Ahoj, za pár dní poprvé někam letím, a tak jsem si samozřejmě pročítala co a jak. Úplně jsem nepochopila, jak je to se zakázanými věcmi - ostré předměty, tekutiny, pyrotechnika - v kufru. Někde píší, že to hlavně nesmím vzít v příručním a někde, že vůbec nikde. Jak to tedy je? A jak je to konkrétně s baterií notebooku? U společnosti Emirates? Jinak ano, pročítala jsem oficiální stránky, ale stejně jsem to úplně nepochopila. Díky moc. .

Zakázané předměty v Emirates?

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

8 reakcí

Ahoj, za pár dní poprvé někam letím, a tak jsem si samozřejmě pročítala co a jak. Úplně jsem nepochopila, jak je to se zakázanými věcmi - ostré předměty, tekutiny, pyrotechnika - v kufru. Někde píší, že to hlavně nesmím vzít v příručním a někde, že vůbec nikde. Jak to tedy je? A jak je to konkrétně s baterií notebooku? U společnosti Emirates? Jinak ano, pročítala jsem oficiální stránky, ale stejně jsem to úplně nepochopila. Díky moc.

0

Problém u Emirates jsou i příliš velká Dilda v příručních zavazadlech.

0 Citovat

Tekutiny v příručním jen do 1litru, přičemž jednotlivé balení nesmí přesáhnout 100 ml, v odbaveném kufru bez omezení, stejně jako ostré předměty (nůžky, apod.). Notebooky se běžně berou na palubu ;)

0 Citovat

jen využiji tohoto vlákna k otázce jestli má někdo zkušenost s převážením dronu (nejlíp v příručním zavazadle) s Emirates..? teď jsem ho bral do wizzair (Katowicw-Bari a zpět) a v pohodě.. je mi jasné, že nejvíc záleží na rámu konkrétního letiště, ale vzhledem k tomu, že se v arabských zemích k dronům staví hodně negativně, tak jestli nedělají v emirates problémy...

0 Citovat

U Emirates nelze dron převážet v palubním zavazadle, jen v odbaveném a to bez baterie, ta musí na palubu. Zjišťoval jsem si to letos v létě

https://www.emirates.com/cz/czec...rous-goods

0 Citovat

dík za info... dobré vědět...

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Tekutiny v příručním jen do 1litru, přičemž jednotlivé balení nesmí přesáhnout 100 ml, v odbaveném kufru bez omezení, stejně jako ostré předměty (nůžky, apod.). Notebooky se běžně berou na palubu ;)

Ak to zrovna nie je let do USA, to ten notebook na palube nepocestuje ;) Ale pravdepodobnosť že by niekto z EU letel do USA cez Dubaj je asi 0-0-nič, to uznávam.

0 Citovat

Spíše než na dopravci to záleží na letišti - to zajišťuje bezpečnostní kontrolu jak odbavených tak příručních zavazadel.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Ak to zrovna nie je let do USA, to ten notebook na palube nepocestuje ;) Ale pravdepodobnosť že by niekto z EU letel do USA cez Dubaj je asi 0-0-nič, to uznávam.

To nie je pravda, stačí letieť z Milána či Atén ;)

0
8 reakcí