Jak moc jste ochotni v letadle strávit času? Pro mě je tedy 17 hodin v kuse nepředstavitelných..  .

TOP 10 nejdelších přímých letů na světě

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

22 reakcí

Jak moc jste ochotni v letadle strávit času? Pro mě je tedy 17 hodin v kuse nepředstavitelných.. smiley

1. [EK] Dubaj - Panama City za 17h 35m, 13.821 km
2. [QF] Dallas - Sydney za 16h 55m, 13.804 km
3. [SV] Los Angeles - Jeddah za 16h 55m, 13.409 km
4. [DL] Johannesburg - Atlanta za 16h 40m, 13.582 km
5. [EK] Dubaj - Los Angeles za 16h 35m, 13.420 km
6. [EY] Abu Dhabi - Los Angeles za 16h 30m, 13.502 km
7. [EK] Dubaj - Houston za 16h 20m, 13.144 km
8. [AA] Dallas - Hong Kong za 16h 20m, 13.072 km
9. [EY] Abu Dhabi - San Francisco za 16h 15m, 13.128 km
10. [EK] Dubaj - San Francisco za 15h 50m, 13.041 km

0

ked sa zvladlo busom z Trnavy do Burgasu za 34 hodin (par hodin sme vzdy cakali na hraniciach), tak asi by sa zvladlo aj 17 smiley ale teda radsej uz v business smiley

0 Citovat

moj rekord je zatial 13:45 na DXB-SYD s Emirates... ale radsej by som jazdil len po zemi, keby to bolo casovo unosne smiley

inak zaujimavostou je, ze ta mapa nie je uplne spravne, pretoze Emirates lietaju na zapad USA (napr Seattle) cez severny pol a nie cez Atlantik (asi je to kratsie)..

0 Citovat

Tak můj nejdelší let byl zatím ve směru z Guangzhou do Amsterodamu. Trval 12 hodin a 50 minut a vzhledem k tomu, že jsme s kámošem vyfasovali v A330-200 sedadla uprostřed "čtverky", bylo to už docela dost otravné.
17:35 v podobných podmínkách už musí být brán jako soutěž o "plechovou prdel" smiley

0 Citovat

Keby sa vyskytol nejaký chybný tarif do 200 €, tak by som ten najdlhší let rád vyskúšal smiley

0 Citovat

tak ja som naposledy velke stastie, KBP-DXB-MNL a naspat vsetko bud exit rows, alebo prazdne trojky. Jeden z najhorsich asi letov som mal asi minule z BUD do KUT s Wizzair, ale to najskor kvoli strasnemu casu priletu do KUT a z KUT a teda aj ten Wizzair seatpitch je smutny.

0 Citovat

Realizoval jsem pár letů z těchto stránek a mám následující zkušenosti:

Madrid - Johannesburg
sedačka v pohodě, ale bohužel přede mnou seděla Češka s přítelem a slečna asi nepochopila jak to sezení vlastně funguje a pořád si strkala nohy pod vlastní sedačku, kde byl můj prostor pro nohy a v jednom kuse mě okopávala. Druhá varianta je, že jsem to nepochopil já a nedoprovodil jí na toalety.

Kanton - Paříž
Sedačky uprostřed a vedle mě 2 Čeští homosexuálové kteří se zjevně vraceli celí rozjaření ze svatební cesty. Zlobili skoro celý let - nakonec je odchytla při přestupu security, protože měli poschovávané plechovky s pivem v příručním báglu. Už na letišti jiná hlučná partička Čechů s Vietnamskými klobouky soutěžila v disciplíně kdo se kolikrát stihne před odletem vyčůrat. V letadle (AF) se mě ptala letuška, kde se tam tolik Čechů bere.

0 Citovat

HKG - LHR, BA A380 lower deck, 9646km, 13:20h (plus 2h cakania na pushback).

Zabudli sme sa s priatelkou checknut online. Po prichode na prepazku nam slecna oznamila, ze v lietadle uz nie su dve volne miesta v economy pri sebe. Narobil som mensi bordel, dal si zavolat supervizora, a po stvrthodinke sme obchytili premiove miesta za zachodmi s nadhernym legroomom, samozrejme zdarma (standardny priplatok 50GBP/let) smiley aj zabudlivost a blbost moze byt raz za cas stastim smiley

Z hornych vymenovanych by som si vybral DXB - SFO/LAX kvoli letu polarnou cestou.

0 Citovat

17 hodin v letadle je maras, to fakt jedině vleže v Businessu, což se mě tak nějak netýká, pokud to nebude v nějakém erroru. To si spíš dělám zálusk na nejkratší komerční let na světě. smiley

0 Citovat

pisem "mensi" bordel. drobne odtiene su dolezite, doporucujem vsimat si.

slecna bola trainee, tzn vsetko trvalo dlho, a bola od zaciatku trochu ostrejsia a menej prijemna, nez je v tejto pozicii bezne - a to ja nemam rad a nevaham to eskalovat. privolanie supervizorky bol dalsi krok a my sme dostali pekne miesta, odhadujem zcasti kvoli zdrzaniu u trainee slecny, a zcasti kvoli tomu, ze tie miesta boli volne - akurat slecna ich nebola ochotna dat len tak. btw supervizorka bola velmi prijemna a bola radost s nou komunikovat slusne a s usmevom.

a ano, hura, blbost sa pre zmenu vyplatila, treba to rozmazavat? smiley

0 Citovat

"eskalovat" - ze robis/robil si niekedy pre customer care? smiley

0 Citovat

projektaka smiley

0 Citovat

takze korporacia smiley ale to uz je offtopic

0 Citovat

Nejdelší let mám teď před sebou- SIN-LHR: 13:55 min.a jsem teda zvědavá jak to dám, protože na těch dlouhých letech nemám problémy, jako většina lidí, s oteklýma nohama, ale s očima. I když se snažím prokapávat, vypadám jako angorák a trpím smiley

0 Citovat

Můj nejdelší let byl DBX - PER - cca 13hodin.

Tedkon se chystám Sydney - London, tenhle let je psaný na 23 hodin, je tam technical stop v SIN na hodinu a půl na refuel. Sem zvědav jak to přežiju, letím s BA.


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

HKG - LHR 13:15 a bylo to snesitelnější než jsem čekal a to jsem knížku měl již přečtenou z letu AKL - BNE 3:50 a BNE - HKG 9:00
Po této zkušenosti by mě 17 hodin asi nevadilo a byl by to pěkný zářez, teď už jen aby se tu objevila zajímavá cena smiley

0 Citovat

Moje čtyři nejdelší a čtyři nejkratší lety jsou tyto:

Nejdelší CDG(Paříž)-MEX(Mexiko City) 9220Km

MEX(Mexiko City)- MAD (Madrid)9070km

MUC(Mnichov)-MRU(Mauritius)-8912Km

PRG (Praha)- ICN (Soul)- 8246 Km


Nejkratší Belize City (Philip S.W.Goldson) - Belize City (TZA)- 12km

Caye Caulker(CUK)- Belize City (TZA)- 50Km

Belize City (TZA)-Dangriga (DGA)- 60Km

Gran Canaria(LPA)-Tenerife Norte(TFN)-112km

Většina dlouhých letů byla naštěstí v C, nejdelší let v ekonomické byl MUC-MRU, no obecně lety nad 6hodin v economy se sice přežít dají, ale moc velký požitek mi to nepřináší, možná ještě při letu na dovolenou, kdy se člověk těší...
17hodin je masakr....

0 Citovat

letěl jsem několik letů v "Y" okolo 12 hodin (nejdelší Seoul - Auckland 9630 km) a žádný velký zážitek to ve mě nenechalo smiley
nejhorší je že si člověk dá první jídlo vypije kávu....podívá se na monitor a tam svítí do cíle nějakých deset hodin ..

na druhou stranu pořád lepší třeba těch 17 hodin v kuse než to letět s dvouma přestupama!

0 Citovat

No myslím, že málokdo má zkušenost jako já z dlouhého letu - před pár lety jsem letěl KUL (Kuala Lumpur) - STN (London/Stansted), 10.549 km, 14 hodin, ale hlavně - bylo to s Air Asia X, A340... takže komfort nula nula nic, žádný IFE, žádné obrazovky, jídlo a pití pouze placené, místa k sezení jen nepatrně víc než v běžných lowcostech...

0 Citovat

2borshop: Tenkrát jsem s Air Asia ještě neměl možnost letět, ale o té trase vím - na kolik to tenkrát vyšlo? Jinak to ale musel být dost dobrý opruz smiley

0 Citovat

tak ako to tak citam,tak si to uzivate taky smiley

zatial mam rekord 13.5hod (Doha-Melbourne, economy, B777 Qatar, 12tis km), za 3mes. to poletim znova ale aspon spatky uz to bude v "C"

caka ma LHR-SIN-SYD s British (v Singapuru iba palivovy stop, ukazuje to duration 21:30) tak mam obavy,ze po 15hod budem mat sebevrazedne sklony...

0 Citovat

C znamena business class, Y znamena economy.

Zatim mam nejdelsi otocku s BA do HKG na horni palube A380 (ale v economy), ale horni economy bych prirovnal spise k Y+ smiley protoze dole je to masakr. Tu PTY bych klidne dal, zaklad uspechu by byl aisle seat a stesti na spolucestujiciho.

0 Citovat

Taková speciální otázka: nevíte, jestli je někde nějaká veřejná statistika vytížení letu? Napr: BA16 průměrná vytíženost letadla 70% kapacity....


Sent from my iPhone using Tapatalk

0
22 reakcí