Bol niekto v Izraeli dole na juhu v Eilate a mal tam prenajate auto ? Skusenosti odporuania ? Vopred dakujem za kazdu cennu radu .

Izralel - Eilat - prenajom auta

Založil(a) ve fóru Letiště

jery napsal(a):

Ten bus do Jeruzalema má číslo 444. odchádza z Eilatu aj v sobotu, o 19:30, príchod do Jeruzalema je pred polnocou. Lístok stojí cca 70-80 šekelov.

Dík, koukám, že to jede i kousek od letiště v 19:59. Dá se jet i bez rezervace?

0 Citovat

Na 100% ti to nepoviem, ale myslím si, že sa dá. Týmto konkrétnym spojom som nešiel, ale iné diaľkové busy v Izraeli čo som použil, boli všetko bez rezervácií, a dostal som sa do každého (je pravda, že vždy som nastupoval na prvej nástupnej stanici).

Na Chrámovú horu choď ráno a over si, či náhodou vtedy nie je nejaký moslimský sviatok (to by bola pre turistov zatvorená).

0 Citovat

Dík za info. Ještě se kouknu na ty muslimské svátky. Viděl jsi v těch autobusech lidi i stát nebo zásadně v sedě? Tohle je zastávka č. 9 :D

0 Citovat

V izraelských medzimestských busoch nemôžeš stáť. Ak sú plné miesta na sedenie, nemôžeš už nastúpiť (resp. ked nikto z cestujúcich na zastávke nevystupuje a bus je plný, ani tam nezastaví).

0 Citovat

Ještě jednou díky. To jsem si myslel. Někde to občas funguje jinak.

0 Citovat

Teda ty jsi slusnej "extremista" :) kdybych tohle navrhnul svoji drahe polovicce, tak uz by me asi utloukla, a to jsme za 4 dny dali 2 dny Jeruzalem, den Tel Aviv a jeste den koupacku v Ejlatu.

Bus by mel stat 70 ILS. Co se obsazenosti tyce, tak urcite neni problem u frekventovanych linek typu Jerusalem-Tel Aviv, co jezdi treba po 10-20 minutach, koupit listek u ridice, ale tady bych uz se mozna trochu bal, nekde jsem cetl, ze tyto busy by mohly byt obsazene, ale osobni zkusenost bohuzel nemam.

V nedeli by melo byt na Chramovou horu otevreno od rana do 10.30 a pak jeste odpoledni cca hodinove okenko, ale toto bych klidne ozelel, do domu stejne nemuzes tak jako tak. Radsi bych se sel projit na Olivetskou horu, kde budes mit Jeruzalem jako na dlani a pak se asi motal ulickama ve starem meste. Ale ja bych stejne zustal v Ejlatu a uzil si to spis v klidu tam, zajimavosti a atrakci tam je spousta.

0 Citovat

Díky. Jestli mě budou dvě hodiny vyslíchat, proč jsem byl v Gruzii, Maroku, Kataru, Emirátech, co jsem tam dělal, koho tam potkal a o čem tam mluvil, tak to podruhé nedám :-D Proto myšlenka na takový divoký Jeruzalém. Jedu sám, takže "cajk". Navíc jsem už dost dlouho neviděl zajímavou letenku směr Tel Aviv.

Shrnu to tak, že v sobotu se do Jeruzaléma dojet dá za předpokladu, že:
a) letadlo přiletí včas,
b) nebudou mě podrobovat křížovému výslechu na imigračním,
c) v autobuse budou místa.
To je dost velký risk na to, že při daném příletu jede tím směrem jen jeden autobus 2,5 hodiny po příletu :-D

Takže pokud bych jel, tak v neděli ráno.

Dají se ty lístky někde dopředu koupit? Web Egged (dopravce) mi tvrdí, že to online jde jen v hebrejštině. To nevím, jestli dám sám bez pomoci.

0 Citovat

hlavne sa na pasovom nestavaj do radu, ktory obluhuju neukojene izraelky.  sa potom moze stat,ze sa na tebe krasne odbavia :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):

hlavne sa na pasovom nestavaj do radu, ktory obluhuju neukojene izraelky.  sa potom moze stat,ze sa na tebe krasne odbavia :)

...vlastní zkušenost?

0 Citovat

Lístky na Egged bus jdou koupit i v angličtině přes jejich web, ale musíš na něj z mobilu - viz https://www.cestujlevne.com/disk...latu-ovdy. Já to tak koupil v prosinci.

0 Citovat

presne tak, jebla pica ma nakonec poslala po 20.min do kanclu kde buzeracia pokracovala.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Lístky na Egged bus jdou koupit i v angličtině přes jejich web, ale musíš na něj z mobilu - viz https://www.cestujlevne.com/disk...latu-ovdy. Já to tak koupil v prosinci.

Díky za tip. V neděli projdu a zkusím.

0 Citovat

Mám dojem, že tá online možnosť kúpy lístkov (web z mobilu) je možná len pre linku z letiska do Eliatu (alebo ďalej na hranicu). Na 444 sa ti tak lístok asi rezervovať nepodarí.

Najjednoduchšie riešenie je potom rezervácia telefonicky http://mobi.egged.co.il/Article-...Eilat.aspx

(ak ale pôjdeš až v nedeľu ráno, do Jeruzalema prídeš niekedy predpoludním, a chceš na Chrámovú horu, je dosť možné, že sa na Chrámovú horu v ten deň nedostaneš - spoľahnúť sa dá len na ten ranný vstup, ten hodinový vstup poobede som zažil že aj vôbec nebol, asi podľa ich nálady... Jedine ak by si konvertoval na islam, to sa tam dostaneš aj mimo času pre turistov a mohol by si aj dovnútra do Skalného dómu  ;) ).

0 Citovat

Ja by som šiel do tej tour od Eilat shuttle. Zastávka pri mŕtvom mori a cca 7 hodín v Jeruzaleme je za tie peniaze (79$) podľa mňa velmi fajn. Na zvyšok si kúp Hilton za hranicami v Tabe a môže to byť fajn dovolenka v teple za pár šušňov.

0 Citovat

@Michal 

Být tebou nikam nejezdím... Izrael je poměrně drahá země a riziko, že z cesty se stane jen série cenových traumat, je kromobyčejně vysoké.  Pokud tam jedeš single a jen na  36 hodin, tak budeš automaticky považován za divného a rizikového. Nemyslím si ale že by imigrační úředníky zajímaly tvoje bezva nápady jak bys to ty samozřejmě dělal lépe a rychleji. 

Na druhou stranu je návštěva Gruzie nejspíš zajímat nebude, to spíš po tobě budou chtít odříkat vyjmenovaná slova po "L". 

Chrámová hora je o ničem. Muslimáci tam nevěřící prostě nechtějí a dávajíto s šarmem Palestincům vlastním, náležitě najevo.

0 Citovat

Taky jsem si říkal, ze zrovna Izrael není to správně místo pro Michala. Letenky sice za par kacek, ale ty dva dny dražší jak jinde cely tyden. A ještě absolvovat ty otravne prohlídky kvůli 36 hodinam, to by nebylo upřímně ani pro mě. :)

0 Citovat

Lidi, neblbněte. Je to 50 hodin 😎

0 Citovat

Michal napsal(a):

Lidi, neblbněte. Je to 50 hodin 😎

Ja to nepočítal.Vzal jsem to od Petra, ale není to velký rozdíl :)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Díky. Jestli mě budou dvě hodiny vyslíchat, proč jsem byl v Gruzii, Maroku, Kataru, Emirátech, co jsem tam dělal, koho tam potkal a o čem tam mluvil, tak to podruhé nedám :-D Proto myšlenka na takový divoký Jeruzalém. Jedu sám, takže "cajk". Navíc jsem už dost dlouho neviděl zajímavou letenku směr Tel Aviv...


Leden a březen, VIE-TLV i za 600 RT, 

https://wizzair.com/cs-cz/lety/l...03/2019-03

0 Citovat

Michale vyslíchat = od slova slyšet:-)

0 Citovat

jakob napsal(a):


Leden a březen, VIE-TLV i za 600 RT, 

https://wizzair.com/cs-cz/lety/l...03/2019-03

Díky za odkaz, konečně vidím fajn nabídku i do Tel Avivu. Jen ten ranní odlet v 6:00 by bylo pěkné maso :-D

0 Citovat

aky problem, prides vecer do bratislavy, dame piva a na autobus o tretej rano pojdes z Niv na Schwechat :))

0 Citovat

tonic napsal(a):

aky problem, prides vecer do bratislavy, dame piva a na autobus o tretej rano pojdes z Niv na Schwechat :))

No nejak se mě to netýká, ale kdyby se nabídka vztahovala i mě, rad nekdy využiji :)) 

0 Citovat

tonic napsal(a):

aky problem, prides vecer do bratislavy, dame piva a na autobus o tretej rano pojdes z Niv na Schwechat :))

Takhle si nepředstavuju pohodovou cestu na letiště. Stačilo včera v 5 na Ruzyň :P

0 Citovat

Tak pokud je pak let aspon 6 ( lépe 12)hodin, tak to zas takový problém není. No po Evropě a okolí  bych tak létat nechtěl :)  Obzvlaste když někdo letí na dvy dny :-))

0