Dobrý den,obracím se na všechny se žádostí o tip - strávily jsme už dva dny hledáním a žádná rozumná varianta se zatím ani zdaleka nerýsuje :-(Máme koupené letenky Katowice-Lisabon (Wizz 17.11.), Lisabon-Porto (Ryanair 21.11.), Porto-Paříž (Ryanair 25.11. ráno) a Paříž-Katowice (Wizz, 25.11. odpoledne, s časovou rezervou). Teď nám Wizz zrušil let Paříž-Katowice a přesunul jej na Eindhoven-Katowice, což je nereálné. Napadlo nás nechat propadnout let Porto-Paříž, vrátit se z Porta do Lisabonu a letět zpět Wizzairem, jenže na tuto letenku mi není umožněno zrušený let přebookovat a jeho plná cena je 60€ na osobu, což už se mi zase v rámci celkových nákladů zatím dávat nechce, pokud nebude zbytí... Ryanair letí z Paříže do Krakowa další den, ale vzhledem k posledním informacím nevím, nakolik se dá na Ryanair spolehnout a kupovat u nich ještě třetí letenky... Přejezd busem Paříž-Eindhoven, zvažujeme, ale říkám si, jestli neexistuje nějaké lepší řešení. Napadá někoho zcestovalejšího ještě jiná možnost, jak z toho vybruslit s co nejmenší možnou ztrátou? Časově jsme plus mínus 2 dny flexibilní, doletět by nám nevadilo kamkoliv v rozumném dosahu Ostravy (ČR nebo blízká letiště PL?). Zrušit celou cestu a nárokovat u Wizzairu letenky asi moc smysl nemá, že? Celkem jsme za letenky daly pro 2 osoby cca 3400.Díky moc za jakoukoliv radu. Hezký den, Petra. .

Wizzair - přesunutý let (při přestupu)

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

Dobrý den,

obracím se na všechny se žádostí o tip - strávily jsme už dva dny hledáním a žádná rozumná varianta se zatím ani zdaleka nerýsuje :-(

Máme koupené letenky Katowice-Lisabon (Wizz 17.11.), Lisabon-Porto (Ryanair 21.11.), Porto-Paříž (Ryanair 25.11. ráno) a Paříž-Katowice (Wizz, 25.11. odpoledne, s časovou rezervou). Teď nám Wizz zrušil let Paříž-Katowice a přesunul jej na Eindhoven-Katowice, což je nereálné. Napadlo nás nechat propadnout let Porto-Paříž, vrátit se z Porta do Lisabonu a letět zpět Wizzairem, jenže na tuto letenku mi není umožněno zrušený let přebookovat a jeho plná cena je 60€ na osobu, což už se mi zase v rámci celkových nákladů zatím dávat nechce, pokud nebude zbytí... Ryanair letí z Paříže do Krakowa další den, ale vzhledem k posledním informacím nevím, nakolik se dá na Ryanair spolehnout a kupovat u nich ještě třetí letenky... Přejezd busem Paříž-Eindhoven, zvažujeme, ale říkám si, jestli neexistuje nějaké lepší řešení.

Napadá někoho zcestovalejšího ještě jiná možnost, jak z toho vybruslit s co nejmenší možnou ztrátou? Časově jsme plus mínus 2 dny flexibilní, doletět by nám nevadilo kamkoliv v rozumném dosahu Ostravy (ČR nebo blízká letiště PL?).

Zrušit celou cestu a nárokovat u Wizzairu letenky asi moc smysl nemá, že? Celkem jsme za letenky daly pro 2 osoby cca 3400.

Díky moc za jakoukoliv radu.

Hezký den, Petra.

0

26.11. se da letet Pariz -> Bergamo -> Ostrava, ale je to opet Ryanair :) Letel jsem tak v kvetnu a je to super, akorat na prohlidku Bergama.

0 Citovat

A letět z Paříže do Prahy s CSA? Sice večerní let, ale cena dobrá: Tarif Lite je za 1391 Kč, tarif Plus 2042Kč.

0 Citovat

Honzy: díky za tip, nevypadá to špatně, ale když už Ryanair, spíš jsme uvažovaly zůstat na jeden den v Paříži a aspoň na rychlovku otočit centrum, nikdy jsme tam nebyly. Ale pořád je to o Ryanairu, v tuto chvíli moc nevím, jestli ty lety v Portugalsku ještě nezruší, proto se chci dalším nákladům (navíc s Ryanair) zatím vyhnout, než bude kolem nich jasněji. Časově by to bylo na dlouhé čekání v Paříži akorát, jinak to fakt nevypadá špatně a přílet do OV je v tom všem ideální. Milán je zase z OV mnohem dostupnější, takže se tam dá zaletět jindy... No, máme nad čím přemýšlet :-) Každopádně díky za reakci!

Nadya: hledala jsem vyloženě mezi nízkonákladovkama, mrknout na ČSA mě ani nenapadlo - určitě se podíváme, díky! Nevíš, jak moc se ceny u ČSA hýbou? Vzhledem ke 2 letům s Ryanair bych raději chvilku počkala, jak se to bude vyvíjet - nerada bych si nechala refundovat pár stovek z Wizz, zaplatila 2800 za let s ČSA, aby mi nakonec třeba zrušil Ryanair cestu Porto-Paříž :-(

0 Citovat

To je nemilá situace. Jestli vám Wizz změnil směrování, můžete využít i toho, že je letenka z Eindhovenu, dají se na to navázat letenky s Ryanairem z Porta např. na neděli 26.11. Předpokládám, že máte možnost letenku u Wizzu takto změnit bez poplatku.

0 Citovat

Vidíte, tahle nejjednodušší varianta nás vůbec nenapadla, asi do toho půjdeme, zatím se nám líbí nejvíce. Porto-Eindhoven je aktuálně za 19,99€/os., to asi ještě "obětujeme" a uvidíme, co se z toho vyklube. Díky moc!

Netušíte náhodou ještě někdo, zda bychom měly třeba v tomto případě nárok na náhradu nákladů na přebookování/novou letenku plus případný nocleh v Eind., v případě letu navazujícího časově až další den? Podmínky jsem studovala, ale vychází mi z toho, že je to zrušení déle než 14 dní před letem, takže ne (navíc pokud se jedná o jinou společnost). Je to opravdu tak?

0 Citovat

JInak ano, u Wizz je přebookování na Eind. a další asi 3 letiště (Dortmund, Kolín n. Rýnem a Brusel, ale ne ze všech se dá dostat do Katowic, kam chceme ideálně autem, takže Váše rada nám vyhovuje asi nejvíc) bez poplatku.

0 Citovat

Petro, tak to opravdu netuším, jak moc s cenami CSA hýbe, ale podle mě to asi nebude až tak drastické.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

můžete využít i toho, že je letenka z Eindhovenu, dají se na to navázat letenky s Ryanairem z Porta např. na neděli 26.11.

... a za 14 dní vytáhne Ryanair další várku zrušených letů a dotyčná bude opět namydlená. Super rada.

0 Citovat

... a za 14 dní vytáhne Ryanair další várku zrušených letů a dotyčná bude opět namydlená. Super rada.
Ano, nejlepší a nejfundovanější rada je: Nekupujte si vůbec letenky s Ryanairem!

Člověče, co řešíš? Když jí FR zruší letenky OPO-EIN, tak o nic nepřijde, vrátí jí prachy a zkusí jinou alternativu.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Ano, nejlepší a nejfundovanější rada je: Nekupujte si vůbec letenky s Ryanairem!

Za dané situace zcela určitě.

0 Citovat

Pokud tě booknou na jiné letiště, musí ti taky hradit dopravu na něj. Takže si klidně vezmi vlak, ideálně o tom předem Wizze informuj, že tak budeš činit.

0 Citovat

V době, kdy jsme letenky kupovaly, nic nenasvědčovalo tomu, že bude Ryanair rušit tolik letů. Už jsme s nimi letěly hodněkrát a pokaždé spokojenost. V současné době bych samozřejmě uvažovala jinak.

Petr76 napsal(a):

[citace="Lukáš Horák"]můžete využít i toho, že je letenka z Eindhovenu, dají se na to navázat letenky s Ryanairem z Porta např. na neděli 26.11.

... a za 14 dní vytáhne Ryanair další várku zrušených letů a dotyčná bude opět namydlená. Super rada.[/citace]

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Pokud tě booknou na jiné letiště, musí ti taky hradit dopravu na něj. Takže si klidně vezmi vlak, ideálně o tom předem Wizze informuj, že tak budeš činit.

Díky moc za informaci. Vztahuje se to jen na dopravu z letiště,odkud byl původní let? Ideálně se nám jeví letět s Ryanairem z Porta rovnou do Eind., než nadvakrát přes Paříž.

0 Citovat

No pokud máš možnost letenky Porto–Eindhoven a cenově je to OK, tak bych to udělal asi takto. Ovšem sponzoring od Wizzu se v tomhle těžko vymáhá, on by platil dopravu z Paříže. Ale zkus to.

0 Citovat

Bezva,díky moc za info.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

No pokud máš možnost letenky Porto–Eindhoven a cenově je to OK, tak bych to udělal asi takto. Ovšem sponzoring od Wizzu se v tomhle těžko vymáhá, on by platil dopravu z Paříže. Ale zkus to.

Tak jsem potvrdila let Eindhoven-Katowice a hned nato jim poslala přes claim form info o tom, co se stalo, s tím, že budu buď požadovat proplacení nákladů na cestu Paříž-Eindhoven, nebo, pokud by na to přistoupili, tak bych akceptovala změnu letu, který mi přehodili na Eindhoven, tak na Lisabon (kam bych se z POrta v pohodě nějak dostala). Odepsali mi, že s Lisabonem mám smůlu, protože jsem už potvrdila Eind. (chtěla jsem mít jistotu, netušila jsem, že odpoví za 2 dny). Co se týče cesty z původní Paříže do Eind., napsali mi, že na to nemám nárok, protože to "přesahuje jejich odpovědnost".

Můžu se prosím zeptat, na základě čeho musí hradit dopravu na jiné letiště, pokud přesunuli let? Platí to i v případě, kdy let je až za cca 6 týdnů?

0 Citovat

Musíš z tebe lítat paragrafy a odstavce, jinak je nepřesvědčíš :D https://www.cestujlevne.com/blog/zruseny-let

Článek 8, odstavec 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 – o tohle se opři se žádostí.

„3. Jestliže v případě, kdy místo, město nebo region obsluhuje několik letišť a provozující letecký dopravce nabízí cestujícím let do jiného letiště, než které bylo uvedeno v původní rezervaci, nese provozující letecký dopravce náklady na přepravu cestujícího z tohoto jiného letiště buď na letiště, které bylo uvedeno v původním knihování, nebo na jiné místo určení dohodnuté s cestujícím.“

0 Citovat

To sis to blbe přečetl. tohle se týká situace, kdy se změní cílové letiště - tam nese dopravce náklady na přesun na původní cílové letiště nebo na jiné dohodnuté místo.

Na tuto situaci se uplatní čl. 8/1b nebo 1c.

b) přesměrováním za srovnatelných dopravních podmínek

a při nejbližší příležitosti na jejich cílové místo určení;

nebo

c) přesměrováním za srovnatelných dopravních podmínek na

jejich cílové místo určení v pozdější době podle přání

cestujícího s výhradou dostupnosti míst.

0 Citovat

eremi napsal(a):

To sis to blbe přečetl. tohle se týká situace, kdy se změní cílové letiště - tam nese dopravce náklady na přesun na původní cílové letiště nebo na jiné dohodnuté místo.

Na tuto situaci se uplatní čl. 8/1b nebo 1c.

b) přesměrováním za srovnatelných dopravních podmínek

a při nejbližší příležitosti na jejich cílové místo určení;

nebo

c) přesměrováním za srovnatelných dopravních podmínek na

jejich cílové místo určení v pozdější době podle přání

cestujícího s výhradou dostupnosti míst.

Ano, o to mi jde, nařízení 261 jsem četla, je mi jasné, že bez téhle znalosti nepochodím :-) Jenže tam je právě " let do jiného letiště" - cílové místo mám stejné, změnili mi odlet, tak jsem nechtěla argumentovat paragrafy, když jsem si nebyla jistá :-) A je to tak :-)

Akorát tomu přesměrování jsem nerozuměla - znamená to tedy, že mě sice můžou "přesměrovat" jinudy, ale musí hradit náklady z původního místa odletu na původní místo příletu, je to tak? Neboli srovnatelné dopravní podmínky = srovnatelné místa, odkud kam jsem měla koupenou původní letenku?

0 Citovat

patlam :

hehe, měla jsem defakto stejný problém. Měla jsem letenky 10.11. Katowice – Paříž (Wizz), Paříž – Porto (Ryan) a pak 19.11. Porto – Londýn (Ryan), Londýn-Katowice (Ryan).

Jak Ryanair rušil ty linky, tak mezi nimi byly i mé linky Paříž-Porto a Porto-Londýn. Jakou jsem pak měla radost, že tahle „Ryan-akce“ končí s koncem října, takže se mi to krásně vyhne. A ejhle, hned ten den večer mi pro změnu Wizz zrušil ty Katowice-Paříž.. :D

Takže jsem rychle hledala co a jak se co nejlépe dostat do Paříže na let do Porta. Našla jsem v ten den pro mě vhodný jen let z Varšavy za dvojnásobek s Ryanem.

Původně jsem chtěla nechávat auto na letišti v Katovicích, ale teď se budu třepat půl dne do Varšavy vlakem na odlet, přílet mám zase do Katowic a z tama už je ve hvězdách, jak se dostanu…

Ještě mě málem omylo, když Ryan ohlásil další vlnu rušení letů, ale zatím se mě to netýká :D

Ale neva, aspoň bude dobrodrůžo, snad se do toho Portugalska dostanem ve zdraví obě 

0 Citovat

Takže jednoduše, vzhledem k tomu, že ke zrušení letu došlo více než dva týdny před odletem nárok na kompenzaci není. Co Ti dopravce musí nabídnout je buď refund, wizzair ještě to modifikuje tím, že pokud si to necháš poslat na jejich kredit, dostaneš 20% navíc a nebo přesměrování, v Tvém případě tedy odlet z jiného letiště, přílet na stejné cílové letiště (samozřejmě měli by Ti nabídnout i let s jinou aerolinkou na trase Paříž - Katowice - je otázka jestli tam ještě někdo další lítá, ale lowcosty tuto možnost nenabízejí a myslím, že by jsi to z nich lámala těžko, byť na to nárok máš - viz teď Ryanair). Automaticky Tě přehodili na ten let EIN - KTW - byla to ale Tvá volba, toto přijmout můžeš nebo nemusíš. Pokud to ovšem přijmeš, tak nemáš nárok na žádné další náhrady - mohla jsi požádat o refund a najít si sama lety, který Ti vyhovují.

Chybu jsi udělala asi jedinou a to tu, že jsi je měla kontaktovat před přijetím toho reroutingu a zkusit požádat o ten Lisabon, kdy ta jejich linka pro tyto případy je zdarma, respektive za domácí tarif, mluví tam česky a jsou celkem ochotní. V tuto chvíli ovšem musíš z Paříže do Eindhovenu za svoje.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Takže jednoduše, vzhledem k tomu, že ke zrušení letu došlo více než dva týdny před odletem nárok na kompenzaci není. Co Ti dopravce musí nabídnout je buď refund, wizzair ještě to modifikuje tím, že pokud si to necháš poslat na jejich kredit, dostaneš 20% navíc a nebo přesměrování, v Tvém případě tedy odlet z jiného letiště, přílet na stejné cílové letiště (samozřejmě měli by Ti nabídnout i let s jinou aerolinkou na trase Paříž - Katowice - je otázka jestli tam ještě někdo další lítá, ale lowcosty tuto možnost nenabízejí a myslím, že by jsi to z nich lámala těžko, byť na to nárok máš - viz teď Ryanair). Automaticky Tě přehodili na ten let EIN - KTW - byla to ale Tvá volba, toto přijmout můžeš nebo nemusíš. Pokud to ovšem přijmeš, tak nemáš nárok na žádné další náhrady - mohla jsi požádat o refund a najít si sama lety, který Ti vyhovují.

Chybu jsi udělala asi jedinou a to tu, že jsi je měla kontaktovat před přijetím toho reroutingu a zkusit požádat o ten Lisabon, kdy ta jejich linka pro tyto případy je zdarma, respektive za domácí tarif, mluví tam česky a jsou celkem ochotní. V tuto chvíli ovšem musíš z Paříže do Eindhovenu za svoje.

Chápu, díky, ještě to zkusím, ale vidím, že z toho asi nic nebude :-( Potvrdila jsem rerouting, protože jsem myslela, že odpověď jim zabere těch 30 dní a bála jsem se, že už třeba za měsíc ten let bude obsazený... Moje hloupost, na druhou stranu je otázka, jak rychle by reagovali, kdy to nebylo mnou potvrzeno a tím pádem pro ně "vyřešeno". Každopádně díky moc za pomoc a čas.

0 Citovat

Měla jsi tam určitě telefonní číslo na linku (myslím v mailu, kterej Ti k tomu přišel), která byla zde v Česku a kde mluví česky a dovoláš se hned a navíc jsou tam fakt vstřícní. Řešil jsem takhle měsíc zpět zrušení letu Brno - Eindhoven a k naprosté spokojenosti.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Měla jsi tam určitě telefonní číslo na linku (myslím v mailu, kterej Ti k tomu přišel), která byla zde v Česku a kde mluví česky a dovoláš se hned a navíc jsou tam fakt vstřícní. Řešil jsem takhle měsíc zpět zrušení letu Brno - Eindhoven a k naprosté spokojenosti.

Ne, telefon tam právě v mailu není, a odepisovali anglicky - i podle jména myslím, že to nebylo z ČR. Číslo na Call center mám, tu jejich linku chápu tak, že mají jednak Transaction fee, který platit nebudu a pak je tam tarif 14kč/min., ale ten se mě bude normálně týkat, předpokládám. Zkusím ještě odpoledne odpovědět na ten mail a pak případně zavolám, doufám, že nebudu půl hodiny čekat na spojení :-)

0