Ryanair potěšil milovníky severské přírody. Otevře nové linky ve Švédsku - Ängelholmu, Jönköpingu a Kalmaru. .

Ryanair: nové destinace

Založil ve fóru Letecké společnosti

"Ryanair is pleased to announce a new Prague winter 2017 route, with a twice weekly service to Krakow starting in October as part of our Prague winter 2017 schedule, which will be launched soon."

Je to tam! smiley teď jen doufat v rozumné víkendové rotace.

0 Citovat

No pan O Leary ma snad letos nebo pristi rok koncit ve sve funkci, tak se jeste snazi smiley
Jeste by mohl udelat poradek s cenam mimo Evropu smiley
A jsem zvedavy kdy uz konecne bude to litani u tyce smiley a misto druheho pilota bude letuska smiley Jo a pak jeste chtel zrusit ty zadni dve wc a misto nich pridat dalsi rady sedadel navic smiley

0 Citovat

este keby sa z Brna chceli urvat na nieco .. kludne Hahn. alebo Memmingen, to by uz bol boj o zakaznika s BMI, v Brne dosial nevideny smiley

0 Citovat

Novinky z Prahy od konce října 2017 - 8 nových linek: Barcelona (denně), Boloňa (3x týdně), Budapešť (5x týdně), Edinburk (3x týdně),
Eindhoven (denně), Krakow (2x týdně), Madrid (4x týdně) & Malaga (2x týdně)

http://corporate.ryanair.com/news/news/ ... ?market=cz

0 Citovat

Šílenost! smiley MAD a BCN jsme brali za dar z nebes, ale co je tohle? smiley ... btw, netuší někdo, co mají všichni s Eindhovenem?

0 Citovat

Člověk až nevěří! Malaga je moc pěkné gesto vůči "travelpolu" smiley Budapešť exkluzivní na přípoje (samozřejmě i město), no a ten Eindhoven - asi se tam budu muset konečně podívat, abych to zjistil smiley Město se na první pohled jeví, jako že má co nabídnout...

0 Citovat

Malaga, Barcelona, Madrid, Budapešť = ČSA+TVS dostanou pořádně za uši. Ryanair ví, co dělá a půjde si za tím dost dlouho.

Co mi však hlava nebere je stále Eindhoven. Město nemá nic k nabídnutí! smiley zřejmě tu bude nějaká velká korporace a její migrující zaměstnanci, jinak si to nedovedu představit. Však sem létá i Wizz z Brna smiley tomu už tuplem nerozumím.

0 Citovat

Je to dopravní uzel, hlavně železniční, a díky poloze se odtud snadno dostaneš jak do Amsterdamu, tak do Belgie a Německa. Plus je tam sídlo Philips, což je jeden z největších výrobců elektroniky. V neposlední řadě bych úplně neřekl, že v tom městě nic není, den se tam dá v pohodě strávit + návštěva PSV je zážitek. Je mnoho mnohem větších prdelí, kam se vesele lítá smiley

0 Citovat

Loni jsem měl v Eindhovenu asi 6 hodinový stop over. Letiště je kousek od centra, takže jsme vyrazili si prohlídnout město. Centrum se dá v pohodě za 3 hoďky projít. Je to takové příjemné městečko. Pěkné náměstí v centru, spousta barů. Na víkend by se člověk asi zabavil.

Navíc jak píše eremi, má super polohu a člověk se jednoduše odsud dostane dál. Navíc bus z letiště tě vyhodí přímo před nádražím. Uvažoval jsem o Eindhovenu i v případě nějakého tripu do Amsterodamu. Přeci jenom sem lítá Wizz z Katowic cca za 2 stovky a i s vlakem to bude pořád mnohem levnější než se snažit doletět přímo do Amstru smiley

0 Citovat

Proč pořád vymýšlíš nějaký konspirační teorie jak chce někdo někoho vyšachovat? Nejdřív jsi tady předpovídal, jak Ryanair zlikviduje Wizzair, kterýmu se zjevně daří čím dál líp, teď zase Transavia? Myslíš, že jí budou chtít jednou linkou vyšachovat z jejich bázového letiště? Neblázni.

0 Citovat

Uz aby sel Travel do hajzlu a mi konecne zacneme litat jako zbytek Evropy (cista letadla a prijemny anglicky mluvici personal) pres leto za rozumny prachy k mori..

CSA je mi lito.. Ale uz jim neni pomoci..

0 Citovat

Naivní. Češi si svoje "monopoly" hýčkají. Viz telefonní operátoři, kteří nás ždímají. Nebo dodavatelé energií. Koukněte se třeba, kolik Pražáci platí PRE!

Drtivá většina lidí nemá potuchy, že jde letět i jinak než s charterem. Když chtějí letět, vybaví se jim TS/ČSA a koupí letenku. Proč by se tedy TS měl snažit zlepšit kvalitu nebo dávat lepší ceny? Zákazníci stejně přijdou a zaplatí, co si TS řekne.

0 Citovat

I kdyby tady zuřil nevím jak bouřlivý konkurenční boj, jak nám pořád podsouváš, tak k čemu mi ta informace je? Můžeme snad něco z toho ovlivnit? Pouze si koupíme letenku tam, kde to zrovna lítá, nebo si ji holt nekoupíme tam, kam to nelítá. Nemám křišťálovou kouli, takže je mi momentálně upřímně jedno, kdo chce koho vyřadit ze hry, a jestli vůbec. To jsou, Mikire, bohužel jen takové tlachy, dobré snad jen do Irish pubu k pivu (bez urážky).

0 Citovat

Na ceny vůbec nekoukejte. V Ostravě se dotuje ze státní kasy, v Praze zase Ryan sype 600 Kč za člověka jen že ho může odbavit (vyjma nových linek). Takže paradoxně bude rentabilnější OSR-BGY za 270 Kč než PRG-BGY za 800 Kč.

0 Citovat

Možná by ještě pomohlo sestavit seznam možných přípojů z BGY a STN, spoustu lidí nenapadne že se takhle za pár korun dostane v podstatě kamkoli. Jenže problém bývají časy přestupů a frekvence letů. Docela pěkně to hledá kiwi.com.

0 Citovat

Tak jen jsem zkusil to kiwi.com , napred jsem si chvili hral s tim , proc mi pokazde za adresu naskocilo jeste /us pak zase s tim ze mi tam naskakaly letiste v Irsku . coz svedci o tom , ze ten vyhledavac te smiruje aniz k tomu dam souhlas ,,na wizzairu se me to alespon zepta , jestli chci prozradit svou polohu ,,ale budiz na tehle bazi pracuje hodne servru ,,napriklad kdyz zkousim hledat zajezd na invia ,okamzite se me to vtira s on line pomoci pri vyberu smiley

Vyzkousel jsem vyhledavani dvou letu Cork - Ostrava jednosmerny a pak Ostrava - Lamezia ,zpatecni,je pravda ze mi to naslo a uvedlo na prvnim miste let pres Londyn , ktery vim ze je nejlepsi na to datum co jsme zadal , no a pak u te Lamezie let pres Bergamo , zase jsem zadal konkretni data a nabidlo to stejne lety jako na azair.cz i tu nejlepsi cenu

Rekl bych ale , ze azair ma vice moznosti toho nastaveni co pozaduju a presmerovani pri koupi je prehlednejsi a i celkove ..i kdyz to nechci po dvou vyzkousenich hodnotit ,,na azairu me uz dlouho stvou ty jejich vysuvne reklamy facebooku a twiteru , ktere se vysunou tak ,ze zakryji ten sloupec s cenama nechci zadavat add block , ale dost to otravuje ..jinak ale je azair super pomocnik smiley

0 Citovat

Jen jsem tak koukla na Itálii a ta návaznost na lety od toho 23. 3. kdy se mění časy je ideální. Dá se díky tomu, že z Bergama lítají i některé linky do Itálie až čtyřikrát denně zaletět do Brindisi, Bari, Cagliari, Catanie, Palerma, Trapani, Alghero, Pescary, Lamezie Terme a Neapol. Takže snad bude Bergamo z Ostravy i příští rok.

0 Citovat

Da se toho strasne moc a i kdyz se clovek zdrzi jednu noc tak to nevadi ,protoze strare mesto stoji za navstevu a clovek je tam do pul hodky spojeni je s Portugalskem s Reckem Spanelskem ,, nez letet k mori s Travel servisem radeji Bergamo ..

0 Citovat

Ostrava je naprosto beznadějná a zbytečně se vyhazují veřejné prostředky na dotace letiště, které jednoduše není životaschopné mj. i kvůli blízkosti KTW.

0 Citovat

No nevim, jestli to nejsou porad ty same vymluvy ,ze Ostrava ma nekonkurence schopne linky , pokud nepojedu do Katowic autem , tak razem ta vyhoda Katowic prudce klesa , Ostrava- Bratislava taky pomerne zdlouhave spojeni a Viden ? , prave naopak by se mela Ostrava snazit nalakat Ryanair na dalsi linky a nalakat i jine nizkonakladovky a Dubaj neni jen boom, ale je z nej plno zajimavych spojeni jinam

Ostrava ale hodne zaspala, s tou snahou neco zmenit ,, a kdyz Dubaj ma odletat v 9 rano , letadlo tam stoji kolem pul osme rano , vozik s kufry stoji pred letadlem a nic se nedeje ,, lide ani v 9 nevedi proc se nenastupuje , po 20 minutach prijde nejaka holka v civilu , zacne poustet k letadlu ,opet nic zadna omluva ,nebo neco v tom smyslu, tak to je pak tezke ,, a Ryanair si nebude kazit presnost svych letu jen tim ze v Ostrave je personalni a organizacni problem

To same pri priletu ,,jedno letadlo a fronta u pasovky se vlece a hybe se to hlemyzdim tempem , to letiste se da srovanat s letistem v Corku a tam to funuje mnohem hbiteji i zazemi ( obchod , restaurace ,,atd je nesrovnatelne lepsi v Corku ) , presto mam rad Ostravu a letim tam radeji nez do Prahy ,,

0 Citovat

musím tu OSR nějak podpořit hergot. Hledám připoje z BGY a něco koupím smiley

0 Citovat

20 kc co me zustalo viset v automatu neni trauma , ale kdyz ma byt nejaka sluzba , tak proste ma byt na urcite urovni a kdyz mi sekuritaci reknou .ze se jim to tam zustava taky , tak to jako je normalni ? A nepsal jsem o tom x krat , ale jen jsem to zminil v hodnoceni odletu a priletu z letiste Ostrava do Dubaje

Jinak nevim kolik lidi z CR pracuje v zahranici v Irsku to bylo kolem 10 000 takze kdyz rekneme 30 000 Velka Britanie a pises, ze dalsi tretina az polovina Nemecko ..z tech 110 000 , tak by jako o Ostrava - Berlin nebo Mnichov nebo Frankfurt zajem nebyl ? Navic ze vsech techto tri letist jsou nejlevnejsi cesty dal do celeho sveta , nebo pak jeste treba Cologne Bonn , coz je jednak spadove velka prumyslova oblast a pak taky dobere ceny letu do sveta a uz jsem psal o letnich destinacich treba ten Split , nebo neco z Recka , nejak jsem taky nepochopil , proc stahnul Wizzair s Prahy Burgas , kdyby ho dal z Ostravy tak a za dobrou cenu tak mozna u neja budou u nej kupovat letenky i Vitkovice tours

A to Polsko blizko nevadi , jiste Katowice - Krakow velka sapadova oblast , ale kdyz vezmu do uvahy to ,ze ne kazdy jede na letiste autem , tak verejnou dopravou urcite pojedu radeji do Mosnova nejen ze samotne Ostravy ,ale i s cele oblasti severni Moravy a casti severniho Slovenska , jen zase jeden novy vlak a treba let z Londyna prilet 17.20 odjezd toho vlaku 18.40 ,...i kdyz rekneme budu pocitat 20 minut zpozdeni , 20 minut pasovka a 5-10 minut prechod tak porad tam je zbytecna pul hodina navic

Stejne i do toho vlaku muselo mesto nalit penize , tak by to mohlo funovat jako pendl 2x do hodiny nebo alespon 1x a ne v takovych intervalech jak tam jsou Ono jde hodne veci , ale musi byt nejaka snaha a ne porad jen vymluvy proc to nejde a ze to nema perspektivu , Brno to zabalilo uplne a pritom meli treba Barcelonu Gironu a dalsi , Ono je to asi ale i o tom, ze na Moravu se v Praze z vysoka ...doufam ze aspon ten Banik postoupi zpatky do ligy

0 Citovat

Buďte rádi za ty 3 linky a nepruďte... smiley

0 Citovat

@mikir:

Stále ti podle mě uniká jedna zásadní věc a to je, že lidem ty chartery a dovolená s cestovkou vyhovuje. Kdyby ne, tak možnosti jak si to zařídit i dneska jsou dost široké i z Ostravy. Tipnu si, že 90% lidí prostě jede na dovču s cestovkou, protože:
- se nedomluví
- nechce se jim nic řešit. Prostě zaplatí, dojedou na letiště, tady mně máte, postarejte se a za týden mě tady zase vyklopte.
- bojí se, což souvisí s tím, že se nedomluví

Představa, že všichni by chtěli jezdit individuálně jen jim chybí ty možnosti je mylná. Tady na fóru nebo podobných je naprostá minorita lidí z celkového počtu co někam cestuje. Proto ti může připadat že ten zájem je velký, ale není a než dotovat něco z veřejných peněz to raději nic. Taky by se mi z Ostravy líbilo více linek, ideálně jak píšeš alespoň jedna linka na velké letiště v Německu, odkud se člověk dostane kamkoliv, ale prostě reálně nemají šanci se uživit, takže díky bohu za Katowice smiley Kdyby tady soudruzi před X lety nezaspali a neřešili <|> v době, kdy se "porcoval medvěd", tak místo Katowic mohly ty linky lítat do Ostravy.

Když to vezmu na sebe tak loni jsem z Katowic/Krakova letěl 4x, z Ostravy ani jednou. Letos to bude velice podobné, i když v rámci patriotismu, bych aspoň to Bergamo mohl využít smiley To, že se na letiště v Katowicích dá obtížně dostat veřejnou dopravou je možná pravda, ale nevidím důvod proč by to někdo, kdo bydlí tady v okolí dělal. Auto má dneska skoro každý a pokud ne, určitě zná někoho kdo auto má a může ho odvézt.

0 Citovat

Tohle bude věčné téma:)

Prostě bych se smířil s tím, že pro Ryan je mometálně hlavní hub v oblasti Krakow/Katovice a u nás v republice Praha. Brno i Ostrava se Stanstedem jsou imho jen lokality, at je něco na Moravě s tím, že jsou asi dotované dostatečně. Pokud bude v Ostravě to Bergamo, je to jen plus a budme vděční za to. Proč má Brno i Ostrava Stansted, tomu úplně nerozumím, raději at jedno z nich vymění za další lokalitu. Smířil bych se s tím, že víc toho tady Ryan nenasadí a šmitec.

0