Zdravím, chtěl jsem se zeptat na dvě otázky: 1) Jak je to s přísností kontroly rozměrů velkého zavazadla u AA? Měří se to i s kolečkama, držákama atd. nebo jenom hrany kufru? Na webu píšou max 157cm, na letence mám 158cm. Jde o to, že kufr, který mám, se pohybuje na hranici 157cm (když se to naplní, tak se to asi ještě trochu nafoukne). Bez koleček a madel to má cca 151cm. 2) Bude nějaký problém s nabíječkou k notebooku v příručním zavazadle? Respektive jsou vůbec na palubě zásuvky (EU?, US? vzít redukci?)? Nemám v notebooku totiž baterku  .

American Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Diky moc za info, letenka je pro sestru od pritelkyne, ktera za nama prileti z Madisonu, takze tam hodim jeji US adresu a bude klid ;)

0 Citovat

Jeste doplnkovy dotaz, staci u vnitrostatnich letu na prestup 50minut (Charlotte Douglas International Airport CLT)? Predpokladam, ze tam nebude zadne imigracni, kdyz je to v ramci US a je to v ramci nabizeneho spojeni primo pres AA. Pocitam, ze by pripadne sestra od pritelkyne dostala letenku na dalsi let, kdyby to bylo zpusobeno zpozdenim prvniho letu od AA, ale prilet do Orlanda bude v noci a nerad bych, aby musela resit nocleh a let dalsi den. Predem diky Vojta

0 Citovat

Vnitrostátní - Vnitrostátní vystoupíš z letadla rovnou ke gates, pokud je to stejná letecká společnost, typicky odlétáš ze stejného terminálu. Když jsou to lety v rámci jedné letenky a zmeškáš navazující let, musejí se o tebe postarat. 

0 Citovat

Charlotte je docela příjemné letiště na přestup. Ano, musejí se o tebe postarat ale u AA musíš být asertivní, jinak se na tebe vys...

0 Citovat

Přesně, CLT je relativně v pohodě, v prosinci jsem tam absolvoval mezinárodní-mezinárodní přestup a i s kufrem to bylo za hodinu.

0 Citovat

Diky za ujisteni a dodatecne info ;)  

0 Citovat

Zatim neoverena informace: AA bude pristi leto letat nejen PRG-PHL ale i PRG-ORD. Tak uvidime... zda to je pravda...

0 Citovat

Od 8. května 2020 nové sezonní spojení z Prahy do Chicaga. Bude se létat 5x týdně Boeingem 787-9.

0 Citovat

Ahoj cestovatelé,

mám specifický dotaz k nabídce "One-Day Pass" od American Airlines, který mi za 59 USD umožní vstup do vybraných OneWorld lounge. Dne 11.2.2020 letím vybrané segmenty TXL - LHR - DFW - CUN. Když jsem se díval na seznam dostupných lounge zjistil jsem dostupnost těchto lounge:

  • TXL = British Airways Lounge (zde asi nebudu mít přístup s "One-Day Pass")
  • LHR = Admirals Club, Terminal 3
  • DFW = Admirals Club, Terminal A

Otázky:

  • skutečně se do lounge TXL nelze dostat? Máte nějaké zkušenosti?
  • "Berlin Airportclub Lounge" nemá pro mne smysl, otevírá se to v 6:45 a 7:05 již letíme
  • skutečně "One-Day" je myšleno 24 hodin nebo stejný den letu, protože 11.2 budeme jak v LHR tak DFW

Alternativní řešení:

  • členství v Admirals Club access/ Annual Membership (zřejmě rodinné členství)


0 Citovat

ranni berlin lounge vynechat a radeji si pospat, lhr a dfw vstupy poresit pres lounge key/priority pass ke kreditce - mam za to, vze dneska to nabizi prakticky kazda banka k jakekoliv kreditce.

0 Citovat

K jakékoliv určitě ne. Jen prémiovky.

0 Citovat

Řešil někdo s nimi, že si koupil vnitrostátní let s nimi, chtěl ho zrušit a odkázalo ho to, aby kontaktoval prodejce případně aerolinku u které to kupoval ikdyž je to kupované přímo na stránkách AA ? 

Řeším to poslední dva dny a nemůžu se s nikým spojit, jak mají obsazené linky/maily... chat bot na fb neexistuje... 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Řešil někdo s nimi, že si koupil vnitrostátní let s nimi, chtěl ho zrušit a odkázalo ho to, aby kontaktoval prodejce případně aerolinku u které to kupoval ikdyž je to kupované přímo na stránkách AA ? 

Řeším to poslední dva dny a nemůžu se s nikým spojit, jak mají obsazené linky/maily... chat bot na fb neexistuje... 

Řeším to samé. Nejde se tam dovolat, a to ani na české číslo :(  Máš jen AA nebo i jiné? Ještě mám Jetblue, ale hlavně se chci zbavit Delty, to bylo nejdražší, ale nabízejí jen kredity nebo změnu letu

0 Citovat

Já se s AA nemůžu spojit a letí mi to zítra v 14h našeho času :D :D Takže asi udělám c-in a nechám si vystavit no-show papír a ať mi dají taxi aspoň zpět, pokud se s někým spojím.... 

Mám ještě DL, tam se proklikám v pohodě, ale taky nechci kredit či změnu letu. Trochu doufám, že příští Pátek se to tam natolik zhorší, že budou dělat škrty a vezmou i ten můj let a posunou a já to dostanu zpět. Psal jsem na fb chat DL, ale už den nikdo neodepisuje. 
0 Citovat

Já taky budu čekat do poslední chvíle, jestli to sami nezruší. Aspoň, aby to do USA zrušili ti Britové už...

0 Citovat

https://www.novinky.cz/zahranicn...paign=null

0 Citovat

Já se s letenkami do USA, respektivě s penězi rozloučil. Měl jsem to kupované přes FRA a YYZ :D Takže LH to operovalo v Pátek v pohodě, takže jsem neproletěl už první segment, tak to neřeším. Pokud se do večera s nikým nespojím s AA, tak udělám c-in a budu doufat, že to zruší nebo ještě posunou. 

0 Citovat

Libor napsal(a):

https://www.novinky.cz/zahranicn...paign=null

Tak já mám BOS - LGA - BOS, to musí být větší "peklo" ještě, aby to omezili i na této trase. 

0 Citovat

Libor napsal(a):

Řeším to samé. Nejde se tam dovolat, a to ani na české číslo :(  Máš jen AA nebo i jiné? Ještě mám Jetblue, ale hlavně se chci zbavit Delty, to bylo nejdražší, ale nabízejí jen kredity nebo změnu letu

Jak jsi dopadl ? AA se vůbec neozvali, ale požádal jsem přes formulář o letištní poplatky. 

Já dostal z DL teda pouze kredity. Takže do konce Ledna 2021 to musím nějak využít. Teď budu zkoumat, jestli to můžu narvat někomu i jinému ze SkyTeamu do letenky :D 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Jak jsi dopadl ? AA se vůbec neozvali, ale požádal jsem přes formulář o letištní poplatky. 

Já dostal z DL teda pouze kredity. Takže do konce Ledna 2021 to musím nějak využít. Teď budu zkoumat, jestli to můžu narvat někomu i jinému ze SkyTeamu do letenky :D 

Dneska ráno nám BA "naštěstí" už konečně zrušili Praha - NY plánovaný na tento víkend. Akorát mě znervózňuje, že prý peníze přijdou až za "several weeks", snad do té doby nepřijde bankrot, kdo ví, co se teď bude dít :(

Nejlepší to bylo s JetBlue. 1 email a do pár dní peníze na účtu, jim patří dík za super přístup.

V DL mám bohužel 8tis., volal jsi na české nebo americké číslo? I když nepředpokládám, že by byl rozdíl v přístupu. Aspoň teda vezmu ty jejich kredity a třeba koupím vícero letů u nich při dobrém naplánovaní.

Do AA jsem se nedovolal a ani jsem nedohledal emailový kontakt. Zatím jsem to ale moc neřešil, mám tam nejméně peněz a s nějakou ztrátou počítám. Máš představu, kolik jsou obecně letištní poplatky v US? Myslím, že ty pracuješ na letišti, tak bys to snad mohl vědět :)   

0 Citovat

Libor napsal(a):

Dneska ráno nám BA "naštěstí" už konečně zrušili Praha - NY plánovaný na tento víkend. Akorát mě znervózňuje, že prý peníze přijdou až za "several weeks", snad do té doby nepřijde bankrot, kdo ví, co se teď bude dít :(

Nejlepší to bylo s JetBlue. 1 email a do pár dní peníze na účtu, jim patří dík za super přístup.

V DL mám bohužel 8tis., volal jsi na české nebo americké číslo? I když nepředpokládám, že by byl rozdíl v přístupu. Aspoň teda vezmu ty jejich kredity a třeba koupím vícero letů u nich při dobrém naplánovaní.

Do AA jsem se nedovolal a ani jsem nedohledal emailový kontakt. Zatím jsem to ale moc neřešil, mám tam nejméně peněz a s nějakou ztrátou počítám. Máš představu, kolik jsou obecně letištní poplatky v US? Myslím, že ty pracuješ na letišti, tak bys to snad mohl vědět :)   

Tak to máš fakt štěstí, mně taky všude psali několik dní až týdnu a nejdéle to trvalo tři dny zatím od zrušení. 
DL já měl 2tisíce, takže jsem s tím počítal, že o to přijdu. Já se spojil přes fb, tři dny trvalo než odepsali, což bylo v jednu ráno. Pak to trvalo dva dny než se ozvali ( do dneška ) a odepsali okolo 12h, takže jsem hned komunikoval a ikdyž jsem měl non-refunable letenku, tak mi dali kredity v plné výši letenky a to jsem žádal pouze o letištní poplatky.

Hele, AA jsem nenašel nic, kromě toho formuláře na jejich stránkách na různá odškodnění apod... Poplatky co jsem zatím tak vykoumal něco okolo $20 na E75. Záleží na typu letadla. 

0 Citovat

Tak AA se dostalo po 15 dnech k mému refundu o taxi a prý zítra se mám podívat na status toho. Až tak marné to nebude možná. 

0 Citovat

Bohuzel to vypada, ze letos uz vubec nebude letat pravidelny AA spoj z PRG do PHL - dostal jsem email od BA (mel jsem to na BA codeshare po ceste do Miami na 3.11.2020), ze spoj je zruseny, diky tomu jsem si vsiml, ze stejny spoj je zruseny uz v moji cervencove ceste (v C, opacnym smerem). Refund vyrizeny za 5min pres tlf (customer support BA) i presto, ze jsem menil v mezicase kartu (chteli cislo)..

0 Citovat

@kickass1

Tak tak, viz info na konkurenčním webu:

"Letecká společnost American Airlines letos do Prahy létat nebude. Aerolinka provozovala sezónní přímé spojení mezi českou metropolí a Philadelphií již od roku 2018. Tato linka měla být v provozu už od 8.května. Létat na ní měl dálkový Airbus A330-200 v konfiguraci 206 sedadel v ekonomické třídě, 21 v premium economy a 20 v business třídě. Společnost navíc loni prodloužila provoz této linky, a to až do 6. ledna 2021. American Airlines měl také letos spustit nové sezónní přímé spojení mezi Prahou a Chicagem. Inaugurační let se měl uskutečnit 9. května. Na tuto linku bylo plánováno nasazovat širokotrupý Boeing B787-8 Dreamliner v konfiguraci 20 míst v business třídě, 28 v premium economy a 186 v ekonomické třídě. Linka mezi Prahou a Chicagem měla být v provozu 5x týdně až do 24. října.

Pražské letiště není jediné, kam aerolinka ruší své linky. American Airlines omezuje v letní sezóně 2020 téměř 60 % všech svých zahraničních spojů. Z Philadelphie se kromě Prahy nebude létat například do Barcelony, Berlína, Budapešti nebo Lisabonu. Na příští rok se také odsouvá premiéra některých nových letních linek například z Philadelphie do Casablancy, Krakova, Chicaga a Seattlu. Na zimu 2021 se přesouvá start sezónních linek z Los Angeles do Christchurchu nebo z Dallasu do Aucklandu.

Aerolinka nyní provozuje, kromě repatriačních letů, lety pouze po Severní Americe. Obnovení provozu dálkových linek plánuje aerolinka v průběhu června až října."


0 Citovat

Proky napsal(a):

@kickass1

Tak tak, viz info na konkurenčním webu:

"Letecká společnost American Airlines letos do Prahy létat nebude. Aerolinka provozovala sezónní přímé spojení mezi českou metropolí a Philadelphií již od roku 2018. Tato linka měla být v provozu už od 8.května. Létat na ní měl dálkový Airbus A330-200 v konfiguraci 206 sedadel v ekonomické třídě, 21 v premium economy a 20 v business třídě. Společnost navíc loni prodloužila provoz této linky, a to až do 6. ledna 2021. American Airlines měl také letos spustit nové sezónní přímé spojení mezi Prahou a Chicagem. Inaugurační let se měl uskutečnit 9. května. Na tuto linku bylo plánováno nasazovat širokotrupý Boeing B787-8 Dreamliner v konfiguraci 20 míst v business třídě, 28 v premium economy a 186 v ekonomické třídě. Linka mezi Prahou a Chicagem měla být v provozu 5x týdně až do 24. října.

Pražské letiště není jediné, kam aerolinka ruší své linky. American Airlines omezuje v letní sezóně 2020 téměř 60 % všech svých zahraničních spojů. Z Philadelphie se kromě Prahy nebude létat například do Barcelony, Berlína, Budapešti nebo Lisabonu. Na příští rok se také odsouvá premiéra některých nových letních linek například z Philadelphie do Casablancy, Krakova, Chicaga a Seattlu. Na zimu 2021 se přesouvá start sezónních linek z Los Angeles do Christchurchu nebo z Dallasu do Aucklandu.

Aerolinka nyní provozuje, kromě repatriačních letů, lety pouze po Severní Americe. Obnovení provozu dálkových linek plánuje aerolinka v průběhu června až října."



Tak to jsem necetl, kazdopadne je to skoda, nicmene v soucatne situaci urcite rozumne reseni..


Snad to Chicago rozlitaj pristi rok..

0