Stretli ste sa uz s kradezami na palube lietadiel? https://www.corporatetravelsafety.com/s ... ard-theft/ Ako tak citam tak sa cinia hlavne nasi cinski priatelia. My s manzelkou uz tiez mame takyto zazitok na trase Hong Kong - Dubaj ( nocny let Emirates ) za sebou. Tentokrat mali spoluobcania smolu ze jeden z nich si sadol ku nam a zjavne bol v tomto novacik ( sadol si vedla mna v economy na sedado do ulicky a bol neskutocne nervozny ). Dovtedy som o takychto kradeziach nieco pocul ale priznavam ze vtedy mi to hned nedocvaklo. Z nervozity spolusediaceho som bol nervozny aj ja tak som cely let poriadne ani oko nezazmuril az do mna v polospanku drga zena ze stale niekde chodi a s dalsim starsim muzom si menia kufor ( zena sa pyta ze ci nieco nepasuju? ). Tak som sa tvaril ze driemem ale stale som ho sledoval...ked vsak za polhodinu isiel uz s druhym kufrom na zachod, vtedy mi docvaklo co sa skutocne deje...ludia spia a oni im vyberaju kufre ( teda nie vsetko, ale co som neskor zistil tak idu vraj iba po peniazoch...vyberu peniaze z penazenky, penazenku vam pekne vratia na miesto a vy to vacsinou zistite az ked idete nieco platit...predsalen je to tak ze pri odchode z lietadla skontrolujete ci mate penazenku a vacsinou vas nenapadne ci v nej mate aj nadalej jej obsah ). Tuto situaciu som teda nahlasil letuskam a po pristani v Dubaji nas odlifrovali s A380 nie ku gate-om, ale na druhu stranu kde je cargo a tam sme cakali vyse pol hodiny kym nam "vraj" pristavia schodiky lebo ich tam nemaju k dispozicii. Co sa stalo dalej s ciskymi spoluobcanmi tak to neviem, lebo priznajme si...ked mate v lietadle 200 cinanov, po 15minutach uz poriadne neviete ktory to bol. Pri poslednom lete zo Sydney do Dohy som sa v "bare" v biznis triede dal do reci s letuskou a dostali sme sa nejako aj k tomuto a ta mi povrdila ze sa to deje aj u nich v Qatar-e hlavne na letoch do Hong Kongu a uz aj v biznis triedach. Vraj aj u nich idu hlavne po peniazoch ktore sa tazko dokazuju a obcas ak najdu nieco cenne, do pristatia to schovavaju po lietadle ( nikdy ukradnute veci nemaju pri sebe ). Takze pozor hlavne pri nocnych letoch do HK, pripadne do inych cinskych miest...jednoducho nikdy nenechavat penazenky a peniaze ( a ine cenne, hlavne drobnejsie veci ) v prirucnych kufroch. viac clankov tu... https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=the ... +hong+kong .

Kradeze na palube lietadiel

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

11 reakcí

Stretli ste sa uz s kradezami na palube lietadiel?
https://www.corporatetravelsafety.com/s ... ard-theft/

Ako tak citam tak sa cinia hlavne nasi cinski priatelia. My s manzelkou uz tiez mame takyto zazitok na trase Hong Kong - Dubaj ( nocny let Emirates ) za sebou. Tentokrat mali spoluobcania smolu ze jeden z nich si sadol ku nam a zjavne bol v tomto novacik ( sadol si vedla mna v economy na sedado do ulicky a bol neskutocne nervozny ). Dovtedy som o takychto kradeziach nieco pocul ale priznavam ze vtedy mi to hned nedocvaklo. Z nervozity spolusediaceho som bol nervozny aj ja tak som cely let poriadne ani oko nezazmuril az do mna v polospanku drga zena ze stale niekde chodi a s dalsim starsim muzom si menia kufor ( zena sa pyta ze ci nieco nepasuju? ). Tak som sa tvaril ze driemem ale stale som ho sledoval...ked vsak za polhodinu isiel uz s druhym kufrom na zachod, vtedy mi docvaklo co sa skutocne deje...ludia spia a oni im vyberaju kufre ( teda nie vsetko, ale co som neskor zistil tak idu vraj iba po peniazoch...vyberu peniaze z penazenky, penazenku vam pekne vratia na miesto a vy to vacsinou zistite az ked idete nieco platit...predsalen je to tak ze pri odchode z lietadla skontrolujete ci mate penazenku a vacsinou vas nenapadne ci v nej mate aj nadalej jej obsah ).

Tuto situaciu som teda nahlasil letuskam a po pristani v Dubaji nas odlifrovali s A380 nie ku gate-om, ale na druhu stranu kde je cargo a tam sme cakali vyse pol hodiny kym nam "vraj" pristavia schodiky lebo ich tam nemaju k dispozicii. Co sa stalo dalej s ciskymi spoluobcanmi tak to neviem, lebo priznajme si...ked mate v lietadle 200 cinanov, po 15minutach uz poriadne neviete ktory to bol.

Pri poslednom lete zo Sydney do Dohy som sa v "bare" v biznis triede dal do reci s letuskou a dostali sme sa nejako aj k tomuto a ta mi povrdila ze sa to deje aj u nich v Qatar-e hlavne na letoch do Hong Kongu a uz aj v biznis triedach. Vraj aj u nich idu hlavne po peniazoch ktore sa tazko dokazuju a obcas ak najdu nieco cenne, do pristatia to schovavaju po lietadle ( nikdy ukradnute veci nemaju pri sebe ).

Takze pozor hlavne pri nocnych letoch do HK, pripadne do inych cinskych miest...jednoducho nikdy nenechavat penazenky a peniaze ( a ine cenne, hlavne drobnejsie veci ) v prirucnych kufroch.

viac clankov tu...
https://www.google.sk/?gws_rd=ssl#q=the ... +hong+kong

0

Mohu potvrdit, sic se jednalo jen o sestřiny sluchátka, ale nejlevnější zrovna nebyly. Otázkou je, jak tomu předcházet?

Dlouho jsem žil v domnění, že vám prostě kufr nikdo z letadla neukradne, neukradne. Ale obsah z nějak jak je vidno ano smiley

0 Citovat

Mě se kdysi stal jiný typ "krádeže". Zapomněl jsem si v overhead binu kabát (relativně drahý). V kapse kabátu zůstal můj boarding pass, takže bylo velice jednoduché identifikovat mne jako majitele. Volal jsem na lost and found a samozřejmě nikdo nikdy nikde žádný kabát neviděl...

Zažil jsem případ, který se nestal přímo mně - cestující si hned po projití dveřmi při vystoupení z letadla uvědomil, že nechal v sedadlové schránce notebook. Chtěl se vrátit dovnitř do letadla a notebook si vzít. Letušky to nedovolily z důvodu bezpečnostních předpisů. Instruovali ho, že má počkat u přepážky lost and found, že tam ten notebook donesou. Nikdo tam nic nedonesl a notebook se "ztratil". Poučení - neptat se a do letadla se prostě vrátit bez ohledu na předpisy...

Mimochodem na vietnamských letištích jsem pravidelně zažíval kontrolu cestujících při odchodu z letiště - musí ukázat, že k vyzvednutému kufru má i odpovídající štítek (baggage tag) se shodnými údaji. Důvod je jednoduché si domyslet...

Tyto věci se bohužel dějí relativně často, zloději se najdou mezi cestujícími, ale i personálem. Nejrozumnější je nenechávat si žádné cennosti v odbaveném zavazadle (zcela mimo kontrolu) a příruční zavazadlo mít pokud možno ve svém dohledu. Absolutně nutné věci (pas, peněženku) si vždycky nechávám přímo u sebe.

0 Citovat

Na FT je na tohle tema spousta threadu a casto v nich figuruje i personal letadla - napr. vidi ze si nekdo uklada MacBook do tasky, pak mu ji z duvodu pridani nejakeho vetsiho zavazadla do binu prendaji dopredu a kdyz vystupuje, taska tam neni a samozrejme se nic nevysetri.. smiley

Kamarad zas na druhou stranu v TK (business) ztratil iPad a za par tydnu mu prisel domu DHL - je to takova vtipnejsi historka (figuruje v ni i nouzove pristani smiley) ale to by bylo nadlouho.. smiley

Kazdopadne za ty desitky letu kazdy rok se mi jeste nikdy nic podobneho nestalo - asi vypadam jako poctiva Ceska socka smiley smiley smiley

Jako prevence poslouzi zabalit zlate cihly, valuty a drazsi elektroniku do igelitky Lidl smiley

0 Citovat

Ja som si minuleho roku kupil visiaci zamok na kod a uz som o maly kusok kludnejsi. Minimalne sa v tej hlavnej casti batoha nebudu moct prehrabavat, pod zamkom je vsetko od fotaku cez penazenku po tablet a pas smiley Amaterov to odrati, zamok je bez TSA, tak tym sikovnejsim to mozno chvilu potrva a nestihnu ma vybrakovat kym sa vratim z WC smiley

0 Citovat

ja som si tiez kupil zamok (za 60 centov smiley http://www.ebay.com/itm/Practical-Zinc- ... SwNRdX9M5v), letel som s Pobedou, prirucna do podpalubia a jedine co mi zobrali bol ten zamok smiley

0 Citovat

Keby si sa pozrel na YT, tak zistis, ze taky zamok otvori kadekto do minuty smiley Kupovat zamok je normalne veda (stravil som s tym cely jeden den smiley), aj lepsie znacky sa daju otvorit velmi rychlo, teda tie TSA verzie, ale objavil som jeden samsonite bez TSA, vyzera, ze prezije aj nejaky ten uder kladivom (presne to staci na tie 1 dolarove cinske verzie) ... https://www.domibags.cz/zamky/6838-sams ... ries-black

0 Citovat

@voughne - ano ten zamok je len na okrasu, tak ci tak tam nemam nikdy nic cenne. Teraz ked si spominam, tak kamoska mudro dala peniaze do podpalubia a tak prisla o cca 10 000 vtedajsich korun.
jediny krat som si na palube zabudol veci a to doklady od auta pri vystupovani v Hannoveri. Zistil som to az v centre asi o 2 hodinky, tak som zavolal na letisko a nastastie tam boli. Vyzdvihol som si ich vecer pri odlete. Odvtedy sietku po prilete prehrabem aj 3x smiley

0 Citovat

Čekají mě dva noční lety, do kabiny si brávám Thermite od Maxpedition a po Vašich zážitcích tentokrát nejde ani do binu, ani pod nohy, zůstane hezky přikurtovaný k tělu smiley

0 Citovat

Ještě co se týče odbavených zavazadel a zámků. Spousta lidí si vůbec neuvědomuje, že pro otevření standardního zavazadla na zip vůbec není potřeba odemknout zámek. Viz např. https://www.youtube.com/watch?v=wpIJVWXsBBI

Navíc učinit zavazadlo naprosto nedobytné může způsobit problémy zase ohledně bezpečnostní kontroly zavazadla.

Existují triky, jak krádeže z odbaveného zavazadla ztížit, ale nejspolehlivější obrana zůstává skutečně nemít tam nic, co stojí za riziko krádeže. Ostatně, když pomineme riziko krádeže, občas se stane, že se zavazadlo prostě ztratí. Aerolinka pak za obsah ručí pouze do určitého (relativně nízkého) limitu.

0 Citovat

no to jsou věci......to mě tedy dosud ani nenapadlo,že se v letadle taky krade,peněženku a pas mám vždy u sebe tedy,ale foťák a notebok většinou v binu po celý let ..

0 Citovat

to je dost realne smiley budem reklamovat smiley

0
11 reakcí