Průvodce letištěm

Letiště Vídeň

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Vídeň

Vídeňské letiště je jedno z největších ve střední Evropě s širokou nabídkou přímých spojení a pro svoji blízkost slovenským i českým hranicím je velmi oblíbené pro obyvatele Bratislavy a okolí nebo Moravy.

Hlavní základnu zde má Austrian Airlines a základny také společnosti Laudamotion, Wizz Air, Level nebo Eurowings.

Letiště využívá dva terminály (1 a 3), které jsou však spojeny v jednu jedinou budovu. Terminál 1 je pak rozdělen na dvě další části (opět v jedné budově) – 1 a 1A. Na terminálu 3 očekávejte klasickou centrální bezpečnostní kontrolu pro všechny gaty hned za odbavovacími přepážkami, zatímco na terminálu 1 bezpečnostní kontrolou procházíte až u jednotlivých gatů.

Odbavení nejčastěji užívaných aerolinek dle terminálů:

 • Terminál 1: Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air France, Air Malta, Air Serbia, Air Baltic, British Airways, Condor, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2, KLM, Laudamotion, Pegasus Airlines, People's Viennaline, Ryanair, S7 Airlines, Saudia, Tarom, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, 
 • Terminál 1A: Air Cairo, Air Europa, Belavia, Blue Air, China Airlines, Corendon Airlines, Flybe, Georgian Airways, Level, Norwegian, Onur Air, SunExpress, Transavia, TUI Airways, Ural Airlines, UTair, Volotea, Vueling, Wizz Air, 
 • Terminál 3: Adria, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Croatia Airlines, Egyptair, El Al, Emirates, Ethiopian Airlines, EVA Air, Hainan Airlines, Korean Air, LOT Polish, Lufthansa, Luxair, Qatar Airways, Royal Jordanian, SAS, Swiss, TAP, Thai, Tunisair,
 • Mapa letištních terminálů.

Otevírací doba letiště je 24 hodin a je bez problémů možné přečkat noc uvnitř terminálu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
278 km
od Prahy
12.4 °C
aktuální počasí
12:05
aktuální čas

Letenky

Vídeň sice není známá svými extrémně levnými letenkami, nicméně se i odsud dají objevit akční ceny do destinací, kam se z Česka nebo Slovenska nelétá. Ceny nejlevnějších zpátečních letenek z Vídně po Evropě většinou začínají na 1.500 Kč a levnější neseženete ani v akci. 

Vídeňské letiště Schwechat je však oblíbeným startovacím bodem pro lety do celého světa, relativně často se odsud objevují zajímavější tarify do dálkových destinací než například z Prahy.

Přímé lety z Prahy a Košic slouží spíše jako napaječ dálkových linek a samostatné letenky na těchto trasách jsou velmi drahé (obvykle přes 200 €).

Inspirujte se akcemi na letenky do Vídně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Především cestující z Prahy nebo Košic, kteří využijí spojení Austrian Airlines přes Vídeň, ocení informace o přestupu.

V současnosti najdete ve Vídni dva terminály. Letiště se pyšní jedním z nejkratších přestupních časů v Evropě – na přestup stačí 25 minut. Mezi odletovými branami B/C a F/G, které jsou pěšky vzdálené asi 15 minut, jezdí i kyvadlový autobus zdarma.

Hlavně přestupy mezi lety Austrian Airlines bývají skutečně bezproblémové, pokud máte předem daný velmi krátký transferový čas, u gatu vás většinou bude čekat pracovník aerolinií, který vás letištěm provede.

Doprava z/na letiště

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

 • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
 • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Jak se sem dostat

Přímo na letiště

Z několika měst v Česku i na Slovensku existuje velmi časté autobusové spojení přímo na vídeňské letiště:

 • Bratislava: Autobusy Regiojet nebo Slovak Lines jezdí co půl hodinu, jízdenky jsou s předstihem dostupné již od 1 €, cesta trvá 60 minut, 
 • Brno: Na letiště se dostanete s RegioJet (390 Kč)cesta trvá cca 2,5 hodiny,
 • Praha: Přímé spojení Prahy a vídeňského letiště obstarává pouze Regiojet (650 Kč), cesta trvá kolem 5 hodin.
 • Zastávky autobusů najdete přímo před východem z hlavní příletové haly.

Několikrát denně spojují letiště Vídeň autobusy Leo Express také s městy Bohumín, Nový Jičín, Prostějov, Olomouc Ostrava, ceny se pohybují od 250 do 800 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Dvakrát za den jezdí na letiště společnost Eurobus z Košic Prešova se zastávkami v Trnavě, Zvolenu, Nitře a dalších městech. Ceny jízdenky se pohybují od 10 do 20 € dle vzálenosti.

Do centra Vídně

Všechny výše zmíněné společnosti zastavují i ve Vídni. Cena jízdenek bývá v některých případech výrazně nižší, může se tak vyplatit vystoupit v centru a na letiště dojet S-Bahnem linky S7 nebo vlakem z hlavního nádraží.

Do centra Vídně navíc můžete využít služby Eurolines z Prahy (290 Kč) a Brna (190 Kč), Flixbus z Prahy a Brna (380 Kč), nebo České dráhy z více měst (od cca 185 Kč) a vlaky Regiojetu.

Tip jak ušetřit na dopravě z Prahy nebo Brna

Máte-li víc čas nechcete-li platit přehnaně vysoké jízdné za jízdenky do Vídně, využijte linky Regiojet do Bratislavy za stabilních 250 Kč, kde přestoupíte opět na Regiojet nebo Slovak Lines, u kterých se ceny pohybují od 1 € do 5 € a dovezou nás přímo na letiště. Cesta bude trvat asi o hodinu a půl déle a stát o více než polovinu méně.

Parkování

Dlouhodobé parkování

Rozhodnete-li se vyrazit na letiště autem, můžeme využít oficiální parkování na letišti s možností rezervace online. Standardní ceny se pohybují od 80 do 100 € za týden.

Nejlevnější hlídané parkoviště Parktiger se nachází v obci Schwechat a je dostupné za 4,99 € na den. Rezervaci proveďte online na Parktiger.at. Na rozdíl od ostatních (a výrazně dražších) parkovišť nenabízí odvoz k terminálu. Využijte vlak, nádraží je sotva 100 metrů od parkoviště. Jízdenka jedním směrem vyjde na 1,80 €, vlaky jezdí jednou za 10 až 20 minut. První spoj ve směru na letiště jede ze Schwechatu ve 4:36 (o víkendech a svátcích až 5:06), poslední v 0:06. Opačným směrem z letiště jede první spoj ve 4:42 a poslední v 0:18.

Dalšími možnostmi v poměru ceny vs. blízkost k letišti pak bývají soukromá parkoviště. Mezi ty patří Panda Parken se sazbou 59 € na týden (rezervace online), XYZ Parkservice (rezervace online) nebo parkoviště Mazur poblíž dálnice, které zajišťuje k terminálu kyvadlovou dopravu zdarma a ceny se zde pohybují od 70 € za týden. Online rezervujme na webu Mazur.at.

Alternativě zaparkujte na vídeňských záchytných parkovištích P+R u stanice metra (Erdberg, Leopoldau). Denní parkování stojí 3,40 €, týdenní pak vzroste na 17,10 €.

Při cestě z Bratislavy je možno zdarma zaparkovat auto na nehlídaném P+R Wolfsthal kousek za hranicemi, odkud jezdí od 3:55 přímá linka S-Bahnu S7 na letiště. Jízdenka stojí 9,90 €.

Krátkodobé parkování

Při vyzvedávání nebo odvážení příbuzných či známých využijte rampu k odletovému patru, kde lze zdarma zastavit maximálně na 10 minut. Pokud se chcete loučit delší dobu, zaparkujte přímo před terminály na parkovišti K3 se sazbou 5 EUR na hodinu, případně na cca 10 minut pěšky vzdáleném parkovišti C s cenou 3,90 EUR za hodinu. Parkovací domy 3 (u terminálu 1/1A), resp. 4 (u terminálu 3) vás na hodinu stání vyjdou na 4,70 EUR.

Služby na letišti

Wi-fi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

Supermarket Spar najdete v hlavní příletové hale nedaleko od zastávky autobusů Regiojet. Supermarket Billa je umístěn ve spojovací chodbě mezi terminálem 1 a parkovacím domem P3.

Letištní salónky Sky lounge a Jet lounge jsou na letišti ve Vídni zdarma pro držitele platebních karet Master Card World a World Elite. K dispozici je neomezené občerstvení a pohodlná sedadla před odletem. Vstup zdarma je platný pouze pro držitele platební karty.

Na letišti najdete hned několik levných fast-foodů včetně McDonald's, Burger King i KFC.

Letiště nabízí prohlídky zázemí a letištních ploch. Návštěvnické centrum „VISITAIR“ se nachází v terminálu 3, prohlídky probíhají od 8:30 do 18:00 (kromě neděle) a cena činí 15,90 €. Více informací na webu letiště.

Vyhlídková terasa na střeše terminálu 3 je přístupná veřejnosti denně od 8:00 do 22:00 (květen až srpen), resp. od 10:00 do 20:00 ve zbytku roku. Za vstup se platí 5 EUR, děti 2 EUR.

Přílety a odlety online

Letiště Vídeň je hlavním místem odletu nebo příletu pro velkou část Česka i Slovenska. Ať už si chcete jen ověřit status svého letu nebo čekáte na příbuzné a chcete vědět, jestli má let zpoždění, podívejte se online na stav vašeho konkrétního letu. Nejpřesnější informace nabídnou vždy oficiální stránky letiště:

Na uvedených stránkách najdete vždy aktuální online informace o všech příletech i odletech včetně předpokládaného zpoždění nebo třeba čísla odletového gatu.

Alternativní a zábavnější formu online sledování letů na letiště Vídeň nabídne webová stránka Flightradar24.com, která sleduje živý letecký provoz na celém světě. Řeč je konkrétně o vídeňském letišti, tedy se podíváme přímo na tyto odkazy:

V levé části stránky tedy najdeme všechny aktuální lety, které se na FR24 zobrazují (kterých je téměř 100%). V případě, že je letadlo ještě/už ve vzduchu, je u daného letu malá ikonka s nápisem „Live“. Rozkliněte, následně klikněte na možnost „Show on map“ a hned vidíte aktuální polohu letadla i se všemi souvisejícími údaji.

Více o tom, jak to funguje a co vše můžeme najít, se dočtete v našem speciálním článku o sledování letů.

Hotely u letiště

V případě velmi brzkých ranních odletů přes 6 hodinou se pro cestovatele ze vzdálenějších koutů může vyplatit přespat v hotelu u letiště. Rozhodnete-li se do Vídně vyrazit na ranní odlet den předem, pamatujte, že se vyplatí nocovat opravdu pouze v hotelech přímo u terminálů, jelikož z města na letiště nejezdí žádná noční doprava (první S-Bahn jede až kolem 4:20 z centra Vídně).

Přímo na letišti najdete jen dva hotely. Levnější MOXY Vienna Airport nabídne noc ve dvoulůžkovém pokoji v rozmezí 3 000 až 3 500 Kč, dražší NH Vienna Airport Conference Centre pak od 4 100 Kč.

Nejlevnější možností je LifeHotel Vienna Airport s cenami pro dva od 1 650 Kč. Nachází se v obci Fischamend, kam se večer dostanete linkou S-Bahnu S7. Na letiště následně hotel nabízí 24hodinovou kyvadlovou dopravu za 16 EUR na osobu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

110 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím. Náš pravidelný přílet z Istanbulu do Vídně je 28.10. v 14:00. Myslíte, že je reálné stihnout odjezd vlaku ze stanice Flughafen Wien v 14:33? Případně máte zkušenosti jaké bývají fronty na pasové kontrole? Cestujeme pouze s příručním zavazadlem. Moc díky za rady. S pozdravem Karel.

před 5 dny
cali

Po mé červencové zkušenosti bych to skoro vyloučil.

Dobrý den, prosím o radu. Přes OÖB je možné si koupit jízdenku z Č. Budějovice až na letiště Vídeň s tím, že se vystoupí na Wien Heiligenstadt a musí se jít na metro. Odtud metrem na Wien Mitte a odtud dráhou S7 na letiště. Cena pro dvě dospělé osoby a dítě 7 let ukazuje 34 EUR. Bude v této ceně zahrnutá i cena za metro U4 a linku S7? Nebo to ukazuje jen cestu na letiště a jízdenky na U4 a S7 se dokupují? Děkuju

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, jízdenka platí na všechny spoje vlaků, tj. z Budějovic do Vídně i na linky "S" po Vídni. Na metro U je třeba dokoupit klasický lístek pro MHD.

Když kupujete jízdenky přes web ÖBB a u ceny je poznámka "Sections on Sparscheine Tickets" nebo v němčině "teilweise Sparscheine", pak cena neplatí úplně na všechny spoje, typicky jsou vyňaty právě přejezdy metrem/autobusem/tramvají.

před měs

Super děkuji. Jen prosím ještě pokud si tedy koupím tuto jízdenku až na letiště a jsou tam dané časy, např. že u spoje S7 je uvedenu ve fahrplanu, že jede v 15:30, pak musím stihnout tuto linku, nebo když mi to ujede, můžu jet následující linkou nebo i později?

před měs
cali

U standardních lístků VOR je platnost 2 hodiny od datumu a času na jízdence, samozřejmě nesmí být jízda přerušená. Tedy jde použít následující spoj...

Platí stále akce na parkování za 1 euro pro prvních 100 ? Jak dlouho do předu je možné provádět rezervace?

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To prestalo pred nekolika lety...

Tak už jsem na to přišla - musí se zadat pouze regionální vlaky :)

Odpovědět
před 3 měs

Ahoj, můžete mi prosím poradit? Hledám na https://tickets.oebb.at/de/ticket/timetable kombinaci vlaků S1 a S7 z nádraží na letiště přes Rennweg na 25. 9. mezi 10:00 a 12:00. Jediné vlaky, které mi to ukazuje, stojí přes 17 EUR pro dvě osoby. Tak nevím, co dělám špatně...

Odpovědět
před 3 měs
danca h

Ahoj, nenarazili jste prosím na nějaku akci/promo kod teď aktuálně k použití na některém z parkovišť u letiště? 5 dní tam budeme stát. Nehledám parkování zdarma, jen třeba lepší cenu. Jinak vezmu Mazur s online 20% slevou. Díky.

Odpovědět
před 5 měs

Zdravím. Prosím o radu. V červnu letíme z Vídně do Larnaky, přijedeme vlakem na Hbf ve 22,49 hodin. Je možnost dostat se takhle pozdě na letiště nějakou veřejnou dopravou? Našel jsem někde info, že ještě v tuto dobu jede nějaký autobus z Hbf Süd, vyšlo to na 28 E pro čtyři osoby, ale neuložil jsem si to a nemůžu to najít :( Poradí mi někdo?

A řeším, zda mi po příletu(pokud přiletíme včas), stačí dvě hodiny abychom se dopravili z letiště na nádraží. Díky!

před 5 měs
Kryštof Hájek

Zdravím Tomáši, nejspíš to byl spoj autobusů Vienna Airport Lines: https://www.viennaairportlines.at/de/, poslední z hlavního nádraží jede až 0:45 (jinak vždy XX:15, XX:45). Akorát to vidím za 32 EUR pro čtyři osoby.

před 5 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Vlaky na letiště z hlaváku večer jezdí, v čem je problém? www.oebb.at.

2 hodiny stačí.

před 5 měs

Děkuji, to je ono :) Ta cena je jiná, nenapsal jsem, že dvě osoby jsou děti, tak to vychází míň. Ten autobus využijeme jako dopravu na letiště, snad to tam nějak najdu i s automatem na lístky :)

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3633 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-22T22:01:13+02:00)

Ale J0x má pravdu, poslední vlak z hlavního nádraží jede 23:39 (S-Bahn s přestupem ve stanici Wien Rennweg), na váš spoj prakticky ideálně navazuje spojení ve 23:09.

před 5 měs

Máte pravdu, taky jsem to našel.....ale poprvé vystoupím ve Vídni z vlaku a upřímně nemyslím si, že bych byl okamžitě schopný koupit lístek a frčet na správné nástupiště a ještě k tomu s přestupem :) Taky bychom ten let ráno v 5,40 nemuseli stihnout :)))

před 5 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Lístek se kupuje v automatu, zadat cílové nádraží snad není tak těžké. Přestup na Rennwegu na stejném nástupišti, informace na displejích...

před 5 měs

OK, zkusím to :) Ještě se blbě zeptám, automaty na jízdenky na Hbf jsou na nástupištích nebo v hale?

Přidat odpověď
před 5 měs
Bear

Přiletím v červnu do Vídně v poledne z L.A., jediný rozumný spoj k nám na sever je vlakem z Wien Hbf směr Brno, tak jsem zakoupil již předem jízdenku u ČD (LE vyšel sice levněji, ale muselo by se čekat na letišti přes 6 hodin). Nějak se bohužel stále nemohu zorientovat v systému vlaků z letiště Schwechat na vlakové nádraží Wien Hbf - hlavně tedy v těch časech, které se uvádí při zakoupení jízdenek.

Chápu to správně, že když si zakoupím jízdenku např. přes web www.oebb.at/en/ na vlak s odjezdem ve 13.18, tak musím jet s tím konkrétním vlakem? Když letadlo přiletí trochu později a já ten vlak třeba nestihnu, jízdenka na další spoj je neplatná?

Druhý dotaz by byl - jak je to s tím přestupem ve stanici Wien Rennweg (S7 + S1 - budeme dva, tak bych využil možnost jet za 4,60 euro), je třeba se někam vzdáleně přesouvat nebo je to na jednom nádraží?

A ještě jeden dotaz - automaty na jízdenky, které jsou na letišti, jsou společné jak pro ty pomalé vlaky, tak i dálkové spoje?

před 6 měs
ufo

Z letiska ide každú polhodinu railjet priamo na HBF a platí v tom aj tarifa VOR, teda lístky IDS.

před 6 měs
cali

Pokud zakoupíš jízdenku, platí ti do 03:00 následujícího dne. Tedy pokud ujede, jedeš v pohodě dalším.

Můžete jet 2 za 4,60 - ale pak to neplatí na přímé jízdy s RJ, tam se platí 2x4,20.

Na Rennweg přesedneš do jiného vlaku a jedeš dál...

Kupuji to v app, ale automat to dá jeden v pohodě.

před 6 měs
Bear
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 57 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-05-02T17:32:13+02:00)

Díky za info. Já právě sedím u PC, mám otevřený web OBB Ticket Shop a měl jsem obavu to koupit předem, protože jsem si nebyl jistý, zda tedy ta jízdenka platí i na další spoje, když mi spoj zakoupený na ten konkrétní čas ujede. Jsme dva, takže využiji jet sice déle, ale levněji :-) Na druhou stranu, pokud bych měl maturovat u automatu na letišti v časové tísni, asi zvolím ten přímý spoj.

Takže ať to sesumíruji - koupím na spoj ve 13.18 S7 + S1 (s přestupem), a když jej nestihnu, můžeme jet v klidu dalším třeba v těch 14.18, které se mi k zakoupení taky nabízí, O.K.?

@ufo

Netuším, co je tarif VOR a IDS :-)

před 6 měs
cali

Když to dáš do košíku, tak klikni na "service and price details, timetable..." a tam bude jasně napsáno od kdy do kdy ta jízdenka platí:-)

před 6 měs
Bear

Už jsem to zjistil - ale asi jsem dnes natvrdlý, protože zároveň se mi zdál, že S1 a S7 jezdí oba již z letiště, takže na který spoj se vlastně přestupuje ve stanici Wien Rennweg? Omlouvám se za dotazy, ale já byl ve Vídni na letišti pouze autem na Parktigeru nebo busem přímo k hale - ve městě nikdy. Tak nějak bych na to určitě na místě přišel, ale může se stát, že bude "časová tíseň" a jelikož Vídeň absolutně neznám, nechci to podcenit :-)

před 6 měs
cali

S7 a pak S3 nebo S1.

před 6 měs
Bear

@cali

Díky moc.

před 6 měs
ufo

Bear: www.vor.at Verkehrsverbund Ostregion - integrovaný dopravný systém Wien a Niederösterreich , Burgenland. Stačí si tam vyhľadať spojenie a cenu 4,20 z VIE na HBf.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

jízdenka linkou S7 z letiště neplatí následně pro metra, tramvaje apod. Ani po délku 120 min, ale pouze do zastávek linek s-bahn. Ani ji nelze označit na letišti, velikost neodpovídá validátoru.

před 6 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3633 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-16T15:56:11+02:00)

To je nějaké zvláštní, kde jste jízdenku kupoval? Osobně jsem takhle několikrát cestoval, přímo na informacích mi bylo sděleno, že na lístek za 4,20 € můžu jet jednu jízdu s libovolným počtem přestupů po dobu 120 minut a libovolným dopravním prostředkem.

Ostatně lze takový lístek koupit i přímo přes web öbb - lze tam zadat jakákoliv zastávka v Vídni, nehledě na to, jestli na ní jezdí jen tramvaj, metro nebo S-Bahn, přitom cena je stále stejná - 4,20 €.

před 6 měs

Koupili jsme si jízdenku pro dva za 4,60 euro v automatu öbb na letišti. Jízdenka byla vcelku velká a tak nešla vložit do označovače. Jeli jsme tedy bez označení na Wien Mitte a tam se šli zeptat na informace, kde nám bylo řečeno, že jízdenka je platná pouze pro vlaky öbb a že pro Metro (jiný dopravce) si musíme koupit samostatnou jízdenku. Ta šla již označit při vstupu do Metra.

před 6 měs
cali

Pravdu má samozřejmě Kryštof, za 4,20 EUR jedeš z letiště s S7 a pak kamkoliv po vnitřní Vídni po dobu 120 minut. Jízdu ale nesmíš přerušit, tedy třeba vyjít z metra a pak jet znovu. Jde ale libovolně přestupovat. Nevím, co jste za 4,60 pro 2 mohli koupit...

před 6 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Tuhle jízdenku pro 2 za 4.60 kupuju běžně a nevím o tom, že by platila i jinde než ve vlaku ÖBB. Samozřejmě bych se rád mýlil. 😀

před 6 měs
Kryštof Hájek

Hm, tak je to tak, že jízdenka pro jednoho za 4,20 EUR platí pro celou síť vídeňské MHD, kdežto skupinová pro dva za 4,60 EUR jen v síti ÖBB, resp. S-Bahnu.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

v textu prosím píšete, že se dá z HBF na letiště dostat ve dvou za 4,6 €, jak takovou jízdenku prosím koupit? Při nákupu on-line je výsledná cena 8,4 €.

Děkuji za odpověď.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, už jsem upravil. Skupinový lístek platí jen na regionální spoje s přestupem ve stanici Wien Rennweg, na přímé spoje z hlavního nádraží na letiště se nevztahuje.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

myslíte, že mi bude stačit být hodinu před odletem na letišti z Vídně do Théry (Santorini, Řecko)? Bohužel mi jinak vlaky nejedou a začínám být docela nervózní, zda to všechno stihnu.

Děkuji.

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to teda hodně na knap. Stihnout se to dá za ideálních okolností, tzn. nulové zpoždění vlaku, cesta jen s příručním zavazadlem a minimální zdržení na bezpečnostní kontrole.

před 6 měs

Děkuji za odpověď - asi konvertuji. :D Je to moje první cesta, kdy někam jedu sama a po druhé v životě poletím letadlem. Začíná to vcelku zajímavě...

před 6 měs
Avatar uživatele Aleš
Aleš

Byt Vami, radsi bych nasel zpusob, jak se na letiste dostat driv. I za cenu nekolikahodinoveho cekani. Preci jenom to nestoji za zkazenou (potazmo neuskutecnenou) dovolenou.

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No nechtěl bych být falešným prorokem, ale mít hodinu na letišti ve Vídni je tak pro protřelé cestovatele. Rozhodně ne pro prvničku. To ale souvisí s tou neznalostí. První se koupí fajn letenka a pak člověk zjistí, že vlastně na to letiště v tu dobu nic nejezdí :-) Myslím že varianty příjezdu posledním spojem a přečkání na letišti bude rozhodně lepší varianta., pokud se jedná o ranní let.

Přidat odpověď
před 6 měs

Můj syn odlétá 2.5.2019 ve 10.45 hod.na Rhodos, k letišti přijede autobusem v 8.50 hod. , stačí to na odbavení. Děkuji

před 7 měs
Kryštof Hájek

Ano, na odbavení to stačí bohatě, pokud autobus přijede včas :)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, rád bych ae zeptal, zda při příjezdu vlakem ve 12:57, lze stihnout let do Barcelony ve 14:30. Zavazadlo k odbavení nemáme, jen kočárek (nevím, jestli s ním musíme na přepážku). Děkuju

Odpovědět
před 8 měs

Ahojte, nevíte jestli jsou pořád u Gate G a F kuřárny? Díky

Odpovědět
před 8 měs

Dobrý den,

chtěl bych využít pravidelnou linku z Vídně do Tel Avivu. Problém vidim v odletu v 5:50, ale jediné nejbližší spojení je bus s příjezdem ve 4:50, který jede z Prahy.

Nemá někdo nápad, jak se s tím nejlépe poprat?

Děkuji

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 547 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-02-08T17:22:50+01:00)

Cus, ject o den driv a prohlednout si Viden :) nebo jet busem do Blavy, kterej je tam ve 2:25 a pockat na Slovak Lines, tak bys tam mel bejt ve 3:50 na letisti

před 8 měs
Avatar uživatele Majka
Majka

pokud přijede včas, tak je to OK, ne???

před 8 měs
Kryštof Hájek

U linky do Izraele je rozhodně lepší být na letišti dřív než hodinu před odletem.

před 8 měs
Leonard

spaní na letišti, klasika ;)

před 8 měs

Krystofe,

vím ze při letu z Prahy do Izraele je potřeba být na letišti dříve, kvůli pohovoru už v Praze.

Ale při cestě z Vídně jsem zatím žádné informace o pohovoru nenašel.

Myslíte ze by mi 70 minut před odletem dorazit na letiště nestačilo? S přírucnim zavazadlem.

Děkuji

před 8 měs
Tomáš

Posledním vlakem S7 na letiste a tech 5h tam vydrzet, da se tam docela v pohode spat, pozor na to ze 99% obchodu je closed.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

přilétáme na Vídeň Schwechat v 17:10 (Bogota-Frankfurt-Vídeň). Je reálné stihnout vlak v 19:10 v Wien Hauptbahnhof (odjezd vlak z letiště v 18:39 nejpozději). Je možné stihnout vyzvednout zavazadla, projít letištěm a na vlak za čas 17:10 - 18:39??

před 9 měs
Jakub Langer

Risknout to muzete, ale v kolik presne letadlo prileti, to Ti nikdo dopredu nezaruci ...

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Kdyz bude delay, tak se da prehodit na dalsi vlak pri nejhorsim, snad 15 min do odjezdzu puvodniho :)

před 9 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Málo pravdepodobné aj v prípade, že lietadlo priletí na čas. Dá sa to risknúť, ale osobne by som do toho nešiel. Ak priletí lietadlo na čas, na stanici ste asi za 1 hodinu (stanica je priamo v termináli), a stíhate railjet o 18:33. Dajte pozor, vlaky CAT nejazdia na Hauptbahnhof.

před 9 měs
Leonard

jenom domnenka, ale kufr z Bogoty muze byt taky negativni element v rychlosti procesu opusteni letiste :)

před 9 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Do Viedne priletia z Frankfurtu, colnicu budú prechádzať cez zelený koridor, to by museli mať buď smolu, alebo mať tašku z duty free shopu, aby si ich colníci vybrali.

před 9 měs

Přílet do Vídně je 17:10.

Je to jediný možný vlakový spoj ten den, později to již nejede (do Prahy). Jako alternativu (kdybychom to nestihli) mám Flixbus, ale upřímně se nechci po takovém letu ještě trmácet busem (nebo i autem). Ráda bych ten vlak.

Poletíme business, takže by teoreticky kufr mohl být vpředu (začínáme ale trip v economy a až od Bogoty máme business, tak je otázka, jak a kde se budou odbavovat).

Ještě lehká přítěž - budeme mít tři menší děti, takže určitě nepoběžíme.

Čistě teoreticky - mohu nastoupit do vlaku bez jízdenky? A koupit ji případně ve vlaku v automatu / u průvodčího?

před 9 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

S touto appkou by sa mali dať kúpiť lístky aj pár minút pred odchodom: https://www.oebb.at/en/tickets-k...b-app.html

Do vlaku bez lístku sa nastúpiť dá, ale riskujete pokutu. Vo vlakoch S-bahn sa lístky väčšinou nekontrolujú, v railjete bude sprievodca kontrolovať lístky možno až za Hbf (z letiska na Hbf je to 15 min bez zastávky).

Ohľadom detí: nebude lepšie prespať vo Viedni alebo Bratislave a ráno pokračovať vlakom alebo busom do Prahy?

před 9 měs

Listky se daji koupit i pres ceske drahy.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 624 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-06T18:27:07+01:00)

Podle čeho soudíte, že do salonku s MC World lze jít zdarma i po příletu? Po nás chtěli boarding pass, který jsme samozřejmě neměli, takže nás nepustili.

Do sekce Doprava navrhuji doplnit skupinovou jízdenku, v ceně €4.60 pro dva, mezi centrem a letištěm. Např. Hauptbahnhof-přestup na S7 na Rennwegu-letiště. Nejlevnější doprava...

Jinak s boarding passem na let druhý den ráno se mi podařilo jít do jednoho salonku večer a do jiného druhý den ráno před odletem, samozřejmě to vyžaduje mít jen příruční zavazadlo.

před 10 měs
Mailand
 • Právě online
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 77 komentářů
 • Poslat zprávu

Dříve to opravdu šlo, to ani po mě BP nikdy nechtěli. Teď už ho většinou chtějí..

před 10 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

já se ptal obsluhy (zrovna byla Slovenka) jestli můžu jít i při zpáteční cestě - řekla, že bych neměl, ale většina kolegů to toleruje.. takže opravdu je to asi jen a jen na obsluze, jestli zavře oči...:)

před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 624 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-07T13:00:21+01:00)

Zřejmě jsem slyšel to samé od té samé Slovenky. Jenže jeden Neslovák nás nepustil. :)

Každopádně bych tu informaci z průvodce vypustil, když se jaksi ví, že oficiálně to nejde. ;-)

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den,

měl bych dotaz pro znalejší letiště, pokud odlétáme v 7:20 ráno do NY přes Kodaň a uděláme si online check in předem, stačí dorazit busem na letiště ve 4:50?

před 10 měs
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 10381 komentářů
 • Poslat zprávu

Stačí klidně na 6 hodinu, pokud nebudete odbavovat zavazadla. Pokud to máte se zavazadly, tak 4:50 je OK.

Přidat odpověď
před 10 měs

Nabízím až 5 míst z Brna na letiště do Vídně. Můj odlet je v sobotu 8.12.2018 v 10:10 hod, takže z Brna počítám odjezd v 6:00 hod. Možno přistoupit i kdekoliv po cestě, na trase Brno - Vídeň. Cenu si rozpočítáme. Tel.: 608 865 276

před 11 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

sice do vídně nepotřebuji, ale už jsem si říkal před měsícem (když jsem taky jel s prázdným autem na letiště do Vídně..) jestli by toto "sdílení" nestálo za samostatné vlákno ...- myslím, že tady je spousta lidí, kteří místa v autě na letiště mají a spousta, kterým se to bude hodit....

Přidat odpověď
před 11 měs

tak aktuálně z Jet lounge letiště vídeň, 4 hosté zdarma ke kartě MC WE už zase nejsou...čím to je nevěděla ani obsluha salónku...možná je to konkrétní kartou ale před měsícem na tu samou kartu 4 zdarma byli... takže moc nespoléhat...

Odpovědět
před 11 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 dny
Navrhni úpravu