Hezký den, zítra odlítám z Bratislavy do Athén a z Athén potom na Santorini s Ryanairem. Dneska jsem zjistila, že je kufr na výšku i s kolečkama a madlama asi o 2 cm vyšší, myslíte, že to bude velký problém? Dále mám zamluvené jedno odbavené zavazadlo, mám stále nárok i na dvě kabinová zavazadla nebo už ne? Děkuji moc, hezký den Míša  .

Ryanair zavazadla

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

7 reakcí

Hezký den,

zítra odlítám z Bratislavy do Athén a z Athén potom na Santorini s Ryanairem. Dneska jsem zjistila, že je kufr na výšku i s kolečkama a madlama asi o 2 cm vyšší, myslíte, že to bude velký problém? Dále mám zamluvené jedno odbavené zavazadlo, mám stále nárok i na dvě kabinová zavazadla nebo už ne?

Děkuji moc, hezký den

Míša smiley

0

Na kabinová zavazadla máš samozřejmě stále nárok. A ty dva centimetry budou problém, pokud to bude někdo kontrolovat smiley V poslední době mně přijde, že už nejsou tak přísní. Ale náhoda je blbec a rozměry mají jasně daný...

0 Citovat

Děkuji moc, ted jsem si nějak nebyla uplně jistá jestli opravdu můžu mít oboje smiley a nakonec jsem zjistila, že i zavazadlo odpovídá, tak hned jsem klidnější smiley děkuji

0 Citovat

Na ty rozměry opravdu pozor, Ryanair má výšku jen 50 cm a hloubku 20 cm, na rozdíl např. od easyJetu který má standardní letecké rozměry 55 x 45 x 25. A i 1 cm je problém - osobní zkušenost a ne zrovna levná. Ale je to opravdu o lidech, viděl jsem běžně procházet lidi s taškami které 20 cm neměly ani náhodou...

0 Citovat

Počkej, na stránkách ryanairu je napsaný rozměr 55 cm na výšku, to doufám platí?

0 Citovat

Zrovna u Ryanair mi kvůli trčícím kolečkům problém dělali a chtěli doplatek. Tak jsem ten kufr do geberit testru narvala obráceně, udělala smutné oči a naštěstí mě nechali být. Ale od té doby už raději vozím skutečně přesný rozměr smiley

Větší zavazadlo - maximální povolené rozměry v cm: 55 x 40 x 20 Maximální povolená váha: 10kg
Menší zavazadlo - maximální povolené rozměry v cm: 35 x 20 x 20

Podařilo se mi sehnat tu malou tašku přesně v povolených rozměrech (což je docela prostorná taška a není na ni váhový limit) a dávám do ní všechny těžké věci- náhradní boty, pokud potřebuji, foťák, čtečku, tablet, průvodce atp. Pozor ale na duty free- do letadla Vás pustí jen se dvěma kusy zavazadel, takže pokud máte tašku s duty free, už nemůžete mít tu malou příruční. Takže nákup z duty free případně narvat do kufru.

0 Citovat

Ahoj, měl bych otázku ohledně menšího zavazadla 35 x 20 x 20 cm, lze přepravit třeba batoh který je sice větší o trošku ale dá se zmáčknout do těch rozměrů a vejde se pod sedadlo před vámi?

0 Citovat

ano, to nebude problem, vcera som tak cestoval, normalna prirucna batozina (vacsi ruksak) a jedne maly ruksak, kde som mal turisticke boty.

0
7 reakcí