IATA (ICAO) kód letiště
VIE (LOWW)
Aktuální počasí
14.5 °C
Aktuální čas
10:14
Vzdálenost od Prahy
278 km
Obvyklá cena letenky
3 500 Kč

O letišti Vídeň

Vídeňské letiště je jedno z největších ve střední Evropě s širokou nabídkou přímých spojení a pro svoji blízkost slovenským i českým hranicím je velmi oblíbené pro obyvatele Bratislavy a okolí nebo Moravy.

Hlavní základnu zde má Austrian Airlines a základny také společnosti Laudamotion, Wizz Air, Level nebo Eurowings.

Otevírací doba letiště je 24 hodin a je bez problémů možné přečkat noc uvnitř terminálu.

Letenky

V posledních letech Vídeň zažívá boom nízkonákladových aerolinek, které často nabízejí extra levné letenky po celé Evropě. Nejlevnější letenky hledejte především na webech aerolinek Ryanair a Wizz Air.

Vídeňské letiště Schwechat je však oblíbeným startovacím bodem pro lety do celého světa, relativně často se odsud objevují zajímavější tarify do dálkových destinací než například z Prahy. Všechny zajímavé letenky z Vídně pravidelně sledujeme a zveřejňujeme je na našem webu. Zakoupit letenky z Vídně můžete v našem vyhledávači.

Jak se dostat na letiště

Přímo na letiště

Z několika měst v Česku i na Slovensku existuje velmi časté autobusové spojení přímo na vídeňské letiště:

 • Bratislava: Autobusy RegiojetSlovak Lines nebo Flixbus jezdí co půl hodinu, jízdenky jsou s předstihem dostupné již od 1 €, cesta trvá 60 minut, 
 • Brno: Na letiště se dostanete s RegioJet (390 Kč), Flixbus (349 Kč), cesta trvá cca 2,5 hodiny. Nově také Gepardexpress.com od 195 Kč
 • Praha: Přímé spojení Prahy a vídeňského letiště obstarává Regiojet a Flixbus (cca 500 až 650 Kč), cesta trvá kolem 5 hodin.
 • Zastávky autobusů najdete přímo před východem z hlavní příletové haly.

Dvakrát za den jezdí na letiště společnost Eurobus z Košic Prešova se zastávkami v Trnavě, Zvolenu, Nitře a dalších městech. Ceny jízdenky se pohybují od 10 do 20 € dle vzálenosti.

Do centra Vídně

Všechny výše zmíněné společnosti zastavují i ve Vídni. Cena jízdenek bývá v některých případech výrazně nižší, může se tak vyplatit vystoupit v centru a na letiště dojet S-Bahnem linky S7 nebo vlakem z hlavního nádraží.

Do centra Vídně navíc můžete využít služby Flixbus z Prahy (380 Kč) a Brna (125 Kč), nebo České dráhy z více měst (od cca 185 Kč) a vlaky či autobusy Regiojetu (z Prahy, Brna nebo Pardubic).

Detailní informace o cestě z ČR a Slovenska do centra Vídně se dočtete v těchto kapitolách průvodce po Vídni:

Tip jak ušetřit na dopravě z Prahy nebo Brna

Máte-li víc čas nechcete-li platit přehnaně vysoké jízdné za jízdenky do Vídně, využijte linky Regiojet do Bratislavy za stabilních 250 Kč, kde přestoupíte opět na Regiojet, Slovak Lines nebo Flixbus, u kterých se ceny pohybují od 1 € do 5 € a dovezou nás přímo na letiště. Cesta bude trvat asi o hodinu a půl déle a stát o více než polovinu méně.

Parkování

Dlouhodobé parkování

Rozhodnete-li se vyrazit na letiště autem, můžeme využít oficiální parkování na letišti s možností rezervace online. Standardní ceny se pohybují od 80 EUR do 100 EUR za týden.

Nejlevnější hlídané parkoviště Parktiger se nachází v obci Schwechat a je dostupné za 5,99 EUR na den (+ uplatněte promo kód na 10 % PARKTIGER10). Rezervaci proveďte online na Parktiger.at. Na rozdíl od ostatních (a výrazně dražších) parkovišť nenabízí v ceně odvoz k terminálu - stojí 14 EUR. Využijte spíš vlak, nádraží je sotva 100 metrů od parkoviště. Jízdenka jedním směrem vyjde na 1,90 EUR, vlaky jezdí jednou za 10 až 20 minut. První spoj ve směru na letiště jede ze Schwechatu ve 4:36 (o víkendech a svátcích až 5:06), poslední v 0:06. Opačným směrem z letiště jede první spoj ve 4:42 a poslední v 0:18.

Dalšími možnostmi v poměru ceny vs. blízkost k letišti pak bývají soukromá parkoviště. Mezi ty patří Panda Parken se sazbou 59 € na týden (rezervace online), XYZ Parkservice (rezervace online) nebo parkoviště Mazur poblíž dálnice, které zajišťuje k terminálu kyvadlovou dopravu zdarma a ceny se zde pohybují od 70 € za týden. Online rezervujme na webu Mazur.at.

Alternativě zaparkujte na vídeňských záchytných parkovištích P+R u stanice metra (Erdberg, Leopoldau). Denní parkování stojí 3,60 EUR, týdenní pak vzroste na 18,30 EUR. Nejvhodnější parkoviště je Leopoldau, od kterého jezdí přímé vlaky S7 na letiště. Tato parkoviště jsou krytá.

Při cestě z Bratislavy je možno zdarma zaparkovat auto na nehlídaném P+R Wolfsthal kousek za hranicemi, odkud jezdí od 3:55 přímá linka S-Bahnu S7 na letiště. Jízdenka stojí 9,90 €.

Krátkodobé parkování

Při vyzvedávání nebo odvážení příbuzných či známých využijte rampu k odletovému patru, kde lze zdarma zastavit maximálně na 10 minut. Pokud se chcete loučit delší dobu, zaparkujte přímo před terminály na parkovišti K3 se sazbou 5 EUR na hodinu, případně na cca 10 minut pěšky vzdáleném parkovišti C s cenou 3,90 EUR za hodinu. Parkovací domy 3 (u terminálu 1/1A), resp. 4 (u terminálu 3) vás na hodinu stání vyjdou na 4,70 EUR.

Doprava z/na letiště

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Přílety a odlety online

Letiště Vídeň je hlavním místem odletu nebo příletu pro velkou část Česka i Slovenska. Ať už si chcete jen ověřit status svého letu nebo čekáte na příbuzné a chcete vědět, jestli má let zpoždění, podívejte se online na stav vašeho konkrétního letu. Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště:

Na uvedených stránkách najdete vždy aktuální online informace o všech příletech i odletech včetně předpokládaného zpoždění nebo třeba čísla odletového gatu.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Vídeň nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě. Řeč je konkrétně o vídeňském letišti, tedy se podíváme přímo na tyto odkazy:

V levé části stránky tedy najdeme všechny aktuální lety, které se na FR24 zobrazují (kterých je téměř 100%). V případě, že je letadlo ještě/už ve vzduchu, je u daného letu malá ikonka s nápisem „Live“. Rozkliněte, následně klikněte na možnost „Show on map“ a hned vidíte aktuální polohu letadla i se všemi souvisejícími údaji.

Více o tom, jak to funguje a co vše můžeme najít, se dočtete v našem speciálním článku o sledování letů.

Přestup

Především cestující z Prahy nebo Košic, kteří využijí spojení Austrian Airlines přes Vídeň, ocení informace o přestupu.

V současnosti najdete ve Vídni dva terminály. Letiště se pyšní jedním z nejkratších přestupních časů v Evropě – na přestup stačí 25 minut. Mezi odletovými branami B/C a F/G, které jsou pěšky vzdálené asi 15 minut, jezdí i kyvadlový autobus zdarma.

Hlavně přestupy mezi lety Austrian Airlines bývají skutečně bezproblémové, pokud máte předem daný velmi krátký transferový čas, u gatu vás většinou bude čekat pracovník aerolinií, který vás letištěm provede.

Terminály a mapa

Letiště využívá dva terminály (1 a 3), které jsou však spojeny v jednu jedinou budovu. Terminál 1 je pak rozdělen na dvě další části (opět v jedné budově) – 1 a 1A. Na terminálu 3 očekávejte klasickou centrální bezpečnostní kontrolu pro všechny gaty hned za odbavovacími přepážkami, zatímco na terminálu 1 bezpečnostní kontrolou procházíte až u jednotlivých gatů.

Odbavení nejčastěji užívaných aerolinek dle terminálů:

 • Terminál 1: Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air France, Air Malta, Air Serbia, Air Baltic, British Airways, Condor, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2, KLM, Laudamotion, Pegasus Airlines, People's Viennaline, Ryanair, S7 Airlines, Saudia, Tarom, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, 
 • Terminál 1A: Air Cairo, Air Europa, Belavia, Blue Air, China Airlines, Corendon Airlines, Flybe, Georgian Airways, Level, Norwegian, Onur Air, SunExpress, Transavia, TUI Airways, Ural Airlines, UTair, Volotea, Vueling, Wizz Air, 
 • Terminál 3: Adria, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Croatia Airlines, Egyptair, El Al, Emirates, Ethiopian Airlines, EVA Air, Hainan Airlines, Korean Air, LOT Polish, Lufthansa, Luxair, Qatar Airways, Royal Jordanian, SAS, Swiss, TAP, Thai, Tunisair,
 • Mapa letištních terminálů.

Hotely u letiště

V případě velmi brzkých ranních odletů přes 6 hodinou se pro cestovatele ze vzdálenějších koutů může vyplatit přespat v hotelu u letiště. Rozhodnete-li se do Vídně vyrazit na ranní odlet den předem, pamatujte, že se vyplatí nocovat opravdu pouze v hotelech přímo u terminálů, jelikož z města na letiště nejezdí žádná noční doprava (první S-Bahn jede až kolem 4:20 z centra Vídně).

Přímo na letišti najdete jen dva hotely. Levnější MOXY Vienna Airport nabídne noc ve dvoulůžkovém pokoji v rozmezí 3 000 až 3 500 Kč, dražší NH Vienna Airport Conference Centre pak od 4 100 Kč.

Nejlevnější možností je LifeHotel Vienna Airport s cenami pro dva od 1 650 Kč. Nachází se v obci Fischamend, kam se večer dostanete linkou S-Bahnu S7. Na letiště následně hotel nabízí 24hodinovou kyvadlovou dopravu za 16 EUR na osobu.

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Supermarket Spar najdete v hlavní příletové hale nedaleko od zastávky autobusů Regiojet. Supermarket Billa je umístěn ve spojovací chodbě mezi terminálem 1 a parkovacím domem P3.

Letištní salónky Sky lounge, Jet lounge a Air Lounge jsou na letišti ve Vídni zdarma pro držitele platebních karet Master Card World a World Elite. K dispozici je neomezené občerstvení a pohodlná sedadla před odletem. Vstup zdarma je platný pouze pro držitele platební karty.

Na letišti najdete hned několik levných fast-foodů včetně McDonald's, Burger King i KFC.

Letiště nabízí prohlídky zázemí a letištních ploch. Návštěvnické centrum „VISITAIR“ se nachází v terminálu 3, prohlídky probíhají od 8:30 do 18:00 (kromě neděle) a cena činí 15,90 €. Více informací na webu letiště.

Vyhlídková terasa na střeše terminálu 3 je přístupná veřejnosti denně od 8:00 do 22:00 (květen až srpen), resp. od 10:00 do 20:00 ve zbytku roku. Za vstup se platí 5 EUR, děti 2 EUR.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

248 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Josef _7

Mete někdo aktuální zkušenost s nařízeními C19 na letišti Schwechat ve Vídni. Díky Josef

před měs
Avatar uživatele Marketa_1987
Marketa_1987

A co konkrétně by tě zajímalo? Tento víkend byla kontrola 0 0 nic jako je poslední dobou obvyklé.

před měs
Avatar uživatele
Josef _7

Jestli se vyžaduje očko. roušky v letadle ap. Na stránkách o tom není zmínka. Dík

Petr _69

Ahoj, stačí být na letišti 1h 10min před odletem, pokud mám jenom příruční zavazadlo a jsem předem odbavený online? Díky za radu

před měs
Avatar uživatele
Liborek

A kam letíš? Po EU to být problém nemusí, ale mimo EU bych to nedoporučoval.

Nicméně pokud to řešíš i ve vztahu k nějakému příjezdu hromadnou dopravou na letiště a ještě z Česka, tedy, že předpokládáš, že přijedeš na letiště třeba vlakem nebo autobusem 1:10 před odletem, tak to bych doporučil ještě zvážit.

před měs
Petr _69

Je to z Vídně do Larnaky s Ryanair, příjezd na letiště je s Gepard Express z Brna, takže tam zpoždění nepředpokládám.

před měs
Avatar uživatele petrcb
petrcb
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 43 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-04-12T15:29:00+02:00)

Je to každého rozhodnutí,ale zkušenosti mě už naučili být 2 hod. nebo i vic na letišti před odletem. Stačí dopravní nehoda,atd a z cesty se stává hra nervů a boje o čas. Plán B pokud odletí letadlo bez vás , předpokládám není, protože, každý si říká mě se to nemůže stát.

Byl by někdo tak hodný a odpověděl mi na otázku, zda bez problému tranzit přes Vídeň ?

Letim z Kanárů s přestupem v Lisabonu směr Vídeň. Mám antigen starý 3 hodiny, pustí mě Ryanair bez problému na palubu, když má Vídeň lockdown ?

před 6 měs
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Ve Vidni staci ukazat cesky pas a nechteji videt nic dalsiho. Nicmene Ryanair bude chtit neco videt, tusim, ze antigeny uz se neuznavaji a PCR uz jen do 12.12. Jistotou je ockovani / prodelani nemoci.

před 6 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 813 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-10T17:42:55+01:00)

S tím, že ve Vídni stačí český pas, bych si nebyl moc jistý. Po mě chtěli 9.11. očkovací certifikát a pokud bych ho neměl, musel bych prokázat rychlé opuštění Rakouska. Že by toto s lockdownem opět zmírnili? Je možné, že po příletu z Schengenu to nechtěli. Ryanair z Ammánu vidět nic nechtěl, ale to se mohlo změnit.

před 6 měs
Tesna

12.11. ve Vídni (první den jejich lockdownu), při příletu z Kanárů, celník po ukázání české občanky jen mávl rukou, běžte ...

před 6 měs
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz

Já jsem cestoval o den dříve a stačila občanka a slovo tranzit. Očkovací certifikát byl kontrolován pouze u rakušáků. Příjezd byl ze Shengenu (Lisbon).

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

28.11. po příletu z Maroka mi kontrolovali Očko a dostal jsem lísteček, že jsem byl zkontrolován, a ten jsem odevzdal u další kontroly...

před 6 měs
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Libor_S: taky jsme měli přílet z Ammánu a stačil pas :)

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 91 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-03T10:04:47+01:00)

S vídeňským letištěm jsem zatím neměla zkušenosti, takže bych se ráda zeptala zkušenějších. Můj let je v 6:20. ČD přijíždí naposledy z Prahy do Vídně před jedenáctou večer. Regiojet a Flixbus dorazí na letiště buď kolem jedenácté večer nebo až v 5:40, respektive 5:50. Znáte prosím nějaký tajemný trik, jak se tam dostat takhle ráno bez auta? Jinak jsem našla jenom tohle:

RegioJet/STUDENT AGENCY k.s.

23:00

Praha,,ÚAN Florenc 1

3:15

Bratislava,,AS 33

Slovak Lines Express, a.s.

4:00

Bratislava,,AS 1

5:00

Wien,,Flughafen Wien

Máte kdyžtak někdo zkušenosti s přespáním na tomhle letišti?

Díky!

před 6 měs
Martin Vícha

Ve Vídni na letišti jsem spal hodněkrát. Bez jakýchkoli problému.

před 6 měs
Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS

Ja problemy teda mela. V NH je neuveritelne pomaly checkin. Navic mi uz 2x nefungovala karta. Dlouho se ceka na vytah a vyhled vzdycky na poschodove parkoviste. Priste radeji do Moxy, i kdyz je to trochu dal.

před 6 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

OK, díky, spíš to teda vypadá, že to nebudeme hrotit a uvelebíme se na pár hodin na letišti a naspíme, co půjde. Asi tam mají jenom kovové lavičky, což? ;)

před 6 měs
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Určitě tam bude i nějaký hotel.

před 6 měs
Martin Vícha

Jsou tam kožené lavice u restaurace u Gatu F (tuším 17?), jde tam spát naprosto v pohodě, navíc jsou u nich hned nabíječky.

před 6 měs
Michal Zhor
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 35 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-03T10:36:56+01:00)

Mrkni na GE: https://www.gepard.com/

/tedy pokud ti nevadí jet přes Brno a navazuje to ..... nedíval jsem se/

před 6 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

OK, děkuju, juknu se na Geparda a kdyžtak se to přežiju na kožené lavici :)

před 6 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 430 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-03T11:22:06+01:00)

Ono možná v první fázi stačilo si důkladně přečíst tuto stránku, kde jsou v odstavci "Jak se sem dostat - Přímo na letiště" vyjmenovány snad všechny možnosti dopravy včetně Geparda...

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Marně vzpomínám, kde jsem naposledy viděl “kovové” lavice na letiští 😂😂😂😂.

Na druhou stranu prohlásit, že se v pohodě vyspíš, mi taky nepřipadá reálné. Možná někdo, kdo usne všude a spí jak dřevo., nebo se ožere jak mužik.

před 6 měs
divan

@niemandos_1: +1

před 6 měs
Avatar uživatele milka _2
milka _2

Jet autem v zimě a rozplánovat si to tak, abych dorazila na letiště s 2-3 předstihem mi přijde stejný ne-li horší, než dorazit o půlnoci busem nebo vlakem a tam pak těch 4-5hodin nějak vydržet. Lavice jsou polstrovaný, dlouhý, terminál F (pravda, umělé osvětlení spánku moc na grádech nepřidá), ale stále mi to přijde jako ta nejjistější varianta pro odlet. O spánek prostě ve všech případech nelze uvažovat.

před 6 měs
Martin Vícha

Nejlepší je, niemandos i, obě dvě podmínky sloučit a přidat k tomu ještě únavu a jde to ráz, dva. Jen si dát budíka, ať stihneš být co nejdříve u salonku :-).

před 6 měs
MIGUELAS

Proto na každý ranní let z Vídně, kdy přijíždím na letiště tak kolem 9-10 večer mám nachystán litr a půl vína. To mi potom už nevadí ani ty sesle naproti Sparu. Na záchod blízko, co víc si přát. Natáhnout budík je podmínka.

před 6 měs
Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová

Díky za tipy :D Holt to asi bude vyhledání nejklidnějšího místa, s sebou flaška vína a mobil a jestli to půjde, tak se pak stočím kolem batohu, špunty do uší a škraboška na oči a nařídím budík na chytrých hodinkách :D

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-03T13:26:00+01:00)

No v současné době nemá do salonku ve Vídni vůbec smysl chodit. Aspoň pro mě ne. A už vůbec ne na pouhých 30-40 min. Daleko lepší variantu rozhodně vidím v posezení v nějaké fajn hospůdce v Brně a pak vzít Geparda na letiště. I když to zase kazí současná nutnost zavíračky v 22 hod. Ale najdou se i hospudky, kde na to kašlou. Asi je v dnešní době nejlepší sedět raději doma :-))))))

před 6 měs
Avatar uživatele
IvetaIv

https://www.gepard.com/ z Brna 2,20 hod - Vídeň letiště 4.10 hod

před 6 měs
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Mimochodem salonek ve Vidni ted funguje tak, ze v nem sice muzete byt, ale nesmite jist/pit. Takze pri odchodu vam daji balicek a pres salonkem pak postavaji lidi a jedi bagety :D

Přidat odpověď
před 6 měs
divan

Promo kód na slevu 18 % na Parktieger je Urlaubstracker18. Nevím do kdy platí, ale dneska při rezervaci fungoval.

před 8 měs
Avatar uživatele
Michaela _8

Super, díky moc za kód, stále funguje :)

Jinak stíhá se v momentální situaci odbavení při tom prvním ranním vlaku? Letím v 6.00, tak hoďka jen s batohem by mohla stačít, což?

před 7 měs
divan

Ten promo kód by měl fungovat do 31.12.2021.

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj. Mate nekdo zkusenosti s Flixbus z Vidne do Česka? Letime z Italie, ktera je zelena, takzr pre cestou nepotřebujeme nic, az po navratu do ceska test. Do busu nas teda pusti bez pozadavku na test? Na strankach odkazuji jen na platna nařízení, tak se domnivam, ze to bude bez problemu, ale kdyby mel nekdo osobni zkušenost, budu ráda 😊 diky

před 11 měs
Avatar uživatele Tom _19
Tom _19

14 dní zpátky chtěli vidět jen občanku, testy ani nic jiného nikdo vidět nechtěl. Jel jsem z vlakového nádraží.

Přidat odpověď
před 11 měs
Coinneach

Tak kontrola ve Vídni v podstatě žádná. Stačilo říct, že jedu do Česka. Nezajímal je ani formulář, ani jízdenka na vlak:)

před rokem
Petr _69

A odkud přílet a s jakou aerolinkou? Chtěli něco před nástupem do letadla? Díky za info.

před rokem
Coinneach

Z Říma s Ryanem. Před nástupem do letadla nic nevyžadovali:)

před rokem
Avatar uživatele Ivana31
Ivana31

Ahoj, my včera přiletěli do Vídně z Istanbulu. Formulář ani test nechtěli, viděli české pasy, jen otázka tranzit a poslali nás dál. Formulář totiž online vás upozorní, když byste zašktrtli výjimku týkající se tranzitu bez zastávky, že ho není potřeba vyplňovat. Akorát ty lidi, kteří v Rakousku ,zůstávají poslali vyplnit v papírové podobě, formuláře byly položeny na stolečku před kontrolou, bylo jich hodně.

Coinneach

Máte někdo odkaz na ten tranzitní formulář? Neumím jej nikde najít. Díky

před rokem
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 110 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-02T21:56:07+02:00)

Není potřeba. Stačí zamávat českou občankou, nic nekontrolují, nic nechtějí :)

Ale pro jistotu jsem měl vyplněno:

https://www.google.com/url?sa=t&...9626885394

před rokem
Coinneach

Díky moc. Moje zkušenost je taková, že formulář kontrolují.

Coinneach

Má někdo v těchto dnech/týdnech zkušenosti s cestováním do/z Kosova? Zejména mi jde o to, zda při příletu do Vídně stačí pouze vyplnit prohlášení o tranzitu:) Díky moc

před rokem
Lucie _B

Opravdu nikdo neví? Taky by mě to zajímalo

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Pokud to staci takto ze Spanelska, nevidim duvod, proc by to nestacilo z jinych zemi. Rakousko navic umoznuje podstoupit test 24h po navratu (pokud chces zustat v Rakousku), takze nevidim duvod k tomu mit test pred odletem do Vidne.

před rokem
Avatar uživatele crhy
crhy

Nemusis mit test ani tranzitni prohlaseni, zatimco spousta lidi tam bude vysvetlovat a predkladat vsechno mozne, ty ukazes cesky pas a jdes. Problem ale muze byt pred navratem odkudkoliv do vidne, agent u gateu od tebe tohle chtit muze, a ty budes muset vysvetlovat a odkazovat, ze nic mit nemusis atd. Uz se mi to nekolikrat stalo.

před rokem
Petr _69

A s jakými aerolinkami? Jak je to u Austrian Airlines?

před rokem
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 110 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-02T21:58:55+02:00)

Nemůžu to garantovat na 100%, ale s vysokou pravděpodobnosti po tobě nikdo nic ve Vídni chtít nebude. Dnes jsem tam přiletěl. Funguje jen terminál 3 a zda se, ze cestující z shengenu i mimo nej jdou úplně stejnou procedurou (pred námi byl člověk co přiletěl z Istanbulu). Pokud mas pas, kontrolují kde co. Pokud zamavas českou nebo slovenskou obcankou, nic se neptají a za 2 sekundy jsi skrz kontrolu.

před rokem
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 110 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-02T22:01:03+02:00)

Zrovna Austrians by mohli vědět, jaky jsou podmínky pro vstup :). Kdyby náhodou na tranzit v Kosovu neslyšeli, vždy je to podle mě možný uhrát na to, ze si uděláš test do 24h po příletu do Vídně, což je oficiálně možný. Nemyslím si ze by s tím měl byt problém

před rokem
Petr _69

Nemyslím zrovna Kosovo, ale Tiranu nebo Skopje a z Vídně tranzit do ČR. Když jsem Austrian Airlines napsal email, odkázali mě na telefon, což je k ničemu.

Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů

Mazur si připravil "velikonoční" akci, bookoval jsem včera s promokodem a sleva byla výrazná.

Easter Special for you - nobody parks cheaper directly at the airport!!!

As an alternative to the closed Mazur, you can park at a special rate on parking lot C directly at Vienna Airport using the promotion code "Mazur Ostern".

Location: Parking lot C at Vienna International Airport

Promotion Code: Mazur Ostern

Discount: 1 day: €19, 5-8 days: €49

Parking period: anytime

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Díky za upozornění. Právě jsme využil. Za 49 éček na 8 dní fajn cena. Posledně jsem dal 78 za 7 dní na Mazuru, takže spokojenost. Škoda, že podobné ceny dlouho nevydrží. Měl bych nutkání se na vlak úplně vykašlat:-)

Coinneach

Platí pořád, že na letišti ve Vídni jim stačí potvrzení o transferu a ukázat lístek na vlak/bus. Mám naplánovaný let VIE-Tuzla-VIE s Wizzairem. Díky moc.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Prosim o radu - prilet z TFS v 01:55, prvni vlak kolem 6.hod rano. V obcance mam bydliste Prahu. Nechaji me na letisti do rana nebo mo hrozi nejaky postih? Netusi nekdo, prosim? Diky

před rokem
Mig21

Úplne v pohode ta pustia, ja som prišiel pred polnocou a prvý autobus som mal 06.30 ráno, stačilo im ukázať lístok na autobus/vlak v mobile, to tlačivo je len pre Rakúšanov, tí čo len tranzitujú ho nevyplňajú

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Diky za odpoved! Takze letiste se nezavira/nevyhodi te na ulici ve 2 rano?

před rokem
Mig21

Diky za odpoved! Takze letiste se nezavira/nevyhodi te na ulici ve 2 rano?

Ano, letisko VIE funguje 24/7, nik ma nekontroloval

Petr _69

Ahoj, nevíte, jak je to s karanténou/izolací, když se nechám otestovat ve Vídni na letišti před odletem a budu pozitivní? Musím v ní zůstat v Rakousku, nebo se mohuvrátit do ČR (a za jakých podmínek)? Díky za radu.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Vojtěch Horský
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 15 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, dokázal by někdo poradit , jak a případně zda je reálné dostat se z letiště, kam je přílet v 22:55 na stanici Wien Stadion Center s odjezdem busu v 0:45 ?

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

taxi nebo vlak, na stránkách oebb.at si najdi spojení Schwechat Airport-Wien Center.

Dobrý den,

letěl někdo směr Kypr? Bylo potřeba ještě něco kromě negativného testu, FLight pass kypr?

Předem děkuji

Nikol Krausová

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Ahoj, odlieta Ryanair stale z T1?

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Ve Vídni teď všechny lety z T3

Avatar uživatele Gabik
Gabik

Ahoj, situace u nás v Česku vypadá docela na hraně- pro ostatní evropské země, co se týče bezproblémového cestování. Pokud nás nějaká země zařadí mezi ,,nebezpečné'', a odlet mám z Rakouska nebo Polska, je možné se do té země dostat bez nutnosti testu? Díky za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ne. Zalezi na pasu. Pokud mas cesky, tak mas smulu/stesti.

Avatar uživatele Tomáš _37
Tomáš _37

Máte někdo zkušenost s délkou bezpečnostní kontroly ve Vídni v době pokoronavirove, respektive zda se liší oproti dřívějšku?

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Málo lidí, velmi rychle. V provozu jen T3. Ve Sky Lounge slabší nabídka než v minulosti, aber Relax und Entspannung fein! 👌

před rokem
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Zrovna sedím v Sky lounge a mohu potvrdit, security jsem prošel za cca 2 minutky...

před rokem
Avatar uživatele
Jakub Langer

Od ERSTE i od ČSOB s kreditní kartou MasterCard World Elite.

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Nic se nezměnilo, i na MC World je vstup ve Vídni zdarma.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Je to tak. Jen by mě zajímalo, jestli je pořád zrušený teplý bufet - nějak jsem nepochopil proč, když u těch studených věcí taky všichni ohmatávají naběračky apod. 😂

Zdravím, chtěl bych se zeptat na noční spojení z erdbergu na letiště, máte někdo zkušenosti? Na erdberg přijíždíme ve 3:50 a letí nám to v 5:55. Využít taxi nebo dá se nějak rozumně dostat na letiště? Díky

před rokem
Jan Vidim

I když to není možná úplně to co hledáte, zkuste bla bla car. Za dobrý peníz dobré svezení.

Zdravim, nevite nekdo jak je to pri priletu do Vidne z Cerne hory(popr. Recka, Italie) a prejezdu do Ceska s tim korona virem? Jestli je pak jeste nucena 14 denni karantena, nebo se musime prokazovat negativnim testem?

před rokem
Avatar uživatele
Danny_

Teď jsem prilitl z Recka do Vídně a kontroly nejsou, jen namátkove si na konci mostu před tranzitem pasovka někoho zkontroluje. V letadle nám dali vyplnit nějaké prohlášení co chtěj na vstupu do Rakouska, ale tím pádem jsem ho ani neměl komu dát. Pro občany je vstup do Rakouska tak jako tak bez jakéhokoliv omezení.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu