Bergamo (BGY)

Napsal David Eiselt 2012-03-27T18:54:14+02:00 ve fóru Letiště

Tak to novinka, je to aj lacnejsie?

To je dobrá otázka smiley Nemám moc s čím porovnat, kupoval jsem teď jeden lístek na leden ale nevím, kolik je standardní cena. Nic o slevách nepíšou, tak bych řekl, že ne, jen odpadá nutnost zdržovat se na nádraží.

Jdou koupit max na 4 měsíce dopředu smiley

Letos jsme byli v IT 3x a nepozoruji nějaké slevnění při nákupu online. Navíc to po mě chtělo přihlášení.
Jinak na webu je možnost skupinových/zpátečních jízdenek za určitých podmínek. Nám se to ale nějak nepodařilo vychytat.
Z Bergama do Lecca vlak jede asi hoďku a fakt to není drahé i při nákupu na nádraží.

Dneska jsem chytl Benátky s Voloteou za 7e tak počítám, že pak mrkneme na další jezera a zpět do Ovy přes Bergamo.
Nakonec se to hodí i na přestup, hlavně když jsi z Ostravy smiley

Ahoj, právě jsem se vrátil z Bergama, tak přidávám pár aktualizací a užitečných informací, snad se to někomu bude hodit. smiley

Cesta do města stojí 2€30, jsou to 3 zóny, platí pak po celým Bergamu v rámci časové platnosti 90 minut, jak se psalo. Celodenní kolem těch pěti euro, to teď z hlavy nevím, všechno info je na http://www.atb.it. Měli jsme dost problém najít místo, kde se kupují lístky na MHD, po několika minutách zjišťování je výsledek takový: projít přílety, před východem je nalevo několik přepážek soukromých autobusových společnost, přepážka č.1 Autostradale prodává lístky na ATB. Absolvovali jsme i pěší přesun, dá se to stihnout z nádraží za 45 minut rychlou chůzí. Nemusíte se vůbec bát nějakýho chození na kraji výpadovky, jde se zprva obytnými čtvrtěmi, potom se přejde dálnice pěším podchodem, projde vesnice Orio al Serio a od té už vede pěší asfaltová cesta, v podstatě cyklostezka. smiley Cesta ale není úplně intuitivní, dá se lehko ztratit, tak pro jistotu stáhnout mapu.

Bergamo je pěkné, ale víc jak den bych v něm netrávil, zas tak velké není. Citta' Alta krásné, nádherný na to pohled z města i potom výhled na město zvrchu. Nádraží je blízko centra. Problém je po celém městě s free wifi, chce to po člověku vyplňovat půl hodiny formuláře, aby se nakonec ukázalo, že to nepodporuje české číslo, nebo se to nepřipojí vůbec, někdy se ale podaří připojit. V McDonaldu jsme zato neuspěli vůbec smiley

Vlaky jsou na západoevropské poměry levné, Bergamo-Milano je za 4€80, vlak jede 50 km cca hodinu a končí na Porta Garibaldi. Do Lecca (východisko pro jezero Como) 33 km, 40 minut, 3€60. Bacha na to, že některé vlaky Bergamo-Milano jedou přes Monzu (kratší cesta, ale více zastávek, končí na Garibaldi) a některé přes Treviglio (delší cesta, ale méně zastávek, končí na Centrale), takže podle toho koupit lístek, přes to Treviglio je to něco málo přes 5€. Lístky není nutno kupovat dopředu, dají se nakupovat v automatech na stanici cashem i kartou. Automaty jsou zelené Trenord (vyjede škaredý malý lístek) a červené Trenitalia (vyjede pěkný dlouhý), jiný rozdíl jsem v nich nenašel smiley. Lístky potřeba označit na stanici v označovači, aby člověk neplatil pokutu za podvod (lístky se nevystavují na konkrétní datum), průvodčí jinak moc ve vlaku kontrolovat nechodí. Co se týče výletů, jezero Como doporučuju moc, je nádherné, určitě zkusit i využít trajekt mezi dvěma břehy. Lecco jako město ale nestojí za moc, radši hned přestoupit na vlak nahoru a svézt se třeba do Varenny, nádherné městečko. Chtěli jsme navštívit i blízké Švýcarsko, nakonec to ale nevyšlo. Nejblíž je Lugano, pro cestu tam radím koupit vnitrostátní lístek do stanice Chiasso (přechodová stanice IT/CH, cena lístku z Milána cca 6€) a potom švýcarský lístek Chiasso-Lugano, který vyjde na 8,80 fr.

Bohužel mě ale na této části Itálii docela zklamali lidé. Nikde v životě jsem nepotkal ve službách i na ulicích tak nepříjemné lidi jak tady. Země ale jinak krásná, hlavně ta jezera.

Ahoj,chtěl jsem se zeptat ten autobus co jezdí do Milána má zastávku někde poblíž centra.
Děkuji za odpověď.

Do Milana jezdi bus primo z letiste a pak vedle vlakoveho nadrazi je autobusove

Ano, jízdenku u na zastávce u nádraží Centrale stačí koupit u řidiče či spíše zástupů dopravců, kteří stojí u autobusů smiley

Málokdo ví, že jízdenky na ATB prodávají na letišti v informačním centru kousek vedle příletů. Nikdy tam není fronta, oproti automatu na zastávce.

ja mam cez net zakupeny listok cez toto :

https://book.terravision.eu/rides?form_ ... %5D=ticket

Tak záleží co plánuješ, kdyby sis koupil třeba 24h lístek od atb ( u východu z letiště přepážka po levé straně, má myslím nápis autostrade ) tak tě vyjde taky na 5 éček a máš to i na lanovku, cestu zpět....
Jak říkám je to podle toho co máš v plánu.

no asi sa pletu dve veci 24 hodinovy listok na MHD bergamo a cesta z letiska do Milana smiley

A ceny lístků jsou stejné na místě jako při koupi předem? A nebývají autobusy plné při odjezdu z T2? protože u všech společností předpokládám že je to až druhá zastávka?
Díky

A ty terravision autobusy mají zastávku hned po výlezu z letištní haly?

http://www.terravision.eu/airport_trans ... ort-milan/
tam je normalne autobuska mala pri priletoch

Ahoj, letíme v pátek večer do Bergama a tak mám docela obavy, jestli nebude problém s volnými místy v autobusech do Milána. Lístky zakoupené dopředu nemáme. Do Milána jezdí kromě Terravision i Autostradale? A když nemáme ty lístky, tak normálně po nastoupení do busu půjdeme k řidiči a lístky koupíme nebo mají přednost už ti, co lístky mají a jak to v tom případě funguje? Díky

Busy odbaví všechny cestující, neboj se smiley jezdí toho fakt dost. Lístek koupíš od člověka, co je prodává při nástupu, vše jasné a čitelné.

Zdravím, prvý krát budem letieť sám. Objednal som si letenky s prestupom v Bergame a na prestup mám cca 1 a pol hodinky. Trošku sa bojím že bude mať let meškanie a budem potom stresovať. Chcel by som sa spýtať, kde presne sa v príletovej hale nachádzajú schody k odletom? Za koľko sa dá stihnúť prestup na tomto letisku?

Ďakujem :)

michal.hanzalik napsal(a):

Zdravím, prvý krát budem letieť sám. Objednal som si letenky s prestupom v Bergame a na prestup mám cca 1 a pol hodinky. Trošku sa bojím že bude mať let meškanie a budem potom stresovať. Chcel by som sa spýtať, kde presne sa v príletovej hale nachádzajú schody k odletom? Za koľko sa dá stihnúť prestup na tomto letisku?

Ďakujem :)

Ahoj, schody k odletům najdeš ještě před východem z tranzitní části, u pásů se zavazadly, není tak nutné procházet znovu bezpečnostní kontrolou. Samotný přestup zabere jen pár minut, pokud nebude zpoždění, není čeho se obávat.

Ale pro příště bych byl při plánování stejně opatrnější a volil bych radši větší rezervu, přeci jen přestupy mezi low-costy nejsou garantované.

Výstup z letadel probíhá přes odletové brány rovnou do odletové haly, takže na přestup stačí v ideálním případě (bez zpoždění) opravdu pár minut. Toto všechno platí, pokud jsou oba lety z/do Schengenu ;-)

Výborně. Říkal jsem si, že jak je to jeden z hlavních hubů pro RyanAir, že tam těch lidí bude hodně a přestup se může protáhnout právě kvůli security checku. Takhle je prostor i pro nějaké zpoždění. Zvažuju jestli hodina a čtyřicet minut stačí. Když koukám do historie, tak lety z Ostravy jsou vícéméně na čas, vidím jen jednou výraznější zpoždění 40 minut. I v tomhle případě by mi zůstala hodina, tak to asi risknem :-)

toncek napsal(a):

Výborně. Říkal jsem si, že jak je to jeden z hlavních hubů pro RyanAir, že tam těch lidí bude hodně a přestup se může protáhnout právě kvůli security checku. Takhle je prostor i pro nějaké zpoždění. Zvažuju jestli hodina a čtyřicet minut stačí. Když koukám do historie, tak lety z Ostravy jsou vícéméně na čas, vidím jen jednou výraznější zpoždění 40 minut. I v tomhle případě by mi zůstala hodina, tak to asi risknem :-)

Bergamo je pohodove letiste , prakticky jeden z nejvetsich vyberu dalsiho letu s Ryanairem pristupne za par stokorun z CR , 20 minut od centra , moznost se dostat treba na Lago di Como nebo Lago de Iseo i do dlasich mist , hezke stare mesto a z hlediska prestupu staci minimum casu , autobusy jezdi i do Milana , pokud ma clovek cas a chce si nechat zavazadla na letisti ,musi jit pres autobusove stanoviste na druhou stranu, kde je uschovna zavazadel primo v hale neni , kritiku bych videl jen v omezene moznosti nabijeni a placene wifi

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!