Ryanair potěšil milovníky severské přírody. Otevře nové linky ve Švédsku - Ängelholmu, Jönköpingu a Kalmaru. .

Ryanair: nové destinace

Založil ve fóru Letecké společnosti

2800km za 10 minut, Concorde se může jít zahrabat. :D 

0 Citovat

Tak prý bude Krakov-Cherson... https://www.ukrinform.ua/rubric-...b4sZ2afWIg

0 Citovat

dobre ze som teda stihol tie "ukrajinske maledivy" toto leto :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

dobre ze som teda stihol tie "ukrajinske maledivy" toto leto :D

Abychom časem nemuseli hledat nějakou novou "Ukrajinu". 😂 

0 Citovat

Poliaci ju zaberu ako Gruzinsko :)))

0 Citovat

No, bohužel už tam lítá opravdu každý, kdo se umí podepsat a koupit letenku. Na druhou stranu - pro Gruzíny je to bezesporu přínos. Budu doufat, že tam nenarazím na ostrou katku :-)))

Cherson proč ne - řadu takyturistů odfiltruje už jen to, že nenajdou důvod proč tam jet. 


0 Citovat

Přesně tak, primárně, minimálně ze začátku, to je a bude linka pro ukrajinské gastarbeitery v Polsku.

0 Citovat

tonic: taky se mi zdá, že i Gruzie už je tak trošku na odpis.

Ahmad Masúd: boj se boj, Katce už jsem vysvětlil, že tam fakt musí. :))) A s tím Chersonem - až se instagramisti dozví o růžových jezerech, tak bude filtr řádně zanesen. 🤣 

0 Citovat

Já myslím, že růžová jezera by mohlo zachránit to, že nejsou zase tak snadno dostupná :)

0 Citovat

Ryanair začne z Prahy létat do Řecka, otevírá dvě linky na příští léto

https://zdopravy.cz/ryanair-zacn...eto-35788/

0 Citovat

Kromě nových linek z Polska na Ukrajinu Ryanair od letní sezony 2020 bude létat z Prahy do Soluně a na Rhodos, tak uvidíme, co ceny.

https://zdopravy.cz/ryanair-zacn...eto-35788/

EDIT: Tak to bylo těsně @Honza Čermák :D

0 Citovat

Trošku nechápu, co vám některým vadí na tom, že se do některých destinací, které nejsou tak úplně obvyklé, zjednoduší přístup.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Kromě nových linek z Polska na Ukrajinu Ryanair od letní sezony 2020 bude létat z Prahy do Soluně a na Rhodos, tak uvidíme, co ceny.

https://zdopravy.cz/ryanair-zacn...eto-35788/

EDIT: Tak to bylo těsně @Honza Čermák :D

A od 3.června z Gdaňsku do Kalamaty.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Trošku nechápu, co vám některým vadí na tom, že se do některých destinací, které nejsou tak úplně obvyklé, zjednoduší přístup.

To nemusíte chápat. 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Kromě nových linek z Polska na Ukrajinu Ryanair od letní sezony 2020 bude létat z Prahy do Soluně a na Rhodos, tak uvidíme, co ceny.

https://zdopravy.cz/ryanair-zacn...eto-35788/

EDIT: Tak to bylo těsně @Honza Čermák :D

To vypadá hezky :) Třeba konečně pro FR přestáváme být jen chlastací destinací. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

To nemusíte chápat. 

Díky za reakci, která jen naprosto potvrdila můj osobní předpoklad. Alespoň ve vašem případě.

0 Citovat

J0x napsal(a):

tonic: taky se mi zdá, že i Gruzie už je tak trošku na odpis.

Ahmad Masúd: boj se boj, Katce už jsem vysvětlil, že tam fakt musí. :))) A s tím Chersonem - až se instagramisti dozví o růžových jezerech, tak bude filtr řádně zanesen. 🤣 

Tak každá koruna, kterou nechají na Ukrajině je dobrá a to i přes případnou "proletarizaci" regionu . 

(pro dříve narozené - tu "proletarizaci" myslím, samozřejmě ironicky)

0 Citovat

Škoda, že nemaj Krétu, ta by se hodila :-)

A snad ceny půjdu trochu níž, 3tis. dle článku... to není žádná sláva :-(
0 Citovat

Pořád čekám na Praha - Košice a zase nic... :/

0 Citovat

@Martin V  - jasne ze je super pre miestnych, ked dostanu jednoduchsi pristup do sveta. to je len taky nas mierne egoisticky pristup, kedze potom ako sa nahrnu turisti, ktori by tam v zivote nesli, ak by tam neboli lacne priame lety (neverim, ze vacsina z nich tuzila niekedy ist do Chersonu, alebo mozno do buducna do armenskeho  Gyumri). Potom tie destinacie stracaju svoje caro. Ako som v roku 2013 siel prvy krat do Skopje letecky z Budapesti do Sofie a odtial busom, trip naplanovany na tyzden/  tak teraz sa z Macedonska stala vikendova destinacia. Podobne z Lvova a Kyjeva sa stava hip destinacia, kam lietaju ludia, ktori ked som pred 10 rokmi zacal chodit na Ukrajinu, tak sa cudovali, ze ci mi sibe :D Ale zase na druhu stranu, vela z rychloturistov navstivi tu destinaciu len raz a uz sa nikdy nevratia, lebo aj tak sa nafixuju len na tie "must see", ktore si pomaly ani vygooglit nevedia.

0 Citovat

Vladimir Uljanov napsal(a):

Za poslední rok hřivna přidala oproti koruně 20%. Aby to tak nebylo za pár let jako ve švajcu.

Chystal jsem se napsat to samý, před rokem 1 UAH = 0,8 CZK, teď 1:1. Když jedu do Kyjeva na prodloužený víkend, utratím celkově (včetně ubytování, bez letenky) kolem 10 tisíc hřiven, a je sakra rozdíl jestli to je 8 tisíc korun a nebo 10 tisíc korun. :(

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Chystal jsem se napsat to samý, před rokem 1 UAH = 0,8 CZK, teď 1:1. Když jedu do Kyjeva na prodloužený víkend, utratím celkově (včetně ubytování, bez letenky) kolem 10 tisíc hřiven, a je sakra rozdíl jestli to je 8 tisíc korun a nebo 10 tisíc korun. :(

Jestli ti nevadí utratit za prodloužený víkend tolik peněz, kolik mě obvykle stojí cestování na 2-3 týdny, tak se divím, že tě vzrušuje pár tisíc korun. Za kolik lidí to je nebo za co to tam utratíš?
0 Citovat

Norník:))

0 Citovat

Je to za jednoho člověka, plus teda když pozvu nějakou holku na kafe nebo na oběd. Obecně kamkoliv cestuju, nejvíc utrácím za jídlo a pokud jsem v nějakém větším městě, rád bydlím úplně v centru.

Cestuju už docela dlouho. Když jsem byl na VŠ a neměl peníze, spal jsem na letištích, vozil si spoustu jídla z domu, v autobusech na Balkán strávil desítky hodin. Teď po několika letech v práci se celkově zvýšil můj životní standard a ruku v ruce s tím jdou i výdaje při cestování. Nestydím se za to, že bych si těžko zvykal na styl, kterým jsem cestoval před deseti lety. Každý má jiné preference, ty za 8 tisíc cestuješ dva týdny, já jedu na prodloužený víkend a zbytek času strávím v práci. Neříkám, že jedno je lepší než druhé, možná nám to oběma přinese stejné potěšení. 

Tímto bych to asi uzavřel, vzhledem k tomu, že s novými destinacemi Ryanairu to souvisí minimálně.

0 Citovat

To tonic. Ok, tvoje vysvětlení chápu i když se s ním osobně nestotožňuji. Cestu do destinace beru jako nutné zlo, které se snažím co nejvíce zkrátit. V Chersonu stojí, z mého pohledu, za vidění jenom Adžyholský maják, a to za nějakou krkolomnou cestu fakt nestojí, ale když to tam poletí za pár zlotých, uvidíme :-). U některých mi ale připadá ( ne v tvém případě) že jim nejvíce vadí, že už nebudou tak výjimeční, když navštívili dříve špatně dostupné destinace, které se dnes stávají masové, nebo masovější...

0