Průvodce letištěm

Letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Milán Bergamo Il Caravaggio

Italské letiště Bergamo Orio Al Serio je jedním ze 3 letišť obsluhujících aglomeraci Milána. Funkčně slouží převážně nízkonákladovým aeroliniím Wizzair a Ryanair, které zde současně provozují jedny ze svých největších základen.

Bergamské letiště je ideálně situováno a poslouží nejen k cestám do Milána, ale především do italských Alp a k alpským jezerům. Nachází se 50 km severně od Milána a pouhé 2 km od kouzelného městečka Bergamo.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
598 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
14:34
aktuální čas

Letenky

Letenky do Bergama jsou nejlevněji dostupné přímo na stránkách aerolinek Ryanair (z Prahy, Brna, Ostravy, Bratislavy a Budapešti). Průměrné ceny se pohybují v rozmezí 1.000  2.000 Kč za zpáteční let, v akcích (především z Brna a Ostravy) i kolem 500 Kč.

Akční nabídky zpátečních letenek do Bergama pod 700 Kč jsou po odchodu Wizz Air z trasy do Prahy již bohužel minulostí.

Doba letu z Prahy činí asi hodinu a čtvrt.

Inspirujte se akcemi na letenky do Milána, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Ačkoli oficiální přestup na tomto letišti nebudete absolvovat, zkušení cestovatelé rádi kombinují jednotlivé lety nízkonákladových aerolinií a díky velké nabídce spojů z Bergama napříč Evropou právě toto letiště slouží jako hlavní přestupní bod.

Po rekonstrukci letiště nyní při přestupu nemusíte opouštět tranzitní zónu

Na pohodlný přestup doporučujeme si nechat alespoň 2 hodiny.

Při delších přestupech se nabízí krátký výlet do historického centra Città Alta (též jako Staré nebo Horní město) nebo návštěva obchodního centra Orio al Serio. Nákupní dům je situován ihned naproti letišti a je spojený s podchodem pod dálnicí.

Doprava z/na letiště

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka.

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Cena jízdného je následující:

 • 3 hodiny za 2,40 €,
 • 24 hodin za 5€,
 • 72 hodin za 7€.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, který nabízí zpáteční jízdné do Milána za 9 €, jednosměrně za 5 €, nebo Autostaradale za stejnou cenu, na který jdou rezervovat jízdenky i skrz web easyBusu. Doba jízdy zabere 60 minut.

Jízdenky lze kupovat jak online, tak ve stáncích v příletové hale. Při cestě na letiště pak u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde na 125 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 2x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 18 € v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 4.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 5 € za autobus a 12 € za vlak. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupi také na levnější velmi frekventované autobusy (8 €), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma prostřednictvím hotspotu FreeLuna Social WIFI.

Úschovnu zavazadel naleznete v příletové hale a platí se 4 € za zavazadlo a den.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Rostislav Poláček
Rostislav Poláček

Dobrý den, prosím nějaký odkaz na jízdní řád městské dopravy v Bergamu? Děkuji předem, moc.

před 5 hod
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2501 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, odkaz je výše v článku pod tím "1A Airport Bus" ;) Tady obecně: https://www.atb.bergamo.it/en/

Dobrý den na letiště Bergamo přiletíme v 10:15 ve 20:00 přelítáme do Neapole

Chceme se podívat do centra Milána předpokládám že autobus v 10:45 by jsme měli stihnout pokud cesta bude bez komplikací tak cca kolem 12:00 budeme v centru

Nejsem si jistý na kolikátou koupit jízdenku zpět na letiště aby vše proběhlo bez problému moje teorie je jízdenku koupit na 16:00

myslíte že je to dostačující čas na prohlídku centra Milána a na pohodlný přesun na letiště.

Ještě jeden dotaz jedna společnost (Terravision) zastavuje na zastávce u hlavního nádraží a je o 1 Euro levnější

Ale nikde jsem nenašel adresu kde přesně zastavuje společnost EasyBus jde nám o každou minutu tak pokud by to bylo blíže centru tak by jsme si to euro připlatili.

Děkuji vám za odpovědi možná to nejsou příliš inteligentní dotazy, ale letím poprvé s přestupem tak z toho mám trošku strach :D

před 11 dny
Avatar uživatele Karel
Karel

K Milanu nevím nic, ale pokud jste nebyli ve Starém Bergamu, zvážil bych i toto :)

před 11 dny
David Eiselt

Připojuji se ke Karlovi, kašli na Miláno – Alta Citta v Bergamu je boží :)

před 11 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Zůstaňte v Bergamu. Mnohem malebnější město než Milán.

před 11 dny

Děkuji vám za odpovědi určitě to zvážím a ještě zkusím přesvědčit přítelkyni která chce vidět katedrálu v Miláně

Popřípadě když tu bude mít někdo zkušenosti s přesunem do centra Milána také budu vděčný.

před 11 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2501 komentářů
 • Poslat zprávu

Ohledně Milána: všechny autobusy končí u hlavního nádraží. Cesta zpět v 16:00 by měla být ok.

před 11 dny
Jan Čermák
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 166 komentářů
 • Poslat zprávu

Ještě skrze Milána - lístky na BUS není třeba kupovat dopředu, na letišti je seženeš za 9 EUR RT a můžeš si vybrat tu firmu, která bude mít nejdřívější odjezd. Počítej s tím, že na vstup do Duoma může být dlouhá fronta, další vás pak bude čekat při vstupu na střechu. Osobně bych při tak krátkém přestupu volil Bergamo.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobrý den, příští rok v březnu letíme do Milána, mám zakoupenou na dopravu MilanoCard. Bude platit z letiště Bergamo až k Via Luigi Salma, Corsico? Děkuji za odpověď

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2501 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den. S MilanoCard máte pouze 10% slevu na letištní autobus, ten totiž není součástí milánské MHD.

Dobrý den, příští měsíc letíme z Prahy do Milána (letiště Bergamo). Jakým nejjednodušším způsobem se dostaneme z letiště do Milána a za jakou cenu? Předpokládám, že zpáteční cesta bude stejná, ale četla jsem tady, že při cestě z Milána na letiště Bergamo jsou často zácpy. Stačí nám vyjet z Milána 3-4hod. před odletem? Děkuji

před 4 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 340 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-20T09:01:09+02:00)

Proč si nepřečteš článek výše, než se zeptáš? Máš tam vše napsáno jak a za kolik do centra Milána a jak dlouho to trvá! S tímhle přístupem možná radši zůstaň doma.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, letíme přes Bergamo do Alghera a máme na přestup cca 9,5 hod. Rádi bychom si prohlédli Horní město. Můžete odhadnout kolik času prohlídka cca zabere?

Děkuji

Karla

před 5 měs
Lukáš Horák

Dobrý den, pojedete půl hodiny busem č. 1 z letiště ke stanici lanovky na Città Alta, lanovka je otázka 10 minut, někdy bývají fronty. Na samotné horní město stačí max. hodina a půl takovým couravým krokem a i se zastávkou na pizzu, můžete vyjet ještě další lanovkou na San Vigillio (to je taky tak hoďka), odkud je úžasný výhled na Città Alta i Città Bassa, zpět nejezděte lanovkou, běžte pěšky do Città Alta, pak se vydejte podél hradeb k Porta San Giacomo a pěšky se vydejte dolů do Dolního města (další hodina). Určitě není od věci se projít centrem Bergama až k vlakovém nádraží (půl hodiny) a odtud se autobusem č. 1 vydat zpět na letiště (půl hodiny). Myslím, že kolem 5 hodin času vám bude bohatě stačit ;-)

před 5 měs
Lukáš Horák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1422 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-01T20:34:41+02:00)

Určitě nepodceňujte cestu zpět na letiště, vydejte se nejpozději 3 hodiny před odletem zpátky, v Bergamu jsou velmi často dopravní zácpy, cesta autobusem se prodlouží, a pak na letišti bývají velmi nezřídka dlouhé fronty na bezpečnostní kontrolu.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, letíme za měsíc s Ryanairem s přestupem v Bergamu, dále na Kanáry. Na přestup máme jen hodinu. Stihneme to? Děkuji.

před 5 měs
Lukáš Horák

Dobrý den Deniso, takový přestup je velmi rizikový. Pokud vás po přistání naženou do příletové haly, což se nezřídka stává, budete muset projít znovu bezpečnostní prohlídkou, kde bývají dlouhé fronty. Nebude-li mít na příletu do Bergama letadlo zpoždění a výstup bude do tranzitu, stihnout by se to snad dalo, ale osobně bych do toho nikdy nešel. Hodně štěstí

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, chtěli bychom letět s malým dítětem (cca 14 měsíců). A nevím, zda je potřeba zajistit sedačku z Bergamo do Milana, když bychom jeli busem? 🙂

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu