Přímá linka Praha - Bangkok s Air Asia?

Napsal Lukáš Horák 2017-08-30T17:14:03+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Jediný kdo mne napadá je Thai Airways, nikdo jiný snad ani nemá adekvátní hardware a/nebo do Evropy nemůže (One-Two-Go).

Spíš bych tipoval Thai AirAsia X. Už dříve se objevila informace, že chtějí létat do střední Evropy. Mají A330.

Co AirAsia X, už byly nějaké impulsy, že by létali z DMK někde do Evropy, na seznamu je i PRG

http://www.bangkokpost.com/news/...es-in-2018

To není dobrá zpráva...

Prečo by nebola?

Není dobrá zpráva, že to nejspíš nebude TG, ale Air Asia X, která je co se (kultury) bezpečnosti týče trošku jiná (horší) liga.

no spíše půjde o cenu,která těžko bude konkurovat nabídkám s přestupem viz přímé spojení ze Seoulem ..

Ono půjde o mix společnosti, služeb na palubě, času odletů/příletů a ceny letenky. Do 15.000 Kč z Prahy s dobrým servisem může mít šanci. Ale za 20.000 Kč s mizerným servisem a ještě s odletem ve 3:00 to moc nadějně nevidím. Obzvlášť, když za nižší cenu mohu sehnat Emirates, Turkish nebo Qatar, kteří jsou se službami na palubě a vybavením letadel úplně jinde.

AirAsia a 20 000 Kč? Co blázníte. Tam bych spíš čekal cenu o dost nižší než jakákoliv nynější kombinace. Samozřejmě se servisem čistýho low costu. Pokud takový ceny umí třeba Scoot z Athén do Singapuru nebo další low costy do USA, tak proč by to nemohlo být i do Thajska.

Pokiaľ viem, ak chce AirAsia lietať do Európy tak bude musieť spĺňať také isté bezpečnostné pravidlá ako spĺňajú všetky ostatné "top" spoločnosti. Ale aj tak koľko lietadiel im padlo za posledných 20 rokov? :-)

K cenám súhlasím s matejom15. Keď dokážu v big sale predávať Austráliu za 100$, Irán za 75$ tak určite dokážu aj Európu do 150$ vďaka čomu nebude treba dumpovať :o)

Tak o AirAsia žádná, ale nezdá se mi pravděpodobné, že by za ní loboval přímo thajský velvyslanec. Spíš to vidím na Thai Airways a u nich je už poznámka o cenách oprávněná.

Tak zaprvé neloboval thajský velvyslanec, ale zprávu přinesl český velvyslanec v Thajsku. Zadruhé kdo to bude lítat, pokud je pravdou to, že má jít o thajskou aerolinku, jsou asi v podstatě reálně pouze Thai (podle mě velmi pravděpodobně vzhledem k té politické podpoře), Thai Air Asia X (je to možný, už se o lince do Prahy spekulovalo celkem nedávno) nebo NokScoot (s největší pravděpodobností nesmysl).

@Petr76: Nikdo te nenuti s nima litat, pokud by to byla AirAsia. Ja jsem proletel letos s AirAsia 11 letu, z toho 3 pres noc (1 z nich s Thai AirAsiaX), a nemuzu si na nic stezovat (merim 184 cm). Naopak za ty nizke ceny, co jsem kupoval letenky v akcich, je to super. Jidlo at si kazdy koupi sam, aspon se tak neplytva a v noci by me to spis otravovalo. Navic je i levne. Vodu si obvykle naplnim do lahve z pitka po security. Filmy atd. nepotrebuju, snad jen ta mapa letu by me pres den zajimala. Horsi bezpecnost jiste neni a v hodnoceni si vedou dobre:

http://www.worldairlineawards.co...lines.html

No nevím, podobná vyjádření bych bral trochu s rezervou. To, že někdo českému velvyslanci v Thajsku řekl, že má zájem o přímou linku Praha – Bangkok neznamená, že se skutečně nějak významně o ní jedná. Jsou to pořád jen politická vyjádření a asi nemůžeme čekat, že pokud na toto téma na diplomatické úrovni přijde řeč, thajská strana řekne českému velvyslance "Ne, o přímou linku zájem nemáme" :D

Zrovna do sítě Thai Airways mi Praha moc nezapadá. Je to přeci jen dost specifický low-yield trh a podíváme-li se na mapu jejich destinací, moc podobných linek tam není. Buď jen do opravdu velkých/bohatých aglomerací nebo aspoň hubů *A. Ani jedním Praha bohužel není.

To, že někdo českému velvyslanci v Thajsku řekl, že má zájem o přímou linku Praha – Bangkok neznamená, že se skutečně nějak významně o ní jedná.

V současnosti jsou všichni velvyslanci zpátky v ČR na každoroční mytí hlav na Zamini (a nucené vyslechnutí Ovarových opileckých mouder), tak je možné že se jen chtěl velvyslanec v BKK snažil udělat zajímavým a ze zdvořilostní odpovědi udělal pomalu hotovou věc.

Horsi bezpecnost jiste neni a v hodnoceni si vedou dobre:

http://www.worldairlineawards.co...lines.html

Hodnocení Skytraxu nemá s bezpečností nic společného. Natož s věrohodností.

A jestli jsou pod jakousi kuratelou ICAO právě kvůli mizerným bezpečnostním standardům tak "horší bezpečnost" tam zřejmě bude téma dost zásadní.

Nepsal jsem, ze hodnoceni se tyka bezpecnosti. Verohodnost jako proc? Ze by sebrali prachy a utekli?

Ten dohled ICAO se asi tyka celeho leteckeho odvetvi v Thajsku:

http://to70.com/red-flag-audit-h...on-safety/

Drive mela problemy indoneska AirAsia, ale ze by thajska, o tom nevim.

Věrohodnosti Skytraxu.

Navzdory tomu, že má letiště VIE už nějakou dobu dvě přímé linky do BKK s OS a BR, přibude od listopadu třetí se zde probíraným adeptem Thai Airways na přímou linku do Prahy. Tak nějak mi z toho vychází, že se na Prahu asi vybodnou!

http://www.thaiairways.com/de_AT...ates.page?

Mívají Thai někdy akce? Za 11-12k by to i z tej Vídně bylo fajn

Tak Vídeň je pro ně více logická, protože tam má aliančního partnera a možnost dalších přípojů.

dawve napsal(a):

Mívají Thai někdy akce? Za 11-12k by to i z tej Vídně bylo fajn

Kromě errorů osobně žádnou pořádnou akci Thai bohužel nepamatuju :(

no jedine keby urobili PRG-VIE-BKK s jednym strojom ako je PRG-BEG-PEK s Hainanom.. ale to asi nehrozi

Po delší době, zase zvěsti o přímé lince do BKK: https://twitter.com/strakovka/st...5487551488

No čekal jsem konkrétnější prohlášení.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!