chtěl bych se jen zeptat. že můžu mít v příručním zavazadle tekutiny o obsahu max 100ml vím. potřebuju si ale vzít roztok na kontaktní čočky,jenže nejmenší balení které se dá koupit je 125ml. můžu si roztok přelít do menších neoznačených lahviček,nebude s tím problém? díky za radu .

Tekutiny v příručním zavazadle

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

14 reakcí

chtěl bych se jen zeptat. že můžu mít v příručním zavazadle tekutiny o obsahu max 100ml vím. potřebuju si ale vzít roztok na kontaktní čočky,jenže nejmenší balení které se dá koupit je 125ml. můžu si roztok přelít do menších neoznačených lahviček,nebude s tím problém? díky za radu

0

Delam to uplne stejne, problem s tim nebyl

0 Citovat

Roztok na cocky se urcite da koupit i ve 100ml baleni. Mrkni v DM a v Rossmanu. A v DM navic prodavaji i baleni s jednorazovymi tubami, coz je fajn, kdyz clovek jede jen na par dni.

0 Citovat

Je jich celá řada- googluj. Dá se koupit i 50 ml balení, taky jsem měla.

0 Citovat

Šošovky nenosím, ale poznám napr. Heureka.cz :D hneď tam vidím 90ml

0 Citovat

Roztoky v žádném případě nepřelévat, hrozí zanesení infekce do očí.

0 Citovat

Roztok mam doma 100 ml a teraz som kupovala este mensi - 50 ml. Nepride mi uplne najlepsi napad to do niecoho prelievat. Nie kvoli lietaniu, ale vlastnemu zdraviu. A v BA mi presiel aj 125 ml roztok. Kontrolovali to a ked zistili, ze je to na sosovky, tak povedali ze sa to berie ako lieky a nevztahuje sa na to 100 ml obmedzenie. Ale co je na tom pravdy, netusim.

0 Citovat

Diky za odpovědi. Kupuji u nás v lékárně a tam menší nemají ale nakonec jsem sehnal 90ml balení. Pro jistotu jsem si ale i přelil do menší neoznačené lahvičky a žádný problém s tím nebyl během cesty ani jednou.

0 Citovat

Nevíte někdo, jestli berou jako léky i litr lubrikantu s jahodovou příchutí a kilo vazelíny?

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Nevíte někdo, jestli berou jako léky i litr lubrikantu s jahodovou příchutí a kilo vazelíny?

Doporučuji nanést na tělo doma při balení a v cílové destinaci buď provést to, k čemu byly tekutiny určeny nebo do něčeho seškrábat.

0 Citovat

Ahojte dotaz, množství tekutin znám, průhledný zavírací pytlík znám. Ale můžu si lahvičky s tekutinami rozdělit do dvou pytlíků? Nebo vše musí být pouze v jednom? Díky Tom.

0 Citovat

V jednom sáčku o maximálním objemu 1 litr (maximální objem sáčku, ne tekutin v něm). 

Praxe samozřejmě může být méně přísná, zejména třeba když si člověk dává věci do dvou "vaniček", protože do jedné se často ani nevejdou. Pak když v každé bude jeden sáček, člověk za skenerem neřeší, komu patří první vanička a komu druhá. A pokud to není pytel 30x40 cm, objem taky nikdo nepočítá... 

2 Citovat

TomZem napsal(a):

Ahojte dotaz, množství tekutin znám, průhledný zavírací pytlík znám. Ale můžu si lahvičky s tekutinami rozdělit do dvou pytlíků? Nebo vše musí být pouze v jednom? Díky Tom.

Pozor ale na Británii,  tam zatím po mně vždycky vyžadovali to mít v jednom pytlíčku. 

0 Citovat

No "správně" by měl být jen jeden pytlík na osobu, jak to reálně kontrolujou, to bude asi zase jak kde a jak kdo.

0 Citovat

Ja mam vetsinou male lahvicky splnujici <100ml proste ruzne pohozene po kufru, vubec je nevyndavam a zatim to nikdo neresil. V nejhorsim bych to u security nejak zkonsolidoval, ale zatim nebylo potreba.

0
14 reakcí