Průvodce letištěm

Letiště Vídeň

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Vídeň

Vídeňské letiště je jedno z největších ve střední Evropě s širokou nabídkou přímých spojení a pro svoji blízkost slovenským i českým hranicím je velmi oblíbené pro obyvatele Bratislavy a okolí nebo Moravy.

Hlavní základnu zde má Austrian Airlines a jedno ze svých sídel také Air Berlin.

Otevírací doba je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
278 km
od Prahy
1.4 °C
aktuální počasí
13:29
aktuální čas

Letenky

Vídeň sice není známá svými extrémně levnými letenkami, nicméně se i odsud dají objevit akční ceny do destinací, kam se z Česka nebo Slovenska nelétá. Ceny nejlevnějších zpátečních letenek z Vídně po Evropě většinou začínají na 1.500 Kč a levnější neseženete ani v akci.

Vídeňské letiště Schwechat je však oblíbeným startovacím bodem pro lety do celého světa, relativně často se odsud objevují zajímavější tarify do dálkových destinací než například z Prahy.

Přímé lety z Prahy a Košic slouží spíše jako napaječ dálkových linek a samostatné letenky na těchto trasách jsou velmi drahé (obvykle přes 200 €).

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Především cestující z Prahy nebo Košic, kteří využijí spojení Austrian Airlines přes Vídeň, ocení informace o přestupu.

V současnosti najdete ve Vídni dva terminály. Letiště se pyšní jedním z nejkratších přestupních časů v Evropě – na přestup stačí 25 minut. Mezi odletovými branami B/C a F/G, které jsou pěšky vzdálené asi 15 minut, jezdí i kyvadlový autobus zdarma.

Hlavně přestupy mezi lety Austrian Airlines bývají skutečně bezproblémové, pokud máte předem daný velmi krátký transferový čas, u gatu vás většinou bude čekat pracovník aerolinií, který vás letištěm provede.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 3,90 €, celodenní 7,60 € (platí na všechny druhy dopravy).

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy, viz mapa níže.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Jak se sem dostat

Přímo na letiště

Z několika měst v Česku i na Slovensku existuje velmi časté autobusové spojení přímo na vídeňské letiště:

  • Bratislava: Autobusy Regiojet nebo Slovak Lines jezdí co půl hodinu, jízdenky jsou s předstihem dostupné již od 1 €,
  • Brno: Na letiště se nejlevněji dostaname s Leo Express (150 Kč), mnohem častjěší spojení však zajišťuje RegioJet (340 Kč) nebo alternativně Tourbus, který zastavuje i v Mikulově,
  • Praha: Přímé spojení Prahy a vídeňského letiště obstarává pouze Regiojet (590 Kč),

Několikrát denně spojují letiště Vídeň autobusy Leo Express nebo Tiger Express také s městy Bohumín, Nový Jičín, Prostějov, Olomouc a Ostrava, ceny se pohybují od 250 do 800 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Dvakrát za den jezdí na letiště společnost Eurobus z Košic a Prešova se zastávkami v Trnavě, Zvolenu, Nitře a dalších městech. Ceny jízdenky se pohybují od 10 do 20 € dle vzálenosti.

Do centra Vídně

Všechny výše zmíněné společnosti zastavují i ve Vídni. Cena jízdenek bývá v některých případech výrazně nižší, může se tak vyplatit vystoupit v centru a na letiště dojet S-Bahnem linky S7.

Do centra Vídně navíc můžete využít služby Eurolines z Prahy (290 Kč) a Brna (190 Kč), Flixbus z Prahy (380 Kč), Hellö Bus z Prahy (405 Kč), Polski Bus z Brna (od 6 Kč) nebo České dráhy z více měst.

Často se objevují různé akční nabídky, proto nás pravidelně sledujte, aby vám žádná neunikla.

Tip jak ušetřit na dopravě z Prahy nebo Brna

Máte-li víc čas nechcete-li platit přehnaně vysoké jízdné za jízdenky do Vídně, využijte linky Regiojet do Bratislavy za stabilních 250 Kč, kde přestoupíte opět na Regiojet nebo Slovak Lines, u kterých se ceny pohybují od 1 € do 5 € a dovezou nás přímo na letiště. Cesta bude trvat asi o hodinu a půl déle a stát o více než polovinu méně.

Kde parkovat

Rozhodnete-li se vyrazit na letiště autem, můžeme využít oficiální parkování na letišti s možností rezervace online. Pokud znáte své plány dlouho dopředu, je možné využít akce parkování od 1 € za den, který platí pro prvních 100 rezervací v měsíci. Standardní ceny se pohybují od 80 do 100 € za týden.

Alternativou může být parkoviště Mazur poblíž dálnice, které zajišťuje k terminálu kyvadlovou dopravu zdarma a ceny se zde pohybují od 70 € za týden. Online rezervujme na webu Mazur.at.

Využít můžete i různé slevové karty, při nichž vás parkování vyjde již od 46 € na týden.

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale terminálu 3, otevřeno je od 5:00 do 23:00 a za celý den úschovy zaplatíte 3 €.

Letištní salónky SKY lounge a Jet lounge jsou na letišti ve Vídni zdarma pro držitele platebních karet Master Card World a World Elite. K dispozici je neomezené občerstvení a pohodlná sedadla jak před odletem, tak po příletu. Vstup zdarma je platný pouze pro držitele platební karty.

Letiště nabízí prohlídky zázemí a letištních ploch. Návštěvnické centrum „VISITAIR“ se nachází v terminálu 3, prohlídky probíhají od 8:30 do 18:00 (kromě neděle) a cena činí 9,90 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu