? Zkoušel jsem přes web ÖBB, ale nikdy mi to přímý spoj S7 Leopoldau-Flughafen nenabídne...


Ahoj Matouši, ano mám, parkovali jsme na Park and Ride Leopoldau od 30.6. dojezd před půlnocí do 8.7. do odpoledne, cena 28,80. Týdenní zlevněné parkovné teď nejde koupit. S-bahn 7 jede opravdu přímo na letiště, cesta trvá asi 40 min. Povinnost nosit roušku. Lístek pro 2 osoby jsme kupovali v automatu 2,4 EUR osobu. Je možné, že je tam i možnost skupiny. Nevím, nezkoušela. Pozor nezapomenou označit jízdenku ve strojku ještě někde před nástupištěm. Chce to trochu více času při příjezdu, my jsem nástupiště hledali.V noci při příjezdu parkoviště bylo skoro prázdné, ale odpoledne bylo plné, funkční. Nic se s autem nestalo.

0 Citovat

Ve  Vídni na Schwechatu v T3 brány G, hodně míst pozavíraných, do Skylounge v F děsná fronta. To jsem ještě za poslední 3 roky nezažil 😁.


p-20200731-172150-vhdr-on.jpg
p-20200731-161945-vhdr-on.jpg
p-20200731-161305-vhdr-on.jpg

0 Citovat

Ahoj, už funguje Spar na Flughafenu nebo ho mají ještě zavřený?

0