Ahoj, nevím, jestli se to tu už náhodou neřešilo, ale pod sekcí "letiště" nic nemohu najít. Napadlo mě, zda někdo máte z nějakého letiště tak otřesný zážitek, že už se na něj nikdy nevrátíte? Mě napadá pouze Frankfurt - tak organizačně špatné + personálně katastrofální letiště jsem od té doby nezažil, ale to je tak 9 let stará zkušenost. Budu rád, když napíšete vaše zkušenosti a jsem zvědav, jestli je nějaké opravdu šíleně špatné letiště, na kterém se shodne více lidí. .

Letiště, na které mě už nikdy nikdo nedostane

Založil ve fóru Letiště

Ahoj,
nevím, jestli se to tu už náhodou neřešilo, ale pod sekcí "letiště" nic nemohu najít. Napadlo mě, zda někdo máte z nějakého letiště tak otřesný zážitek, že už se na něj nikdy nevrátíte? Mě napadá pouze Frankfurt - tak organizačně špatné + personálně katastrofální letiště jsem od té doby nezažil, ale to je tak 9 let stará zkušenost. Budu rád, když napíšete vaše zkušenosti a jsem zvědav, jestli je nějaké opravdu šíleně špatné letiště, na kterém se shodne více lidí.

0

tak ked bude lacny let, dostanu ma vsade smiley napr. mna nejak nenadchla Malpensa, alebo Fiumicino, kedze je to v zadku a nic tam nie je, kde sa da nejak rozumen stravit cas ak clovek nema vstup do salonikov. Ked to porovnam napr. s Frankfurtom, odtial sa da pekne aspon rychlo vlakom do centra dostat a sprijemnit si layover (a aspon je tam supermarket, tak netreba dat zarabat vyrabacom smiley).

0 Citovat

Ten Frankfurt mě celkem překvapuje. Přestup jsem na něm měl několikrát a nikdy na mě nijak extra negativně nepůsobil, do města jsem z něj ale nikdy nejel.

Jinak za mě asi není letiště, o kterém bych řekl, že na něj už nikdy více. Třeba Ovda v Izraeli je uprostřed pouště poměrně daleko ode všeho, ale tam jsem s tím tak nějak počítal a moc mi to nevadilo, spoje navazující na přílety fungovaly dobře. Vcelku nemilé překvapení pro mě byla Catania/Fontanarossa na Sicilíi. Letiště je v podstatě přímo ve městě (od úplného centra města jen asi 3 km vzdušnou čarou), nicméně všude jsou ploty a z letiště se nedá dostat jinak než po "dálnici", takže si člověk prostě musí koupit tu jízdenku za 4 eura nebo dát 20 euro za taxi.

0 Citovat

CDG a SVO

0 Citovat

Manila. Příšerné přestupování mezi terminály...

0 Citovat

Pro mě jednoznačně Londýn-Heathrow. Totálně nepřehledný letiště, přecpaný, pracovníci aerolinek (British airways) vás posílají mezi přepážkami když přestupujete a potřebujete palubní vstupenku a nikdo vám ji nevystaví...pak se na odletové bráně diví, že ji ještě nemáte...hodinu před odletem není běžně známa odletová brána...hrůza, děs - na cestě do USA i na cestě zpět. Zlatý Frankfurt nebo Mnichov.

0 Citovat

Třeba na to Šeremetěvo nedám dopustit. Všichni nás strašili, jak je to tam hrozné, ale naopak všechno bylo v pohodě - žádné fronty, žádná ruská byrokracie, čisto, klid, rychlý přesun po terminálech, cenově docela levný TGI Fridays, jen ostatní obchody nic moc...

ale zpět k tématu: největší šoky jsem zažila za poslední dobu na letištích v Sharm el Sheikhu a v Havaně.
V Sharmu kromě stoletého vybavení, nulových možností občerstvení a strašlivých záchodků jsme pozorovali personál jak nakládají na pás kufry dírou ve zdi. Říkali jsme si, že je to docela odvážné mít pro všechny takovejhle přístup ven na plochu a k zavazadlům. Týden na to vybouchla ta bomba v ruském letadle nad Sinají a když proběhlo v médiích, že důvod jsou špatná bezpečnostní opatření na letišti, vybaví se mi vždycky ta díra na zavazadla. smiley

V Havaně jsem měla asi nejnechutnější zážitek ze všech cest. Na mezinárodním terminálu byly všechny dámské záchody po*rané tak, že jsem to v životě neviděla. Nenašla jsem ani jednu kabinku, kde by nebyla mísa plná až nahoru nebo rovnou vrchovatě případně i na zemi. No prostě neskutečný smrad, obešla jsem všechny kabinky a ani jedna nebyla nepo*raná, jako nechápu...Stála tam uklízečka a krčila rameny "no water, no water". Takže prostě bezvadná situace...

0 Citovat

ruske letiska su fajn, ked je rubel na dne smiley pred par rokmi som tranzitoval na Seremetevove (10 hodin), ziadne fontanky, voda nepitna a tak jedine pol litra vody vtedy za prijemne 3 eura...asponze tam wifi bolo zdarma smiley

0 Citovat

http://www.investicniweb.cz/2015/9/19/n ... ste-sveta/
tady si můžete precist a srovnat - za me jednoznacne letiste v usa - kde jsou neprijemni lide - to radeji letiste v kahire které je snad nejspinavejsi na svete ale porad lepsi nez to nestesti v usa

0 Citovat

z hlediska hygieny Mexico City, a podle čekačky Madrid Barajas

0 Citovat

Londýn Heathrow - není si kde sednout, není známe odletová brána hodinu před odletem, takže davy cestujících bloumají po celém letišti a pak rychlý úprk.
Paříž CDG - dlouhé přesuny mezi terminály, neochotný personál, buzerující security

Newark EWR tam je to hrůza, stísněné prostory, security na vás řve a není si kde sednout.

0 Citovat

diky za super tema.. smiley

ja mam rad Barajas (diky statusu chodim do salonku, kterej patri mezi lepsi v EU), nevadi mi ani LHR, pod podminkou ze bud letim pouze PRG-LHR a zpatky (takze netransferuju) nebo transferuju a letim businessem, takze muzu pouzit fast track..

Nejhorsi letiste je za me 100% Sharm, souhlasim s Moncou.. Hnus, zmatek, neda se tam ani najist a dorazil me mistni pikolik co si dal pred vscehny tri (!!!) toalety ceduli ze uklizi, sedel tam na stolicce a kdyz sem se ho ptal kde muzu pouzit hajzlik tak mi akorat rikal dokola baksis baksis (samozrejme nic nedostal a ja si skocil na palube).. Byla to posledni tecka, diky ktere uz do Egypta nikdy znova nepoletim smiley

Specialni kapitola jsou jeste mensi letiste v Indii (treba Kochi smiley), nicmene to je spis soucast Indicke kultury, kterou ja miluju, takze me to nijak neurazi.. smiley

0 Citovat

Tak s Frankfurtem teda musim souhlasit. Pri odchodu letiste na vlak jsem si chtel koupit listek na vlak do mesta. Mel jsem jen karty a papirovy bankovky. Automaty braly pouze a jenom presnou castk za listek, takze zadna karta zadna papirova bankovka. Obchody okolo automatu maji zakazano rozmenovat bankovky na drobny. Takze jsem tam snad hodinu lital a ptal se lidi, kdo mne rozmeni na drobny, nacez sem si pak nasranej sel stoupnout do pul hodinovy fronty na listek k nake prepazce :/

0 Citovat

S těmi jízdenkami je v Německu problém skoro na každém letišti, osvědčila se mně proto appka Handyticket Deutschland. Nevím, zda tam je FRA, já ji používám pravidelně v Berlíně a Kölnu.

0 Citovat

Lyon je esence zla. Absence rozdělení Schengen/non-schengen má za následek, že při dobře naplánovaném příletu si vystojíte krásnou frontu na pasovce za B777 Air Algerie... smiley

0 Citovat

Ono je to téměř vždy o nějaké negativní zkušenosti, velmi pozitivní zkušenosti z předchozího letiště a nebo aktuální náladě...

Katowice - při nedávném letu do Bergenu to zde nějak moc hrotili na security. Kromě vytažení tabletu z batohu (to je standard) jsem tento musel vytáhnout i z neoprenového obalu, musel jsem z batohu vytáhnout i zrcadlovku v brašně a zrcadlovku z brašny ven. S podobně sbaleným příručákem jsem absolvoval již více letů, ale takto jsem se nikdy nevybaloval... Restaurace v odletové hale (kafe dělali celou věčnost) si z chodby k hajzlíkům udělala skladiště (což mi v prostoru jako je letiště připadá nepřijatelné) a ještě si jeden bordelkošík označili "TO NIE JEST SMETNIK!" a proto jsem jim tam i já svou pet flašku přidal (nemohl jsem najít koš, i když jsem ho pak tedy přece jen našel...)


Bergen - asi zde probíhá nějaká rekonstrukce, protože (u letů tam i zpět) se pasažéři vystupující z letadla prodírali mezi těmi co čekají u gate (místo toho aby ty co přiletěli poslali oddělenou chodbou, kterou tam mají...)

Stansted - dutyfree je umístěné tak, že ho prostě musíte projít a ZNAČNĚ to prodlouží celou cestu (naschvál udělaná klička). Měl jsem 100 chutí jim tam příručákem poshazovat alespoň dva regály chlastu. Dal jsem dohromady pár liber v "haléřích" a těšil jsem se, jak jim celou hrst vysypu u kasy za jednu vodu. Bohužel tam ale byla kasa automatická, takže jsem to všechno musel naházet sám... Při příletu (v ranní špičce) DOST dlouhé fronty na pasovce vč. automatických bran (přes které z nás 3 prošel 1, takže pořádná zdržovačka)

letiště na Langkawi - z krásného letiětě v Siem Reap (a přestupu v KUL) se najednou ocitnu před škaredou, oprýskanou betonovou budovou, první dojem nic moc. Evidentně při návrhu letiště zapoměli na scanner na odbavovaná zavazadla (nebo se to v době vzniku letiště moc neřešilo) protože uprostřed landside odletové haly je páskou obehnaný rentgen, kde po zkontrolování odbavované zavazadlo zapečetí nálepkou a až potom se (s označeným kufrem) jde na checkin.

Stejně bych ale neřekl, že je některé z těch letišť na seznamu "nikdy více" (až na ten Stansted, tomu se ale při lowcost cestách moc vyhnout nedá...)

0 Citovat

Jsem rád, že se tu debata rozjela a drží se, je to zajímavý čtení, takže díky všem za reakce smiley. Za mě ještě přidám Tuzla (Bosna). Je fakt, že tam mají asi 3 lety denně, nicméně to je opravdu jak nějaké malé vlakové nádraží ČD u nás (a to ještě před rekonstrukcí smiley). Jediná čekárna, kde je pár napůl rozpadlých židlí, obchod žádný, kufry nosí do letadla skrz garáž hasičů smiley. Toaleta asi jedna nebo dvě a velká bída, ale dalo se to přežít, já mam malá letiště rád, takže to neberu jako nejhorší zážitek. Také personál příjemný a milý, to vždy udělá hodně.. V tom Frankfurtu jsem měl pocit, že mě security snad svlíkne do naha, tam to byl otřesný zážitek, přišlo mi, že se přímo vyžívají v šikaně cestujících a v tom, že tam mají frontu na 2 hodiny. Asi hold měli blbý den.

0 Citovat

Šílené a chaotické je letiště v Jakartě. Vzdálenost mezi domácím a mezinárodním terminálem je asi 3km, nelze přejít pěšky, nefunguje žádná logická doprava. Terminál pro vnitrostátní lety je otevřený, de facto stojíš nebo sedíš na schodech a nadchodech v tom horkém vlhku bez klimatizace, gaty tam neexistují, orientace podle čísel dveří, ze kterých se sešlo po schodech k letadlu. Připomíná to spíš autobusák na Florenci. Navíc na jednu toaletu připadá pět modliteben.

Mezinárodní terminál je lepší, ale s minimálním pohodlím. V odletových halách je minimum sedaček, není tam co dělat, WiFi má omezenou platnost, i když lze registrovat na různé mailové (i neexistující) uživatele. Příjemným paradoxem a odměnou za tyto útrapy byl perfektní salonek, nejlepší co jsem kdy kde navštívil, neustálá obměna teplého jídla, točené pivo z Bali a pro kuřáky velkorysá kuřárna. Navíc k tomu parádní zkušenost v B777 Emirates do Dubaje z důvodu obsazenosti letu cca 15%. V zadní části nás bylo asi patnáct, takže čtyřsedačka na zádech a letušky pořád k dispozici smiley

0 Citovat

Londýn Heathrow - měli jsme jen hodinu a půl na přestup, pracovnici security se něco nezdálo v mém příručním zavazadlu, a tak se v něm neskutečně dlouho přehrabovala. Přehrabovala se ale v opačné části kufru než jí svítilo na rentgenu. Vybrala si mou kosmetickou taštičku a po jednom otevírala stíny, tvářenku atd., prohlížela se v zrcátku. Její tempo bylo neskutečně pomalé a k tomu si ještě vykládala se stejně pomalou kolegyní.

Bohužel nemůžu tvrdit, že na Heathrow už nikdy, ale těšit se tam určitě nebudu.

0 Citovat

Rygge, byl to business trip v zime, naprosty zapadakov a jeste jsem chytnul zevrubnou prohlikdu, pravdepodobne jediny vychodoevropan na palube, takze volba na mne byla jasna, ujel mi vlak a musel jsem nasledne dlouho cekat. Jinak chovani personalu bylo naprosto korektni a prvotridni - pekna blondynka se usmala a poprala stastnou cestu (to jsem sel na ten ujety vlak).

0 Citovat

Tak letiště považuji za takové nádraží - musím tam nastoupit a zase vystoupit,trávím tam jen potřebně nutnou dobu,takže letiště je úplně to poslední co mě zajímá když někam cestuji!
No možná jedno letiště mě zaujalo i když opačně než je toto téma - Frankfurt - byla tam káva zdarma smiley

0 Citovat

Nejsem moc cestovatel... ale pár letišť jsem už navštívil a to většinou v rámci přestupu. Nicméně vždy jsem odletěl, tak v závěru vždy dobře to dopadlo. Tak alespoň něco co mě na každém z nich překvapilo ať už mile nebo nemile.

Atatürk Istanbul (2015) - asi moje nejhorší zkušenost, extrémně dlouhé řady, strašně přecpané letiště, asfalt (cítili jsme každou díru, jak v busu tak v letadle)
Brusel Charleroi (2011) - asi taková kvalita služeb, jaké aerolinky toto letiště odbavuje, tedy strašný lowcost
Frankfurt (2015) - Letiště OK, ale při přestupu jsme se asi 2x ztratili, po příletu z Prahy k gate odletu do USA nám to trvalo cca 30 min, skoro žádné fronty u security, byli jsme tam ráno ale i tak nám to trvalo 30 min a ušli jsme snad několik km rychlým krokem, nechtěl bych tam mít 30 min přestup.
JFK (2015) (terminal 1) - po příletu jsme předběhli skoro celou Economy přes upper deck A380 a byli jsme u imigračního mezi prvníma, stejně potom jsme ještě 30 min čekali na kufry ale i tak jsme byli překvapeni jak to rychle šlo, čekali jsme 2 hodinové fronty apod.
PRG - nevím jak to dělám, ale vždy tam mám nějakou extra kontrolu ať už po příletu nebo při odletu smiley


Za týden a něco mě čeká odlet z Katowice Airport do Kyjeva s Wizzair, máte někdo s Katovickým či Kyjev - Zuliani letištěm větší zkušenost?

0 Citovat

Zuljany su super - male, rychle odbavenie, lacny dutyfree, trolejbus z letiska. Letel som z/do odtial minuly tyzden a nedam na to letisko dopustit. Katowice tiez male a kompaktne.

0 Citovat

Nejak nevim ale nejvice mi vadil amstradam mel jsem tam 20 hodin kvuli overbookingu .. kompenzace skvela ale kdyz se to dozvite az na terminalu B kde fakt neni co delat a neda se tam nic koupit a jinam vas nepusti... tak je to strasne neda se ani poradne lehnout

0 Citovat

Tak za mě bylo špatné letiště v Dubaji a to konkrétně Al Maktoum, což je právě budované jedno z největších letišť na světě, které je ve zkušebním provozu. Létá tam Wizz air a vzdálenost do města je asi hodina jízdy autem nebo autobusem. Ale na druhou stranu dobré obchody a restaurace a pohodlné křesla na čekání u gatu. Jinak Dubajské hlavní letiště DXB terminál 2 - tam jsem si připadal jako v Káhiře, celkem špinavé (na Dubajské poměry) ale to bude asi tím, že je to hlavní terminál pro Fly Dubai, kde se tedy vyskytovali velmi zajímavé kultůry smiley smiley

No a pro mě top 1 v letištích, kam mě opravdu nikdo už nedostane je letiště v Rakouském Linci. Tak arogantní zaměstnance a sekuriťáky jsem ještě opravdu nezažil nikde na světě. smiley

0