IATA (ICAO) kód letiště
VIE (LOWW)
Aktuální počasí
27.6 °C
Aktuální čas
19:37
Vzdálenost od Prahy
278 km
Obvyklá cena letenky
3 500 Kč

O letišti Vídeň

Vídeňské letiště je jedno z největších ve střední Evropě s širokou nabídkou přímých spojení a pro svoji blízkost slovenským i českým hranicím je velmi oblíbené pro obyvatele Bratislavy a okolí nebo Moravy.

Hlavní základnu zde má Austrian Airlines a základny také společnosti Laudamotion, Wizz Air, Level nebo Eurowings.

Otevírací doba letiště je 24 hodin a je bez problémů možné přečkat noc uvnitř terminálu.

Letenky

V posledních letech Vídeň zažívá boom nízkonákladových aerolinek, které často nabízejí extra levné letenky po celé Evropě. Nejlevnější letenky hledejte především na webech aerolinek Ryanair a Wizz Air.

Vídeňské letiště Schwechat je však oblíbeným startovacím bodem pro lety do celého světa, relativně často se odsud objevují zajímavější tarify do dálkových destinací než například z Prahy. Všechny zajímavé letenky z Vídně pravidelně sledujeme a zveřejňujeme je na našem webu. Zakoupit letenky z Vídně můžete v našem vyhledávači.

Jak se sem dostat

Přímo na letiště

Z několika měst v Česku i na Slovensku existuje velmi časté autobusové spojení přímo na vídeňské letiště:

 • Bratislava: Autobusy RegiojetSlovak Lines nebo Flixbus jezdí co půl hodinu, jízdenky jsou s předstihem dostupné již od 1 €, cesta trvá 60 minut, 
 • Brno: Na letiště se dostanete s RegioJet (390 Kč), Flixbus (349 Kč), cesta trvá cca 2,5 hodiny. Nově také Gepardexpress.com od 195 Kč
 • Praha: Přímé spojení Prahy a vídeňského letiště obstarává Regiojet a Flixbus (cca 500 až 650 Kč), cesta trvá kolem 5 hodin.
 • Zastávky autobusů najdete přímo před východem z hlavní příletové haly.

Dvakrát za den jezdí na letiště společnost Eurobus z Košic Prešova se zastávkami v Trnavě, Zvolenu, Nitře a dalších městech. Ceny jízdenky se pohybují od 10 do 20 € dle vzálenosti.

Do centra Vídně

Všechny výše zmíněné společnosti zastavují i ve Vídni. Cena jízdenek bývá v některých případech výrazně nižší, může se tak vyplatit vystoupit v centru a na letiště dojet S-Bahnem linky S7 nebo vlakem z hlavního nádraží.

Do centra Vídně navíc můžete využít služby Flixbus z Prahy (380 Kč) a Brna (125 Kč), nebo České dráhy z více měst (od cca 185 Kč) a vlaky či autobusy Regiojetu (z Prahy, Brna nebo Pardubic).

Tip jak ušetřit na dopravě z Prahy nebo Brna

Máte-li víc čas nechcete-li platit přehnaně vysoké jízdné za jízdenky do Vídně, využijte linky Regiojet do Bratislavy za stabilních 250 Kč, kde přestoupíte opět na Regiojet, Slovak Lines nebo Flixbus, u kterých se ceny pohybují od 1 € do 5 € a dovezou nás přímo na letiště. Cesta bude trvat asi o hodinu a půl déle a stát o více než polovinu méně.

Parkování

Dlouhodobé parkování

Rozhodnete-li se vyrazit na letiště autem, můžeme využít oficiální parkování na letišti s možností rezervace online. Standardní ceny se pohybují od 80 do 100 € za týden.

Nejlevnější hlídané parkoviště Parktiger se nachází v obci Schwechat a je dostupné za 5,99 € na den (+ uplatněte promo kód na 10 % PARKTIGER10). Rezervaci proveďte online na Parktiger.at. Na rozdíl od ostatních (a výrazně dražších) parkovišť nenabízí v ceně odvoz k terminálu. stojí 14 EUR. Využijte spíš vlak, nádraží je sotva 100 metrů od parkoviště. Jízdenka jedním směrem vyjde na 1,80 €, vlaky jezdí jednou za 10 až 20 minut. První spoj ve směru na letiště jede ze Schwechatu ve 4:36 (o víkendech a svátcích až 5:06), poslední v 0:06. Opačným směrem z letiště jede první spoj ve 4:42 a poslední v 0:18.

Dalšími možnostmi v poměru ceny vs. blízkost k letišti pak bývají soukromá parkoviště. Mezi ty patří Panda Parken se sazbou 59 € na týden (rezervace online), XYZ Parkservice (rezervace online) nebo parkoviště Mazur poblíž dálnice, které zajišťuje k terminálu kyvadlovou dopravu zdarma a ceny se zde pohybují od 70 € za týden. Online rezervujme na webu Mazur.at.

Alternativě zaparkujte na vídeňských záchytných parkovištích P+R u stanice metra (Erdberg, Leopoldau). Denní parkování stojí 3,40 €, týdenní pak vzroste na 17,10 €.

Při cestě z Bratislavy je možno zdarma zaparkovat auto na nehlídaném P+R Wolfsthal kousek za hranicemi, odkud jezdí od 3:55 přímá linka S-Bahnu S7 na letiště. Jízdenka stojí 9,90 €.

Krátkodobé parkování

Při vyzvedávání nebo odvážení příbuzných či známých využijte rampu k odletovému patru, kde lze zdarma zastavit maximálně na 10 minut. Pokud se chcete loučit delší dobu, zaparkujte přímo před terminály na parkovišti K3 se sazbou 5 EUR na hodinu, případně na cca 10 minut pěšky vzdáleném parkovišti C s cenou 3,90 EUR za hodinu. Parkovací domy 3 (u terminálu 1/1A), resp. 4 (u terminálu 3) vás na hodinu stání vyjdou na 4,70 EUR.

Doprava z/na letiště

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Přílety a odlety online

Letiště Vídeň je hlavním místem odletu nebo příletu pro velkou část Česka i Slovenska. Ať už si chcete jen ověřit status svého letu nebo čekáte na příbuzné a chcete vědět, jestli má let zpoždění, podívejte se online na stav vašeho konkrétního letu. Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště:

Na uvedených stránkách najdete vždy aktuální online informace o všech příletech i odletech včetně předpokládaného zpoždění nebo třeba čísla odletového gatu.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Vídeň nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě. Řeč je konkrétně o vídeňském letišti, tedy se podíváme přímo na tyto odkazy:

V levé části stránky tedy najdeme všechny aktuální lety, které se na FR24 zobrazují (kterých je téměř 100%). V případě, že je letadlo ještě/už ve vzduchu, je u daného letu malá ikonka s nápisem „Live“. Rozkliněte, následně klikněte na možnost „Show on map“ a hned vidíte aktuální polohu letadla i se všemi souvisejícími údaji.

Více o tom, jak to funguje a co vše můžeme najít, se dočtete v našem speciálním článku o sledování letů.

Přestup

Především cestující z Prahy nebo Košic, kteří využijí spojení Austrian Airlines přes Vídeň, ocení informace o přestupu.

V současnosti najdete ve Vídni dva terminály. Letiště se pyšní jedním z nejkratších přestupních časů v Evropě – na přestup stačí 25 minut. Mezi odletovými branami B/C a F/G, které jsou pěšky vzdálené asi 15 minut, jezdí i kyvadlový autobus zdarma.

Hlavně přestupy mezi lety Austrian Airlines bývají skutečně bezproblémové, pokud máte předem daný velmi krátký transferový čas, u gatu vás většinou bude čekat pracovník aerolinií, který vás letištěm provede.

Terminály a mapa

Letiště využívá dva terminály (1 a 3), které jsou však spojeny v jednu jedinou budovu. Terminál 1 je pak rozdělen na dvě další části (opět v jedné budově) – 1 a 1A. Na terminálu 3 očekávejte klasickou centrální bezpečnostní kontrolu pro všechny gaty hned za odbavovacími přepážkami, zatímco na terminálu 1 bezpečnostní kontrolou procházíte až u jednotlivých gatů.

Odbavení nejčastěji užívaných aerolinek dle terminálů:

 • Terminál 1: Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air France, Air Malta, Air Serbia, Air Baltic, British Airways, Condor, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2, KLM, Laudamotion, Pegasus Airlines, People's Viennaline, Ryanair, S7 Airlines, Saudia, Tarom, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, 
 • Terminál 1A: Air Cairo, Air Europa, Belavia, Blue Air, China Airlines, Corendon Airlines, Flybe, Georgian Airways, Level, Norwegian, Onur Air, SunExpress, Transavia, TUI Airways, Ural Airlines, UTair, Volotea, Vueling, Wizz Air, 
 • Terminál 3: Adria, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Croatia Airlines, Egyptair, El Al, Emirates, Ethiopian Airlines, EVA Air, Hainan Airlines, Korean Air, LOT Polish, Lufthansa, Luxair, Qatar Airways, Royal Jordanian, SAS, Swiss, TAP, Thai, Tunisair,
 • Mapa letištních terminálů.

Hotely u letiště

V případě velmi brzkých ranních odletů přes 6 hodinou se pro cestovatele ze vzdálenějších koutů může vyplatit přespat v hotelu u letiště. Rozhodnete-li se do Vídně vyrazit na ranní odlet den předem, pamatujte, že se vyplatí nocovat opravdu pouze v hotelech přímo u terminálů, jelikož z města na letiště nejezdí žádná noční doprava (první S-Bahn jede až kolem 4:20 z centra Vídně).

Přímo na letišti najdete jen dva hotely. Levnější MOXY Vienna Airport nabídne noc ve dvoulůžkovém pokoji v rozmezí 3 000 až 3 500 Kč, dražší NH Vienna Airport Conference Centre pak od 4 100 Kč.

Nejlevnější možností je LifeHotel Vienna Airport s cenami pro dva od 1 650 Kč. Nachází se v obci Fischamend, kam se večer dostanete linkou S-Bahnu S7. Na letiště následně hotel nabízí 24hodinovou kyvadlovou dopravu za 16 EUR na osobu.

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Supermarket Spar najdete v hlavní příletové hale nedaleko od zastávky autobusů Regiojet. Supermarket Billa je umístěn ve spojovací chodbě mezi terminálem 1 a parkovacím domem P3.

Letištní salónky Sky lounge, Jet lounge a Air Lounge jsou na letišti ve Vídni zdarma pro držitele platebních karet Master Card World a World Elite. K dispozici je neomezené občerstvení a pohodlná sedadla před odletem. Vstup zdarma je platný pouze pro držitele platební karty.

Na letišti najdete hned několik levných fast-foodů včetně McDonald's, Burger King i KFC.

Letiště nabízí prohlídky zázemí a letištních ploch. Návštěvnické centrum „VISITAIR“ se nachází v terminálu 3, prohlídky probíhají od 8:30 do 18:00 (kromě neděle) a cena činí 15,90 €. Více informací na webu letiště.

Vyhlídková terasa na střeše terminálu 3 je přístupná veřejnosti denně od 8:00 do 22:00 (květen až srpen), resp. od 10:00 do 20:00 ve zbytku roku. Za vstup se platí 5 EUR, děti 2 EUR.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

212 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Coinneach

Tak kontrola ve Vídni v podstatě žádná. Stačilo říct, že jedu do Česka. Nezajímal je ani formulář, ani jízdenka na vlak:)

před měs
Petr

A odkud přílet a s jakou aerolinkou? Chtěli něco před nástupem do letadla? Díky za info.

před měs
Avatar uživatele
Coinneach

Z Říma s Ryanem. Před nástupem do letadla nic nevyžadovali:)

před měs
Avatar uživatele Ivana31
Ivana31

Ahoj, my včera přiletěli do Vídně z Istanbulu. Formulář ani test nechtěli, viděli české pasy, jen otázka tranzit a poslali nás dál. Formulář totiž online vás upozorní, když byste zašktrtli výjimku týkající se tranzitu bez zastávky, že ho není potřeba vyplňovat. Akorát ty lidi, kteří v Rakousku ,zůstávají poslali vyplnit v papírové podobě, formuláře byly položeny na stolečku před kontrolou, bylo jich hodně.

Přidat odpověď
před 29 dny
Avatar uživatele
Coinneach

Máte někdo odkaz na ten tranzitní formulář? Neumím jej nikde najít. Díky

před měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 83 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-02T21:56:07+02:00)

Není potřeba. Stačí zamávat českou občankou, nic nekontrolují, nic nechtějí :)

Ale pro jistotu jsem měl vyplněno:

https://www.google.com/url?sa=t&...9626885394

před měs
Avatar uživatele
Coinneach

Díky moc. Moje zkušenost je taková, že formulář kontrolují.

Avatar uživatele
Coinneach

Má někdo v těchto dnech/týdnech zkušenosti s cestováním do/z Kosova? Zejména mi jde o to, zda při příletu do Vídně stačí pouze vyplnit prohlášení o tranzitu:) Díky moc

před měs
Lucie

Opravdu nikdo neví? Taky by mě to zajímalo

před měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Pokud to staci takto ze Spanelska, nevidim duvod, proc by to nestacilo z jinych zemi. Rakousko navic umoznuje podstoupit test 24h po navratu (pokud chces zustat v Rakousku), takze nevidim duvod k tomu mit test pred odletem do Vidne.

před měs
Avatar uživatele crhy
crhy

Nemusis mit test ani tranzitni prohlaseni, zatimco spousta lidi tam bude vysvetlovat a predkladat vsechno mozne, ty ukazes cesky pas a jdes. Problem ale muze byt pred navratem odkudkoliv do vidne, agent u gateu od tebe tohle chtit muze, a ty budes muset vysvetlovat a odkazovat, ze nic mit nemusis atd. Uz se mi to nekolikrat stalo.

před měs
Petr

A s jakými aerolinkami? Jak je to u Austrian Airlines?

před měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 83 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-02T21:58:55+02:00)

Nemůžu to garantovat na 100%, ale s vysokou pravděpodobnosti po tobě nikdo nic ve Vídni chtít nebude. Dnes jsem tam přiletěl. Funguje jen terminál 3 a zda se, ze cestující z shengenu i mimo nej jdou úplně stejnou procedurou (pred námi byl člověk co přiletěl z Istanbulu). Pokud mas pas, kontrolují kde co. Pokud zamavas českou nebo slovenskou obcankou, nic se neptají a za 2 sekundy jsi skrz kontrolu.

před měs
Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 83 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-02T22:01:03+02:00)

Zrovna Austrians by mohli vědět, jaky jsou podmínky pro vstup :). Kdyby náhodou na tranzit v Kosovu neslyšeli, vždy je to podle mě možný uhrát na to, ze si uděláš test do 24h po příletu do Vídně, což je oficiálně možný. Nemyslím si ze by s tím měl byt problém

před měs
Petr

Nemyslím zrovna Kosovo, ale Tiranu nebo Skopje a z Vídně tranzit do ČR. Když jsem Austrian Airlines napsal email, odkázali mě na telefon, což je k ničemu.

Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů

Mazur si připravil "velikonoční" akci, bookoval jsem včera s promokodem a sleva byla výrazná.

Easter Special for you - nobody parks cheaper directly at the airport!!!

As an alternative to the closed Mazur, you can park at a special rate on parking lot C directly at Vienna Airport using the promotion code "Mazur Ostern".

Location: Parking lot C at Vienna International Airport

Promotion Code: Mazur Ostern

Discount: 1 day: €19, 5-8 days: €49

Parking period: anytime

před 2 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Díky za upozornění. Právě jsme využil. Za 49 éček na 8 dní fajn cena. Posledně jsem dal 78 za 7 dní na Mazuru, takže spokojenost. Škoda, že podobné ceny dlouho nevydrží. Měl bych nutkání se na vlak úplně vykašlat:-)

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele
Coinneach

Platí pořád, že na letišti ve Vídni jim stačí potvrzení o transferu a ukázat lístek na vlak/bus. Mám naplánovaný let VIE-Tuzla-VIE s Wizzairem. Díky moc.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Prosim o radu - prilet z TFS v 01:55, prvni vlak kolem 6.hod rano. V obcance mam bydliste Prahu. Nechaji me na letisti do rana nebo mo hrozi nejaky postih? Netusi nekdo, prosim? Diky

před 8 měs
Mig21

Úplne v pohode ta pustia, ja som prišiel pred polnocou a prvý autobus som mal 06.30 ráno, stačilo im ukázať lístok na autobus/vlak v mobile, to tlačivo je len pre Rakúšanov, tí čo len tranzitujú ho nevyplňajú

před 8 měs
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Diky za odpoved! Takze letiste se nezavira/nevyhodi te na ulici ve 2 rano?

před 8 měs
Mig21

Diky za odpoved! Takze letiste se nezavira/nevyhodi te na ulici ve 2 rano?

Ano, letisko VIE funguje 24/7, nik ma nekontroloval

Přidat odpověď
před 8 měs
Petr

Ahoj, nevíte, jak je to s karanténou/izolací, když se nechám otestovat ve Vídni na letišti před odletem a budu pozitivní? Musím v ní zůstat v Rakousku, nebo se mohuvrátit do ČR (a za jakých podmínek)? Díky za radu.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele
Vojtěch Horský

Ahoj, dokázal by někdo poradit , jak a případně zda je reálné dostat se z letiště, kam je přílet v 22:55 na stanici Wien Stadion Center s odjezdem busu v 0:45 ?

před 10 měs
Avatar uživatele
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 833 komentářů
 • Poslat zprávu

taxi nebo vlak, na stránkách oebb.at si najdi spojení Schwechat Airport-Wien Center.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den,

letěl někdo směr Kypr? Bylo potřeba ještě něco kromě negativného testu, FLight pass kypr?

Předem děkuji

Nikol Krausová

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Ahoj, odlieta Ryanair stale z T1?

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Ve Vídni teď všechny lety z T3

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele Gabik
Gabik

Ahoj, situace u nás v Česku vypadá docela na hraně- pro ostatní evropské země, co se týče bezproblémového cestování. Pokud nás nějaká země zařadí mezi ,,nebezpečné'', a odlet mám z Rakouska nebo Polska, je možné se do té země dostat bez nutnosti testu? Díky za odpověď.

před 11 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ne. Zalezi na pasu. Pokud mas cesky, tak mas smulu/stesti.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Máte někdo zkušenost s délkou bezpečnostní kontroly ve Vídni v době pokoronavirove, respektive zda se liší oproti dřívějšku?

před 12 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Málo lidí, velmi rychle. V provozu jen T3. Ve Sky Lounge slabší nabídka než v minulosti, aber Relax und Entspannung fein! 👌

před 12 měs
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Zrovna sedím v Sky lounge a mohu potvrdit, security jsem prošel za cca 2 minutky...

před 12 měs
Avatar uživatele Zdíša
Zdíša

Prosím vás, je vstup zdarma pro držitele do lounge s kreditní kartou od České spořitelny typ World. Jen jestli se něco nezměnilo. Dík za odpověd.

před 11 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Od ERSTE i od ČSOB s kreditní kartou MasterCard World Elite.

před 11 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Nic se nezměnilo, i na MC World je vstup ve Vídni zdarma.

před 11 měs
Avatar uživatele Zdíša
Zdíša

Děkuji moc za radu.

před 11 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Je to tak. Jen by mě zajímalo, jestli je pořád zrušený teplý bufet - nějak jsem nepochopil proč, když u těch studených věcí taky všichni ohmatávají naběračky apod. 😂

Přidat odpověď
před 11 měs

Zdravím, chtěl bych se zeptat na noční spojení z erdbergu na letiště, máte někdo zkušenosti? Na erdberg přijíždíme ve 3:50 a letí nám to v 5:55. Využít taxi nebo dá se nějak rozumně dostat na letiště? Díky

před rokem
Jan Vidim

I když to není možná úplně to co hledáte, zkuste bla bla car. Za dobrý peníz dobré svezení.

Zdravim, nevite nekdo jak je to pri priletu do Vidne z Cerne hory(popr. Recka, Italie) a prejezdu do Ceska s tim korona virem? Jestli je pak jeste nucena 14 denni karantena, nebo se musime prokazovat negativnim testem?

před rokem
Avatar uživatele
danny

Teď jsem prilitl z Recka do Vídně a kontroly nejsou, jen namátkove si na konci mostu před tranzitem pasovka někoho zkontroluje. V letadle nám dali vyplnit nějaké prohlášení co chtěj na vstupu do Rakouska, ale tím pádem jsem ho ani neměl komu dát. Pro občany je vstup do Rakouska tak jako tak bez jakéhokoliv omezení.

Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Dejte potom vědět, jak někdo poletite z Vídně, jak se liší, zejména časově, bezpečnostní kontrola v době ponetopyrove oproti dřívějšku. Díky předem.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Tomáš
Tomáš

Ahoj, jak budete řešit cestu k ranním odletum v 6 hodin v aktuální době, kdy nejede student a mimo provoz je parkoviště Mazur? Parktiger jede první vlak s příjezdem na Schwechat v 4:41, což nevím, zda v dnešní době zvýšených opatření bude stačit na odbavení, býť jen s batohem. Díky za názory.

před rokem
Avatar uživatele
danny

Tech 4:41 by mělo stačit si myslím. Mimochodem nějaké zkušenosti s Parktiger? Já tam teď jedu, tam se parkuje kdekoliv a nic se neukazuje... to poznají podle značky, že to mám zaplacené?

před rokem
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Já využívám Parktiger pravidelně a zatím spokojenost. Přesně, zaparkuješ, kde je místo, kontrola probíhá na základě SPZky, předpokládám, v reálu tam není žádná brána či tak něco, ale samé kamerky :-)

před rokem
Avatar uživatele
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 833 komentářů
 • Poslat zprávu

Dá se jet s Gepardem, 2:20 z Brna, 4:10 na letišti.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Mě by spíš zajímalo, jestli budou nějak víc prudit kvůli přespání na letišti.

Ahoj,

přednedávnem jsme s přítelem letěli z Vídně a na internetu jsme našli milého řidiče, který nás zavezl na letiště za lepší cenu než taxík. Rezervovali jsme přímo na wienairport.com a čekal na nás hned, jak jsme přijeli.

Odpovědět
před rokem

Ahoj, chystáme se jet ze Zlína na letiště do Vídně, ale nechceme kupovat dálniční známku. Je vůbec možné se k letišti dostat mimo dálnici?

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

To je takovy problem se podivat do mapy ? Nebo jedte busem, vlakem.

před rokem
Avatar uživatele
mirjur
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 833 komentářů
 • Poslat zprávu

Samozřejmě, ze Zlína na Břeclav a pak na Hainburg, taky tak jezdím z Brna.

Avatar uživatele J0x
J0x

Od 1. 3. už Leo Express na vídeňské letiště jezdit nebude: https://zdopravy.cz/leo-express-...nek-42788/

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Eva
Eva

Ahoj, dá se stihnout odjezd autobusu z letiště v 17:55, když má letadlo přistát 17:25? Nikdy jsem si čas z letadla na zastávku nestopovala. Máte zkušenosti? :)

před rokem
Avatar uživatele
filip

Když všechno dobře klapne tak to teoreticky možný je. Moje poslední zkušenost přílet ve 14:35, ve 14:58 sem si vyzvedl kufr a v 15:05 už seděl v buse. Ale myslím, že to je spíš souhra náhod, že vše klaplo :). Moc bych na to nespoléhal

před rokem
Avatar uživatele Eva
Eva

Díky :), známý by letěl jen s příručákem, tak snad by se nějaký čas ušetřil. A říkala jsem si, že pořád je tam možnost koupit pro sichr pozdější jízdenku a kdyžtak ji stornovat.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu