Letiště Vídeň - vlakové nádraží

Napsal Dasha 2016-11-19 07:46:51 ve fóru Letiště
16 odpovědí

Ahoj! Prosím o radu...Kolik času je třeba na celkové přemíštění (vyzvednutí kufru, cesta na vlakáč atd.) Letiště Vídeň - Hbf? Máme přiletět ve 12 a vlak jede ve 14 hod, nevím, zdali je reálné jej stihnout. Díky

Doporučuji jízdenku zakoupit již z letiště. Z letiště na hlavní nádraží lze použít i jakýkoliv dřívější spoj, spoje většinou jezdí každou půlhodinu a cesta trvá 15 minut, samostatná jízdenka stojí 3,90€, lze tedy ušetřit 1,1€, ale v případě nějaké mimořádnosti, pokud by jste nestihli přestup, tak vám navazující jízdenka propadne, ale pravděpodobnost nějaké komplikace je zde velmi malá.

Díky za odpověď..jízdenku letiště - vlak tedy koupit až na místě ale z vlakáče do Ostravy zcela jistě předem, že? Rozdíl byl kolem 500 Kč myslím.

Určitě bude jízdenka při nákupu předem levnější, ale je vázána na vybraný přeshraniční vlak. Cenových úrovní je několik. Ceny začínají na:

386Kč za Wien hbf -> Ostrava hl.n.
524Kč za Flughafen Wien -> Ostrava hl.n.

Osobně bych si asi vybral druhou variantu, je sice o cca 30Kč dražší, ale získáte tím garantovaný přestup na Wien hbf (v případě nějaké mimořádné události na trati z letiště a nestihnutí přípoje vám umožní cestovat následujícím přeshraničním vlakem) a také nebudete musem po příletu řešit zakoupení jízdenky.

Jízdenku zakoupit online zde: https://www.cd.cz/eshop

Zeptám se zde taky, protože vidím, že vlakové spoje máš v malíku smiley Potřebujeme se ve čtvrtek 26.1.2017 dostat na letiště ve Vídni. Pojedeme z Ostravy (2 lidi). Ideálně abychom byli na letišti max. kolem 16. hodiny (odlet máme v 18). Na kolik by nás vyšel vlak a vyplatí se jízdenku kupovat už nyní nebo vyčkat na nějakou akci?

Platí to samé, co výše akorát opačně, tedy pro 1 osobu/jednosměrnou cestu:

386Kč za Ostrava hl.n. -> Wien hbf
524Kč za Ostrava hl.n. -> Flughafen Wien

Pro 2 osoby tedy 1048Kč/OW. Cena s největší pravděpodobností nižší nebude, spíše bude s blížícím se odjezdem stoupat. Nižší cenu lze dosáhnout cestou autobusem, ale je třeba počítat s o hodinu a půl delší jízdní dobou. Teoreticky vhodný spoj nabízí Leo Express, ceny jsou dost různé, ale v minulosti se tu objevilo dost negativních recenzí ohledně spolehlivosti, jak je tomu v součastnosti netuším.

Vhodné vlakové spojení:

Chci se zeptat ještě k těm jízdenkám. Když to koupím dohromady z Ostravy až na letiště, můžu ve Vídni jet z hlavního nádraží na letiště až dalším spojem v 14:42 v případě, že bychom nestihli tady ten nebo bych musel kupovat novou jízdenku?

Můžeš. Dokonce ani nemusíš využít přímý spoj. Můžeš např. přes Rennweg, prostě co bude nejrychlejší (osobně vyzkoušeno)

Povinný je jen přeshraniční vlak z ČR do Rakouska, z Wien hbf. lze jet samozřejmě jakýmkoliv vlakem ÖBB.

Je někde k dispozici přehled minulých zpoždění na dané trase? Přemýšlím totiž jestli dorazit na letiště o 3,5 hodiny před odletem je dostatečné i s přihlédnutím k případnému zpoždění vlaku a nebo raději vyrazit ještě dříve.

Aktuální polohu vlaku a historii zpoždění lze zjistit zde: http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa
Jsou tam i odkazy na podobné zahraniční stránky.

Tak super to jste me potesili, ze nemusim honit nejake potvrzeni smiley diky

Rád bych se taky zeptal, protože jsem nikde přesně na google nenašel - na letišti ve Vídni přistanu v 11 hod dopoledne a chtěl bych se ještě dopravit do centra, tam podívat se na nějaké památky apod a večer kolem 19hod jet autobusem z Vienna International Bus Terminal zpátky do Prahy. Můj dotaz tedy zní, jak se nejlevněji dopravit z letiště do centra? Jestli tam pojedu 15min nebo 45min nezáleží. Díky za radu.

A použil jsi google? :) https://www.cestujlevne.com/letiste/viden S–bahn S7 za 3,90 €.

Vlak OBB z letiště stojí na hlavní nádraží 3,90€, cesta trvá 15 minut. Jízdenku lze zakoupit online nebo v automatu na letišti.

Jinak doporučuji použít vlak i pro cestu do Prahy. Nemusíte tak řešit cestu se zavazadly na autobusové nádraží, na hlavním nádraží jsou skříňky. Doba jízdy vlaku je o půl hodiny kratší, vlak do Prahy odjíždí z Vídně v 19:10. Také je vlak pohodlnější než autobus a určitě také potěší restaurační vůz za české ceny již z Vídně. Cena je při včasném nákupu v průměru srovnatelná s autobusem - cca 430Kč (kupte si 2 jízdenky na stejný vlak rozdělené v Brně, je to levnější). Jízdenky zakoupíte online na webu ČD, případně OBB.

Najlacnejšie to je autobusom cez Bratislavu s dvomi 1€ lístkami. Trvá to asi 3 hodiny. :)

Lepšie je ísť S-bahnom napr. na stanicu Wien Mitte za 3.90€, doba jazdy 25 min. Info na http://www.oebb.at/de/ . Vlak z letiska do centraj e rýchlejší aj spoľahlivejší ako autobus.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!