Průvodce letištěm

Letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Milán Bergamo Il Caravaggio

Italské letiště Bergamo Orio Al Serio je jedním ze 3 letišť obsluhujících aglomeraci Milána. Funkčně slouží převážně nízkonákladovým aeroliniím Wizzair a Ryanair, které zde současně provozují jedny ze svých největších základen.

Bergamské letiště je ideálně situováno a poslouží nejen k cestám do Milána, ale především do italských Alp a k alpským jezerům. Nachází se 50 km severně od Milána a pouhé 2 km od kouzelného městečka Bergamo.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
598 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:35
aktuální čas

Letenky

Letenky do Bergama jsou nejlevněji dostupné přímo na stránkách aerolinek Ryanair (z Prahy, Brna, Ostravy, Bratislavy a Budapešti). Průměrné ceny se pohybují v rozmezí 1.000  2.000 Kč za zpáteční let, v akcích (především z Brna a Ostravy) i kolem 500 Kč.

Akční nabídky zpátečních letenek do Bergama pod 700 Kč jsou po odchodu Wizz Air z trasy do Prahy již bohužel minulostí.

Doba letu z Prahy činí asi hodinu a čtvrt.

Inspirujte se akcemi na letenky do Milána, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Ačkoli oficiální přestup na tomto letišti nebudete absolvovat, zkušení cestovatelé rádi kombinují jednotlivé lety nízkonákladových aerolinií a díky velké nabídce spojů z Bergama napříč Evropou právě toto letiště slouží jako hlavní přestupní bod.

Po rekonstrukci letiště nyní při přestupu nemusíte opouštět tranzitní zónu

Na pohodlný přestup doporučujeme si nechat alespoň 2 hodiny.

Při delších přestupech se nabízí krátký výlet do historického centra Città Alta (též jako Staré nebo Horní město) nebo návštěva obchodního centra Orio al Serio. Nákupní dům je situován ihned naproti letišti a je spojený s podchodem pod dálnicí.

Doprava z/na letiště

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka.

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Cena jízdného je následující:

 • 3 hodiny za 2,40 €,
 • 24 hodin za 5€,
 • 72 hodin za 7€.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, který nabízí zpáteční jízdné do Milána za 9 €, jednosměrně za 5 €, nebo Autostaradale za stejnou cenu, na který jdou rezervovat jízdenky i skrz web easyBusu. Doba jízdy zabere 60 minut.

Jízdenky lze kupovat jak online, tak ve stáncích v příletové hale. Při cestě na letiště pak u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde na 125 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 2x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 18 € v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 4.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 5 € za autobus a 12 € za vlak. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupi také na levnější velmi frekventované autobusy (8 €), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma prostřednictvím hotspotu FreeLuna Social WIFI.

Úschovnu zavazadel naleznete v příletové hale a platí se 4 € za zavazadlo a den.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, příští měsíc letíme z Prahy do Milána (letiště Bergamo). Jakým nejjednodušším způsobem se dostaneme z letiště do Milána a za jakou cenu? Předpokládám, že zpáteční cesta bude stejná, ale četla jsem tady, že při cestě z Milána na letiště Bergamo jsou často zácpy. Stačí nám vyjet z Milána 3-4hod. před odletem? Děkuji

před měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 310 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-20T09:01:09+02:00)

Proč si nepřečteš článek výše, než se zeptáš? Máš tam vše napsáno jak a za kolik do centra Milána a jak dlouho to trvá! S tímhle přístupem možná radši zůstaň doma.

Dobrý den, letíme přes Bergamo do Alghera a máme na přestup cca 9,5 hod. Rádi bychom si prohlédli Horní město. Můžete odhadnout kolik času prohlídka cca zabere?

Děkuji

Karla

před 2 měs
Lukáš Horák

Dobrý den, pojedete půl hodiny busem č. 1 z letiště ke stanici lanovky na Città Alta, lanovka je otázka 10 minut, někdy bývají fronty. Na samotné horní město stačí max. hodina a půl takovým couravým krokem a i se zastávkou na pizzu, můžete vyjet ještě další lanovkou na San Vigillio (to je taky tak hoďka), odkud je úžasný výhled na Città Alta i Città Bassa, zpět nejezděte lanovkou, běžte pěšky do Città Alta, pak se vydejte podél hradeb k Porta San Giacomo a pěšky se vydejte dolů do Dolního města (další hodina). Určitě není od věci se projít centrem Bergama až k vlakovém nádraží (půl hodiny) a odtud se autobusem č. 1 vydat zpět na letiště (půl hodiny). Myslím, že kolem 5 hodin času vám bude bohatě stačit ;-)

před 2 měs
Lukáš Horák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1416 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-01T20:34:41+02:00)

Určitě nepodceňujte cestu zpět na letiště, vydejte se nejpozději 3 hodiny před odletem zpátky, v Bergamu jsou velmi často dopravní zácpy, cesta autobusem se prodlouží, a pak na letišti bývají velmi nezřídka dlouhé fronty na bezpečnostní kontrolu.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, letíme za měsíc s Ryanairem s přestupem v Bergamu, dále na Kanáry. Na přestup máme jen hodinu. Stihneme to? Děkuji.

před 3 měs
Lukáš Horák

Dobrý den Deniso, takový přestup je velmi rizikový. Pokud vás po přistání naženou do příletové haly, což se nezřídka stává, budete muset projít znovu bezpečnostní prohlídkou, kde bývají dlouhé fronty. Nebude-li mít na příletu do Bergama letadlo zpoždění a výstup bude do tranzitu, stihnout by se to snad dalo, ale osobně bych do toho nikdy nešel. Hodně štěstí

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, chtěli bychom letět s malým dítětem (cca 14 měsíců). A nevím, zda je potřeba zajistit sedačku z Bergamo do Milana, když bychom jeli busem? 🙂

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu