Průvodce letištěm

Letiště Vídeň

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Vídeň

Vídeňské letiště je jedno z největších ve střední Evropě s širokou nabídkou přímých spojení a pro svoji blízkost slovenským i českým hranicím je velmi oblíbené pro obyvatele Bratislavy a okolí nebo Moravy.

Hlavní základnu zde má Austrian Airlines a základny také společnosti Laudamotion, Wizz Air, Level nebo Eurowings.

Otevírací doba je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
278 km
od Prahy
3.2 °C
aktuální počasí
01:50
aktuální čas

Letenky

Vídeň sice není známá svými extrémně levnými letenkami, nicméně se i odsud dají objevit akční ceny do destinací, kam se z Česka nebo Slovenska nelétá. Ceny nejlevnějších zpátečních letenek z Vídně po Evropě většinou začínají na 1.500 Kč a levnější neseženete ani v akci. 

Vídeňské letiště Schwechat je však oblíbeným startovacím bodem pro lety do celého světa, relativně často se odsud objevují zajímavější tarify do dálkových destinací než například z Prahy.

Přímé lety z Prahy a Košic slouží spíše jako napaječ dálkových linek a samostatné letenky na těchto trasách jsou velmi drahé (obvykle přes 200 €).

Inspirujte se akcemi na letenky do Vídně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Především cestující z Prahy nebo Košic, kteří využijí spojení Austrian Airlines přes Vídeň, ocení informace o přestupu.

V současnosti najdete ve Vídni dva terminály. Letiště se pyšní jedním z nejkratších přestupních časů v Evropě – na přestup stačí 25 minut. Mezi odletovými branami B/C a F/G, které jsou pěšky vzdálené asi 15 minut, jezdí i kyvadlový autobus zdarma.

Hlavně přestupy mezi lety Austrian Airlines bývají skutečně bezproblémové, pokud máte předem daný velmi krátký transferový čas, u gatu vás většinou bude čekat pracovník aerolinií, který vás letištěm provede.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,40 €, celodenní 8 € (platí na všechny druhy dopravy). První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží, do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Jak se sem dostat

Přímo na letiště

Z několika měst v Česku i na Slovensku existuje velmi časté autobusové spojení přímo na vídeňské letiště:

 • Bratislava: Autobusy Regiojet nebo Slovak Lines jezdí co půl hodinu, jízdenky jsou s předstihem dostupné již od 1 €,
 • Brno: Na letiště se nejlevněji dostaname s Leo Express (150 Kč), mnohem častjěší spojení však zajišťuje RegioJet (340 Kč) nebo alternativně Tourbus, který zastavuje i v Mikulově,
 • Praha: Přímé spojení Prahy a vídeňského letiště obstarává pouze Regiojet (590 Kč),

Několikrát denně spojují letiště Vídeň autobusy Leo Express také s městy Bohumín, Nový Jičín, Prostějov, Olomouc Ostrava, ceny se pohybují od 250 do 800 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Dvakrát za den jezdí na letiště společnost Eurobus z Košic Prešova se zastávkami v Trnavě, Zvolenu, Nitře a dalších městech. Ceny jízdenky se pohybují od 10 do 20 € dle vzálenosti.

Do centra Vídně

Všechny výše zmíněné společnosti zastavují i ve Vídni. Cena jízdenek bývá v některých případech výrazně nižší, může se tak vyplatit vystoupit v centru a na letiště dojet S-Bahnem linky S7.

Do centra Vídně navíc můžete využít služby Eurolines z Prahy (290 Kč) a Brna (190 Kč), Flixbus z Prahy a Brna (380 Kč), nebo České dráhy z více měst.

Často se objevují různé akční nabídky, proto nás pravidelně sledujte, aby vám žádná neunikla.

Tip jak ušetřit na dopravě z Prahy nebo Brna

Máte-li víc čas nechcete-li platit přehnaně vysoké jízdné za jízdenky do Vídně, využijte linky Regiojet do Bratislavy za stabilních 250 Kč, kde přestoupíte opět na Regiojet nebo Slovak Lines, u kterých se ceny pohybují od 1 € do 5 € a dovezou nás přímo na letiště. Cesta bude trvat asi o hodinu a půl déle a stát o více než polovinu méně.

Kde parkovat

Rozhodnete-li se vyrazit na letiště autem, můžeme využít oficiální parkování na letišti s možností rezervace online. Standardní ceny se pohybují od 80 do 100 € za týden.

Nejlevnější hlídané parkoviště Parktiger se nachází v obci Schwechat a je dostupné za 4 € na den. Rezervaci proveďte online na Parktiger.at. Na rozdíl od ostatních (a výrazně dražších) parkovišť nenabízí odvoz k terminálu. Využijte vlak, nádraží je sotva 100 metrů od parkoviště. Jízdenka jedním směrem vyjde na 1,80 €, vlaky jezdí jednou za 10 až 20 minut. První spoj ve směru na letiště jede ze Schwechatu ve 4:36, poslední v 0:06. Opačným směrem z letiště jede první spoj ve 4:42 a poslední v 0:18.

Dalšími možnostmi v poměru ceny vs. blízkost k letišti pak bývají soukromá parkoviště. Mezi ty patří Panda Parken se sazbou 59 € na týden (rezervace online) nebo parkoviště Mazur poblíž dálnice, které zajišťuje k terminálu kyvadlovou dopravu zdarma a ceny se zde pohybují od 70 € za týden. Online rezervujme na webu Mazur.at.

Alternativě zaparkujte na vídeňských záchytných parkovištích P+R u stanice metra. Denní parkování stojí 3,40 €, týdenní pak vzroste na 17,10 €.

 • Tím nejbližším, které umožňuje parkování i déle než 24 hodin, je to v Erdbergu poblíž autobusového nádraží Flixbusu a stanice metra linky U3. Na letiště se odsud dostanete přímým autobusem AIR-LINER jezdícím jednou za hodinu od 5:05 do 22:05 za cenu 5 €.
 • Při cestě z ČR bude výhodnější zaparkovat na P+R Leopoldau na severu města. Nasedněte na kteroukoliv linku městské železnice S-Bahn směr centrum a ve stanici Floridsdorf přestupte na S-Bahn S7, který vás od 4:19 do 23:49 doveze až na letiště. Jízdenka stojí 4,40 € a je přestupní.
 • Při cestě z Bratislavy je možno zdarma zaparkovat auto na nehlídaném P+R Wolfsthal kousek za hranicemi, odkud jezdí od 3:55 přímá linka S-Bahnu S7 na letiště. Jízdenka stojí 9,90 €.

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale terminálu 3, otevřeno je od 5:00 do 23:00 a za celý den úschovy zaplatíte 3 €.

Letištní salónky SKY lounge a Jet lounge jsou na letišti ve Vídni zdarma pro držitele platebních karet Master Card World a World Elite. K dispozici je neomezené občerstvení a pohodlná sedadla jak před odletem, tak po příletu. Vstup zdarma je platný pouze pro držitele platební karty.

Letiště nabízí prohlídky zázemí a letištních ploch. Návštěvnické centrum „VISITAIR“ se nachází v terminálu 3, prohlídky probíhají od 8:30 do 18:00 (kromě neděle) a cena činí 9,90 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

38 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Michal
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 32 komentářů
 • Poslat zprávu

Měl bych pitomý dotaz - jde po příletu jít do salónku na kreditku Mastercard World od České spořitelny? Sprcha by po 9 hodinovém letu bodla. Zavazadlo neřeším. Těch 15 minut na mě počká.

před 10 dny
cali

Podle posledních zpráv chtějí BP, takže asi ne... Ale zkus to:-)

před 10 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Zkoušel jsem už před časem, nezdařilo se.

před 10 dny
Michal
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 32 komentářů
 • Poslat zprávu

Dík za odpovědi. Aspoň se mi podařilo booknout dřívější Regiojet :)

Přidat odpověď
před 10 dny

Ahoj, nabízím 8-denní parkování na Mazuru - běžná cena 79 EUR, přes Student Agency 53 EUR, moje cena - kolik nabídnete. Platnost kupónu do 3/2020. Letěli jsme v září z Vídně a nakonec nevyužili. Pro toho, kdo chce mít klid, je Mazur ideální. Parkoviště je asi 3 km od terminálu a na jako jediné jezdí ZDARMA letištní shuttlebus 2-3x za hodinu. Honza, tel. 603 247 671.

před 23 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Víc vláken tím zaneřádit nechceš???

Přidat odpověď
před 23 dny

Dobrý den,

28. .30. letím v 8:15 z Prahy do Vídně s Austrian Airline a odtud v 12:40 na pokračuji na Maltu. Nevím, na jaký terminál ve Vídni letadlo letí a ze kterého terminálu odlétá spoj na Maltu. Máte proím někdo tuto informaci.

Děkuji.

před 25 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 25 dny

Dobry den, prosim, kdyby mel nekdo nahodou volna dve mista v aute pri ceste z Brna do Vidne na letiste dne 29.11.2018 v brzkych rannich hodinach, cca musim byt do 8hodiny ranni na letisti. Mela bych zajem spolupodilet se samozrejme za uplatu na ceste. Dekuji. Martina, 775 406 946

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Kristýna
Kristýna

Dobrý den,

máme koupené letenky z Vídně na leden 2019. Odlet je ve všední den v 11 hodin ( to znamená 8:00 max 9:00 na letišti). Hledám spojení na letiště z Prahy vlakem. Nové jízdní řády nejsou pro rok 2019 schváleny, nicméně počítám, že se úplně měnit nebudou. Máte někdo tip na jiné vlakové spojení než uvádím níže? Nejlépe abychom byli na letišti v 8:00 - 9:00 a nestrávili na cestě z Prahy 8 hodin cesty.

1) Odjezd v 18:51 z Prahy a příjezd ve 22:459 na hl.nádraží ve Vídni. Ale to by bylo dlouhé čekání na letišti. Samozřejmě dá se přespat.

2) Odjezd ve 23:57 z Prahy a příjezd na hl. nádraží v 7:00 (1 h čeká v Brně a 2 h v Břeclavi).

A pak ještě dotaz - nevíte zda je na letišti ve Vídni k dispozici sprcha? ( mimo salonek)

Děkuji za odpověď.

před 2 měs
Kryštof Hájek

To jsou bohužel opravdu jediné možnosti železničního spojení, nic jiného tu asi nikdo nevymyslí.

Pokud vím, tak sprchy mimo salonky k dispozici nejsou.

před 2 měs
Avatar uživatele Tom
Tom

Zkus se podívat ještě na spojení přes Bratislavu. Z Bratislavy jezdí pote Slovak Lines přímo na letiště ve Vídni za 1 euro (zakoupeno musí být v předstihu). Z Bratislavy to jezdí každou hodinu.

před 2 měs
Avatar uživatele zachama2
zachama2

EN 477 s odjezdem v 23:57 z Prahy dle návrhu jízdního řádu od nového grafikonu nepojede, takže na ten bych rozhodně nespoléhal.

před 2 měs
Martin

Nebudeš mít pohodlnější budeme studentem který zastavuje rovnou u terminálu ....

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele honzaweimer
honzaweimer

Dobrý den pozítří letím poprvé z Vídně do Larnaky s Vuelingem/Levelem/ na letence není psán terminal nemáte někdo informace z kterého terminálu let VK 3030 dne 23.8.2018 v 5:30 se je možné odbavit a kde se nachází?

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, lety Vuelingu se odbavují z 1A, jedná se ale jen o označení části jediného terminálu, ve Vídni jich víc není.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, v kolik jede poslední vlakovy nebo autobusovy spoj z hlavního nádraží na letiště prosím? Prijedu ve 22.00 do Vidne a odlet mam 5.30 ráno. A nevíte nekdo kolik stojí cca z centra taxi na letiště v nocnich hodinách? Moc děkuji za info, letim z Vidne poprvé :-)

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, poslední přímý vlak jede 22:12, pak až cca do půlnoci je možné jet běžným městským S-Bahnem s jedním přestupem (Linka S1 na Rennweg, dál na letiště linkou S7).

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den,

nevíte někdo prosím zda je pořád aktuální akce Parkline a world champion ,kdy prvních 100 zájemců má parkování v daném měsíci na letišti za 1 euro ?

Děkuji za info

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se spoji z Vidně HBF na Vídeňské letiště? Jsou zde nějaké přímé spoje? Děkuji za odpověď

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše v sekci "Doprava". Na hlavní nádraží se dostanete klasickými dálkovými vlaky za 3,90 €, jezdí každou půlhodinku.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

Mohu se zeptat, jak je to ve Vídni se spaním? Přílet máme 23:15 a bus do Prahy nám jede až 5:30. Diky! PŘ

před 4 měs

Naprosto v pohodě. Sedačky ideální na spaní, zásuvky na nabíjeníjsou zde také.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele Filip
Filip

Ahoj, mozna hloupy dotaz ale da se stihnout (pokud nebude spozdeni) po priletu do vidne 22:00 stihnout flixbus ktery jede 22:30 primo z letiste? Je to posledni moznost, jak se dostat do Prahy takhle vecer a nechce se nam prespavat ve Vidni.

před 4 měs
Jan Paděra

Ahoj, pokud nebude zpoždění, tak se stihnout dá. Sám jsem takto několikrát jel a ještě jsem čekal.

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nutno dodat, že zřejmě jen s příručákem.

před 4 měs
Avatar uživatele Filip
Filip

Lauda a pisa jen na prodlouzeny vikend takze jen s prirucakem :) diky za odpoved :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, povezu dceru na letiště ve 4h ráno. Je někde poblíž parkování, které chci třeba jen na 2 hodiny?

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-10T21:56:27+02:00)

Přímo před letištní budovou: http://www.viennaairport.com/cz/..._parkovani

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobry den,

je nutne platit parkovne, kdyz nas auto jen vyhodi pred terminalem, nebo je moznost vjet a vyjet zdarma? Diky.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den, prodám parkovací kartu na parkoviště Mazur na kraji letiště. Karta je na 8 dní, platnost do března 2019. Info na vit.richtr@gmail.com

Odpovědět
před 6 měs

Dobry vecer, potreboval bych prosim poradit s dopravou na letiste Viden, z Prahy, kdyz je odlet v 5.20.

Nepodarilo se mi najit zadnou dopravu, poradte pls

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, veřejnou dopravou to nepůjde, do Vídně takhle brzy ráno nic nepřijíždí. Takže jedině posledním spojem, který dojede na letiště kolem půlnoci a přečkat do rána, případně auto.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, WC na letišti je zpoplatněno? Děkuji.

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, nikoliv. Nevím o žádném letišti na světě, kde by bylo WC zpoplatněno.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No místo prosení bych se na tvém místě podíval na stránky aerolinky s kterou letíte. Tam všechno najdeš. Letiště Víděn s tím nemá nic společného.

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý den, letíme 7.4. do Alžírska s rok a půl letým dítětem. Jak je to prosím s kočárkem? Můžeme si ho vzít sebou do letadla, platí se za něj? Prosím o všechny informace ohledně jeho přepravy. Děkuji Ziane

před 8 měs
Lukáš Horák

Dobrý den Romano, přeprava kočárku je obvykle zdarma. Standardně se otaguje na odbavovací přepážce a pak se při nástupu do letadla odevzdává pozemnímu personálu, který jej naloží do nákladového prostoru. Po příletu vyčkáte u letadla, až kočárky vyloží.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu