vážení příručního zavazadla u ČSA

Napsal Aares 2015-07-26T08:34:24+02:00 ve fóru Letecké společnosti
8 odpovědí

zdravím,
mám takový nezvyklý dotaz, letím s ČSA a na příruční zavazadlo je limit 8 kg. Váží tato zavazadla ČSA? jak?
chtěl bych se vyhnout odbavení zavazadla, neboť letím na lehko a spěchám, ale do té váhy se nevlezu…
(zároveň můžu předpokládat, že když jej neodbavím hned, pak už mám smůlu a zaplatím pokutu?)

děkuji za poradu a vaše zkušenosti

Buď v klidu...u ČSA nikdo nic neváží smiley ještě aby vážili, za ty peníze smiley

Litam kazdy mesic s CSA linkou PRG-CDG a nekdy vazi, nekdy ne. Nicmene vzdy kdyz jsem mel do 11kg a nahodou to vazili, tak jsem se slusne pozadal a mohl jsem si jej vzit na palubu. Pokud tam nemas nejaky randal, tak bych v tom nevidel problem.

díky za dobré zprávy, snad to bude v pořádku.
těžké věci (pokud je tím míněn ten randál) jsou notebook a zrcadlovka, můžu ji mít na krku?
let mám Porto-Praha

Také bez problému.. smiley u ČSA vás nikdo nekontroluje..klidně mějte zrcadlovku na krku, tašku s notebookem v ruce a v druhé ruce příruční zavazadlo smiley

Ahoj, jednou mě čapli se zrcadlovkou na krku, notebookem v brašně a příručním zavazadlem. Požádali mě, abych to hodil na jednu hromadu a potom mi to zvážili. Zaplatil jsem pár stovek navíc a letěl jsem. ČSA právě zaučovala novou pracovní sílu. Jinak bez problému.

Sent from my iPhone using Tapatalk

díky všem.

Porto-Praha bez jakékoliv kontroly, tuším u všech. na krku zrcadlovka a příruční zavazadlo jsem pro klid duše vůbec nevážil.

Kvůli neschopnosti personálu MEX zapsat zavazadlo jsem měl na ČSA letu SVO–PRG příručně přes 20 kilo – velký kufr a batoh. Nikdo se ani nepodivil. smiley

Ono je to podobné, jako u bezpečáků na kontrole - záleží, na koho narazíš na check-inu a v gatu. Obecně platí, že se příručky neváží, pokud to vyloženě nebije do očí. Samozřejmě je brán větší zřetel na rizikové pax, což jsou hlavně asiati, kteří se snaží podfouknout kdekoho a pronést do letadla co nejvíc věcí. Češi jsou většinou v pohodě, člověk si i pokecá a tímpádem není důvod dělat vlny a vážit mu příručku smiley Takže bych na linkách ČSA (aspoň při odletu z Prahy) zůstal v klidu.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!