Ahoj, potřebovala bych poradit:) Letím poprvé s Lufthansou, konkrétně Praha- Istanbul. 1.) Když jsem to kupovala jako letenku Praha-Istanbul a je tam přestup v Mnichově, znamená to že během přestupu se nemusím starat o zavazadla? 2.) Na stránkách Lufthansy jsem četla něco o tom, že musím mít s sebou na check inu platební kartu, kterou jsem uskutečnila převod peněz..je to opravdu nutné? Neplatila jsem to svojí a asi by bylo komplikované si půjčovat cizí, která je ještě na jiné jméno.. Děkuju moc za všechny připomínky!:) .

Lufthansa

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Katka napsal(a):

Neviete niekto, čo myslia tým "plus Fare Difference" pri Cancellation? Môže to byť len nejaká copy-paste chyba?  

Myslí se tím to, že pokud budete chtít změnit letenku, zaplatíte 190 € + doplatek do aktuální výše tarifu. Tedy například teď kupujete letenku za těch 3.969 ZAR, budete chtít změnit na jiné datum, které bude stát třeba 7.000 ZAR, musíte tak doplatit rozdíl v tarifu ve výši 3.031 ZAR.

0 Citovat

Ale tam je to uvedené v kolonce pro STORNO... 

0 Citovat

Poplatok za zmenu letu je práve asi o riadok vyššie, keď kliknem na ten kalendárik v riadku Rebooking to ukáže poplatok 130€ + Fare Difference. Ja by som chcela vedieť koľko zaplatím keď tú letenku iba zruším bez prebookovania. Asi iba tých 190€? 

0 Citovat

Jo, už chápu, překouknul jsem se v kolonkách. Poznámka "plus Fare difference" u storna se týká pouze tehdy, chcete-li zrušit jen část cesty po proletění. Například doletíte-li do Vídně a budete chtít zrušit jen zpáteční let, viz vysvětlivky: "In case of cancellation of a flight of an already partially used ticket the fare (incl. taxes, fees and surcharges) for the actual flown travel will be recalculated and any applicable fare difference will be collected."

Pokud zrušíte letenku komplet, dostanete zpět peníze mínus 190 €.

0 Citovat

Jej, super. Ďakujem za vysvetlenie :) 

0 Citovat

Tak sme po dlhom zvazovani asi konecne dospeli so zenou k nazoru ze je nacase v septembri vyskusat dovolenku tu v nedalekom Turecku ( Bodrum ). Za ulohu som teda dostal najst nejake letenky s dobrymi casmi ( letime dvaja dospeli + 3r syn ) a ze uplne idealne by bol aj let nonstop. Samozrejme jediny ako tak schodny nonstop let je z Mnichova s Lufthansou co by az tak nevadilo ( aj ked VIE a BUD to nie su ) kedze manzelka ma  sestru zijucu v Mnichove a dalo sa pripadne u nich prespat.


A teraz prichadza otazka pre skusenejsich ( kedze ja sa roky na cestach do Azie a pod uspesne vyhybam vsetkym EU aerolinkam )...v tej "economy" biznis class co ma Lufthansa v ich A321 su tie stolceky na strednom sedadle ktore akoze vytvaraju vacsi priestor pre cestujucich nejako napevno, alebo ich posadka po poziadani vie dat prec? Ide o to ze nas maly by asi prijal skor keby moze sediet hned pri nas a vsetko nam ukazovat ako keby ho od nas delil nejaky umelohmotny stolcek alebo ulicka.  Ako v tomto smere by som uz skor potom zobral economy sedenie na tak kratky let, ale zase rozdiel v cene letenky biz vs eco je minimalny a za to aspon dostaneme vsetci vstup do salonika, nejake lepsie jedlo na palube, snad aspon ako take sluzby a priority boarding...

0 Citovat

Je to klasické sedadlo, které má v opěráku vyklápěcí stoleček. Podobně jako u většiny aut na zadních sedačkách. Takže se jedná o plnohodnotné sedadlo, když to není odklopené.

0 Citovat

Diky za info

0 Citovat

Myslíš toto? Nevyzerá to veľmi vyklápaco.


1889645.jpg

0 Citovat

Išla som takto z Londýna a sedela s nami aj dcéra, ide to.

0 Citovat

Stoleček jde taky oddělat. Business třída je u těchto letů dost variabilní. Počet řad se přizpůsobuje podle počtu cestujících.

0 Citovat

Ahoj cestovatele,


prave jsem si zakoupil letenky s LH (PRG-SVQ, via FRA). Premyslim, jak sobe i manzelce zprijemnit cestu FRA - SVQ, ktera bude trvat cca 2:50 hod. Nejsem LH kartickar a tak premyslim, zda prihodit min. 80€ za cestujiciho v tomto segmentu (tj. 2x80€) v ramci minimalniho prihozu na webu LH a nebo pockat do momentu online checkinu a cekat, zda se mi nabidka placeneho upgrade do business vubec nabidne (zrejme placena nabidka v prubehu check-in by byla pro oba segmenty: PRG-FRA-SVQ). 


Mate s tim nekdo zkusenosti? Co mi doporucite?


Dekuji,

Erik

0 Citovat

Připlácet za tzv. "business" třídu na vnitroevropských linkách jsou peníze vyhozené oknem.  Sedadla jsou stejná jako v Y, jen je volné prostřední místo. 

Těch 2x80 éček dejte raději za fajn večeři nebo si dopřejte lepší hotel.

0 Citovat

Po Evropě Gandhi class.

0 Citovat

Nemáte někdo voucher na Lufthansu a chcete se ho zbavit? Případně nějaký slevový?

0 Citovat

Ahoj všichni,

rád bych se optal na váš názor. 

V Březnu podnikneme náš již tradiční výlet do Portugalska. A otázka zní:

Letěli byste raději přímým letem z Prahy s TAP Portugal, nebo s 1 přestupem s Lufthansou? 
Lufthansu mám radši, tak bych klidně letěl i s přestupem, navíc je zpáteční letenka s nimi o 1000kč levnější než s TAP. 
Pojedeme čtyři, to už je znát. 

Plus jsem se chtěl zeptat, Lufthansa v nejlevnější variantě nabízí výběr sedadel za příplatek. Má cenu to platit, nebo nás na Check-inu posadí spolu i bez toho?

Díky moc za odpovědi.

0 Citovat

Tak pokud je LH levnější, máte jí radši a vychází slušné přestupy, není co řešit ne? :) Měli by vás posadit spolu, normální společnosti záměrně nerozesazují, to jen lowcosty typu Ryanair nebo Wizz Air.

0 Citovat

Místa k sezení je u Lufthansy možné vybírat bezplatně ze zbývajících volných míst během check inu, který začína online 23 hodin před odletem.

Jinak co se týká volby letecké společnosti, preferoval bych Luthansu i kdyby cena vyšla nastejno, lepší palubní servis a záruka včasného příletu, co se týká Tapu,  nejlepší byl let Vídeň - Lisabon v A330, určeném primárně pro dálkové trasy, kdy jsem dostal místo v premium economy a navíc se kapitán rozhodl zapnout palubní systém zábavy, který se bězně na této trase nezapíná.
0 Citovat

Zajímavé jak to dopadne:

https://www.novinky.cz/cestovani...etril.html

0 Citovat

Dobrý den


Možná to zní hloupě a opravdu jsem to ještě celé detailně nezjišťoval, ale letím za 9,5 měsíce z Drážďan do Mnichova a z Mnichova do Chicaga (zpáteční za 12 016,-). Mám číslo letenky, ale Lufthansa mi neposlala další informace + letenky. Nikdy jsem neletěl. Pošlou mi to, kdy se budu blížit datu odletu a nebo vše dostanu až na přepážce. Stydím se za to zeptat někoho osobně. Díky :-)

0 Citovat

Pokud máte číslo letenky, víc nepotřebujete. S číslem letenky se dostanete do správy rezervace, kde zjistíte vše potřebné, a kde se také můžete odbavit na oba lety, tzn. vyberete si místa k sezení. 

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Pokud máte číslo letenky, víc nepotřebujete. S číslem letenky se dostanete do správy rezervace, kde zjistíte vše potřebné, a kde se také můžete odbavit na oba lety, tzn. vyberete si místa k sezení. 


Děkuju moc :-) 

0 Citovat

Chci se zeptat. Mám economy light s LH do Chicaga a zpět. Myslíte, že mi projde, že bych si kromě palubního kufru do 8 kg vzal ještě batoh o velikosti 47 na výšku a 37 na šířku? Budu mít v něm jen papíry. Nedokážu si představit, že po USA budu tejden chodit a nemít kam dát pití a další blbosti. Díky :-) 

0 Citovat

Tak to neprojde v eco light ani omylem, je to další regulérní zavazadlo. Pokud si to nedovedeš představit, budeš si jedno z nich nechat odbavit nebo koupit v USA batoh a ten tam pak nechat nebo odbavit na cestu zpět.

0 Citovat

Musíš si vzít něco menšího.


Another small item of baggage (max. x=30 cm y=40 cm z=10 cm, e.g. handbag, laptop bag).

0