1. Fórum
  2. Tipy na levné letenky
  3. Martinique - Guadeloupe

Martinique - Guadeloupe

Napsal mikir 2017-01-19T12:44:00+01:00 ve fóru Tipy na levné letenky

od decembra do februára tam nikdy neboli. Treba ísť v sezóne.

zdravim vospolok. hackeri ma na FB sprdli, ze na Guadeloupe vraj treba pas, nestaci len EU obciansky.  pri priamom lete z EU by to malo stacit nie?

na Martinik kontrolovali pasy tam i zpět. Dokonce v Paříži mě to asi náhodně nepustilo přes automatickou kontrolu a musel jsem do fronty na "ruční" odbavení

no a tak teda ako to je :) treba pas, alebo staci OP ?:) 

Právě jsem na Guadeloupe a na letišti v Paříži chtěli pas, dal  v  Guadeloupe žádná kontrola nebyla. Tak asi úplně mimo nebyli 

Stačí OP nicméně lety jsou odbavovany jako mezinárodní non Schengen, tudíž se prochází pasovou kontrolou. Dříve jsem si myslel, že jsou odbavovany jako domestic lety, ale není tomu tak. Osobně jsem měl pas, ale Francouzi povětšinou ukazovali jen občanku. 

Ano, overseas departments nejsou v schengenu, tj. se prochází kontrolou dokladů. 


The overseas departments and collectivities of France are not part of the Schengen Area. However, when travelling by air to an overseas department from mainland France (but not from other Schengen countries, such as on the Frankfurt-Martinique flight by Condor), border checks only take place at the departure airport, not at the arrival airport (passengers walk past the passport control booths, which will be unstaffed), except at Mayotte, where there are checks on arrival. 

Když na kontrole chtěli pas, tak to znamená, že výslovně řekli, že op nestačí? Anebo jen zahlásili passport control a rovnou jsi ukázal pas? 

OP je naprosto dostačující, je to Evropská unie

tiez si myslim ... ale nikto nema "osobnu" skusenost, lebo aj tak bud tak neletel, alebo letel s pasom :D

ide o to, ze slecna z FB skupiny ma expirovany pas a zistila to par dni pred odletom, tak som ju teda potesil, ze ak leti priamym letom z EU, tak OP staci .. a hned ma tam ukamenovali

Jak říká Lukáš, Guada i Martinik jsou přímo součástí EU (byť ne Schengenu), takže ani nemají možnost neuznat běžnou občanku. Na letištích často požadují "pas", protože pasem se prostě rozumí cestovní doklad, tedy pas nebo občanka. 

Jiná situace už je u zámořských zemí a teritorií, kdy někdy OP stačí (např. Francouzská Polynésie, ale tam jen teoreticky, jelikož neexistuje přímý let z EU, takže pas potřebujete vždy) a někdy nestačí (třeba nizozemské ostrovy v Karibiku). 

Přehledná je tahle mapka. Na všechny ostrovy označené modrou hvězdičkou lze cestovat jen s OP (na přímém letu z EU), u žlutých hvězdiček si může každé území rozhodnout, co uznávat bude a co ne: https://en.wikipedia.org/wiki/Si...map_en.png

takze slecna odletela na OP ... to len travelhackeri si kupili asi zle PDFko za 29 euro

Kryštofe děkuji za vysvětlení, ale v tom případě by jste si mohli opravit informace u průvodce Guadeloupe, tam píšete něco jiného.

tam to je dobre nie?

Pří návštěvě do tří měsíců se obejdete bez víz. Guadeloupe je součástí EU, lze proto cestovat i s občanským průkazem, pouze však za předpokladu přímého letu z EU (typicky z Francie nebo Německa). Pokud na Guadeloupe poletíte s přestupem mimo území EU (např. v USA nebo jiném karibském ostrově), pas budete potřebovat.

Už jo, opravil jsem. Předtím tam byl opravdu nesmysl ;)

ahaa ok :))

Byl jsem v rámci akce týden na Martiniku a týden na Guadeloupe, ani nevím který ostrov je lepší:), pozor kdo má T Mobile nefungují zde data, nemá smlouvu s místním operatorem

Pavel Vinkler napsal(a):

Byl jsem v rámci akce týden na Martiniku a týden na Guadeloupe, ani nevím který ostrov je lepší:), pozor kdo má T Mobile nefungují zde data, nemá smlouvu s místním operatorem
To je pravda, O2 frčí dobře na operátorovi Orange

https://www.mzv.cz/paris/cz/konz...delup.html


Mít pas nebo nemit pas? To je to oc tu běží 😀😀

Stačí se podívat na data, kdy byl článek na MZV vydán a aktualizován. To je to, oč tu běží! 😀😀


30.08.2007 / 09:38 | Aktualizováno: 14.02.2014 / 12:07

(Archivní článek, platnost skončena 13.09.2015.)

Ta ambasáda to má špatně a navíc je tam napsaný, že ten článek už neplatí. Hlavně na ostrovech ani po příletu pasová kontrola není, rovnou se jde ven. A na Orly je jednotná pasová kontrola pro všechny D gaty, ze kterých můžete klidně letět s Transavií do Chorvatska nebo Británie, takže ani tam není důvod aby vás s OP nepustili. Navíc prostě tohle je normální EU, tam klidně můžete žít 20 let a pracovat a žádný povolení k tomu nepotřebujete, vůbec neplatí že je pobyt jen do 3 měsíců.

Aha, tak jste mě uargumentovali 😀😀 moje blbost, že špatně čtu..

Jiz jsem osobne zjistil oc tu běželo a po osobni zkušenosti při zpátečním letu PTP-ORY můžu konstatovat,že stačí OP. Holt se ještě musím dost učit, abych se místním borcům aspoň trochu vyrovnal. Jinak Krystofovy a spol. musím pouze poděkovat za úžasnou dovolenou za skvělou cenu. Tak tedy děkuji a další Vaší super  práci zdar.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!