IATA (ICAO) kód letiště
VIE (LOWW)
Aktuální počasí
25.3 °C
Aktuální čas
11:48
Vzdálenost od Prahy
278 km
Obvyklá cena letenky
3 500 Kč

O letišti Vídeň

Vídeňské letiště je jedno z největších ve střední Evropě s širokou nabídkou přímých spojení a pro svoji blízkost slovenským i českým hranicím je velmi oblíbené pro obyvatele Bratislavy a okolí nebo Moravy.

Hlavní základnu zde má Austrian Airlines a základny také společnosti Laudamotion, Wizz Air, Level nebo Eurowings.

Letiště využívá dva terminály (1 a 3), které jsou však spojeny v jednu jedinou budovu. Terminál 1 je pak rozdělen na dvě další části (opět v jedné budově) – 1 a 1A. Na terminálu 3 očekávejte klasickou centrální bezpečnostní kontrolu pro všechny gaty hned za odbavovacími přepážkami, zatímco na terminálu 1 bezpečnostní kontrolou procházíte až u jednotlivých gatů.

Odbavení nejčastěji užívaných aerolinek dle terminálů:

 • Terminál 1: Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air France, Air Malta, Air Serbia, Air Baltic, British Airways, Condor, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2, KLM, Laudamotion, Pegasus Airlines, People's Viennaline, Ryanair, S7 Airlines, Saudia, Tarom, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, 
 • Terminál 1A: Air Cairo, Air Europa, Belavia, Blue Air, China Airlines, Corendon Airlines, Flybe, Georgian Airways, Level, Norwegian, Onur Air, SunExpress, Transavia, TUI Airways, Ural Airlines, UTair, Volotea, Vueling, Wizz Air, 
 • Terminál 3: Adria, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Croatia Airlines, Egyptair, El Al, Emirates, Ethiopian Airlines, EVA Air, Hainan Airlines, Korean Air, LOT Polish, Lufthansa, Luxair, Qatar Airways, Royal Jordanian, SAS, Swiss, TAP, Thai, Tunisair,
 • Mapa letištních terminálů.

Otevírací doba letiště je 24 hodin a je bez problémů možné přečkat noc uvnitř terminálu.

Letenky

V posledních letech Vídeň zažívá boom nízkonákladových aerolinek, které často nabízejí extra levné letenky po celé Evropě. Nejlevnější letenky hledejte především na webech aerolinek Laudamotion a Wizz Air.

Vídeňské letiště Schwechat je však oblíbeným startovacím bodem pro lety do celého světa, relativně často se odsud objevují zajímavější tarify do dálkových destinací než například z Prahy.

Přímé lety z Prahy a Košic slouží spíše jako napaječ dálkových linek a samostatné letenky na těchto trasách jsou velmi drahé (obvykle přes 200 €).

Inspirujte se akcemi na letenky do Vídně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Především cestující z Prahy nebo Košic, kteří využijí spojení Austrian Airlines přes Vídeň, ocení informace o přestupu.

V současnosti najdete ve Vídni dva terminály. Letiště se pyšní jedním z nejkratších přestupních časů v Evropě – na přestup stačí 25 minut. Mezi odletovými branami B/C a F/G, které jsou pěšky vzdálené asi 15 minut, jezdí i kyvadlový autobus zdarma.

Hlavně přestupy mezi lety Austrian Airlines bývají skutečně bezproblémové, pokud máte předem daný velmi krátký transferový čas, u gatu vás většinou bude čekat pracovník aerolinií, který vás letištěm provede.

Doprava z/na letiště

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Jak se sem dostat

Přímo na letiště

Z několika měst v Česku i na Slovensku existuje velmi časté autobusové spojení přímo na vídeňské letiště:

 • Bratislava: Autobusy RegiojetSlovak Lines nebo Flixbus jezdí co půl hodinu, jízdenky jsou s předstihem dostupné již od 1 €, cesta trvá 60 minut, 
 • Brno: Na letiště se dostanete s RegioJet (390 Kč), Flixbus (349 Kč), cesta trvá cca 2,5 hodiny. Nově také Gepardexpress.com od 195 Kč
 • Praha: Přímé spojení Prahy a vídeňského letiště obstarává Regiojet a Flixbus (cca 500 až 650 Kč), cesta trvá kolem 5 hodin.
 • Zastávky autobusů najdete přímo před východem z hlavní příletové haly.

Dvakrát za den jezdí na letiště společnost Eurobus z Košic Prešova se zastávkami v Trnavě, Zvolenu, Nitře a dalších městech. Ceny jízdenky se pohybují od 10 do 20 € dle vzálenosti.

Do centra Vídně

Všechny výše zmíněné společnosti zastavují i ve Vídni. Cena jízdenek bývá v některých případech výrazně nižší, může se tak vyplatit vystoupit v centru a na letiště dojet S-Bahnem linky S7 nebo vlakem z hlavního nádraží.

Do centra Vídně navíc můžete využít služby Flixbus z Prahy (380 Kč) a Brna (125 Kč), nebo České dráhy z více měst (od cca 185 Kč) a vlaky či autobusy Regiojetu (z Prahy, Brna nebo Pardubic).

Tip jak ušetřit na dopravě z Prahy nebo Brna

Máte-li víc čas nechcete-li platit přehnaně vysoké jízdné za jízdenky do Vídně, využijte linky Regiojet do Bratislavy za stabilních 250 Kč, kde přestoupíte opět na Regiojet, Slovak Lines nebo Flixbus, u kterých se ceny pohybují od 1 € do 5 € a dovezou nás přímo na letiště. Cesta bude trvat asi o hodinu a půl déle a stát o více než polovinu méně.

Parkování

Dlouhodobé parkování

Rozhodnete-li se vyrazit na letiště autem, můžeme využít oficiální parkování na letišti s možností rezervace online. Standardní ceny se pohybují od 80 do 100 € za týden.

Nejlevnější hlídané parkoviště Parktiger se nachází v obci Schwechat a je dostupné za 4,99 € na den. Rezervaci proveďte online na Parktiger.at. Na rozdíl od ostatních (a výrazně dražších) parkovišť nenabízí odvoz k terminálu. Využijte vlak, nádraží je sotva 100 metrů od parkoviště. Jízdenka jedním směrem vyjde na 1,80 €, vlaky jezdí jednou za 10 až 20 minut. První spoj ve směru na letiště jede ze Schwechatu ve 4:36 (o víkendech a svátcích až 5:06), poslední v 0:06. Opačným směrem z letiště jede první spoj ve 4:42 a poslední v 0:18.

Dalšími možnostmi v poměru ceny vs. blízkost k letišti pak bývají soukromá parkoviště. Mezi ty patří Panda Parken se sazbou 59 € na týden (rezervace online), XYZ Parkservice (rezervace online) nebo parkoviště Mazur poblíž dálnice, které zajišťuje k terminálu kyvadlovou dopravu zdarma a ceny se zde pohybují od 70 € za týden. Online rezervujme na webu Mazur.at.

Alternativě zaparkujte na vídeňských záchytných parkovištích P+R u stanice metra (Erdberg, Leopoldau). Denní parkování stojí 3,40 €, týdenní pak vzroste na 17,10 €.

Při cestě z Bratislavy je možno zdarma zaparkovat auto na nehlídaném P+R Wolfsthal kousek za hranicemi, odkud jezdí od 3:55 přímá linka S-Bahnu S7 na letiště. Jízdenka stojí 9,90 €.

Krátkodobé parkování

Při vyzvedávání nebo odvážení příbuzných či známých využijte rampu k odletovému patru, kde lze zdarma zastavit maximálně na 10 minut. Pokud se chcete loučit delší dobu, zaparkujte přímo před terminály na parkovišti K3 se sazbou 5 EUR na hodinu, případně na cca 10 minut pěšky vzdáleném parkovišti C s cenou 3,90 EUR za hodinu. Parkovací domy 3 (u terminálu 1/1A), resp. 4 (u terminálu 3) vás na hodinu stání vyjdou na 4,70 EUR.

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Supermarket Spar najdete v hlavní příletové hale nedaleko od zastávky autobusů Regiojet. Supermarket Billa je umístěn ve spojovací chodbě mezi terminálem 1 a parkovacím domem P3.

Letištní salónky Sky lounge, Jet lounge a Air Lounge jsou na letišti ve Vídni zdarma pro držitele platebních karet Master Card World a World Elite. K dispozici je neomezené občerstvení a pohodlná sedadla před odletem. Vstup zdarma je platný pouze pro držitele platební karty.

Na letišti najdete hned několik levných fast-foodů včetně McDonald's, Burger King i KFC.

Letiště nabízí prohlídky zázemí a letištních ploch. Návštěvnické centrum „VISITAIR“ se nachází v terminálu 3, prohlídky probíhají od 8:30 do 18:00 (kromě neděle) a cena činí 15,90 €. Více informací na webu letiště.

Vyhlídková terasa na střeše terminálu 3 je přístupná veřejnosti denně od 8:00 do 22:00 (květen až srpen), resp. od 10:00 do 20:00 ve zbytku roku. Za vstup se platí 5 EUR, děti 2 EUR.

Přílety a odlety online

Letiště Vídeň je hlavním místem odletu nebo příletu pro velkou část Česka i Slovenska. Ať už si chcete jen ověřit status svého letu nebo čekáte na příbuzné a chcete vědět, jestli má let zpoždění, podívejte se online na stav vašeho konkrétního letu. Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště:

Na uvedených stránkách najdete vždy aktuální online informace o všech příletech i odletech včetně předpokládaného zpoždění nebo třeba čísla odletového gatu.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Vídeň nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě. Řeč je konkrétně o vídeňském letišti, tedy se podíváme přímo na tyto odkazy:

V levé části stránky tedy najdeme všechny aktuální lety, které se na FR24 zobrazují (kterých je téměř 100%). V případě, že je letadlo ještě/už ve vzduchu, je u daného letu malá ikonka s nápisem „Live“. Rozkliněte, následně klikněte na možnost „Show on map“ a hned vidíte aktuální polohu letadla i se všemi souvisejícími údaji.

Více o tom, jak to funguje a co vše můžeme najít, se dočtete v našem speciálním článku o sledování letů.

Hotely u letiště

V případě velmi brzkých ranních odletů přes 6 hodinou se pro cestovatele ze vzdálenějších koutů může vyplatit přespat v hotelu u letiště. Rozhodnete-li se do Vídně vyrazit na ranní odlet den předem, pamatujte, že se vyplatí nocovat opravdu pouze v hotelech přímo u terminálů, jelikož z města na letiště nejezdí žádná noční doprava (první S-Bahn jede až kolem 4:20 z centra Vídně).

Přímo na letišti najdete jen dva hotely. Levnější MOXY Vienna Airport nabídne noc ve dvoulůžkovém pokoji v rozmezí 3 000 až 3 500 Kč, dražší NH Vienna Airport Conference Centre pak od 4 100 Kč.

Nejlevnější možností je LifeHotel Vienna Airport s cenami pro dva od 1 650 Kč. Nachází se v obci Fischamend, kam se večer dostanete linkou S-Bahnu S7. Na letiště následně hotel nabízí 24hodinovou kyvadlovou dopravu za 16 EUR na osobu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

184 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Gabik
Gabik

Ahoj, situace u nás v Česku vypadá docela na hraně- pro ostatní evropské země, co se týče bezproblémového cestování. Pokud nás nějaká země zařadí mezi ,,nebezpečné'', a odlet mám z Rakouska nebo Polska, je možné se do té země dostat bez nutnosti testu? Díky za odpověď.

před 21 dny
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ne. Zalezi na pasu. Pokud mas cesky, tak mas smulu/stesti.

Přidat odpověď
před 21 dny
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Máte někdo zkušenost s délkou bezpečnostní kontroly ve Vídni v době pokoronavirove, respektive zda se liší oproti dřívějšku?

před měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Málo lidí, velmi rychle. V provozu jen T3. Ve Sky Lounge slabší nabídka než v minulosti, aber Relax und Entspannung fein! 👌

před měs
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Zrovna sedím v Sky lounge a mohu potvrdit, security jsem prošel za cca 2 minutky...

před měs
Avatar uživatele Zdíša
Zdíša

Prosím vás, je vstup zdarma pro držitele do lounge s kreditní kartou od České spořitelny typ World. Jen jestli se něco nezměnilo. Dík za odpověd.

před 22 dny
Avatar uživatele
Jakub Langer

Od ERSTE i od ČSOB s kreditní kartou MasterCard World Elite.

před 22 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Nic se nezměnilo, i na MC World je vstup ve Vídni zdarma.

před 22 dny
Avatar uživatele Zdíša
Zdíša

Děkuji moc za radu.

před 22 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Je to tak. Jen by mě zajímalo, jestli je pořád zrušený teplý bufet - nějak jsem nepochopil proč, když u těch studených věcí taky všichni ohmatávají naběračky apod. 😂

Přidat odpověď
před 22 dny

Zdravím, chtěl bych se zeptat na noční spojení z erdbergu na letiště, máte někdo zkušenosti? Na erdberg přijíždíme ve 3:50 a letí nám to v 5:55. Využít taxi nebo dá se nějak rozumně dostat na letiště? Díky

před měs
Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

I když to není možná úplně to co hledáte, zkuste bla bla car. Za dobrý peníz dobré svezení.

Zdravim, nevite nekdo jak je to pri priletu do Vidne z Cerne hory(popr. Recka, Italie) a prejezdu do Ceska s tim korona virem? Jestli je pak jeste nucena 14 denni karantena, nebo se musime prokazovat negativnim testem?

před měs
Avatar uživatele
danny

Teď jsem prilitl z Recka do Vídně a kontroly nejsou, jen namátkove si na konci mostu před tranzitem pasovka někoho zkontroluje. V letadle nám dali vyplnit nějaké prohlášení co chtěj na vstupu do Rakouska, ale tím pádem jsem ho ani neměl komu dát. Pro občany je vstup do Rakouska tak jako tak bez jakéhokoliv omezení.

Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Dejte potom vědět, jak někdo poletite z Vídně, jak se liší, zejména časově, bezpečnostní kontrola v době ponetopyrove oproti dřívějšku. Díky předem.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Ahoj, jak budete řešit cestu k ranním odletum v 6 hodin v aktuální době, kdy nejede student a mimo provoz je parkoviště Mazur? Parktiger jede první vlak s příjezdem na Schwechat v 4:41, což nevím, zda v dnešní době zvýšených opatření bude stačit na odbavení, býť jen s batohem. Díky za názory.

před měs
Avatar uživatele
danny

Tech 4:41 by mělo stačit si myslím. Mimochodem nějaké zkušenosti s Parktiger? Já tam teď jedu, tam se parkuje kdekoliv a nic se neukazuje... to poznají podle značky, že to mám zaplacené?

před měs
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Já využívám Parktiger pravidelně a zatím spokojenost. Přesně, zaparkuješ, kde je místo, kontrola probíhá na základě SPZky, předpokládám, v reálu tam není žádná brána či tak něco, ale samé kamerky :-)

před měs
Avatar uživatele
mirjur

Dá se jet s Gepardem, 2:20 z Brna, 4:10 na letišti.

před měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Mě by spíš zajímalo, jestli budou nějak víc prudit kvůli přespání na letišti.

Ahoj,

přednedávnem jsme s přítelem letěli z Vídně a na internetu jsme našli milého řidiče, který nás zavezl na letiště za lepší cenu než taxík. Rezervovali jsme přímo na wienairport.com a čekal na nás hned, jak jsme přijeli.

Odpovědět
před 5 měs

Ahoj, chystáme se jet ze Zlína na letiště do Vídně, ale nechceme kupovat dálniční známku. Je vůbec možné se k letišti dostat mimo dálnici?

před 6 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

To je takovy problem se podivat do mapy ? Nebo jedte busem, vlakem.

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

Samozřejmě, ze Zlína na Břeclav a pak na Hainburg, taky tak jezdím z Brna.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Od 1. 3. už Leo Express na vídeňské letiště jezdit nebude: https://zdopravy.cz/leo-express-...nek-42788/

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele Eva
Eva

Ahoj, dá se stihnout odjezd autobusu z letiště v 17:55, když má letadlo přistát 17:25? Nikdy jsem si čas z letadla na zastávku nestopovala. Máte zkušenosti? :)

před 6 měs
Avatar uživatele
filip

Když všechno dobře klapne tak to teoreticky možný je. Moje poslední zkušenost přílet ve 14:35, ve 14:58 sem si vyzvedl kufr a v 15:05 už seděl v buse. Ale myslím, že to je spíš souhra náhod, že vše klaplo :). Moc bych na to nespoléhal

před 6 měs
Avatar uživatele Eva
Eva

Díky :), známý by letěl jen s příručákem, tak snad by se nějaký čas ušetřil. A říkala jsem si, že pořád je tam možnost koupit pro sichr pozdější jízdenku a kdyžtak ji stornovat.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele
lma

Zdravím po zkušenosti z Lisabonu se raději zeptám ..

Z Vídně poletím prvně (TAP) tvoří se na security nějaké výraznější fronty ?

..já jen z jakou časovou rezervou mám vyrazit,zavazadlo odbavovat nebudu.

před 7 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Od vstupu na letisko po príchod k bráne stačí 1 hodina, v špičke je treba viac času.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den. Ještě nikdy jsem z Vídně neletěl, tak se chci zeptat: dá se stihnout odlet s Wizzem v 5:45 ráno, pokud na letiště dorazíme ve 4:42? (první příměstský vlak, co na letiště jede). Nebo je to příliš natěstno a raději byste volili dřívější příjezd na parkoviště (zřejmě Parktiger) a cestu na letiště s TAXI? Zavazadla k odbavení mít nebudeme...

Děkuji za odpověď.

před 7 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Pokud budete jen s příručním zavazadlem, tak stihnutelné to je. Vlaky většinou jezdí načas, zdržet se můžete akorát na security a pasovce, to může být boj o každou minutu. Sám bych do toho asi nešel, na mě je to příliš velký a zbytečný stres.

před 7 měs

No, letíme do Valencie, tak pasovka by snad měla být OK. Nicméně velmi děkuji za komentář, zřejmě je to asi opravdu zbytečný stres.

před 7 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 262 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-19T19:40:35+01:00)

Mělo by to vyjít, ale vloni jsem také chtěl jet na letiště S-Bahnem prvním spojem, bohužel jej nakonec opozdili téměř o hodinu, kvůli nějakému Militär-Einsatz. Ale bývá to výjimečně, že "der Zug fällt aus". ...

Přidat odpověď
před 7 měs

Ahoj, máme plánovaný přílet z Kantonu/Urumqi v 16:05, podle historie to moc zpoždění nemívá (nemám premium na FR24, abych se podíval dále). Je reálné stihnout vlak z Hbf v 18:39, když budu mít odbavené zavazadlo? Díky za odpověď :)

před 7 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

To vypadá v pohodě. Máš na výběr pomalý vlak s přestupem, rychlejší a dražší bez a ještě o kousek rychlejší a úplně nejdražší. 😁 Koukni se předem na jízdní řády vlaků a ulož si je.

Přidat odpověď
před 7 měs

Má jízdenka z letiště na hlavní vlakové nádraží nějakou časovou platnost. V aplikaci Öbb se kupuje ke konkrétními spoji.

Děkuji za informaci.

před 8 měs
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 1001 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-14T15:49:41+01:00)

To tam máš naprosto jasně napsané. Zum einmaligen Fahrantritt innerhalb von 2 Stunden!!!

před 8 měs

Dík za informaci. Stáhl jsem si jen appku a seznamoval se s ní a ta tvoje informace je v ní uvedena až po kroku, který jsem neudělal. Cestuji až za 1,5 měsíce.

Přidat odpověď
před 8 měs

Ahoj. Jak je to prosím s přesunem v Bratislavě z hlaváku na busák časově? Díky

před 8 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Parádní dotaz k letišti Vídeň. Zkus google.

před 8 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Vídeň-Sever. 😁

před 8 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

20 - 50 minút od vystúpenia z vlaku, závisí v akom čase cestuješ. Okolie autobusovej stanice sa v súčasnosti prerába, zorientovať sa kvôli tomu v MHD je preto pre cudzinca trochu komplikovanejšie. Lepšie je zobrať taxi alebo prísť diaľkovým busom priamo na AS. Ak chceš použiť MHD, pozri napr. na google maps.

eremi, nepoznáš bratislavské pomery. Bratislava má 2 letiská, jedno na kraji mesta (len pár odletov), a druhé vo Schwechate. Martina chce prísť na Schwechat z Bratislavy, a preto sa pýta na cestu v Bratislave z hlavnej stanice na autobusovú.

před 8 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 176 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-09T17:19:37+01:00)

@hugonovak: tak jako tak, je to věc, kterou si tazatelka může velmi jednoduše najít na google maps, není třeba psát dotaz sem.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravím všechny, chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti kolik bude stát na Silvestra ve 23h taxik z letiště do Fischemandu (cca 6km a 6 minut jízdy). Díky za případné info

před 9 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Počítej, že žádná láce to nebude, minimální sazba je 20-25 EUR, nezáleží, že je to "jen" 6 km a 6 minut jízdy.

před 9 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Myslím si, že to taková hrůza nebude, zaprvé se dá vzít Bolt nebo Uber a zadruhé třeba na stránkách Parktigeru (kterej je dál - 9 km) sami píšou, že taxi 15 euro a Uber a Bolt kolem 10-12 euro, takže do Fischamendu by to mělo být maximálně stejně.

před 9 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Předpokládám, že dotyčný o takových aplikacích nic neví nebo je nepoužívá, jinak by se neptal a rovnou si to zjistil sám.

před 9 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Předpokládám, že dotyčný používá chytrý telefon, takže není nic lehčího než si aplikace nainstalovat.

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj,

ráda bych letěla letadlem 6:00 s Wizz. Podle info tady by to mělo být z terminálu 1A.

Dopravit se chci autobusem Regiojet z Prahy, příjezd 4:50 (před příletovou halou). Je to možné v pohodě stihnout? Jak daleko je příletová hala od terminálu? Děkuji!

před 9 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 1662 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-21T14:03:04+01:00)

Ahoj Jarmilo, terminál 1A slouží pouze pro odbavení, tzn. jsou zde jen check-in přepážky. Předpokládám, že už budeš mít vytištěnou palubní vstupenku, případně ji budeš mít na mobilu. Pokud budeš mít zavazadlo k odbavení, tak tam budeš muset stejně jít, je hned naproti T1. Jinak autobusy zastavují přímo před terminálem 1, do kterého vlastně hned po výstupu vlezeš, před sebou budeš mít check-in přepážky a půjdeš hned doprava směrem k odletům. Všude jsou obrazovky s vypsanými odlety, podle destinace půjdeš rovnou ke gejtu, většinou B, C pro Schengen a C pro Non-Schengen.

Pokud přijede autobus načas, tak se to stihnout dá. Jinak je to dost na natěsno, může a nemusí to vyjít. Jestli chceš zariskovat, raději vol ubytování s možnosti storna v den přihlášení nebo bez nutnosti zadávat číslo kreditní karty.

před 9 měs

Děkuji za odpověď!

Mám v plánu cestovat v Schengenu, bez odbavovaného zavazadla, s vytištěnou palubní vstupenkou. Tak to nejspíš risknu...

před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Hodně štěstí při stíhání letu. Osobně bych to neriskoval. S palubní vstupenkou můžeš na letiště už večer předtím, natáhneš se v čekárně a jestli máš tu správnou platební kartu, můžeš si i předtím dát večeři zdarma v salonku. 😊

před 9 měs

Děkuji taky za nápad... Je pravda, že by to bylo rozhodně víc v klidu.

Na druhou stranu, v čekárně bych nejspíš nezamhouřila oka, v buse by to mohlo být lepší - zvážím...

před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

V buse bych zas nezamhouřil oka já, tlačil bych ho pohledem, aby nenabral zpoždění. 🤣 A v té čekárně u gatů D je i pár takových lepších sedaček, ale ty jsme už minule našli obsazené, tak jsme se natáhli na obyč, naštěstí nemají opěradla.

před 9 měs

Nejjistější dojet vlakem do Blavy ve 23:43 a ve 3:00 ráno busem Sl0vak lines na letiště Vídeň.

před 9 měs
Avatar uživatele Karel
Karel

Taky to ted řeším a opravdu tato varianta je nejlepší, pokud se nemá platit +/- 1500 Kč hotel na pár hodin. Což se mi při ceně 300 Kč za letenku nechce dávat.

Přidat odpověď
před 7 měs

Ahoj,

když píšete, že přestupy mezi lety společnosti Austrian airlines bývají bezproblémové a rychlé, tak se tedy nemusíme bát 45 minutového přestupu? V případě, že by se zpozdilo letadlo z Prahy do Vídně, tak předpokládám, že máme smolíka?

Moc díky,

Zuzana

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, bát se nemusíte určitě. Předpokládám, že máte jednu letenku s přestupem (ne dvě odděleně koupené letenky), takže se nemusíte bát ani při zpoždění letu z Prahy – pokud by navazující spoj nepočkal (většinou se pozdržuje jen při drobném zpoždění), pak vám aerolinka musí zdarma zajistit nejbližší možný let, případně i stravu a ubytování, pokud by byl další let až druhý den, viz náš speciální článek: https://www.cestujlevne.com/blog...na-letisti

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj. V prosinci letíme do Izraele z Vídně, máme jen příruční zavazadla. Jak moc hlídá wizz rozměry batohů? Ryan ani easyjet nám batohy nikdy nepřeměřovali, wizz má zavazadla zdarma malá a batoh přesahuje rozměry. Nebo máte tip s jakým příručním letět? Díky :)

před 9 měs

Odporucam letiet s prirucnym ktory splna pozadovane rozmery.

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nebo si doplatit priority...

před 9 měs
Avatar uživatele mmm
mmm

Z mých početných zkušeností se rozměry batohu u Ryanu ani Wizzu nekontrolují nikdy.

před 9 měs
Avatar uživatele aga.endy
aga.endy

Z mých méně početných zkušeností Wizzair kontroloval malý příruční již 2x (ale u odletů z Katowic), téměř polovina nonpriority neprošla a doplácela)

před 9 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

jako sorry..:) ale tato "věčná" otázka mi připadá jako - jsem v obchodě a dám si čokoládu do tašky.. chytnou mě u pokladny nebo ne? pravděpodobnost je velmi malá , ale stát se to může.. jediná správná odpověď zní "STOJÍ MI TO ZA TO...?"

před 9 měs
Avatar uživatele
Leonard

letel jsem v sobotu, nikdo nic neresil ;)

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele callux
callux

Při odletu z terminálu 3 (F a G) ve Vídni je ještě před bezpečnostní kontrolou zvláštní kontrola, která důkladně váží a měří příruční zavazadla. Tak pozor!

Dnes kontrolovali i na pohled velmi malé batohy a kufry. Prý tam tyto kontroly už mají tak půl roku.

Odpovědět
před 10 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu